Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

IV. liga Juhovýchod

Šamorín porazil Lapáš, Želiezovce nad čiarou

Komárno - Močenok 2:0 (1:0), 25. E. Nagy, 48. Š. Uzola. Stretnutie hrané vo vysokom tempe splnilo očakávanie. Domáci začali územnou prevahou. Po pokusoch Uzolu a Martonosiho zapršalo, keď sa uvoľnil Kováč, prihral E. Nagyovi a ten nekompromisne trafil. Po prestávke hostia viac otvorili hru, ale po úniku Hausleitnera zakončil Uzola - 2:0. Potom mal Močenok viac z hry, ale do šancí sa nedostal, akurát Simonides hlavičkoval do brvna. R Baňár, 420.

KOMÁRNO: Molnár - Kováč, Tot, Martonosi - Kučera (52. Čeh), Lucza, Komjáti, Sýkora (82. Bazinský) - Nagy, Uzola, Hausleitner. MOČENOK: Kováčik - Gála, Košťál, Bernáth, Penzeš, Andrášik, Tvrdoň (71. Jánoška), Galo, Lenčéš (27. Packa), Simonides, Moravčík (62. Judák).

Želiezovce - Baloň 2:1 (1:1), 25. P. Tóth, 73. R. Šál (11 m) - 38. G. Miklós. V stretnutí šlo najmä domácim o holé prežitie, a tak nechýbala nervozita. Želiezovce však začali aktívne a akciu Šála po ľavej strane dokončil zblízka hlavičkou Tóth - 1:0. Lenže v 38. min. brankár N. Barecz zle odkopol loptu a Miklós do prázdnej brány vyrovnal. Aj po prestávke mali domáci navrch. Po faule na Péčiho rozhodol Šál o víťazstve, ktoré si už Želiezovce nenechali vziať. ČK: 73. K. Vass. R Haršány, 150, vo V. Ludinciach.

ŽELIEZOVCE: N. Barecz - Hliva, Karkó, Štuller, Babec, Ľ. Barecz, Burin, Péči, Šál, Kokoška, Tóth (90. Lehocký). BALOŇ: R. Vörös - Szabó, Audi, Szikora, Blaško, K. Vass, L. Vass, Špendla, Miklós (68. Vida), Kollárik, Johancsik.

Kolárovo - FC ViOn B/Volkovce 1:0 (0:0), 57. P. Nagy. V slabom stretnutí oba tímy ohrozovali brány veľmi zriedkavo. Prvý polčas sa odohral bez vzruchu, chýbala myšlienka i pohyb. Po vyčistení žalúdkov sa Kolárovo viac pustilo do súpera a striedajúci P. Nagy z voleja po rohu trafil cez spleť hráčov do siete. Šancu mal ešte Németh, ale neuspel, rovnako dopadla snaha hostí o vyrovnanie. R P. Bachratý, 200.

KOLÁROVO: Kantár - P. Máte, G. Nagy, Rajčáni, Záhoran - K. Németh, Horňáček, Andrášik, Kiss (46. P. Nagy) - Ledeczký (85. Koton), Adamovics (76. Szlatky). VOLKOVCE: Čaládik - Solčiansky, Farkaš, Orolín, Chren, Révay, Kozolka (78. Kováč), Segíň, Mankovecký, Bednár (83. Frajka), Beláň.

ČFK Nitra - Veľké Ludince 2:1 (0:0), 56. M. Šindler, 57. D. Slavkovský - 50. R. Šátek. Prvopolčasový odvar vystriedal v druhom dejstve zaujímavý duel, aj s „korením“. Najprv sa presadil kapitán hostí Šátek, keď sám nekrytý nezadržateľne skóroval. Odpoveď prišla v podobe exportného gólu zo 45 m z kopačky navrátilca Šindlera. Už o minútu sa zapísal do streleckej listiny aj Slavkovský, ktorý doťukol center do brány. Ludince mohli vyrovnať z penalty, ale Šátek prestrelil. R Kútny, 150.

ČFK: Kolmokov - Halčák, Šindler, Škreňo - Svýba, Endrödy, Bosák, Horňák, Král - Slavkovský, Tóth (90. Bernáth). V. LUDINCE: Trenčiansky - M. Ambrus, Zs. Mácsadi, Lebocz, Balázs - Barna, Balog (62. Kosnovský), Franta, R. Ambrus - Šátek, Ujvári.

Pata - H. Saliby 6:1 (4:1), 2. a 28. T. Lacko, 12. M. Hindák, 45. a 90. R. Lučan, 85. V. Farkaš (11 m) - 22. P. Lénart. V úvode už v 2. min. sa domáci ujali vedenia gólom Lacka a o desať minút zvyšoval hlavou Hindák. Paťania potom dovolili hosťom znížiť, avšak dvomi gólmi upravili stav do prestávky na 4:1. Po výmene strán sa hostia snažili znížiť, no presadili sa opäť domáci, keď v posledných piatich minútach pridali ďalšie dva góly. R Mlinkovics, 200.

PATA: Farkaš - Pagáč, Horváth, Herceg, Krivosudský (46. Varga), Šípka, Čmarada, Lučan, Nemeček (80. Borbély), Hindák, Lacko. H. SALIBY: Jakubec - Taksonyi, Patócs, V. Kertész, Bobor, Šulan (10. Lénart), Valach, Perleczký, Zuščák (82. Halgaš), Deák, Flaska.

Vráble - Gabčíkovo 3:1 (2:0), 18. M. Prešinský, 20. N. Toman, 50. M. Geletič - 49. G. Vörös. V 18. min. Prešinský nožničkami efektne otvoril skóre a o dve minúty ideálne uvoľnil Tomana a ten sám proti brankárovi zvýšil. V úvode druhého polčasu Vörös povedľa vybiehajúceho brankára znížil, no hneď po rozohraní zacentroval Balko a nikým neatakovaný Geletič vsietil tretí gól. V závere ešte Toman opečiatkoval brvno. R Kastelovič, 300.

VRÁBLE: Vojtek - Pálenčík, Husár, Balko, Obložinský, Ježík, Slovák, Prešinský, Geletič (76. Ján Ürge), Toman, Uhrín. GABČÍKOVO: Izsman - Matus, P. Nagy, Liszkay, Czajlík, Novák, J. Nagy, Horváth, G. Németh (76. Raffai), Varju (54. A. Németh), G. Vörös (71. Pék).

Bánov - Tlmače 2:0 (0:0), 55. P. Palacka, 77. M. Vittek (11 m). Hostia sa počas celého zápasu zamerali na defenzívu a bránili až desiatimi hráčmi. V prvom polčase čisté šance zahodili Palacka a Petráš. Do druhého dejstva nastúpili domáci s väčším odhodlaním a v 55. min. sa ujali vedenia. V 77. min. hostia v 16-tke faulovali Šimúneka a penaltu premenil Vittek. Ďalšie šance Račeka, Šimúneka a Palacku zostali nevyužité. R Vörös, 150.

BÁNOV: T. Mráz - Petráš, J. Moravčík (50. Šimúnek), M. Moravčík, Keméň, Tchor, Miček (60. Horský), Vittek, Mucha, P. Palacka, Raček. TLMAČE: R. Kotora - Lénart, Graus, Pe. Švolík, Šenák, Kolár (60. Jašek), Čižmár, Kissimonyi, Demián, Ferenc (22. Pa. Švolík), Chano.

Šamorín - Lapáš 1:0 (0:0), 87. L. Horváth (11 m). V prvom dejstve domáci futbalisti začali proti súperovi zvučného mena s vervou a Rigóom trikrát ohrozili bránu. Hostia boli futbalovo lepší, ale domáci bojovnejší. Po zmene strán sa hra odohrávala najmä medzi šestnástkami a v záverečnom domácom nápore kapitán Horváth prenikol do 16-tky, bol faulovaný a nariadený pokutový kop aj sám premenil a Šamorín tak získal tri dôležité body. R Múčka, 250.

ŠAMORÍN: Pörsök - Almási, Valacsay, Duducz, Rigó, Miklós, Molnár, Horváth, E. Soós, Göndör (58. Sánka), Čiernik (58. Kulich). LAPÁŠ: Repa (46. Pekár) - Kóša, Süttö, Pavelka, Štajer, Čambal (46. Marián Ševčík), Pavlovič (46. Titka), Čibík, Černý, Rebra, Čekey.

14. Želiezovce 24 8 2 14 31:51 26 (-10)

15. ViOn B/Volkovce 24 6 5 13 30:46 23 (-13)

16. H. Saliby 24 3 5 16 22:58 14 (-22)

Najlepší strelci: 31 - R. Rebra (Lapáš), 21 - R. Zima (Lapáš), 12 - F. Kučera (Komárno), M. Pavlovič (Lapáš), J. Ujvári (V. Ludince), 11 - J. Paľo (Baloň), Š. Uzola (Komárno), P. Franta, R. Šátek (V. Ludince). (ph, ki, mm)

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Celoplošné testovanie v Nitre: Prihlásilo sa už vyše päťsto dobrovoľníkov

Krajský lekár Ľubomír Ševčík hovorí, že najťažšie zrejme bude zabezpečiť dostatok zdravotníkov. Vyzýva ich, aby sa prihlásili.

Tradičné vianočné mestečko v Nitre nebude, neurobia ani klzisko na Župnom námestí

Mesto do poslednej chvíle verilo, že vianočné trhy budú. Vybralo aj predajcov.

Vlani boli mestské vianočné trhy len na Svätoplukovom námestí. Tento rok sa malo konať na troch miestach.