Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Okolo čiar nič nové, tretie sú už Topoľníky

V. liga Juh

Baka - TIBI Horná Kráľová 4:1 (3:0), 5., 11., 18. a 66. R. Turza - 90. L. Lencsés. Domáci nenechali od úvodu nič na náhodu a presadzovali sme sa kombinačnou hrou najmä po krídlach. Čuch na góly prejavil najmä Turza, ktorý dosiahol už v 18. min. hetrik po Tóthových prihrávkach. Neskôr mu Rácz ešte pripravil štvrtý gól. Baka hrala v pohode a ešte trikrát trafila brvno (Zima dvakrát, Oravec). Za teplého počasia hostia nemali vážnejšiu šancu, až v závere dosiahli čestný gól. R Truhlík, 250.

Baka: Fekete - Kovács, Ti. Soós, Andrejkovics, Zsemlye - Tóth (68. Végh), Zima (75. Németh), Hollósi, Rácz - Oravec (61. Kozmér), Turza. H. Kráľová: Sahulčík - Paška, Bobula, Tóth, P. Kokeš, Sklenár (79. Tvrdoň), Lencsés, Kollár, Sedlák, Odráška, Bagocký.

Nitra B/Mlynárce - Výčapy-Opatovce 3:0 (1:0), 41. a 46. M. Pčola, 73. P. Lieskovský. V nitrianskom okresnom derby chceli hostia uhrať dobrý výsledok a miestami držali vyrovnanú partiu. Favorit sa však presadil (čím poprel najrôznejšie reči), keď využil chyby v súperovej obrane. Najskôr sa dvakrát presadil Pčola. Potom mali oba tímy možnosť skórovať z bieleho bodu, lenže Fogada ani Šrámek ju nevyužili. Keď Lieskovský zvýšil na 3:0, už sa len dohrávalo. R Šťastný, 200

FC B: Peškovič - Mikulášik, Murárik (80. Minárik), Gál, Stanček, Uher (80. Blažo), Levický, Varga, Pčola (75. Moravčík), Fogada, Lieskovský. V.-Opatovce: Pintér - Molnár, Schwarcz, Tkáčik, Košťál - Búš (46. Kučera), Šrámek, Čery, Petkeš (80. Šulgan) - Martonka, Pavlovič.

Veľké Úľany - Nový Život 4:3 (0:2), 67. T. Tavali, 82. a 89. J. Jasovský (oba z 11 m), 90+. M. Tornyai - 7. a 85. J. Medvec, 43. M. Hirko (11 m). V prvom polčase boli lepším mužstvom hostia, po prestávke zasa viac snahy prejavili domáci. Nepriaznivé skóre 2:3 však otáčali až v samom závere. Domáci gólman Jasovský už zaznamenal 11 gólov! R A. Štrba, 250.

V. Úľany: Jasovský - Ti. Németh, Uhrin, Horváth, Halász, Hodúr, To. Németh, Kelecsényi (83. Molnosi), Tavali, M. Tornyai, J. Tornyai (61. Derbak). N. Život: Múcska - Kadvaň, Kopriva, Kuczman, Domonkos, Medvec, Mikóczi, Hirko, J. Farkas, Németh, Nyársik (79. T. Farkas).

Vlčany - Zbehy 6:2 (3:1), 14. Cs. Tóth, 22. A. Ács, 42., 77. a 86. G. Karvai, 72. M. Prešinský - 31. A. Mellen (11 m), 83. D. Šóš. Prvé dve šance mali hostia, potom domáci prebrali taktovku a hral sa útočný futbal. Tóth skóroval z priameho kopu, Ács zvyšoval po úniku Karvaia. Zbežana korigovali po ruke Orosziho. Karvai v 37. min. nedal jedenástku, ale zakrátko sa už z úniku nemýlil. Po prestávke domáci zvýraznili svoju prevahu a vytvárali si jednu šancu za druhou. Na neudržanie bol Karvai, okrem gólov sa ešte štyrikrát triaslo brvno. R Rublík, 200.

Vlčany: Kaštiak - Šreyer, Oroszi (41. Molnár), Jonis, Tóth, Baláž, Prešinský, M. Holbík, Mészáros (79. E. Holbík), Ács (70. Pál), Karvai. Zbehy: Strapek - Kopec, Habay, Šmitala, Psota (70. Greguš), Ťapušík, Lopaška, Mellen, Barvínek (27. Vernarec), Šóš, Ivančík.

O. Potôň/DAC B - Veľký Cetín 2:0 (1:0), 22. S. Lieskovský, 55. Zs. Polák. Hralo sa v réžii domáceho celku a prevažne na polovici hostí. Béčku však v ofenzíva chýbala myšlienka, preto sa do prestávky zrodil len jediný gól, aj ten po trme-vrme. Neujali sa možnosti Erösa, Nagya ani Lieskovského. Po prestávke sa dianie naďalej odohrávalo v šestnástke hostí a osud bodov nebol na vážkach. Druhý gól priniesla akcia Erösa, predĺžil ju Horváth a do brány hlavičkoval Polák. R Rosa, 250.

DAC B: Póda - Perczel, Nagy, Horváth, Lukovics, Erös (63. Bognár), Želiska, Seleš (46. Polák), Ďurica, Lieskovský (74. Mészáros), Csicsai. V. Cetín: J. Szusztor - L. Szusztor, Dudáš, Bronič, Mikuš, Vajda, Kurcsa, Pagačovič, Jaruska, Kökényesi (80. Kiác), Belányi.

Trstice - Vieska 6:1 (2:1), 4. Ľ. Sárkány, 44. a 88. J. Hromada, 47. E. Dohorák (11 m), 52. J. Ivicze, 70. T. Györi - 15. O. Domonkos. Domáci začali veľkým náporom a Sárkány sa presadil po centri Györiho. Potom však prepustili na desať minút iciatívu hosťom a Domonkos po rohu hlavou zavesil. Potom hrali opäť Trstice, strely míňali cieľ, bránu odklial až Hromada. Po obrátke domáci vyrukovali s veľkou ofenzívou. Po ruke premenil penaltu Dohorák. Po Molnárovej prihrávke sa presadil Ivicze. Výsledok pečatili Györi z uhla a Hromada. R Bušík, 250.

Trstice: Nagy - Erdélyi (80. Nagy), Sárkány, Schweiger (46. Lukács) - Takács, Molnár, Gányi (70. Pint), Ivicze, Györi - Hromada, Dohorák. Vieska: Tóth - Domonkos, Koczó, Kalmán, Jány (67. Simcsik), Molnár, Puha, Audi, Író, Bogyai (82. Csonka), Csepi.

Galanta - Topoľníky 0:2 (0:1), 28. Ľ. Veszelovszký (11 m), 65. M. Žiga. Úvodných dvadsať minút bolo vyrovnaných a útoky sa striedali. Hostia šli do vedenia z penalty po faule. Galanta následne zatlačila, no domáce pokusy sa neujali. Po prestávke mali domáci naďalej územnú prevahu, ale nedostávali sa do šancí. Naopak, po chybe obrany Žiga zvýšil. V 80. min. nepremenil G. Nagy jedenástku a aj záverečný tlak bol bez efektu. R Michálek, 200.

Galanta: Valenský - Bottka (70. L. Varga), Francisci, Kollarovič, Kondé, Kollárik, Bobko, A. Varga, G. Nagy, Molnár, Csóka. Topoľníky: Váradi - I. Balogh, P. Balogh, Libárdi, A. Nagy, Csölle (66. Baranovics), Veszelovszký, Dórák, Tóbli (78. Nagy), Orbán, Žiga (90. L. Varga).

Matúškovo - Topoľčianky 3:1 (1:1), 15. A. Kiss, 47. R. Brizlák, 62. A. Mészáros - 12. D. Ivanička. Vo vyrovnanom prvom polčase sa ujali vedenia hostia, no potom Chabreček doslova ponúkol vyrovnanie A. Kissovi. Po prestávke rozhodol dvadsaťminútový domáci nápor. R. Brizlák trafil z 20 m do šibenice (2:1), brvno sa triaslo po strelách T. Brizláka a A. Kissa, tutovku vynechal Klačan, ale tretí gól pridal Mészáros hlavou. Potom sa stretnutie už len dohrávalo. R Mihálik, 100.

Matúškovo: Pista - Fülöp, Ondrejo, Horváth, A. Mészáros - Miklós, Panyik (82. Bosák), T. Brizlák, A. Kiss - Klačan (85. Štibráni), R. Brizlák (75. Györi). Topoľčianky: Koprda - Chabreček, Gajdošík (61. Šurda), Belan (57. Zlatňanský), Šabo - Ďatko, Klikač, Magušin, Kéry - Michalík, Ivanička.

1. Baka 27 21 1 5 83:22 64 (+22)

2. O. Potôň/DAC B 27 20 2 5 66:24 62 (+20)

3. Topoľníky 27 16 3 8 40:41 51 (+12)

4. Galanta 27 15 3 9 57:35 48 (+6)

5. Vlčany 27 15 3 9 50:47 48 (+6)

6. TIBI H. Kráľová 27 14 3 10 49:32 45 (+6)

7. Vieska 27 14 3 10 50:45 45 (+6)

8. FC B/Mlynárce 27 10 8 9 59:45 38 (-4)

9. Zbehy 27 11 5 11 52:62 38 (-1)

10. Trstice 27 12 1 14 67:58 37 (-5)

11. Nový Život 27 10 5 12 42:39 35 (-4)

12. Výč.-Opatovce 27 10 1 16 44:55 31 (-8)

13. Veľký Cetín 27 9 2 16 30:39 29 (-10)

14. Topoľčianky 27 6 2 19 30:70 20 (-19)

15. Veľké Úľany 27 4 6 17 29:78 18 (-24)

16. Matúškovo 27 4 2 21 26:82 14 (-28)

Topoľníkom odrátajú 9 b, V. Úľanom 3 b.

najlepší strelci: 19 - P. Fogada (FC B/Mlynárce), 17 - R. Turza (Baka), 16 - M. Kopec (Zbehy), 15 - M. Mórocz (Baka), 14 - J. Hromada (Trstice), P. Molnár (Vieska), 13 - E. Dohorák (Trstice), A. Mellen (Zbehy), 12 - Cs. Mikuš (Galanta), J. Ivicze (Trstice), G. Karvai (Vlčany). MARTIN KILIAN

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  1. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 8 919

Hovoria mu aj simulant a súkromník. Nech sa príde Messi pozrieť na mňa, smeje sa

Seredský rodák má v piatej lige Juh bilanciu viac ako jeden strelený gól na zápas. Odstaviť kompletne šport na amatérskej úrovni je choré, hovorí.

Martin Hindák - na snímke vľavo z roku 2005, v strede ako reprezentant SR v plážovom futbale a vpravo po úspechu v rakúskej regionálnej lige.

V nitrianskej nemocnici je 61 infikovaných zdravotníkov, testujú všetkých pacientov

Pre COVID pacientov vyčlení nemocnica ďalšie poschodie v chirurgickom pavilóne. Plánované zákroky od dnešného dňa redukuje.