Šláger bez korenia, prekvapili Levice i Štúrovo

III. liga

MFK Topvar Topoľčany

- OFK Lapáš 0:0

Druholigová návšteva nevidela v krajskom derby v prvom polčase dobrý futbal, pretože obe mužstvá sa zamerali najmä na dobrú defenzívu, z ktorej sa im príliš nechcelo. V 15. min. si Mucha nabehol na výborný Nemčického center, Pavelka však zasiahol včas. Zima sa síce viackrát neúspešne pokúšal niečo vpredu vymyslieť, ale v 24. min. lopta z jeho kopačky po strele z otočky lízla brvno domácej brány. Ďalšie pokusy ohroziť niektorého z brankárov boli skôr propagačné ako nebezpečné. Po zmene strán Topoľčanci ožili a zrazu sa bolo na čo pozerať. V 52. min. Mucha priťukol v šestnástke loptu Candrákovi, ten v súboji so Štajerom v gólovej pozícii spadol a tribúny sa dožadovali penalty. Aktívny Nemčický sa v 78. min. prekľučkoval do šestnástky Lapáša, tam ideálne našiel Candráka, lenže ten z výbornej pozície vyťažil iba roh. Sedem minút pred koncom dal Mucha takmer rozhodujúci gól, lenže vari tri metre pred poloprázdnou bránou nesiahol hlavou na loptu, ba nepochodil ani Sepeši, ktorého dobrá ďalekonosná "jedovka" skončila tesne vedľa Ondrejičkovej svätyne. Rušný bol aj záver zápasu, keď v 87. min. Nemčický v gólovej šanci netrafil bránu, rovnako pochodil o pár sekúnd vo výbornej pozícii aj striedajúci Teplanský a všetko uzavrel v 89. min. Lapášan Pavlovič, ktorý v dobrej príležitosti napálil loptu iba do domáceho gólmana.

Rozhodoval Barczi, ŽK: Géci, Sepeši - Ondrejička, Zima, 1265 divákov.

MFK: J. Baláž - Poláček, Bačík, Géci, P. Baláž - Candrák, Janásek, Sepeši, Nemčický - Mucha (87. Teplanský), Tóth (79. Slezák). OFK: Ondrejička - Bachňák (75. Čibík), Čekey, Čeman - E. Hrnčár, Ševčík, Pavlovič, Pavelka, Štajer - Zima (86. Černý), Rebra. JOZEF UHLÁRIK

FKM Nové Zámky -

JCP Štúrovo 0:1 (0:1)

Gól: 20. Bábsky.

Urastení Štúrovčania mali v Nových Zámkoch nielen výškovú, ale väčšinu zápasu aj hernú prevahu. Útočný tandem Bábsky - Gajan neustále podporovaný zozadu robil domácej obrane od začiatku problémy, no najmä do prestávky hostia zahodili niekoľko sľubných šancí, čo však v kŕči hrajúci Novozámčania nepotrestali ani raz. V 6.min sa dostal čiperný Bábsky až pred Racka, tiesnený však mieril tesne vedľa. Priamy kop Trnku na opačnej strane zastavil múr a bez prípravy nenamieril presne ani Gajan. Zato Bábsky sa v 20.min už nepomýlil a ako sa neskôr ukázalo, jeho umiestnená strela k žrdi rozhodla o výsledku. Pred Rackom to neraz vrelo, Gajanova strela lízala brvno, potom ho v úniku dostihol Holka, medzitým nezakončil ani Marsal a tutovku nedotiahla do konca dvojica Bábsky - Gajan, keď mohol Gajan voliť strelu. V závere polčasu ešte nedočiahol Mlynár na prízemný center Sepešiho. Druhé dejstvo otvorila šanca Koscelnika, Smatana potom skoro potrestal váhavosť Holku s odkopom, no a keď Gavroňovu strelu Racko vyrazil iba pred seba, dobiehajúci Bábsky prestrelil. Štúrovo poisťovací gól nedalo a v samom závere mohlo inkasovať. Mlynárova hlavička po rohu však nenašla cieľ, Spišský zo šestnástky loptu neumiestnil, no najväčšiu šancu domácich spálil šesť minút pred koncom Orosi, ktorý mieril zo 6 m do Prochászkových rúk.

Rozhodoval F. Farkaš, ŽK: Horňáček, Döme - Saláta, Tárnyik, 500 divákov.

FKM: Racko - Orosi, Döme, Hamar, Holka, Sepeši, Horňáček, Andrášik (80. Kosiba), Mach (70. Sebestyéni), Mlynár (75. Spišský), Trnka. JCP: Prochászka - Urbán, Marsal, Saláta, Smatana, Gavroň, Tárnyik, Sasko, Koscelnik (54. Kamas), Gajan (88. Čoknay), Bábsky (76. Šimunek).

MARIÁN DRAGÚŇ

KFC Majorka Komárno - Vegum D. Vestenice 3:2 (2:0)

Góly: 10. Kučera (11 m), 45. Nagy, 66. Kršteňanský - 55. a 61. Kočiš.

V 6. min. Kršteňanského slabý center nenašiel cestu na hlavu Uzolu, ktorý si všetko vynahradil o chvíľu - po peknej kolmej nahrávke Batlu odvážne vnikol do 16-ky, Kytka bol nútený ho zastaviť len faulom a pokutový kop bezpečne premenil Kučera. Hostia sa nevzdávali a následne po centri Iskru hlavičkoval M. Krajčo nad. Po zranení Uzolu sa útočná sila domácich oslabila. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, ale domáci mali mierne navrch. Batlovu strelu zblokoval M. Krajčo, Nagyov strieľaný center Iskra. V 31. min. strela M. Krajča prekvapila domáceho brankára Šutláka, ale skončila mimo brány. V 38. min. sa dokázal Kučera prekľučkovať cez štyroch hráčov súpera, nahral na voľného Fogadu, ktorý zaváhal. Situácia sa opakovala v 45. min. keď Kučera krásne uvoľnil Kökényesiho a po jeho centri zvyšoval Nagy. Druhý polčas začali odvážnejšie hostia a podarilo sa im v rozpätí 6 minút vyrovnať Kočišom. V 66. min. zahrával Batla rohový kop, lopta sa odrazila od obrancov hostí pred voľne stojaceho Kršteňanského, ktorý asi z 8 m prestrelil všetko a lopta zakotvila v sieti. Domáci mali ešte možnosť prikrášliť výsledok v 87. min., keď Batla krásne uvoľnil Fogadu, ktorý ale nedokázal sám pred Čangelom umiestniť loptu do siete.

Pred 800 divákmi rozhodoval L. Gábor, ŽK: Kučera, Martonosi - Kytka, Iskra, ČK: 88. Šupka.

KFC: Šutlák - Martonosi, Tot, Šupka, Kökényesi, Matúš, Kršteňanský (81. Kováč), Batla, Kučera, Nagy (85. Lucza), Uzola (20. Fogada).

ANTON LITTVA

FC ViOn Zlaté Moravce -

FK Slovan Nemšová 1:0 (1:0)

Gól: 22. Dudáš.

Už v 2. min. po prihrávke Kanása mal gól na kopačke Vondra, ale zaváhal. V 8. min. hasil Ondruška pred nabiehajúcim Trškom. Na druhej strane zahodil tutovku Kanás, keď mieril iba do brankára. V 22. min. Krajčík rozohral roh, lopta sa dostala k nekrytému Dudášovi, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:0. Už o dve minúty sa skóre opäť malo meniť, ale Vondra ani Kanás nevyužili ideálne príležitosti. Pred odchodom do kabín mohol poistiť vedenie ViOnu kapitán Dekýš, ale jeho hlavička po rohu Ondrejku sa od brvna odrazila späť do poľa. V druhom polčase hostia vyrovnali hru, ale gólové príležitosti si nevypracovali. Domáci pokúšali šťastie zo štandardných situácií, ale bez efektu. Od 58. min. hral ViOn presilovku, keď po druhej žltej karte za faul sa z ihriska porúčal Amrich. V 61. min. Farkaš hlavou mieril tesne vedľa. V 75. min. sa vionisti dočkali druhého gólu, ale radosť bola predčasná, lebo asistent rozhodcu signalizoval postavenie mimo hry Vondrovi. V 86. min. sa opäť v sľubnej šanci ocitol Vondra po prihrávke Pavlendu, ale znovu neuspel. Keď sa neujala ani strela Hözla, domáci nakoniec museli byť spokojní s najtesnejším víťazstvom.

Rozhodoval Šimurka, ŽK: Dudáš, Piaček, Kanás - Verchola, Amrich, ČK: 58. Amrich, 520 divákov.

VION: Ondruška - Piaček, Dekýš, Štucika - Pavlenda, Krajčík, Farkaš (65. Lukáč), Dudáš, Ondrejka (74. Chren) - Kanás, Vondra (87. Hözl).

ĽUBOMÍR IVANOVIČ

MFK Myjava/Turá Lúka

- Slovan Levice 0:2 (0:1)

Góly: 31. Havran, 87. Pavlík.

Začiatok bol z oboch strán opatrný, postupne sa začali presadzovať viac domáci, ktorí získali územnú prevahu, ale hostia hrali v obrane výborne a podnikali najmä dvojicou Vidra - Jenes rýchle protiútoky. V 6. min po centri Dugu hlavičku Heseka Straka chytil. V 16. min prvá priama strela Kvasnicu Strakovi nespravila problémy. Prvé varovanie hostí prišlo v 22. min, keď po centri Jenes hlavou netrafil loptu. V 31. min ako blesk z jasného neba po nenápadnej akcii hostí Havran z voleja asi z 15 m trafil presne k tyči brány. O štyri minúty neskôr sa Michalovič prekľučkoval do šestnástky, ale centroval nepresne. V 42. min hostia z čistej šanci šance Jenesom zaváhali. Keď ani Kvasnica a Zríni v závere prvého polčasu nedali gól, tak hostia odchádzali do kabín s vedením. V druhom polčase v 49. min mohlo byť vyrovnané, ale Hesekovú strelu z bránkovej čiary vykopol obranca hostí. Domáci tlačili a hostia podnikali rýchle protiútoky, ale šance Vidru a Havrana skončili vedľa brány. Najdiskutovanejším momentom bola 58. minúta, keď bol v šestnástke stiahnutý za dres domáci Michalovič, ale rozhodcova píšťalka mlčala. Rýchle protiútoky hostí priniesli ovocie v 87. min, keď po chybe obrany Pavlík stanovil konečný výsledok. V závere bolo na ihrisku príliš veľa nervozity.

Rozhodoval Kalčík, ŽK: Michalovič, Duga, Gúčik - Havran, Kuťka, 250 divákov.

SLOVAN: Straka - Megyesi, Kanda, Gonda (89. Vígh), Tužinský, Jenes, Pavlík, Golian, Havran (83. Kuťka), Vidra, Ťuťuris. ZDENO ŠIMO

FC Neded - FC Spartak

Trnava B 3:2 (1:0)

Góly: 22. Ölvecký, 72. Král, 87. Kopčan - 60. Vido, 80. Molnár.

Stretnutie mužstiev z dolnej polovice tabuľky prinieslo vďaka rozmočenému terénu bojovný futbal, ktorému sa najmä v prvom polčase lepšie prispôsobili domáci. Už v 10. min mohli ísť do vedenia, ale Marček v gólovej pozícii chyboval. O päť minút neskôr sa vyznamenal Černý, keď zneškodnil gólovú príležitosť Bombicza. Hostia využívali každú príležitosť na kontry a v 18. min zachraňoval Senecký bravúrne pred Konečným. O chvíľu na dlhý aut Marčeka si nabehol do rozhodenej Ölvecký a z 5 m nezadržateľne skóroval. Trnava sa snažila o vyrovnanie a v 30. min vyrážal tvrdú strelu Hodúra Senecký spod brvna. Po obrátke lepšie začali hostia a v 60. min. vyrovnali pohotovou hlavičkou Vida. Domácich gól nezlomil a v priebehu 5 minút "béčko" vďaka Černému neinkasovalo po gólových prienikoch Pčolu. V 72. min. však bol bezmocný po dorážke Krála z malého štvorca. Hostia kontrovali a po rohovom kope vyrovnávali Molnárom. Neded však nešiel do kolien a v 87. vsietil víťazný gól, keď Kopčanova strela prešla spleťou nôh z 20 m. Výborné stretnutie v nečase sa skončilo zaslúženým víťazstvom domáceho celku.

Rozhodoval Mikulaj, ŽK: Urbánek, 450 divákov.

FC: Senecký - Oláh, Černáček, Marček (60. Vlčan), L. Kopčan, P. Jedinák, I. Jedinák, T. Bombicz, Král, Ölvecký, Pčola. JOZEF SKLENÁR

J. Bohunice - Púchov B 0:1 (0:1), 33. Vavrík (11 m).

Led. Rovne - Bánovce 4:0 (2:0), 15. Václavík, 19. Turza (11 m), 66. Grendel, 85. Holeščák.

16. Trnava B 4 0 0 4 4:9 0 (-6)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Do základných škôl testovanie nepustíme, avizuje nitrianska radnica

Už dnes je isté, že odberné miesta v Nitre nebudú kopírovať miestnosti z volebných okrskov.