Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Futbalové pele-mele

Výčapy privítali „belasých“

Po úspešných záchranárskych prácach v piatej lige Juh čakalo na futbalistov Výčap-Opatoviec príjemné zakončenie sezóny. V obci na kraji Nitrianskeho okresu privítala tisícka divákov počas vydareného sobotňajšieho futbalového popoludnia vzácneho súpera z Tehelného poľa - internacionálov Slovana Bratislava. A že to nebol hocijaký protivník, svedčí zostava „belasých“ - Laco Pecko, Jaro Timko, Nezhyba, Hrdlička, Cvetler, Haraslín, Ducký, Masný, Hikl, Ježík, Kadák, Stúpala, Veselý, P. Jančovič, M. Jančovič, trénerskú taktovku prevzali P. Mutkovič a P. Molnár. Zverenci Ľubomíra Mihoka vybehli na staršie ročníky súperov akosi zostra a v 32. min. viedli po pekných akciách 4:0. Neskôr zvoľnili tempo a hralo sa viac pre divákov. V domácich radoch si zahrali všetci členovia kádra „áčka“, nevynímajúc matadorov ako Herceg či Kupec, a kopačky na druhý polčas obul aj kouč Mihok (od septembra by mal hrať za Výčapy aj v majstrákoch). Konečný výsledok 5:2 hovoril pre domácich, no slovanistom sa aj tak vo Výčapoch-Opatovciach páčilo, čo ocenili aj na pozápasovom posedení. Nemožno tiež prehliadnuť sprievodný program s ďalšími dvoma predzápasmi, vystúpeniami mažoretiek a večernou zábavou.

Skryť Vypnúť reklamu

Výsledky: Dorast Výč.-Opatovce - FC Nitra 17 0:5, Šovčík 2, Varga, Tomiš, Áč. Výber miniligy - Old boys Mechenice 1:0, J. Kováč ml. Výč.-Opatovce A - Internacionáli Slovana Bratislava 4:2 (4:0), N. Čery 2, E. Petkeš 2. (ki)

Kramárovi chýbal krompáč

Ako sa už stalo dobrým zvykom, v Nových Sadoch v nedeľu opäť privítali známe tváre na futbalovo-spoločenskom popoludní, kde hlavné slovo patrí zábave. Pozornosť pútali najmä herci Štefan Skrúcaný a Maroš Kramár, ktorí síce kopačky neobuli, no zato sa postarali o slávnostný výkop (Marošovi však na ňom chýbal krompáč...). Naopak, Majo Labuda na trávniku exceloval, a ako vždy pridal aj svoj povestný beh s loptou v ruke na štýl amerického futbalu. Zo známych športovcov nechýbali kickboxer Patrik Matejka či hokejista Stano Petrík. V druhom dejstve zrejme domáci starí páni uplatili rozhodcu Karola Gajana (prázdnym) sudom piva, a tak sa zrodila (ne)očakávaná remíza. Moderátorská taktovka patrila Jánovi Greššovi s Ľubicou Janíkovou, ktorí vzápätí pozvali na pľac starých pánov FC Nitra, aby aj oni predviedli niečo zo svojho umenia. A keď bolo po futbale, prevzali taktovku hudobníci z UKND a Desmod, ktorým tlieskala pekná divácka kulisa.

Skryť Vypnúť reklamu

Výsledky: Starí páni Nových Sadov - Herci+lekári+novinári 6:6 (4:1). Nové Sady - Starí páni FC Nitra 3:4 (1:2). (juh, ph, ki)

Futbalové Krškany spomínali

V Dolných Krškanoch sa v sobotu 21. júna začala písať pekná tradícia. Domáci si v rámci slávnostného ukončenia sezóny, v závere ktorej sa partii okolo Ľuboša Gala podarilo zachrániť II. B triedu Nitra-Šaľa, pozvali za súpera hráčov, ktorí ešte predčasom obliekali dolnokrškanský dres. V slušnom zápase sa z víťazstva v pomere 4:1 tešili „hostia“, v následnom penaltovom rozstrele však vyhrali súčasní „áčkari“. Mimochodom, „hostí“ na poste posledného vystužil Michal Hipp, v zálohe Andrej Grimbel a nastúpili aj štyri posily z Nitrianskych novín (Korman, Kilian, Pozdech, Bordáš), ktoré svojho času tiež účinkovali v Dolných Krškanoch. Góly za víťazov strieľali A. Kušnír 2, A. Grimbel, Ľ. Zábojník, za domácich korigoval M. Stojka. Po zápase si aktéri z hracej plochy i tí okolo nej pochutnali na guláši, ktorý pripravili miestni chovatelia, a tak nečudo, že pre najvytrvalejších sa spomínania, a veru bolo na čo, pretiahli v najdlhšom dni v roku až do nedele. (šk)

Skryť Vypnúť reklamu

Turnaj v Hájskom o Pohár starostu obce: Hájske - Šoporňa 1:0 (1:0), M. Hvizd. Pata - Horná Kráľová 1:1 (1:0), J. Lehocký - M. Bagocký (11 m), na 11-tky 4:5. O 3. miesto: Šoporňa - Pata 0:2 (0:0), K. Vaško 2. Finále: Hájske - Horná Kráľová 2:1 (1:1), A. Kaduc, M. Valášik - M. Bagocký. Rozhodovali P. Bachratý, Hrušovský a Lešš, 500 divákov.

Turnaj vo Vlčanoch o Pohár starostu obce: Vlčany - Trstice B 2:1 (0:1), L. Szijjartó 2 - E. Takács. Neded - Kolárovo 4:0 (3:0), M. Marek 2, T. Bombicz, J. Szikora. O 3. miesto: Trstice B - Kolárovo 1:1 (1:1), A. Pekaj - Horňáček, na 11-tky 2:3. Finále: Vlčany - Neded 1:3 (0:3), Cs. Tóth (11 m) - T. Bombicz (11 m), J. Sládeček, M. Marek.

Turnaj o Stein cup v Čermanoch: Pivovar Stein - OcÚ Čermany 6:5, Ceram Čab - Old boys Čermany 3:0. O 3. miesto: OcÚ Čermany - Old boys Čermany 4:1. Finále: Ceram Čab - Pivovar Stein 1:3.

Výsledky hodovej nedele v Hosťovej - žiaci: Hosťová - D. Obdokovce 7:1, Ľ. Kminiak 3, Grman 2, Pa. Kazzán, P. Odráška - Ďuriš. Muži: Hosťová - D. Obdokovce 2:5 (1:1), L. Brath (11 m), N. Bordáš - Ľ. Paulisz 2, Z. Gyepes, A. Oravec, L. Gyepes (11 m). Futbalisti Hosťovej blahoželajú spoluhráčovi Radoslavovi Balkovi a Stanke Molnárovej k sobášu.

Štefanovičová - St. Andrä (Rak.) 4:4, Ištokovič 2, Kónya, Kukan.

Turnaj v Topoľnici o Pohár starostu: Topoľnica - Dlhá n/V. 3:0, Šimonič, Drozd, Szarka. Kajal - Matúškovo 2:1, Renczés 2 (1 z 11 m) - T. Brizlák. O 3. miesto: Dlhá n/V. - Matúškovo 1:0, Lovás. Finále: Topoľnica - Kajal 2:1, Vasskomjáthy, Lukačovič - Németh.

Baráž OFZ Galanta o V. ligu Juh dorastu: V. Mača - Vinohrady 6:0 (3:0), Š. Lancz 3, F. Lancz 2, T. Lakatoš.

Turnaj tretiakov v Dun. Strede - výsledky FC: Ostrihom 2:0, Drgoňa, Němec, Savon B. Bystrica 0:1, štvrťfinále Šamorín 3:0, Drgoňa, Studený, Kováč, semifinále, Savon B. Bystrica 0:2, o 3. miesto: N. Zámky 2:0, Studený, Horeš. Poradie: 1. Žilina, 2. B. Bystrica, 3. Nitra, atď. FC: Žáčik, Jakubek - Civáň, Miškovič, Solník, Němec, Kováč, Klimo, Drgoňa, Studený, Horeš, Blanár. Tréner J. Molnár.

V nedeľu 29. 6. od 14.00 h sa hrá na ihrisku v Nových Sadoch o Pohár starostu obcí Nové Sady a Čab. Účastníci turnaj budú starí páni Ceram Čab, muži Čabu, Sily a N. Sadov. (ki)

Po tretíkrát o Pohár starostu obce Ivanka

V sobotu 28. júna sa v Ivanke pri Nitre bude konať tretí ročník turnaja v malom futbale o Pohár starostu obce. Tradične sa ho zúčastňujú najmä výbery miestnych futbalistov či firiem, avšak organizátori otvárajú dvere pre akýchkoľvek záujemcov. Prihlásiť sa možno najneskôr do piatku u tajomníka futbalového oddielu Vladimíra Baláža na tel. čísle 037/656 44 47. Výkop prvého stretnutia turnaja bude v sobotu od 9.00 h, hrací systém sa zvolí podľa počtu účastníkov. Doterajšími víťazmi sú Nitrianske noviny (2001) a SBS Stolárik (2002). (ki)

V sobotu malý futbal aj vo Veľkom Záluží

V sobotu 28. júna sa na ihrisku vo Veľkom Záluží zíde prakticky všetko, čo v tejto obci kope do koženej. Domáci starí páni, áčkari, dorastenci i ďalší záujemcovia vytvoria vari tucet tímov, ktoré budú bojovať na treťom ročníku petropavlovského turnaja v malom futbale o Pohár starostu obce. Pohľad do krátkej histórie hovorí, že v prvých dvoch ročníkoch si palmu víťazstva odniesli tímy Gibson Club a Pekarovci. (ki)

Sereď oslavovala s výberom okresu

Víkend v Seredi bol nielen v znamení hodov a jarmoku, ale lákadlom bol aj bohatý nedeľňajší program na štadióne so štyrmi zaujímavými zápasmi. Výsledky: ml. žiaci ŠKF - výber okresu Galanta 1990 0:0; st. dorast ŠKF - ml. dorast ŠKF 4:1, Brezík 2, Vrtík, Habán - Štoudek; starí páni - All stars 2:0 (1:0), Paldan 2; muži ŠKF Sereď - Výber okresu Galanta 4:3 (1:1), Pšenko 2, Sloboda 2 - Francisci, Borš, Javor.

Sereď: Karmažin - Martinák, Stareček, Lopašovský, Guláš, Markus, Brestovanský, Pšenko, Sloboda, Križan, Hubinák, Ďuriš, Svátek, Gašparík, Javor. Tréner Vrtík.

VÝBER: Dorušinec (Šoporňa) - Burian (Mostová), Rencsés (Kajal), Bednár, Francisci (D. Saliby), Remay (Tomášikovo), Földeši, Borš (Váhovce), Brezík, Vrtík, Polednák, Gál (Sereď), Javor (Šintava). Tréner A. Farkaš. (ki)

Turnaj víťazov pre tím ObFZ Topoľčany

V Preseľanoch sa včera uskutočnil turnaj víťazov okresných topoľčianskych súťaží, na ktorom štartovali premianti troch tried dospelých a Jedenástka ObFZ Topoľčany. V príjemnej atmosfére pred 500 divákmi sa z prvenstva tešili po dvoch rozstreloch výber okresu. Výsledky: Preseľany - Tesáre 4:0 (1:0), J. Varga, P. Baláži, I. Bilik, L. Guniš (11 m). Čermany - Výber ObFZ 0:0, na 11-tky 5:6. O 3. miesto: Tesáre - Čermany 1:3 (0:1), P. Urminský - P. Rolfes 2, J. Prostredný. Finále: Preseľany - Výber ObFZ 1:1 (0:0), O. Kolesár - Jo. Piršel, na 11-tky 4:5. Rozhodovali M. Petruš, M. Candrák a T. Guniš. (Viac o podujatí v budúcom čísle Topoľčianskych novín.) - vv-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 5. Hygge ako životný štýl
 6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 7. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 8. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 9. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 41 487
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 39 345
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 12 801
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 777
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 105
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 089
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 420
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 249
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 076
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 968
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Vyzbierané veci doručili na jednotlivé Covid oddelenia nitrianskej nemocnice.

2 h
Ilustračné foto.

Miera pozitivity bola výrazne vyššia ako v krajskom meste.

2 h
Adam Dauda v piatok odkorčuľoval bezmála 14 minút v treťom útoku Nitry.

Nebola pravda, že som sa nechcel vrátiť, odkázal šikovný center a po 59 dňoch sa zase zjavil v útoku Nitry.

6 h

Nový kouč ovláda päť jazykov.

8 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia prenasledovala auto z Oravy až na Liptov. Komjatnou už vodič neprešiel.

23. jan

Pozitivita je zatiaľ nízka.

21 h

Na Kysuciach pokračuje celoplošné testovanie.

21 h

Policajné sirény vystrašili Dolnokubínčanov i vodičov na ceste Brestovou.

24 h

Už ste čítali?