Slavoj bodoval so Šaľou napriek oslabeniu!

Slovan Levice - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 1:1 (1:0)

Góly: 2. Chmelo - 60. Gálik.

Mladému levickému mužstvu vyšiel skvele úvod zápasu, pretože už v 2. min. našiel Gonda krásnym kolmým pasom Chmela, ktorý strelou po zemi otvoril skóre. V 11. min. prihral Švec z pravej strany Vidrovi, no jeho strela z otočky mierila vedľa brány. Rýchly gól domácim skôr ublížil, pretože postupne sa technickou hrou začali presadzovať hostia. Tí si vypracovali dve dobré príležitosti, ale v 21. min. Nagyov center domáca obrana zrazila na roh, po ktorom Bohuničania ani na trikrát nedokázali v skrumáži dopraviť loptu do siete. V 30. min. po akcii nebezpečného Nagya Éhn vyrazil gólovú strelu Lukáča. Po zmene strán boli hostia lepším mužstvom, trpezlivo čakali na svoju šancu, aby sa v 60. min. aj dočkali. Suchoň vyhral súboj s M. Palicom, odcentroval do šestnástky a Gálik zaslúžene vyrovnal. O deväť minút neskôr Kubalovu tečovanú strelu Gebauer kryl. V 75. a 77. min. boli nebezpečné strelecké pokusy Suchoňa a Nagya, ale ani jeden bránu netrafil. Päť minút pred záverom hlavičkoval Chmelo iba do náručia Gebauera. Remíza bola napokon spravodlivá, pretože hostia pôsobili futbalovejším dojmom.

SkryťVypnúť reklamu

R Valla, ŽK: Teplanský, 350 divákov.

SLOVAN: Éhn - Ármai (70. Víg), M. Palic, Švec (65. Sasko), Ťuťurís, Zlatohlávek, Chmelo, A. Kubala, Havran (88. Kollár), Vidra, Gonda.

ĽUBOMÍR ŠOLC

MFK VTJ Topoľčany - MFK Myjava/Turá Lúka 1:2 (0:0)

Góly: 57. Tóth - 71. Černý, 88. Zríni.

Aktívnejšie začali domáci a v 7. min. po akcii Michalíkovcov spätnú Martinovu prihrávku napálil tesne nad Lukáš. Ďalšie šance prišli až v závere polčasu. V 34. min. po trestnom kope M. Michalíka hlavičkoval Grznár do brvna a ďalšiu hlavičku L. Michalíka Solnička kryl. O tri minúty vyskúšal pozornosť Ambróza z diaľky Balcír a v 41. min. trafil z priameho kopu do brvna Bruško. Aj po zmene strán mal zápas rovnaký priebeh. V prvej polovici polčasu sa hralo viac na strane hostí, v druhej zase pred domácou bránou a šance prichádzali najmä po trestných kopoch. V 57. min. po Tóthovom vypadla Solničkovi lopta, Grznár ju ešte nedorazili, ale následnú krížnu strelu poslal nekompromisne do siete Tóth. Hostia vyrovnali o štvrť hodinku, keď trestný kop Zvereca predĺžil hlavou Zríni a osamotený Černý povedľa Ambróza skóroval. V 77. min. opečiatkoval z priameho kopu brvno domácej brány Zverec. Po akcii tohto hráča prišlo v 88. min. rozhodnutie, keď po jeho trestom kope preloboval hlavou domáceho gólmana Zríni. V nadstavenom čase Balážik netrafil odkrytú bránu, a tak hostia, podobne ako pred týždňom v Bánovciach, vyhrali 1:2.

R Lieskovský, ŽK: M. Michalík, Bačík, Ambróz, 300 divákov.

VTJ: Ambróz - V. Candrák, Géci, Mucha - M. Michalík, A. Candrák, Mrázik (75. Bojkovský), L. Michalík, Tóth (62. Klas) - Grznár (82. Balážik), Greguš. MATÚŠ BAJZÍK

FC ViOn Zlaté Moravce

- FC Neded 1:0 (0:0)

Gól: 47. Tesársky.

Od úvodného hvizdu rozhodcu sa hral sotva priemerný futbal, pripomínajúci začiatok jarnej časti. V 5. min. po domácom rohu hlavičku Nozdrovického brankár hostí kryl. Hluché fázy úvodného dejstva prerušil v 41. min. Kanás, ktorého tvrdú strelu Senecký s námahou vytlačil na roh. Jediný svetlý moment zápasu priniesla 47. min., keď po prihrávke Mandráka Tesársky nádhernou strelou z 20 m vymietol pavučinu v pravom hornom rohu Seneckého bránky. Hostia boli blízko k vyrovnaniu v 59. min., keď Drgoňa zlikvidoval Ölveckého tutovku. Neded sa nadýchol k záverečnému náporu so snahou o vyrovnanie. V 85. min. strelu Bombicza vykopol z bránkovej čiary Pavlenda, už o minútu Jedinákovu hlavičku zázračne vyrazil Drgoňa na rohový kop. Keď v 90. min. zobral Drgoňa loptu z hlavy Černáčka, nevýrazné stretnutie sa skončilo najtesnejším víťazstvom ViOnu. Jarný domáci debut FC ViOnu si nenechal ujsť ani bývalý tréner FC Nitra Jozef Kollárik.

R Farkaš, ŽK: Marček, 650 divákov.

VION: Drgoňa - Pavlenda, Dekýš, Štucika, Nozdrovický - Mandrák, Révay, Tesársky, Králik - Kanás (79. Ondrejka), Piaček (62. Vondra). FC: Senecký - Ambruš (74. Györi), Černáček, Marček (79. Šercel), Heriban - Kopčan, T. Bombicz, P. Jedinák, Sládeček - Ölvecký, Gašparík.

ĽUBOMÍR IVANOVIČ

ŠTK Slavoj Sládkovičovo

- Duslo Šaľa 1:1 (0:1)

Góly: 87. Bakai (11 m) - 4. Valenský (11 m).

Domáci bojujúci o záchranu privítali lídra a hlavného ašpiranta na postup, no na ihrisku to tak zďaleka nevyzeralo. To konštatovanie platí napriek tomu, že zápas pre hostí ani nemohol začať lepšie. Už v 4. min totiž pri rohovom kope Šale odpískal rozhodca strkanie v pokutovom území Sládkovičova a na prekvapenie všetkých vylúčil Bohunického a zároveň nariadil pokutový kop. Ten Valenský premenil a Šaľa viedla. Malo to byť teda ľahké sústo pre Šaľu, ktorá vzápätí ovládla hru, no domáci sa statočne bránili prevahe aj presile a hostí do čistých šancí nepúšťali. Tí si zrejme mysleli, že ďalšie góly a víťazstvo prídu samé, no už v závere prvého polčasu prišlo prvé varovanie. Po priamom kole opečiatkovala Bakaiova strela brvno a zachránila Valenského od vyrovnania. V rovnakom tempe pokračoval aj druhý polčas a takmer podobne aj skončil. Šaľa mala loptu na kopačkách, ale do šancí sa nedostávala. tri minúty pred záverom však Bakai vysunul striedajúceho Baláža, ktorého obrana v šestnástke skopla a nasledovala ďalšia penalta. Bakai ju premenil a vyrovnal na konečných 1:1. Sládkovičovo tak bolo odmenené za svoju celozápasovú snahu cenným bodom s lídrom súťaže.

R Gunda, ŽK: Bednárik, Pagáč - Lörincz, Lalák, Klusa, ČK: 4. Bohunický, 400 divákov.

SLAVOJ: Rybár - J. Kondákor (83. Bartko), Bohunický, Jakim, L. Kondákor, Baláž (70. Varga), Józsa, Pagáč, Bednárik (46. Hlavatý), Bakai, Antal. DUSLO: Valenský - Klusa, Prúčny, Mikla, Lancz, Dekány (70. Vencel), Gašparík, Oláh, Lörincz (80. Čoknay), Lalák, Andódi. (wp)

Baník Prievidza -

FKM Nové Zámky 0:0

Veľmi nepríjemným partnerom oboch aktérov bol studený „severáčik“, ktorý dokázal zmariť množstvo kombinácii. Váľať vinu sotva priemerného futbalu len na prírodu by však bolo alibistické. Diváci boli svedkami prvej vážnejšej situácie až v 26. min, kedy nedorozumenie v prievidzskej obrane takmer potrestal Spišský. O deväť minút Šnirc namieril z ťažkého uhla medzi žrde, lenže na bránkovej čiare stihol Orosi loptu odkopnúť do bezpečia. V 39. min z hranice šestnástky prudko napálil hosťujúci M. Sepeši, ale Furka na dva razy uspel, rovnako ako aj v 63. min na druhej strane Poništ, ktorý zneškodnil delovku Valka. Prievidzský brankár sa vyznamenal po prudkej strele Horáčka v 69. min., ktorá bola asi najvážnejšou príležitosťou celého zápasu. Po tejto šanci premrznutí diváci začali tušiť, že sa gólu sotva dočkajú. Ich predtucha sa naplnila aj po 75. min, keď na prízemný center Spišského nemal kto z jeho spoluhráčov zareagovať. Rozuzlenie nepriniesla ani 82. min., lebo na dobre zahraný priamy kop Oravca stačil Poništ zareagovať. Deľba bodov je spravodlivá, pretože za predvedený výkon si ani jedno mužstvo zvíťaziť nezaslúžilo.

R Peťovský, ŽK: Šnirc, Lagín - Döme, 758 divákov .

MFK: Poništ - Döme, R. Sepeši, Orosi - Hlavačka, Horáček, M. Sepeši, Domík, Holka - Mlynár (60. Trnka), Spišský (89. Procházka). (mh)

Juhcelpap Štúrovo -

Družstevník Báč 0:1 (0:0)

Gól: 65. M. Lopú.

Lahkonohí a rýchli hostia v úvode zaskočili domácich, ktorí nastúpili so zbytočne veľkým rešpektom. Po úvodných 5. min Štúrovo vyrovnalo hru. Prebiehal tvrdý a vyrovnaný súboj, ktorý sa odohrával najmä medzi 16-kami. Hráči Báču boli behaví a kombinačne rýchli, našťastie pre domácich ich umenie končilo v závere nepresnosťou. Juhcelpap srdnatosťou udržiaval vyrovnaný stav. V 1. polčase mal veľkú príležitosť, keď sa od brankára Babiaka odrazila strela Smatanu, ale ten ju na dvakrát pred dobiehajúcim Bábskym chytil. Bola to jediná priama strela hostiteľa na bránu súpera. Po zmene strán sa naďalej hralo v nasadenom vysokom tempe. O osude stretnutia rozhodla prvá priama strela Báču na bránu. To v 65. min. unikol Bodrogy, ktorého domáca obrana faulovala na hranici pokutového územia a nariadený priamy kop premenil Lopú, keď perfektne vymietol pavučinku domácej svätyne. V nervóznom závere sa ešte domáci snažili o vyrovnanie, ale ich strely, tak ako počas celého stretnutia, končili na obrane, ktorá ich zblokovala, alebo smerovali mimo bránu. V streľbe sa príliš neukázal ani Družstevník, pretože okrem gólu vystrelili iba jediný raz na brankára Procházsku, ten však peknú strelu vyškriabal na roh. Bol to súboj vyzretých hostí s neskúsenými mladíkmi domáceho mužstva.

R Černek, ŽK: Tárnyik, Gavroň, Kamas - Nagy, Sloboda, Balla, ČK: 90. Maršal, 300 divákov.

JUHCELPAP: Procházska - Urban, Maršal, Smatana, Saláta, Gavroň, Tárnyik, Kamas, Rosinský, Ďurica, Bábsky. DRUŽSTEVNÍK: Bombiak - Svoboda (78. T. Albert), Bodrogy, Slicho (75. B. Albert, 90. Sepeši), Cisár, Lopú, Szíjjartó, Nagy, Balla, Lukáč, Števica. JÁN ORAVEC

D. Vestenice - Bánovce 1:0 (0:0), B. Krajčo.

Trnava B - L. Rovne 3:1 (1:1), Semanko, Hodúr, Husár - Václavík.

1. Šaľa 17 13 4 0 41:11 43 (+19)

2. Trnava B 17 11 2 4 41:16 35 (+8)

3. Báč 17 11 2 4 40:16 35 (+11)

4. Myjava/T. Lúka 17 11 2 4 36:18 35 (+11)