Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Velčiciam nepomohol ani ich predseda

OM Zlaté Moravce

Tekovské Nemce - Slepčany 0:2 (0:2), 30. M. Záhorský, 36. P. Černák. Domáci hrali profesorsky, snáď v domnienke, že hostia sa prišli iba zúčastniť. Ale boli to práve hostia, ktorí už do polčasu strelili dva góly. Aj keď v druhom polčade mali domáci prevahu, ich strelecká nemohúcnosť pretrvávala až do konca stretnutia a na druhej strane Levický z priameho kopu opečiatkoval brvno. R Mihál, 50.

T. NEMCE: Kráľ - Benčúrik, Sikoriak, P. Drgoňa, Valach - Varhaník (46. Káčer), Polc, Žembery (72 Chudánik), Ďurovský (72. Malý) - Kollárovič, Uličný. SLEPČANY: J. Koprda - Opálený, Sládek, Bulla, Minár (85. Balko), Šabík (80. Nagy), Záhorský, S. Koprda, Černák, Levický, E. Koprda (75. M. Koprda).

Skýcov - Žitavany 0:8 (0:4), 15. a 59. M. Bachrony, 20. M. Jakab, 33. a 87. P. Chren, 42. a 90. P. Luspaj, 55. J. Pindeš. Žitavany nenechali nič na náhodu a do súpera z chvosta tabuľky sa zahryzli už v 15. minúte. Hostia jednoznačne dominovali, divákov mohli potešiť pekné akcie i parádny volej Chrena spoza 16-tky. Domáci pohrozili v samotnom závere, ale netrafili bránu, a tak posledné slovo patrilo Luspajovi. R Behál, 100.

SKÝCOV: Haspra - Paukov, Zbonka, Magušin, Bugár - Ondrejmiška (60. M. Jenis), M. David, Herda, Mihál (65. R. David) - Matejov, Drienovský (70. Melenec). ŽITAVANY: M. Jenis - Herda, Královič (60. Karvay), Pindeš - Jakab, Chren, Kusala (65. Kabát), Baláž - Luspaj, Bachrony (61. Kramár), Kováč.

Chyzerovce - Čierne Kľačany 2:3 (2:1), 25. Š. Bóna, 45. V. Gubov - 42. a 86. Mi. Švec, 77. Ľ. Kecskés. ČK: 65. P. Švec (nešport. správ.). Chyzerovce začali náporom. Na ich gól však odpovedali Kľačany po chybe obrany gólom Šveca, no Gubov gólom do šatne zabezpečil domácim vedenie. Po prestávke Chyzerovce nevyužili vyložené šance, a tak prišiel trest, keď oslabení hostia z rýchlych protiútokov strhli víťazstvo na svoju stranu. R Baboš st., 150.

CHYZEROVCE: M. Gažo - Ju. Drahoš, Furka, Novota, Pajerský - Jakab (46. B. Králik), Vaňo, Ján Drahoš (75. Uhrín) - Stopper (60. J. Tonkovič), Gubov, Bóna. Č. KĽAČANY: Števo - J. Švec, Haveta, Pánik, Mráz, A. Švec (66. P. Valkovič), Kršiak (66. R. Švec), P. Švec, M. Valkovič, Kecskes, Mi. Švec.

Machulince - Obyce 5:0 (2:0), 27. Z. Ocet, 45. M. Lukáč, 46. Jar. Gálik, 69. J. Černák, 88. R. Černák. Domáci začali tlakom a už v 5. min nepremenil M. Lukáč penaltu. Skóre otvoril Ocet, keď dorazil vyrazenú strelu. V 29. min. Lukáč z trestného kopu nastrelil brvno, ale do tretice sa dočkal v 45. min., keď jeho krásna strela smerovala pod brvno. V druhom polčase sa už riešila iba otázka skóre, sporadická snaha hostí v slušnom zápase na gól nestačila. R Valkovič, 150.

MACHULINCE: Červený (60. Gašparík) - Ondrejka, M. Lukáč, P. Černák, M. Gálik - J. Černák, Petrík, Čulík, Rajnoha - Ocet (77. Šrank), Jar. Gálik (79. R. Černák). OBYCE: J. Šabo - J. Mikuš, R. Mikuš, Hladík, Géci, Szekely, Kača, Grznár, Minár, Benč, Zmeták.

Lovce - Červený Hrádok 3:1 (2:0), 20. a 35. R. Benček, 85. M. Chreňo - 70. Ľ. Kráľ (11 m). Sľubný úvod domácich naznačoval bezproblémové víťazstvo. Po 35. min. hry viedli 2:0 a dvakrát zazvonilo brvno Kaplánovej bránky. V druhom polčase sa domáci prispôsobili slabšiemu súperovi, ktorý po ojedinelom útoku z 11-tky znížil. Šabík pri nájazde na brankára minul cieľ, a tak po peknej prihrávke mal posledné slovo v zápase Chreňo. R Mihál, 100.

LOVCE: Haveta - Kečkeš (80. M. Gálik), Vaňo, Š. Novácky, R. Novácky - Benček, Šimovič (75. E. Jenis), V. Hosťovecký - Chreňo, P. Gálik (70. Taliga), Škula. Č. HRÁDOK: Kaplán - J. Šabík, A. Šabík, Paulis, Benedek (75. Haveta), D. Füle, Kováč, Víglašský, P. Füle, Ľ. Kráľ, M. Valašik. Haveta, Žikavský.

ViOn C/Hostie - Sľažany 0:0. V Hostí videli diváci zaujímavý vyrovnaný zápas. Hostia síce dosiahli gól, avšak z ofsajdu, za domácich Mašír svoj nájazd na brankára nepremenil. V druhom dejstve mohol rozhodnúť Ondrejka, ale brankárovi Meliškovi pomohla žrď, a tak sa zápas skončil zmierlivo. Napriek ôsmim žltým kartám sa hralo korektne a slušne. R D. Kopačka, 100.

HOSTIE: Novák - Komár, Ondrejka, Ma. Magušin, Valkovič - Horváth, J. Borčin, Ľ. Králik, R. Borčin - Mašír, Mi. Magušin. SĽAŽANY: V. Meliška - M. Gombár, Deák, Pacher, Rajtar - Víglaský, Katrušin, I. Gombár (60. Zlatňanský) - Kabát, Ju. Meliška, Vajda.

Velčice - Hosťovce 1:2 (0:1), 65. R. Šlehobr - 19. J. Pecho, 70. M. Pavlov. Velčiciam nepomohol ani návrat predsedu TJ do bránky po 14 rokoch, pretože hostia zvíťazili strelou, ktorá po teči domácich išla do opačnej strany ako brankár. Hosťovce boli futbalovejšie, ale domáci zahodili niekoľko gólových šancí (nájazd Zaťka na brankára, tyčka Danku a Sečkára). R Paukov, 120.

VELČICE: Dekan - Jánošov, Pinter, Štós, Štefanka - Hrúz, Šlehobr, Sečkár, Páleník - Zaťko, Danko (70. Lintner). HOSŤOVCE: Greguš - Tarkay (46. Raček), Studený, Bánsky, Pecho - Pavlov, Ďurček (90. Božík), Bača (80. Kunkel), Hitka - Szeker, Škula.

1. Machulince 23 18 3 2 49:14 57 (+21)

2. Žitavany 23 18 2 3 96:16 56 (+23)

3. Č. Kľačany 23 15 3 5 78:31 48 (+12)

4. Sľažany 23 14 5 4 55:30 47 (+14)

5. Hosťovce 22 11 7 4 37:24 40 (+10)

6. ViOn C/Hostie 23 10 3 10 35:46 33 (-3)

Č. Hrádku odrátajú po súťaži 3 b.

najlepší strelci: 36 - Mi. Švec (Č. Kľačany), 23 - V. Gubov (Chyzerovce), 18 - P. Luspaj (Žitavany), 16 - J. Kramár (Žitavany), 13 - Pa. Čaládik (Č. Kľačany), Ján Gálik (Machulince), I. Kabát (Sľažany), 12 - M. Chreňo (Lovce), M. Ďurovský (Tek. Nemce), 11 - D. Kolarovič (Tek. Nemce), M. Kováč (Žitavany). Drahoš Jančuška