Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

IV. liga Juhovýchod

Volkovčania otočili, Kolárovo „fasovalo“

Želiezovce - Pata 2:0 (1:0), 23. P. Tóth, 66. M. Hliva. Po opatrnom začiatku domáci vsadili na bojovnosť a dominovali. Po šanci Kokošku sa ujala akcia po osi Burín - Péči - Barecz s koncovkou Tótha. Ďalšie možnosti zostali nevyužité, rovnako tak brejk Čmaradu v 48. min. Po prestávke domáci ťažili zo štandardiek a Hliva z 20 m trafil šibenicu. „Rozhodca si vymýšľal priame kopy ako na bežiacom páse,“ rozhorčoval sa prezident hostí M. Valenta. R Michna, 250, vo V. Ludinciach.

ŽELIEZOVCE: N. Barecz - Hliva, Karkó, Štuller, Babec, Ľ. Barecz, Burin, Péči, Šál, Kokoška (90. Potocky), Tóth (88. Lehocký). PATA: Čelár - Pagáč, Gál, Lučan, T. Herceg - Pilo (46. Varga), Čmarada, Krivosudský, Šipka (46. Nemeček) - Lacko, Hindák.

V. Ludince - Kolárovo 6:1 (2:0), 4. a 79. J. Ujvári, 19. K. Balázs, 51. R. Šátek, 68. a 81. P. Franta - 59. V. Rajčáni. Hostia prišli vo veľmi oklieštenej zostave, domácim nekládli veľký odpor a tí už v 19. min. viedli 2:0. Po zmene strán pridali domáci v dôraze a nasadení, čo korunovali tretím gólom. Potom hostia zaznamenali aspoň čestný gól, no ďalej úradovali len domáci, ktorí hostí nakoniec vyprevadili domov so šesťgólovou nádielkou. R Hrubo, 150.

V. LUDINCE: Goda - Zs. Mácsadi (78. Ciling), M. Ambrus, R. Ambrus (46. Škorec), P. Lebocz, Kasana (75. Zelník), Franta, Barna, Balázs, Ujvári, Šátek. KOLÁROVO: Kantár - Záhoran, Rajčáni, Andrášik, Németh, G. Nagy, Horňáček, P. Máté, Tamási, Adamovics (60. Pálovics), Skalnický.

H. Saliby - Bánov 1:1 (1:0), 16. V. Kertész - 65. D. Horský. Domácim chýbal najlepší hráč a kapitán Flaska a útočník Hovorka. Po štvrťhodine hry unikol Kontár, jeho center predĺžil Deák a V. Kertész dostal domácich do vedenia. O pätnásť minút nato Šulanovu dobrú strelu kryl brankár. Do druhého dejstva nastúpili hostia útočne a v 65. min. po rohovom kope Horským vyrovnali a ten istý hráč ešte trafil v dobrej šanci len brankára. R Dohnanská, 200.

H. SALIBY: Barta - Taksonyi, Patócs, V. Kertész, Bobor, Šulan, Zuščák (87. Renczes), Perleczký, Lénart (32. Rakoncza), Deák, Kontár (80. Hegeduš). BÁNOV: T. Mráz - Petráš, Hamar, Šimúnek, Keméň, Tchor, Horský, Procháczka, Mucha (68. Vittek), P. Palacka, J. Moravčík (52. Raček).

Gabčíkovo - Šamorín 3:1 (1:1), 18. a 64. P. Liszkay, 49. J. Nagy (11 m) - 27. L. Horváth. Gabčíkovo od začiatku začalo útočne a po dvoch príležitostiach, ktoré zahodili obidvaja Némethovci sa dočkalo v 18. min., kedy odrazenú loptu zblízka dopravil do siete Liszkay. V 27. min. z voľného kopu vyrovnal Horváth, no dobrý nástup do druhého polčasu znamenal opäť vedenie domácich a po hodine hry hlavou pečatil Liszkay. R Kasznár, 420.

GABČÍKOVO: Izsman - Csicsay, A. Németh (69. Matus), Liszkay, Czajlík, Novák, J. Nagy (85. Raffai), Horváth, G. Németh, Varju, G. Vörös (88. Pék). ŠAMORÍN: Pörsök - Almási, Valacsay, Duducz, Kurčina (25. Göndör), Miklós, Rigó, Horváth, E. Soós, Csápai (54. Kulich), Čiernik.

Tlmače - Lapáš 0:4 (0:0), 51. M. Süttö, 62. M. Čambal, 73. a 80. M. Pavlovič. Na veľmi hrboľatom teréne sa hral len priemerný futbal, domáci v prvom polčase napádali súpera, no ich bránu ohrozili len raz. Lapáš sa v prvom dejstve prispôsobil hre domáceho mužstva, no po prestávke začali hrať svoju hru a Tlmače rozobrali štyrmi gólmi, z ktorých zaujal najmä ten prvý, ktorý padol po kombinácii na jeden dotyk po osi Ševčík - Čambal - Süttö. R Baňár, 200.

TLMAČE: Kotora - Lanor, Pa. Švolík (46. Jašek), Pe. Švolík, Šenák, Kolár (72. Kissimonyi), Čižmár, Mužík, Demián, Titurus, Chano. LAPÁŠ: Pekár - Štajer (60.Kóša), Süttö (83. marián Ševčík), Martin Ševčík, Zima, Čambal, Pavlovič, Čibík, Černý, Rebra, Čekey (70. Pavelka).

Močenok - ČFK Nitra 4:2 (2:0), 20., 62. a 80. R. Galo, 40. R. Judák - 68. R. Endrödy, 89. M. Svýba (11 m). V Močenku sa zrodilo jednoznačné víťazstvo domáceho mužstva, keď ČFK strelil prvý gól až za stavu 3:0 a druhý zaznamenali až v samotnom závere. Domáci predčili hosťujúci celok v nasadení a bojovnosti a vynikal najlepší hráč na ihrisku Simonides a strelecky disponovaný Galo. R Paulovič, 450. ČK: 90. P. Andrášik (Močenok).

MOČENOK: Kováčik (78. Malík) - Penzeš, Špánik, Andrášik, Košťál, M. Pavlík, Gála, Galo, D. Lenčéš (46. Bernáth), Simonides, Judák (62. Moravčík). ČFK: Kolmokov (28. Čuhák) - Horňák, Halčák, Svýba, Taškár (80. Bosák), Pánik, Slavkovský, Král, Ďuriš, Tóth, Endrödy.

Baloň - Vráble 2:0 (2:0), 19. J. Szabó, 30. G. Johancsik. Hostia začali stretnutie útočne, mali šance, ale Prešinského a Uhrínovu strelu zlikvidoval Vörös a podržal mužstvo. V 19. min. Baloň zahrával Oroszim priamy kop, na ktorý si nabehol najstarší hráč na ihrisku Szabó a hlavou poslal domácich do vedenia. Po polhodine hry Szikora vysunul Johancsika, ktorý po kľučke prudko vystrelil a krásnym gólom upravil stav na 2:0. R Hengerics, 300.

BALOŇ: R. Vörös - Szabó (85. Miklós), Audi, Szikora, Blaško, K. Vass, L. Vass, Vida (65. Kollárik), Oroszi, Johancsik, Špendla. VRÁBLE: Vojtek - Pálenčík, Husár, Balko, Obložinský, Ježík, Slovák (65. Reischl), Prešinský, Uhrín (46. Záhorec), Toman, Ján Ürge.

FC ViOn B/Volkovce - Komárno 2:1 (0:1), 67. a 89. P. Farkaš - 20. M. Tot (11 m). V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, viac bojovný ako technický a po viac ako diskutabilnej penalte išli do vedenia hostia. Domáci, vedomí si nespravodlivosti, do konca stretnutia bojovali a šťastie sa priklonilo na ich stranu. O troch bodoch pre Volkovce rozhodol po štandartných situáciách najlepší hráč na ihrisku stopér Farkaš. R Pucher, 300.

VION B: Jakubička - Solčiansky (83. Kozolka), Farkaš, Ribarič, Chren, Piaček, Pánik, V. Drienovský, Mankovecký (58. Segíň), M. Drienovský (81. Bednár), Beláň. KOMÁRNO: Molnár - Kökenyesi, Bazinský, E. Nagy, Kováč, Sýkora, Uzola, Komjáti, Martonosi, Tot, Hausleitner (68. Kučera).

14. Šamorín 21 6 3 12 18:34 21 (-9)

15. ViOn B/Volkovce 21 5 5 11 25:44 20 (-13)

16. H. Saliby 21 3 5 13 21:46 14 (-19)

najlepší strelci: 27 - R. Rebra (Lapáš), 20 - R. Zima (Lapáš), 11 - J. Paľo (Baloň), F. Kučera (Komárno), M. Pavlovič (Lapáš), J. Ujvári, P. Franta (V. Ludince). PAVOL HALVA

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?