Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Bratislavský nováčik nad sily Nitranov

Rapid Ružinov - FC Nitra 1:0 (0:0)

Gól: 81. Stacho.

V úvodnej štvrťhodine sa súperi iba zoznamovali, o prvú strelu sa postaral v 16. min. domáci Škrabák a vzápätí pálil Végh nad bránku Nitry. Hostia sa prezentovali až v 33. min., keď z 25 m vystrelil Kóňa, brankár Rapidu Matkobiš bol ale na mieste. V 35. min. stratil ľahkú loptu Rábek, domáci Čertík sa rútil sám na Peškoviča, no zakončoval zbrklo vedľa. Chvíle „šuranovcov“ prišli až pred prestávkou a stáli za to. V 44. min. Hazucha uvoľnil Ďatka, ktorý vnikol do 16-tky, kde ho atakoval Hodulík, a hoci podľa mnohých nedovolene, penalta sa nekopala. V už nastavenom čase potom zahrával priamy kop Babic, no R. Hrnčárovi chýbal v hlavičkovej koncovke dôraz. Druhý polčas sa hral jasne v réžii Rapidu, jeho hráči bojovali ostošesť o dobrý výsledok a zo snahy sa rodili aj šance. Stacho v 47. min. hlavičkoval vedľa, Stolárik pálil nad bránu Peškoviča a do tretice to v 57. min. v hľadisku len tak zahučalo, keď Hodulík hlavou opäť tesne minul nitriansku svätyňu. Striedačka hostí reagovala zmenami v zostave a v 62. min. konečne zahrmelo aj pred bránkou Rapidu, keď sa do dobrej pozície dostal Očovan, gól však nedal a aj tak by neplatil, pretože zastávka druhého asistenta bola hore. V 68. min. kryl Peškovič bombu Stolárika na dvakrát a ďalšia tutovka Rapidu prišla v 75. min., keď Stacho z 20 m loboval Peškoviča, ten sa pošmykol, no Burák stihol tečovať loptu na roh. Vzápätí opäť vynikol Peškovič po prudkej hlavičke Stacha, no v 81. min. sa domáci útočník Stacho predsa dočkal, keď po akcii Liptaja strelil rozhodujúci gól. Hostia sa v závere nevyburcovali ani k boju o bod, naopak, po bombe exligistu Timka takmer ešte raz inkasovali...

Pred 890 divákmi rozhodoval Samotný, ŽK: Škrabák - Kóňa, Burák.

FC: Peškovič - M. Kostoláni, R. Hrnčár, Burák, Ďatko - Očovan, Kóňa, Babic (58. Kovan), Rábek (46. Mojský) - Hazucha (58. Lovás), Bubenko.

Jozef Šuran, tréner Nitry: Podali sme veľmi slabý výkon, súper nás prevýšil v bojovnosti, cez ktorú sa prepracoval k víťazstvu. Nikto nechcel inkasovať, domáci však gól predsa dali a vyhrali zaslúžene.

ŠTEVO KORMAN, Bratislava

HFC Humenné - Duslo Šaľa 0:2 (0:2)

Góly: 13. Valenský (11 m), 24. M. Vyskoč.

Humenčania podali v prvom polčase opäť nevýrazný výkon a keďže sa ako tradične trápili aj v koncovke, body si zo stretnutia zaslúžene odviezol nováčik. Futbalisti Šale od začiatku naznačili, že neprišli iba brániť, ale s úvodnými pokusmi Kováča a Laláka si brankár Zajaroš poradil. V 13. min. sa však už hostia radovali, keď Andódi rýchlo zbehol po ľavom krídle a krížnym centrom našiel v šestnástke Kováča, ktorého Semanco zbytočne stiahol a nasledoval pokutový kop. Ten hosťujúci gólman Valenský s istotou premenil. Inkasovaný gól vyburcoval Humenčanov k väčšej efektivite, no výsledkom bolo len opečiatkované brvno po hlavičke Parasku v 18. min. Domácich zrazil definitívne na kolená Vyskoč, ktorý sa po rohu zbavil svojho obrancu a zoči-voči Zajarošovi vsietil druhý gól. Keďže Humenčania bránu Dusla do prestávky už netrafili, skóre sa zmeniť ani nemohlo. Po nej však brankár Valenský svojich spoluhráčov hneď v 48. min. viackrát podržal, keď v rýchlom slede vyboxoval loptu spred hlavy Šama a následne odvrátil bomby Parasku i Ondíka. Aj keď optická prevaha bola v druhej časti hry na kopačkách domácich, ich koncovka bola nepresná, alebo si s ňou poradil spoľahlivý Valenský. Skóre sa tak už nezmenilo a nováčik ostáva v súťaži aj naďalej bez prehry.

Pred 870 divákmi rozhodoval Doboš, ŽK: Semanco - Gašparík.

DUSLO: Valenský - Klusa, Prúčny, Gašparík - Kováč, Lancz, Holmík, Lalák, Andódi - Dékány (80. Lörinc), Vyskoč (89. Kollárik).

Ján Rosinský, tréner: Na hru Humenčanov sme sa pripravili a čo bolo dobré, rýchlo sme sa presadili v koncovke. Spokojný som aj s defenzívou, ktorá domácim veľa priestoru nedala, čo rozhodlo. MARIÁN ŠKUBA

DAC Dunajská Streda - Šport Podbrezová 2:2 (1:1)

Góly: 5., 54. Bognár - 42. Pelegrín, 73. Voroňák.

Domáci mali razantný nástup, keď Bognár otvoril skóre parádnou strelou do vinkla. V 16. min. mal DAC šťastie pri hlavičke Koňušíka. Pred prestávkou najskôr Voroňák preskúšal Čajku, aby po chybe obrany, ktorá nechala voľného Pelegrína, hostia vyrovnali. Po nej sa oslabení domáci, ktorí cez týždeň stratili brankára Belána a obrancu Loja, šli opäť do vedenia. Na rutinérsky lob Bognára bol hosťujúci brankár prikrátky. V 73. min. po hrubej chybe Gábriša hostia znovu zrovnali. V 88. min striedajúci Kurinčák z troch krokov hlavičkoval iba do náručia brankára, a tak sa body delili.

Rozhodoval Bereník, ŽK: Lukovics, Sarkány, ČK: 45. M. Pančík, 1095 divákov.

DAC: Čajka - Gábriš (82. Kurinčák), Guza, Lukovics, Ščasný - Buka, G. Majoroš, Lengyel (46. Sováb), Drobný, Sárkány - Bognár.

Juraj Szikora, tréner: Jedno oko plače a druhé sa smeje. Po dvoch našich utešených góloch sme totiž dvakrát inkasovali po hrubých chybách obrancov. ŠTEFAN ÁGH

Koba Senec - FC Báč 3:0 (1:0)

Góly: 45. Rožník, 50. Beňo, 72. Angelovič.

V zápase dvoch rozdielnych polčasov sa zrodil pre nováčika krutý výsledok. V 16. min. mal na svojej pravačke jasný gól Marek, ale v páde nedokázal z troch krokov trafiť prázdnu bránu. Zanedlho podobnú šancu nevyužil aj Nagy, keď na roh vykopával Sendecký. Už v nadstavenom čase Cisár stratil zbytočne loptu, Bella vysunul Rožníka, ten obišiel Mikuleca a nekompromisne trafil pravý horný roh - 1:0. V 50. min. po Rožníkovom rohu Beňo hlavičkoval do žrde, odrazenú loptu vykopol Puchner, ale asistent rozhodcu signalizoval, že už bola za čiarou. Skóre uzavrel prízemnou strelou Angelovič.

Rozhodoval Gonda, bez kariet, 1252 divákov.

FC: Bombiak - Szijjartó, Pucher, T. Albert, Mikulec - Bodrogi (60. Lopú), Cisár (63. Svoboda), Pukalovič, Nagy - Kapráľ, Marek (80. Marinič).

Róbert Paldan, tréner: Opäť nás súper kruto potrestal za nevyužité tutovky z prvého polčasu. Po góle do šatne a druhom po prestávke sme sa už psychicky nespamätali. (ern)

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Ponitrianska stovka: Keď dobehneš, nechceš uveriť, že tvoje telo toľko zvládlo

Na kopcovitej trase z Handlovej do Nitry dve stovky pretekárov hľadali svoje limity. Inak ako šialenci sa im povedať nedá.

Zľava Tomáš Borčin, Daniel Sitáš a Jaro Bytel.