Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Tóth „na Európe“ šiesty

Slovenský reprezentant Matej Tóth (ŠG Stavbár Nitra) obsadil na IV. majstrovstvách Európy atlétov do 23 rokov v poľskom Bydgoszczi v chôdzi mužov na 20 km medzi jedenástimi štartujúcimi časom 1:25:59 h šieste miesto. Dvadsaťročný zverenec trénera Juraja Benčíka dosiahol zatiaľ najlepšie umiestnenie slovenského chodca v histórii majstrovstiev Eurpy tejto vekovej kategórie.

Tóth šliapal až do pätnásteho kilometra na medailovej pozícii, avšak dva červené terčíky pribrzdili jeho úsilie. „Dostal ich v priebehu jediného kilometra, z čoho celkom logicky vyplynula aj zmena taktiky. Musel spomaliť a zamerať sa na to, aby došiel do cieľa. Z tempa 4:10 min na kilometer spomalil na 4:30 min, čo sa prejavilo na jeho konečnom umiestnení,“ informoval Juraj Benčík. „Mateja však musím pochváliť za bojovnosť i disciplínu. Ukázalo sa, že je schopný konkurovať najlepším Európanom.“ Matej necítil po pretekoch sklamanie. „Fyzicky aj psychicky som bol na tom výborne, lenže potom prišli dve červené. Necítim krivdu hoci som nemal dojem, že idem nečisto. Celkovo som spokojný.“ Majstrom Európy sa časom 1:22:07 h stal domáci Poliak Beniamin Kucinsky.

V Dubnici sa v nedeľu konal ďalší míting zo seriálu Grand Prix v atletike seniorov, ktorý je posledným pred majstrovstvami Slovenska. Štartovali na ňom aj pretekári ŠG Stavbár Nitra. Peter Žňava vyhral 400 m v čase 48,43, čo je jeho druhý najlepší výkon v kariére. P. Jančovič bol na 800 m štvrtý za 1:55,66. M. Horváth skončil štvrtý vo výške (185, medzi juniormi tretí) a M. Cibulová ôsma na 1500 m za 5:27,50. (sita,juh)

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Celoplošné testovanie v Nitre: Prihlásilo sa už vyše päťsto dobrovoľníkov

Krajský lekár Ľubomír Ševčík hovorí, že najťažšie zrejme bude zabezpečiť dostatok zdravotníkov. Vyzýva ich, aby sa prihlásili.

Tradičné vianočné mestečko v Nitre nebude, neurobia ani klzisko na Župnom námestí

Mesto do poslednej chvíle verilo, že vianočné trhy budú. Vybralo aj predajcov.

Vlani boli mestské vianočné trhy len na Svätoplukovom námestí. Tento rok sa malo konať na troch miestach.