Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Opäť tesná prehra FC, Topoľčanci sklamali

SH Senica - FC Nitra 1:0 (0:0)

Gól: 77. Benko.

Po úvodnej oťukávacej desaťminútovke prišla dobrá hlavička Stanického, no Ondruška bol na mieste. V 23. min najskôr na center Masaroviča nedočiahol nohou Kosík, na opačnej strane Kušpál ani na dvakrát neprekonal Hodála. Potom prišli chvíle domácich - Ondruška chytil strelu Masaroviča, Benko prestrelil, Velického pokus gólman hostí vyrazil a s námahou zlikvidoval aj dobrú loptu Masaroviča. To už hrali Seničania bez svojich opôr Petráša a Dojčana, ktorým sa obnovili zranenia. Záver polčasu patril Nitre, no Očovan sa v úniku nepresadil proti Stanickému a Kostoláni z priameho kopu vystrelil nad. Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá so snahou rozhodnúť zápas pre seba. Dve príležitosti mal striedajúci Stanček. Domáci pohrozili z priamych kopov Kročiana, ale hlavičky Velického i Kosíka boli nepresné. Cestu do siete si nenašli ani strelecké pokusy Záreckého. V 77. min využil zaváhanie stredu nitrianskej obrany Benko, ktorý vyhral nekompromisný súboj s brankárom Ondruškom a bolo 1:0. Hneď po otvorení hry vypálil z vyše 25 m Kostoláni tesne vedľa ľavej žrde. Nitra, na hre ktorej už vidno rukopis trénera Šurana, vrhla všetko do útoku, ale čerstvý Bakoš z priameho kopu prestrelil a po úniku a ideálnej prihrávke Kušpála nevyužil tutovku. Domáci mohli zvýšiť po prečíslení v 86. min, no po akcii Velického s Kosíkom netrafil Masarovič bránu. V poslednej minúte chytil Hodál strelu Očovana a v nadstavenom čase nepochodil z priameho kopu ani Ferenczy.

Pred 350 divákmi rozhodoval Fízel, ŽK: Stanický, Dančík - Uhrík, Kušpál, Ferenczy.

FC: Ondruška - Čeman, R. Hrnčár, Szorád (46. Stanček), Gál (82. Bakoš) - Uhrík, Očovan, M. Kostoláni, Kušpál - Hazucha (37. Ferenczy), Burák.

Jozef Šuran, tréner: Vo vyrovnanom zápase vyhral šťastnejší. Keď nepremeníme Kušpálom a Bakošom 200% šance, ťažko môžeme vonku uspieť. Boli sme v hlbšej defenzíve ako sme chceli. Súper využil z minima maximum. MIKULÁŠ ROŽŇÁK

MFK Topvar Topoľčany - Slovan Bratislava B 2:4 (1:1)

Góly: 45+. Pánis, 66. Géci - 10., 57. a 88. Hesek, 90. Jurko.

V priemernom stretnutí a za malej diváckej kulisy mohol už v 5. min. otvoriť skóre Papranec, ale jeho hlavička skončila na brvne. O päť minút nikým nekrytý Jurko prihral do šestnástky Hesekovi, ktorý dostal strelou po zemi hostí do vedenia. Černák v 17. min. vyslal asi z 30 m ďalekonosný "pozdrav" Herkovi, tomu lopta vypadla z rúk, ale Bugár ju do siete nevrátil. V 24. min. Bugár, hoci tiesnený zadákmi súpera, vystrelil po zemi, bránu však netrafil. Už v nadstavenom čase prvého dejstva sa domáci predsa len dočkali, keď Černák priťukol loptu Pánisovi a jeho strela skončila v sieti bezmocného Herka. Hostia dvanásť minút po zmene strán Hesekom zblízka bez problémov vsietili svoj druhý gól. V 66. min. Géci približne z 20 m prudko vypálil a skóre bolo opäť zrovnané. V ďalšom priebehu si obe mužstvá vytvorili po dve dobré príležitosti, nevyužili však ani jednu. Záver zápasu bol skutočne dramatický, keď v 88. min Hesek a v 90. min. Jurko pridali ďalšie dva góly Slovana, ktorý si tak zaslúžene odviezol tri body.

Rozhodoval Straka, bez ŽK, 450 divákov.

TOPVAR: Figura - Sciranka, Ondruš, Pánis - Kyselica (56. Melišík), Papaj, Boháčik, Černák, Géci - Papranec, Bugár.

Jozef Cifrík, asistent trénera: Počas celého zápasu sme mali územnú prevahu. Súper vychádzal zo zabezpečenej obrany, kým tá naša akoby stála na hlinených nohách. Navyše, zahodili sme niekoľko dobrých príležitostí. VLADOVINKLER