Šali chýba už len krok, Neded šokoval Myjavu

III. liga

FC ViOn Zlaté Moravce -

Vegum D. Vestenice 4:3 (1:1)

Góly: 16. Tesársky, 46. a 49. Kanás, 51. vlastný (M. Krajčo) - 13. Mikláš, 66. Masný, 76. B. Krajčo.

V zápase bohatom na góly sa hral od úvodnej minúty obojstranne otvorený futbal. Už vo 4. min. likvidoval Jakubička tutovku Mikláša, hneď z protiútoku po centri Kanása Vondra zoči-voči brankárovi neuspel. V 13. min. sa k veľkému sólu nadýchol B. Krajčo, v malom vápne našiel Mikláša, ktorý s prehľadom otvoril skóre. Už o tri minúty bolo vyrovnané, keď zo 16 m Tesársky namieril do šibenice. Vrece s gólmi sa roztrhlo hneď v úvode druhého dejstva. V 46. min. Kanás z rohu päťky prekvapil Jurenku. Už o tri minúty Kanás obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, a nechytateľnou bombou do pravého horného rohu zvýšil. V 51. min. opäť agilný Kanás unikol po pravej strane a jeho polostrelu-polocenter nešťastne zrazil M. Krajčo do vlastnej brány. Vionisti uspokojení trojgólovým vedením prestali hrať, čo hostia využili na skorigovanie výsledku. V 66. min sa presadil striedajúci Masný, ktorý krížnou strelou znížil na 4:2. O desať minút Masný ideálne uvoľnil B. Krajča, ktorý nedal Jakubičkovi šancu. Gumári sa snažili o vyrovnanie, čo sa im však už nepodarilo.

R Schmidt, ŽK: Králik, Pavlenda, Kanás - Hájovský, 220 divákov.

VION: Jakubička - Nozdrovický (79. Orolín), Dekýš, Štucika, Králik - Krajčík, Ondrejka (68. Piaček), Tesársky (68. Farkaš), Pavlenda - Vondra, Kanás. ĽUBOMÍR IVANOVIČ

MFK VTJ Topoľčany -

FKM Nové Zámky 0:5 (0:1)

Góly: 17. a 88. Mlynár, 52., 82. a 90.+ Trnka.

Topoľčany opäť na vlastnej pôde inkasovali päť gólov (pred dvomi týždňami s Báčom 1:5). V prvom polčase mali obe mužstvá niekoľko sľubných šancí, ktoré ale skončili strelami vedľa, alebo ich zneškodnili brankári. Najväčšiu príležitosť domácich mal v 10. min. po rýchlej kontre A. Candrákom, ale Racko včasným vybehnutím zachránil. O sedem minút rovnako po priamočiarej akcii presný Domíkov center poslal zblízka do siete hlavou Mlynár. Po zmene strán boli hostia jasne lepším mužstvom. Tutovky Domíka v 46. a Mlynára v 49. min. Ambroz ešte zneškodnil, ale logickým vyústením tlaku bol druhý gól hostí v 52. min. Domáci brankár najskôr bravúrne zlikvidoval strelu Dömeho, vyrazenú loptu napálil Hlavačka do žrde a Trnka ju poslal do siete. V 72. min. po súboji dvojice domácich o loptu s útočníkom hostí pred šestnástkou hlavný rozhodca nepochopiteľne vylúčil najlepšieho muža domácich brankára Ambroza. Oslabenie domácich zlomilo natoľko, že v záverečných ôsmich minútach inkasovali tri góly. Najskôr v 82. min. poľahky skóroval Trnka, v 88. min Mlynár a v nadstavenom čase po trestnom kope Mlynára do tyče opäť Trnka.

Rozhodoval Santa, ŽK: Mucha, M. Michalík - Trnka, Sebestyéni, ČK: 72. Ambroz, 100 divákov.

VTJ: Ambroz - Mrázik (53. Križák), Mucha, Bojkovský - Tóth, Maťaše, Klas, Bošanský (73. Neuschl), Greguš (39. L. Michalík) - M. Michalík, A. Candrák. FKM: Racko - Kosiba (46. Trnka), R. Sepeši, Döme, M. Sepeši - Hlavačka (70. Hajko), Procházka, Domík (88. Močkor), Horáček - Mlynár, Sebestyéni.

MATÚŠ BAJZÍK

Slovan Levice - Crystal Lednické Rovne 0:3 (0:1)

Góly: 43. a 58. Václavík, 70. Pažitný.

Levice, ktoré prežívajú ťažké obdobie, nemali s viacerými dorastencami v zostave proti skúsenejšiemu súperovi šancu. V úmornej horúčave sa hostia lepšie pohybovali, dobre kombinovali a zaslúžene vyhrali. Už v úvode pohrozili Tomanom a Nosickým, potom zaujali ďalekonosné strely Bagina, respektíve na druhej strane Ťuťurísa, boli však nepresné. V 28. min. šancu Václavíka zmaril Éhn, v 41. min. mal po centri Šveca gól na kopačke Havran, ale loptu zle trafil. O dve minúty však hráči Crystal podnikli rýchlu kontru a Václavík tutovku bezpečne premenil. Po zmene strán sa zdalo, že Levičania ožili, lenže v 58. min. po centri z ľavej strany sa ocitli pred Éhnom dvaja hráči hostí a Václavík svojím druhým gólom zvýšil. V 61. min. zmaril Švecovi šancu Stehel, no v 70. min. po najkrajšej akcii zápasu vysunul Bagin kolmým pasom Grendela, ten naservíroval loptu do čistej šance Pažitnému a Éhn v domácej bráne nemal šancu. V 83. min. vytisol Stehel spod brvna trestný kop Chmela, na druhej strane zase mohol pridať štvrtý gól hostí Pažitný. V 89. min. Havran v dobrej pozícii prestrelil bránu. Lednické Rovne zaslúženým víťazstvom potvrdili svoju kvalitu.

R Sluk, ŽK: Šatka, 100 divákov.

SLOVAN: Éhn - Ťuťurís, M. Palic, Švec, Sasko, Krammer, Chmelo, Pilinský (56. Ľ. Čvirik), Havran, Vidra, Gonda. ĽUBOMÍR ŠOLC

Baník Prievidza -

Juhcelpap Štúrovo 5:1 (1:1)

Góly: 25. Slezák, 64. a 86. Lagín, 70. Richter, 75. Pekár - 19. Bábsky.

Od začiatku boli baníci lepším mužstvom. V 9. min mieril Šnirc do náručia Prochászku, vzápätí neuspel Gajdáč. V 19. min si Štúrovčania vytvorili prvú šancu a hneď sa aj gólovo presadili. Bábsky si v 16-tke nabehol na presný center a nedal Furkovi žiadnu šancu. V 25. min. už bolo vyrovnané, keď sa lopta odrazila od Rosinského k Slezákovi, ktorý zblízka prekonal Prochászku. Aj v ďalšom priebehu prvého dejstva mali domáci prevahu, no vyložené šance si už nevytvorili. V druhom predviedli baníci peknú hru s efektívnym zakončovaním. Zimányi, Šnirc a Píš síce ešte neuspeli, potom však už domáci spustil „gólostroj“. V 64. min Lagín dorazil strelu Šnirca, potom Lagín nahral Richterovi, ktorý z ľavej strany upravil na 3:1. V 75. min Pekár technickou strelou spoza 16-tky zvýšil. Gólový účet uzavrel v 86. min druhým presným zásahom striedajúci Lagín po centri Píša.

R Barczi, ŽK: Marsal, Ďurica, 400 divákov.

JCP: Prochászka - Urbán, Marsal, Balázs, Saláta, Gavroň (46. Šimunek), Očovský (63. Bartoš), Kamas, Rosinký, Ďurica, Bábsky. B. BUCÁK

ŠK Blava Jasl. Bohunice

- Duslo Šaľa 0:3 (0:2)

Góly: 1. Lancz, 27. Lörinc, 85. Valenský (z 11 m).

Už v 1. minúte zahrávali hostia roh, lopta zaletela na hlavu Lancza, ktorý otvoril skóre. Ďalší šok pre Bohuničanov prišiel o necelú polhodinu, keď Gálik zle rozohral nepriamy kop, prihral presne na nohu Lörinca, ktorý obišiel všetko čo mu stálo v ceste vrátane brankára Horného a zvýšil na 2:0 pre Šaľu. V 39. min fauloval Telánsky, ale strelu Prúčneho chytil Horný. V druhom polčase centroval Gálik, hlavičkoval Nagy, ale iba do náruče Valenského. V 60. min strieľal Michalička a tesne pred Nagyom zachránil brankár hostí. O päť minút zachránil na čiare Bango po Klusovom pokuse a v 71. min vyškriabal Horný Lanczov priamy kop a vyrazil aj Andódiho strelu zo šestnástky. V 83. min vykopol Valenský až do šestnástky, z prvej pálil Vencel, ale gól padol až o dve minúty, keď po súboji Vencela s Horným odpískal rozhodca spornú jedenástku, ktorú brankár Valenský premenil na konečných 0:3.

R Kiss, ŽK: Horný, Kráľovič, 100 divákov.

DUSLO: Valenský - Klusa, Prúčny, Molnár (76. Oláh), Mikla, Lancz, Lalák, Dékany (81. Vencel), Gašparík, Lörinc, Andódi (89. Čoknay).

patrik velšic

ŠTK Slavoj Sládkovičovo - Družstevník Báč 0:2 (0:1)

Góly: 1. B. Albert, 52. T. Albert.

Ani sa poriadne nezačalo a Sládkovičovo už prehrávalo. Balázs Albert z 18 metrov napriahol a utešenou strelou do vinkla nedal brankárovi šancu. Vo zvyšku polčasu bol však zápas vyrovnaný, no šancí sa veľa neurodilo. V 36. min sa pred brankárom ocitol Antal, trafil iba do gólmana Bombiaka. Ani druhý polčas nezačali domáci dobre a zakrátko inkasovali. Tentokrát bol úspešnejší druhý z bratskej dvojice Albertovcov - Tomáš, a hlavou zvýšil na 2:0. Domáci mali aj kus smoly, keď Józsa opečiatkoval iba brvno. Sládkovičovo teda doplatilo na slabú koncovku, pretože výkonom nesklamalo, a na ihrisku nebolo vidieť tabuľkovú priepasť medzi oboma súpermi.

R Laco, ŽK: Antal, Kondákor, Pagáč, Hlavatý, Varga, Bakai, 100 divákov.

SLAVOJ: Rybár - Baláž, Hlavatý, Šalát (61. Ondrejkovič), Kondákor, Varga (83. Pinte), Józsa, Bednárik, Pagáč, Bakai, Antal. DRUŽSTEVNÍK: Bombiak - Nincz, Bodrogi (86. Števica), T. Albert, Císar, B. Albert, Szijjártó, Nagy, Balla (78. Svoboda), Lopú (63. Meszároš), Marinič. (wp)

MFK Myjava/Turá Lúka

- FC Neded 0:1 (0:1)

Gól: 9. Černáček.

Domáci začali lepšie a po centri Masaryka v 2. min Zríni nemieril presne. Potom prišli k slovu hostia, ktorí začali hrať svoju hru. Celý zápas vychádzali so zabezpečenej obrany a z kvalitnej defenzívy podnikali rýchle protiútoky. Do kariet im zahral aj fakt, že už v 9. min po rozohratí priameho kopu asi z 20 m Černáček trafil presne - 0:1. Domáci sa snažili presadiť nakopávanými loptami - prevažne na Masaryka, ktorý však bol dobre strážený a paradoxne sľubnejšie príležitosti mali hostia. V 22. min bol v šanci Marček, ale loptu poslal nad bránu. Asi od 33. min sa hra vymkla spod kontroly rozhodcovi Kravárikovi a hráči sa viac navzájom okopávali a odplácali, ako hrali futbal. Za zmienku stojí šanca Štermenského hlavou tesne pred odchodom do šatní. V druhom polčase domáci pokračovali v slabom výkone a keď Bučekova tečovaná strela preletela tesne vedľa a Šarudiho delovka z 20 m skončila na žrdi, domáci predsa len v závere vyvinuli určitý tlak. V 73. min už prekonaného brankára Seneckého zastúpil na bránkovej čiare obranca, v 82. min priamy kop Zvereca do "vinkla" brankár hostí bravúrne chytil a už v nadstavenom čase nebol uznaný gól Zríniho pre údajný ofsajd. Hostia si odviezli po slabej hre domácich so šťastím tri body.

Pred 220 divákmi rozhodoval Kravárik, ŽK: Štermenský - Marček, Sládeček.

FC: Senecký - Ambruš, Černáček, Heriban, Kopčan, P. Jedinák, I. Jedinák, Bombicz (78. Gašparík, 90. Vlčan), Marček, Ölvecký, Sládeček.

ZDENO ŠIMO

Spartak Bánovce - Spartak Trnava B 3:3 (1:1), 30. Slovák, 61. a 75. J. Pristach - 10. a 70. Marek, 79. Lietava.

1. Šaľa 28 19 7 2 60:22 64 (+22)

2. Báč 28 18 5 5 60:23 59 (+17)

3. Led. Rovne 28 17 3 8 70:28 54 (+12)

4. Myjava/T. Lúka 28 15 7 6 58:32 52 (+10)

5. Prievidza 28 12 8 8 44:30 44 (+2)

6. D. Vestenice 28 14 2 12 47:34 44 (+2)

15. Topoľčany 28 3 6 19 18:59 15 (-27)

16. Sládkovičovo 28 1 5 22 17:110 8 (-34)

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Nitrianska galéria predstaví tvorbu Danice Pištekovej

Jej diela, ktoré sú presahom odevu a architektúry, budú prezentované na výstave s názvom Shirt strih.

Architektka Danica Pišteková tvorí na báze vzájomných presahov odevu a architektúry.

Nitrianske divadlá opäť nemôžu hrať. DAB reaguje na kritickú situáciu

Predstavenia sú síce zrušené, no práce na inscenáciách pokračujú.

Zo septembrovej premiéry inscenácie Láska slečny Elliotovej v DAB v Nitre.

Do sobášnej siene v Nitre pustia len snúbencov a svedkov

Ak bude záujem, radnica obnoví aj donášku potravín do domácností.

Seniori majú opäť vyhradené hodiny na nakupovanie. Mesto zatiaľ donášku potravín neobnovilo.

Hovoria mu aj simulant a súkromník. Nech sa príde Messi pozrieť na mňa, smeje sa

Seredský rodák má v piatej lige Juh bilanciu viac ako jeden strelený gól na zápas. Odstaviť kompletne šport na amatérskej úrovni je choré, hovorí.

Martin Hindák - na snímke vľavo z roku 2005, v strede ako reprezentant SR v plážovom futbale a vpravo po úspechu v rakúskej regionálnej lige.