Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Nitranom stačí k druholigovej definitíve bod

FC Nitra - FC Rimavská Sobota 3:1 (2:1)

Góly: 4. Hazucha, 35. Kovan, 53. Ferenczy - 3. Sikoriak.

V ďalšom dôležitom súboji o druholigovú príslušnosť mala Nitra veľmi zlý úvod. Bežala len 3. min., keď Kovan stratil v strede poľa ľahkú loptu, hostia z následnej kontry vyťažili trestný kop, ktorý Kubala naservíroval presne na hlavu Sikoriaka - 0:1... Rimavská Sobota sa však z vedenia dlho netešila, pretože hneď po rozohraní vbehol do 16-tky hostí Hazucha, ktorý zakončil individuálny prienik vyrovnávajúcim gólom. V ďalšom priebehu boli pred bránkou súpera o poznanie nebezpečnejší behaví Nitrania, ktorí využívali obrovské diery v zadných radoch hostí, no koncovka Kovana, Hazuchu, či Bakoša bola nepresná. Gemerčania pohrozili až po polhodine hry Sikoriakom a Filom, domáci gólman Ondruška bol ale na mieste. Tretie gólové „hrmenie“ sa začalo v 35. min., kedy Kostoláni pekne vyviezol loptu, pred 16-tkou uvoľnil Hazuchu, a hoci ten ešte Benka neprekonal, odrazenú loptu vrátil zo 16 m do siete pohotovo Kovan - 2:1. Získané vedenie zverencov Jozefa Šurana zjavne upokojilo a rastúcu pohodu v ich radoch dokomentovala krásna gólová strela Ferenczyho z dobrých 20 m, ktorá znamenala v 53. min. zmenu stavu na 3:1. Hostia potom v snahe o zvrat hromadne striedali, ale Nitrania už zápas kontrolovali a ak by Kovan v 75. min. zakončil svoj prienik ďalším gólom, mohol byť mužom zápasu. Spokojnosť divákov dokumentoval potlesk, ktorý sa Nitranom ušiel pri schádzaní z ihriska.

Pred 470 divákmi rozhodoval Papuča, ŽK: Ferenczy, Burák - Sikoriak, Staňo, Filo.

FC: Ondruška - Burák, R. Hrnčár, Čeman, Ďatko - Ferenczy (85. Gál), Uhrík, M. Kostoláni, Bakoš - Hazucha, Kovan.

Jozef Šuran, tréner: Náš výkon hodnotím veľmi pozitívne. Zápas sa pre nás nezačal priaznivo, mužstvo sa však nezložilo, postupne sme vystupňovali tempo a som rád, že chlapci ukázali aj futbal.

ŠTEVO KORMAN

MFK Topvar Topoľčany - FK Čaňa 3:1 (2:0)

Góly: 4., 36. a 88. Bugár - 66. Maťaš.

V priemernom stretnutí otvorili gólový účet domáci už vo 4. min., keď nedorozumenie v obrane hostí využil strelou zblízka Bugár. V 16. min. sa dostal do vyloženej šance Setinov, ale jeho nemastnú-neslanú strelu vari zo 7 m Figura chytil. Až do prestávky sa hralo prakticky iba na polovici hostí, ktorí iba sporadicky vyrážali do rýchlych kontier. V 35. min. rýchlonohý Oršula nastrelil z 8 m brvno, o minútu neskôr sa ocitol v dobrej pozícii Boháčik. Vzápätí však Bugár vsietil druhý gól Topoľčancov. Po zmene strán boli hostia o niečo aktívnejší a v 50. min. sa ocitol vo výhodnej šanci Čižmár, gól mohol dať aj o dve minúty neskôr Maťaš, ktorého strelu pozorný Figura vyrazil za svoju bránu. V 66. min. sa Čaňa predsa len dočkala, keď sa po nedorozumení v obrane Topvaru Maťaš dostal do blízkosti brány, Figurovi dal „jasličky“ a znížil na 2:1. Posledné slovo ale patrilo domácim, pretože v 88. min. Oršula nezištne prihral Bugárovi, ktorý strelou zblízka po zemi uzavrel nielen svoj čistý hetrik, ale aj skóre zápasu, v ktorom Topoľčanci zaslúžene zvíťazili a hostí zrejme poslali do nižšej súťaže.

Rozhodoval Ďuriš, ŽK: Žember, Maťaš, 563 divákov.

TOPVAR: Figura - Pánis, Žember, Zimmer, Černák - Oršula, Papaj, Ondruš (23. Sciranka), Vodecký - Boháčik, Bugár.

Jozef Cifrík, asistent trénera: Odohrali sme dva rozdielne polčasy, pretože v prvom sme mali loptu pod kontrolou, v druhom sme však hrali ustráchane a hostia si vytvorili viacero šancí. Našťastie, využili iba jedinú. VLADO VINKLER

1. B. Bystrica 27 20 6 1 49:12 66 (+24)

2. Ličartovce 27 17 4 6 54:30 55 (+16)

3. Senec 27 16 5 6 42:24 53 (+11)

4. Rim. Sobota 27 14 8 5 44:29 50 (+11)

5. Podbrezová 27 11 9 7 35:22 42 (+3)

6. Dubová 27 11 6 10 34:44 39 (-3)

7. MFK Topvar 27 10 8 9 38:22 38 (-4)

8. Dun. Streda 27 10 8 9 34:33 38 (-1)