Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Čermany už oslavujú, v Krnči sa nedohralo

MO Topoľčany

N. Blatnica - Urmince 4:0 (3:0), 10. a 33. J. Selecký, 43. P. Stanček, 70. R. Korchan. Urminčanov načal po trme-vrme Selecký. Ten istý hráč zvýšil, keď jeho strela vymietla šibenicu. Ďalšiu krásnu ďalekonosnú strelu ukázal Stanček a definitívu dal Korchan, keď sa domáci pohrali s obranou súpera a svojou hrou zaslúžene zvíťazili.

Ludanice - Nemčice 3:1 (1:0), 35. M. Rusnák, 75. P. Lacena, 90. P. Labuda - 65. P. Desat. Domáci začali lepšie, no prevahu potvrdili až takmer pred koncom polčasu. Potom sa prebrali aj Nemčice a šance sa prelievali z jednej strany na druhú. Krížnou strelou vyrovnal Desat. Po centri Košeckého dal víťazný gól priemerného zápasu Lacena.

Radošina - Práznovce 3:1 (2:0), 31. J. Horváth, 36. Jo. Piršel, 74. T. Turčan - 90. B. Krištof. Favorit zápasu predčil Práznovce jednoduchými akciami na jeden dotyk. Skóre tak otvoril Horváth. Onedlho zvyšoval Piršel z priameho kopu po strele povedľa múru. V závere dokázali hostia skorigovať výsledok gólom Krištofa.

H. Obdokovce - Solčany 2:0 (0:0), 50. M. Chobot, 54. T. Gubáň. Domáci mali v podstate počas celého zápasu navrch a nebyť zahodených šancí, výsledok mohol byť aj vyšší. Prvá radosť Obdokoviec prišla po kombinácii zakončenej Chobotom. Potom prudkú strelu dorazil do brány Gubáň a zlomil zakríknutých hostí.

Jacovce - Čermany 0:1 (0:1), 12. M. Miko. Prvý polčas sa hralo na jednu bránu - domácu. Po narážačke v šestnástke zakončil Miko. V druhom polčase Jacovce zabrali a vypracovali si množstvo šancí, ale gól nie a nie prísť. Napokon ani neprišiel a hostia si tak pripísali plný bodový zisk, hoci za druhý polčas by si domáci zaslúžili remízu.

Prašice - Mýtna N. Ves 2:1 (0:0), 55. a 60. E. Ďurík - 75. M. Rybanský. Od úvodu sa hostia zmocnili stredu poľa a odtiaľ podnikali výpady. Po prestávke oživil hru Prašíc striedajúci Ďurík. Zakončil akciu po vyšachovaní obrany a čoskoro sa presadil aj individuálne. Znižoval Rybanský po priamom kope, ktorý brankár podcenil.

Krnča - Hrušovany 4:3 (1:2) nedohrané pre inzultáciu rozhodcu hráčom hostí; 36. a 89. M. Meluš, 66. R. Michalides, 85. M. Hodal - 15. a 73. P. Vincúr, 18. J. Candrák. Taktovku zápasu prebrali domáci, no hostia neustále hrozili protiútokmi a vyhrali polčas. Zápas sa však nedohral, pretože po premenenom priamom kope Meluša sa hostia vrhli na rozhodcu. Na rezultát si počkáme do sedenia disciplinárnej komisie.

Chrabrany - To B/N. Streda 1:0 (0:0), 68. P. Kopecký (11 m). Prevahu získali od začiatku Chrabrany. Pretože hostia takmer vôbec „nehrýzli“, diváci videli množstvo šancí predovšetkým na ich bránu. Rozhodujúci gól však napokon nepadol z hry, ale z jedenástky odpískanej za faul na prenikajúceho útočníka. Premenil ju Kopecký.

10. Ludanice 27 10 8 9 44:36 38 (-4)

11. Mýtna N. Ves 27 9 10 8 60:46 37 (-2)

12. Nemčice 27 7 6 14 39:38 27 (-12)

13. To. B/N. Streda 27 8 3 16 41:81 27 (-12)

14. Urmince 27 6 8 13 29:46 26 (-13)

15. Krnča 26 6 3 17 40:62 21 (-18)

16. Práznovce 27 4 6 17 34:65 18 (-21)

najlepší strelci: 18 - E. Ďurík (Prašice), 16 - M. Miko (Čermany), 15 - J. Selecký (N. Blat.), 14 - Ľ. Ondrejmiška, 13 - J. Gerši (Mýt. N. V.), R. Ondruš (Solčany), 12 - M. Havran (Hruš.), Jo. Piršel (Rad.). martin meszároš

II. TRIEDA TOPOĽČANY

Behynce - Kamanová 0:3 (0:0), D. Minárik 2, T. Štádler. Preseľany - Kovarce - nehralo sa, hostia na zápas neporicestovali. V. Bedzany - Závada 2:3 (0:1), P. Koma, V. Selecký - V. Turaj, R. Božík, M. Herda. Rajčany - H. Chlebany 0:0. V. Dvorany - V. Ripňany 4:1 (3:0), Ľ. Adamkovič 2, T. Rybanský, L. Rybanský - V. Hanzlík. Koniarovce - Oponice 0:0. Krušovce - H. Štitáre 6:1 (1:0), I. Tvrdík 2, J. Petrus 2, M. Gólis, M. Šmitala - R. Dostál.

15. Kovarce 24 5 5 14 35:57 20 (-16)

Rajčanom a Kovarciam odrátajú 3 b, Tovarníky B zo súťaže vystúpili.

III. TRIEDA TOPOĽČANY

Orešany - Šalgovce 1:1 (1:1), B. Kusý - P. Valo. Norovce - Velušovce 1:0 (0:0), Z. Kopecký. Hajná N. Ves - Bojná/M. Dvorany 0:2 (0:1), M. Grman, M. Petruš. Čeľadince - Lipovník 0:1 (0:0), P. Adamkovič. Jacovce B - M. Ripňany 3:1 (2:0), M. Jančovič 2, A. Jamrich - P. Stručka. Tesáre - N. Blatnica B 5:0 (2:0), P. Smatana 3, P. Bago, B. Urminský. Kuzmice - Blesovce 3:2 (2:1), R. Bujna 2, J. Bezucha - J. Chochula, M. Trenčanský.

1. Tesáre 23 14 5 4 57:25 47 (+11)

2. Kuzmice 23 14 3 6 48:26 45 (+9)

3. Lipovník 23 14 3 6 48:29 45 (+12)

4. Bojná/M. Dvor. 23 13 3 7 53:35 42 (+9)

5. Šalgovce 23 12 4 7 43:32 40 (+7)

6. Jacovce B 23 12 3 8 40:37 39 (+3)

7. Hajná N. Ves 23 12 2 9 49:56 38 (+2)

8. N. Blatnica B 23 11 3 9 59:42 36 (+3)

Topoľčianske dorasty

MO: N. Blatnica - Urmince 1:1, Preseľany - Nemčice 3:0, V. Bedzany - Práznovce 12:0, H. Obdokovce - Solčany 1:4, Jacovce - Čermany 6:0, Prašice - V. Ripňany 9:0, Krnča - Kovarce 0:2, Chrabrany - Nitr. Streda 1:5.

II. TRIEDA: Behynce - Kamanová 0:4, Rajčany - H. Chlebany 3:2, Koniarovce - Oponice 3:2, Krušovce - H. Štitáre 15:0. Závada, Kuzmice a V. Dvorany mali voľno. MARIÁN VALKO