V Šali nečakaná deľba, Szijjartó s hetrikom

III. liga

MFK VTJ Topoľčany -

Družstevník Báč 1:5 (1:1)

Góly: 12. A. Candrák - 22. Števica, 72., 73. (11 m) a 76. Szijjartó, 86. B. Albert.

Od začiatku sa hralo v réžii hostí, ich strelecké pokusy však boli dlho nepresné. Navyše, v 12. min. urobil chybu Císar, ktorého odzbrojil A. Candrák a chladnokrvne poslal domácich do vedenia. Hostia si kombinačnou hrou aj naďalej vytvárali množstvo šancí. V 20. min. Ambroz ešte delovku Císara pod brvno vyrazil, ale vzápätí sa po trme-vrme dostala lopta k Števicovi, ktorý vyrovnal. Potom hostia stratili koncentráciu, po tvrdých zákrokoch sa im viackrát zažltlo pred očami, ale tri hlavičky domácich v sieti neskončili. Po dvoch polčasových zmenách sa hostia opäť sústredili na hru, ktorú mali pevne vo svojich rukách a bolo len otázkou času, kedy pridajú ďalšie góly. A keď po dvoch zraneniach mali Topoľčany v záverečnej polhodine na ihrisku šesť dorastencov, definitívne zlomili ich odpor. V rozpätí štyroch minút dosiahol čistý hetrik Szijjartó (prvý zo 7 m, druhý z penalty, tretí po rohu dorážkou) a výsledok pečatil v 86. min. po nedôslednosti domácej obrany zblízka B. Albert.

Rozhodoval Gunda, ŽK: L. Michalík - Nincz, Svoboda, Lopú, Bodrogi, 150 divákov.

VTJ: Ambroz - Bojkovský, Bačík, Mrázik - Tóth (57. Bystriansky), Maťaše, L. Michalík, Klas, Greguš - M. Michalík (47. Lacika), A. Candrák. DRUŽSTEVNÍK: Horváth - Nincz, Císar (70. Helcz), T. Albert, Svoboda (46. B. Albert) - Szijjartó, Balla, Bodrogi, Nagy - Lopú (46. Marinič), Števica. MATÚŠ BAJZÍK

Duslo Šaľa -

FC Neded 1:1 (0:1)

Góly: 53. Lörinc - 5. Gašparík.

Favoritom boli domáci hráči a už v 4. min. Lancz tesne minul hlavou súperovu bránu. Hostia odpovedali rýchlou kontrou o minútu neskôr po akcii T. Bombicza prestrelil Gašparík vybiehajúceho Valenského - 0:1. V 10. min. mohlo byť vyrovnané, ale strela Lörinca z trestného kopu opečiatkovala spojnicu brvna a žrde. Domáci sa aj s výhodou vetra pokúšali o streľbu zo strednej vzdialenosti, lenže výborný Baláž so stopérom Černáčkom im veľa možností na ohrozenie brány nedovolili. Po pol hodine mohol vyrovnať Klusa, ale Baláž bol opäť na mieste. Po obrátke začalo Duslo náporom a už v 53. min. Lörinc pravačkou „vymietol“ pravý roh nededskej brány. Hostí vyrovnávajúci gól nedeprimoval a o päť minút neskôr Valenský vyrazil strelu I. Jedináka na roh. Aj naďalej sa hralo sa obojstranne útočne, avšak obrany už boli obozretnejšie. Zlom mohol nastať od 73. min, keď po druhej ŽK opustil hraciu plochu I. Jedinák. Domáci nátlakovou hrou zovreli súpera v jeho vlastnom pokutovom území, ale strely Vencela, Lörinca a Lancza buď skončili mimo bránu, alebo ich kryl pozorný Baláž. Okresné derby tak skončilo prekvapujúcou deľbou bodov.

Rozhodoval Lieskovský, ŽK: Lancz, Heriban, I. Jedinák, Gašparík, Sládeček, ČK: 73. I. Jedinák, 1300 divákov.

DUSLO: Valenský - Molnár, Prúčny, Lancz, Klusa - Gašparík, Lörinc, Čirik (46. Oláh), Vencel - Andódi, Dékány. FC: Baláž - Ambruš (89. Györi), Černáček, Heriban, Kopčan, P. Jedinák, I. Jedinák, T. Bombicz (80. Šercel), Gašparík (86. Izsák), Ölvecký, Sládeček. JOZEF SKLENÁR

Slovan Levice - Vegum

Dolné Vestenice 3:2 (2:1)

Góly: 4. Švec, 39. Gonda, 75. Havran (11 m) - 9. Néma (11 m), 90. Kočiš.

Levice mali v prvom polčase stálu prevahu, hostia sa spoliehali najmä na rýchle protiútoky, ktoré však boli dosť nebezpečné. V 4. min. Sasko prihral Chmelovi, ten vtipne pustil loptu do šance Švecovi, ktorý otvoril skóre. O päť minút hlavný rozhodca posúdil zákrok na Kočiša ako faul, penaltu Nému síce Éhn vystihol, gólu však nezabránil. Potom Levičania pritlačili a v 19. min. Saskova ďalekonosná strela takmer prekvapila Jurenku. O dve minúty mal šancu Chmelo, no brankára hostí neprekonal. V 39. min. rozohral Chmelo roh, v skrumáži sa presadil Gonda a Slovan opäť viedol. V závere prvého polčasu Éhn výborným zákrokom zmaril šancu P. Krajča. Po prestávke bol zápas už vyrovnanejší. Po hodine hry trafil Havran iba nohy gólmana Jurenku a v 69. min. vzrušila divákov bomba Jelšica z vyše 25 m, ktorá letela tesne nad. V 75. min. Chmelovu šancu Jurenka síce zmaril, v zápätí ho však fauloval a Havran sa z penalty nemýlil - 3:1. V 81. šancu Kočiša ešte levická obrana odvrátila, ale v 90. min. Kočiš na dvakrát predsa len Éhna prekonal a uzatvoril skóre zápasu.

Rozhodoval Poruban, ŽK: M. Palic, Švec, Chmelo, Jurenka, Kytka, Miklaš, 200 divákov.

SLOVAN: Éhn - Ťuťurís, M. Palic, Švec, Sasko, Zlatohlávek, Kollár (57. Ľ. Čvirik), Chmelo, Havran, Vidra (79. Fulmek), Gonda (66. Krammer). ĽUBOMÍR ŠOLC

FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Trnava B 3:1 (2:1)

Góly: 18. Tesársky, 25. (11 m) a 76. Kanás - 17. Strečanský.

Vionisti nastúpili do zápasu s cieľom prerušiť nepriaznivú bilanciu štyroch prehier v rade (dve v lige, dve v pohári) a od úvodu sa hral obojstranne ofenzívny futbal. Prvú čistú gólovú príležitosť nevyužil v 7. min. Kanás, ktorý ideálny center Vondru z 5 m poslal hlavou nad. V 17. min. šli do vedenia hostia, keď Strečanský využil nedorozumenie v domácich radoch a popod padajúceho Drgoňu nezaváhal - 0:1. Už o minútu však bolo vyrovnané, keď Tesársky prekvapil gólmana hostí spoza šestnástky. V 25. min. v pokutovom území Urbánek stiahol za dres Vondru a Kanás z jedenástky poslal domácich do vedenia. V závere polčasu mal gól na kopačke opäť Kanás, ale jeho strela preletela len tesne vedľa pravej žrde. Od začiatku druhého dejstva rezerva Spartaka ovládla stred poľa a zatlačila domácich pred vlastnú bránu, avšak vážnejšiu gólovú príležitosť si nevypracovala. Prišla 76. min. a zahrmelo na druhej strane. Na hranici pokutového územia sa dostal k lopte Kanás a tvrdou strelou prekvapil nepripraveného Kostolanského. V 80. min. po druhej žltej karte opustil hraciu plochu trnavský Hluško, a domáci tak doviedli stretnutie do víťazného konca.

Rozhodoval Kiss, ŽK: Révay, Piaček - Marek, Urbánek, Hluško, ČK: 80. Hluško, 450 divákov.

VION: Drgoňa - Nozdrovický, Dekýš, Štucika, Králik - Dudáš, Farkaš, Tesársky, Ondrejka (69. Révay) - Vondra (69. Piaček), Kanás.

ĽUBOMÍR IVANOVIČ

ŠTK Slavoj Sládkovičovo

- Juhcelpap Štúrovo 2:1 (1:1)

Góly: 39. Antal, 83. Németh - 17. Rosinský.

Napriek bezvýchodiskovej situácii sa domáci do svojho súpera od úvodných minút "obuli" a vytvorili si územnú prevahu. Nedokázali z nej však vyťažiť gól a po chybe vo vlastnej obrane dokonca inkasovali. Rosinský vystihol krížnu prihrávku, dostal sa do brejku, ktorý bezpečne premenil a hostia viedli. Ani po góle sa Sládkovičovčania nevzdali a do prestávky sa dočkali vyrovnania. V 39. min odcentroval Bohunický presne na hlavu Antala, ktorý prekonal Prochászku. V druhej časti hry sa obraz nezmenil, no domáci si museli dávať pozor na nebezpečné protiútoky. V 61. min ušiel obrane opäť Rosinský, ale tentokrát nebol úspešný. Na druhej strane mal obrovskú šancu Józsa, ale ani on nepochodil. V 82. min zavreli domáci súpera do vlastnej šestnástky, ale ani Józsa, ani Németh a ani Antal nedokázali loptu pretlačiť do siete. Hostia však neodolali a inkasovali. Baláž vysunul 18-ročného striedajúceho Németha, ktorý chladnokrvne rozhodol o prvej výhre Sládkovičova v súťaži. V nadstavenom čase mohol ešte vyrovnať Rosinský, ale jeho priamy kop letel vysoko a tak sa tešili domáci.

Rozhodoval Vala, ŽK: Urban, 115 divákov.

SLAVOJ: Rybár - Baláž, Hlavatý, Ondrejkovič (46. Németh), L. Kondákor, M. Varga, Józsa, Bohunický, Pagáč, Bakai, Antal. JUHCELPAP: Prochászka - Urbán, Maršal, Smatana, Saláta, Balázs (54. T. Varga), Tárnyik (46. Šimúnek), Kamas, Rosinský, Ďurica (71. Bartoš), Bábsky.

PATRIK VELŠIC

ŠK Blava Jasl. Bohunice

- FKM Nové Zámky 0:0

V Jaslovských Bohuniciach sa stretli dve mužstvá, ktorým už o nič nejde a podľa toho vyzeral aj futbal. Hralo sa len medzi šestnástkami, bez tempa a snahy v ofenzíve a tak nečudo, že v prvej polovici sa k ohrozeniu brankárov nedostal nikto. V druhej polovici sa domáci snažili hrať aspoň o česť a vyhrať pred domácim publikom. Od 50. min prebrali taktovku do svojich rúk a vypracovali si dve šance - jediné v zápase. V 81. min Gálikov priamy kop vyškriabal Poništ na roh a v 86. min skončila hlavička Teplánskeho po rohu na tyčke. To bolo všetko, čo sa týka vzruchu pred oboma bránkami, gól teda nepadol a obe družstvá si za svoj výkon pripísali po bode. Najlepším mužom na ihrisku bol rozhodca Marián Kéry.

Rozhodoval Kéry, ŽK: Orosi, Trnka, Procházka, 200 divákov.

FKM: Poništ - Orosi, M. Sepeši, Mlynár, Mach, Trnka, Sebestyéni, R. Sepeši, Horáček (89. Močkor), Döme, Procházka (73. Mančík). Patrik VELŠIC

Spartak Bánovce - Baník Prievidza 2:0 (0:0), 50. Senko, 70. Znášik.

MFK Myjava/Turá Lúka - LR Crystal Lednické Rovne 3:1 (2:1), 28. a 80. Zverec, 43. Kvasnica - 12. Grendel.

1. Šaľa 26 18 6 2 56:21 60 (+21)

2. Báč 26 16 5 5 55:23 53 (+14)

3. Myjava/T. Lúka 26 15 6 5 55:28 51 (+12)

4. Led. Rovne 26 15 3 8 63:28 48 (+9)

5. J. Bohunice 26 12 7 7 33:28 43 (+4)

6. Levice 26 12 6 8 39:25 42 (+3)

7. D. Vestenice 26 13 2 11 39:30 41 (+2)

8. Trnava B 26 12 4 10 54:40 40 (+1)