Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Nitrania si poradili aj s posilnenou Detvou

Prvá hokejová liga mala na programe ďalšie dvojkolo, v ktorom líder tabuľky nezaváhal a pripísal si plný počet bodov. Topoľčanci, naopak, vyšli úspešne iba na polovicu.

HKm Nitra - HK VTJ Farmakol Prešov 4:3 (2:2, 1:1, 1:0). Pod Zoborom sa hral zaujímavý a rušný hokej, ktorému kvalita rozhodne nechýbala. V úvodnej tretine zaujal individuálnou akciou nestarnúci Liba, ktorý vo vlastnom oslabení vyrovnal na 2:2, v druhej Štepanovského gól už po dvadsiatich sekundách hry i výborný výkon Hippíka, ktorému však hneď po príchode na ľad pomohla žrď, a v záverečnej nádherná prihrávka Ozimáka, po ktorej strelil G. Saliji zaslúžene víťazný gól Nitry, pretože stav sa nemenil ani pri záverečnej minútovej power-play Prešova.

Góly: 2. Ozimák (S. Saliji), 4. Stráňovský (Košťál), 21. Štepanovský (T. Chrenko, Košťál), 44. G. Saliji (Ozimák) - 3. Sabol, 14. I. Liba, 24. Bogdaň.

Rozhodoval Kontšek, vylúčení na 2 min. 7:11, Hruška na 10 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:1, 2500 divákov.

HKm: Račko (24. Hippík) - Košťál, Krecháč, Ivičič, Slovák, Petrina, Dirnbach - Štepanovský, T. Chrenko, Stráňovský - Poljaček, Ozimák, G. Saliji - S. Saliji, M. Chrenko, Socha - Ružička.

Slavomír Chlebec, tréner: Čakal som ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Chlapcom za predvedený výkon patrí vďaka, no najlepší z nich bol Garip Saliji, ktorý zahral naozaj výborne.

HC VTJ Kimex Topoľčany - Spartak Dubnica 5:6 (1:2, 2:2, 2:2). Diváci mohli vidieť zápas plný zvratov s doslova infarktovým záverom pre domácich. Tí boli v úvodnej tretine lepší, ale vyhrala ju Dubnica. Topoľčanci potom otočili na 3:2, lenže pri vlastnom oslabení dvakrát inkasovali. Šok prišiel v závere, keď domáci viedli 5:4, pretože brankár Chvojka puk, ktorý držal v lapačke, nepochopiteľne pustil za svoj chrbát a hostia vyrovnali. „Žochárom“ uletel vrabec z hrsti 7 sekúnd pred záverom zápasu, keď prišli aj o zisk jediného bodu.

Góly: 19. Sporina (Lauko), 21. Hurtaj (Mleziva), 27. Lauko (Hurtaj), 49. Šmotlák (Budoš), 53. Hurtaj (Mleziva, Gális) - 11. a 39. Žitňanský, 13. Kuric, 30. Baráth, 57. a 60. Krišák.

Rozhodoval Jonák, vylúčení na 2 min. 3:5, presilovky 2:2, oslabenia 0:0, 1100 divákov.

HC: Chvojka (57. Ďatelinka) - Guričan, Božík, Hruška, Jančovič, Vondrák - Gális, Hurtaj, Dráhovský - Šmotlák, Fleischer, Budoš - Bosák, Guniš, Škorec - Sporina, Lauko.

Miloš Paulovič, tréner: Po neuveriteľných chybách Chvojku sme prišli o zaslúžené body. Keby chytal Hippík, suverénne vyhráme, pretože mužstvo zahralo pomerne dobre.

HKm Nitra - HK Detva 3:1 (1:0, 0:0, 2:1). Hostia nastúpili posilnení až o ôsmich hráčov Zvolena, ale ani to im k bodom nepomohlo. Diváci mohli vidieť zaujímavý zápas, v ktorom Nitrania pri presilovke 5:3 zvyšovali na 2:0, ale zaslúžené dva body „priklincoval“ až Ozimák gólom pri power play hostí osem sekúnd pred koncom zápasu. Zaujímavé boli aj dve situácie, keď najskôr strelili domáci gól v 31. min., ale rozhodca ho neuznal, pretože už predtým zapískal držanie puku brankárom v moci (ten mu však prekĺzol za čiaru), aby sa v 46. min. radovali z gólu aj hostia, no ani ten im rozhodca neuznal, pretože puk v Hippíkovej svätyni neskončil.

Góly: 12. Košťál (T. Chrenko), 41. T. Chrenko (Krecháč, Košťál), 60. Ozimák (Ivičič) - 49. Mahdalík.

Rozhodoval Baluška, vylúčení na 2 min. 4:9, Rób. Čop na 10 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0, 1200 divákov.

HKm: Hippík - Košťál, Krecháč, Ivičič, Slovák, Petrina, Socha - Štepanovský, T. Chrenko, Stráňovský - Poljaček, Ozimák, G. Saliji - S. Saliji, M. Chrenko, Ružička.

Slavomír Chlebec, tréner: Súper prišiel v najsilnejšom zložení, a preto sa chcem za naše veľmi cenné víťazstvo poďakovať všetkým hráčom.

HC VTJ Kimex Topoľčany - HK 99 Ružinov 6:2 (1:0, 1:1, 4:1). Topoľčanci mali počas celého zápasu viac z hry, no v prvých dvoch tretinách sa proti poslednému mužstvu tabuľky nedokázali gólovo presadiť. V tej záverečnej však strelili za tri minútytri góly a ich súper bol definitívne na kolenách.

Góly: 18. Budoš (Dráhovský), 31. Budoš (Šmotlák, Fleischer), 45. Fleischer (Šmotlák, Jančovič), 47. Gális, 48. Šmotlák (Fleischer), 54. Bosák (Guričan) - 24. Hora, 52. Varga.

Rozhodoval Paučo, vylúčení 2:2, presilovky a oslabenia 0:0, 900 divákov.

HC: Ďatelinka - Guričan, Mleziva, Božík, Hruška, Jančovič, Vondrák - Gális, Hurtaj, Dráhovský - Šmotlák, Fleischer, Budoš - Sporina, Lauko, Hurtaj - Bosák, Guniš, Škorec.

Miloš Paulovič, tréner: Potrebovali sme sa dať dohromady najmä psychicky, preto aj prvé dve tretiny neboli príliš vydarené. V tretej sa to zlomilo a výsledok mohol byť aj výraznejší.

Ostatné výsledky 34. kola: Trebišov - Senica 5:3, B. Bystrica - Prešov 4:4, Prievidza - Dubnica 0:3, P. Bystrica - Michalovce 2:2.

Tento týždeň je v I. lige prestávka.

35. kolo - 11. 2. o 17.00 h Pov. Bystrica - Nitra, Prešov - Topoľčany. JOZEF UHLÁRIK