Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Nitrania dvakrát zdolali lídra tabuľky, ženy UKF nestačili na Piešťany

Nitrania dvakrát zdolali lídra tabuľky, ženy UKF n

Piešťany - ŠK UKF Nitra 3:1 (16, -18, 23, 16). Dievčatá z Nitry určite nerátali s tým, že v meste barlolamača prehrajú oba zápasy. V tom prvom začali veľmi zle a úvodný set tak získali pre seba domáce. Hosťujúci kolektív, ktorý prišiel iba s jednou náhradníčkou, potom pridal a druhý získal pre seba. Bojovnejšie domáce hráčky využili vlastné chyby Nitraniek, ktoré sa nedokázali presadiť na sieti, a v treťom sete zvládli lepšie jeho koncovku. Vo štvrtom to už bol opäť koncert v ich podaní a zvládli ho rovnako, ako ten prvý.

Piešťany - ŠK UKF Nitra 3:2

(-16, 23, -19, 18, 7). Druhý zápas bol už vyrovnanejší, a prvý s tretím setom získali pre seba dievčatá z Nitry. Vo štvrtom sa stretnutie lámalo a víťazstvo v ňom postavilo na nohy domáce hráčky. Tie mali veľmi dobrý nástup záverečného, keď viedli už 7:2 a víťazstvo v ňom, rovnako ako aj v celom zápase, si už nenechali ujsť.

UKF: Dorková, Furková, Karaffová, Švikruhová, Magdolenová, Bobušová (Mičianiková).

17. KOLO - 8. 3. Púchov - Nitra.

VK SPU Ekonóm Nitra - STU Bratislava 3:1 (20, 18, -25, 18). Domáci nastúpili proti lídrovi tabuľky s chuťou, v prvých dvoch setoch veľmi dobre prijímali a navyše mali kvalitný útok cez stred siete. Aj preto v nich nedali súperovi takmer žiadnu šancu na úspech. V treťom však vlastnými chybami nedokázali uhrať koncovku, a tak ho pre seba získali hostia. Štvrtý bol však opäť jasne v rukách Nitranov, ktorí prvý celok tabuľky zdolali bez väčších problémov.

VK SPU Ekonóm Nitra - STU Bratislava 3:2 (21, -19, -24, 12, 10). V druhom zápase po veľmi dobrom prvom sete, keď koncovku zvládli lepšie Nitrania podaním a na blokoch, však v ďalších dvoch dominovali Bratislavčania. Vo štvrtom hrali domáci opäť s veľkým nasadením, zlepšili obranu na sieti i v poli, a dokázali tak lídra tabuľky poraziť aj druhýkrát.

SPU: Kanás, Kostka, Paška, Hukel, Toman, Zentko (libero Šimo, Ďurica, Cehula, Križan).

VK Šaľa - Malacky 3:1 (17, 19, -19, 23). Šaľania nastupovali na zápas ako favorit, čo v prvých dvoch setoch aj potvrdili. Mali jednoznačne lepšie bloky a tvrdší servis, a to na súpera dokonale platilo. Pod dojmom ľahkého priebehu však v treťom poľavili, čo súper využil a získal ho pre seba. Štvrtý set bol vyrovnaný a mužstvá sa striedali vo vedení, koncovka však aj s prispením trošky športového šťastia patrila domácim, ktorí tak zvíťazili v celom zápase.

VK Šaľa - Malacky 3:0 (14, 17, 26). Šaľania nastúpili do druhého stretnutia koncentrovanejšie, no hostia chceli aspoň v ňom vyhrať. Domáci však v prvých dvoch setoch zahrali veľmi dobre, hrali rýchle kombinácie a mali výbornú obranu na sieti. Po dvoch ľahkých víťazstvách hostia pritvrdili podanie, využili individuálne chyby súpera a v treťom sa snažili predsa len vyhrať. Mali aj tri setbaly, ale domáci opäť výborne bránili a Farkašove podanie im nakoniec prinieslo zaslúžené víťazstvo.

VK: Kurňava, Holota, Moravanský, Alföldi, Moťovský, Farkaš (Klausmann).

15. kolo - o 11.00 a 13.00 h Šaľa - Trenčín, o 13.00 a 16.00 h Nitra - Piešťany.

Trnava - VK SPU Ekonóm Nitra jun. 1:3 (11, -15, -18, -18) a 1:3 (-23, -21, 21, -18). SPU: Purdiak, Štulaiter, R. Ťapušík, M. Ťapušík, Divcič, Halás, (libero Lieskovský, Miček, Pacolák).

Komárno jun. - VK Vráble 0:3

(-11, -16, -20) a 0:3 (-19, -12, -1). VK: Kováč, Pavlovič, Ürge, Šabík, Kukučka, Kubíček (Repka, Kamas).

Ostatné výsledky: Tlmače - Komjatice 0:3 a 0:3, Komárno - Nové Mesto B 0:3 a 3:2.

1. Nové Mesto B 18 16 2 51:12 34

2. Komjatice 18 16 2 48:10 34

3. Komárno 18 14 4 46:21 32

4. Vráble 20 12 8 44:30 32

5. Tlmače 20 8 12 35:39 28

6. Nitra jun. 20 5 15 20:51 25

7. Komárno jun. 20 2 18 12:56 22

8. Trnava 18 3 15 11:48 21