Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Šaľa naplno, Nitrania „poloviční“

Piešťany - VK Šaľa 1:3 (22, -15, -22, -21). Šaľania cestovali na svoj prvý odvetný zápas v improvizovanej zostave, keď im z rozličných príčin chýbali Polónyi, Farkaš a Hamar. V úvodnom sete boli úspešnejší domáci, pretože na hosťoch bola vidieť určitá nerozohranosť zapríčinená dlhou prestávkou. Hráči Šale sa ale v ďalších troch zlepšili vo všetkých herných činnostiach a prvý zápas nakoniec celkom v pohode vyhrali.

Piešťany - VK Šaľa 1:3 (-16, -22, 20, -13). Šaľania mali v druhom zápase výborný nástup hneď v úvodnom sete, keď svojmu súperovi nedali prakticky žiadnu šancu na jeho získanie. Nasledujúci bol predsa len vyrovnanejší, ale opäť v ňom boli úspešnejší hostia. Tretí patril domácim, pretože Šaľania si zrejme už mysleli, že víťazstvo im spadne do lona samé. V záverečnom sete dominovali na ihrisku Moťovský s Moravanským, a tak hostia Piešťancov doslova zmietli s palubovky a zaslúžene zvíťazili aj v druhom zápase.

VK: Kurňava, Holota, Moravanský, Alföldi, Moťovský, Rábek (libero Dulay, Klusa).

VKP Pedagóg Bratislava - VK SPU Ekonóm Nitra 2:3 (22, -20, -24, 19, -12). Domáci nastúpili posilnení o piatich hráčov „áčka“, čo sa ukázalo ako ich veľký prínos. VKP začal veľmi dobre na servise a v priebehu úvodného setu si vybudoval štvorbodový náskok, ktorý udržal až do konca. V ďalších dvoch zlepšili hostia príjem, čo sa odzrkadlilo na ich hre. V treťom sete síce prehrávali 23:21, ale dobrým podaním a blokmi boli v koncovke úspešnejší. Vo štvrtom sete došlo u Nitranov k upokojeniu, čo využil ich súper. V záverečnom však hneď od začiatku lepším podaním zatlačili domácich do defenzívy, a tak prvý zápas získali pre seba.

VKP Pedagóg Bratislava - VK SPU Ekonóm Nitra 3:0 (19, 23, 18). Domáci využili v druhom stretnutí lepšiu kondičnú pripravenosť, pretože ten sa hral bezprostredne po prvom. V úvodnom sete viedlo VKP už 10:2, a napokon ho získalo pre seba. V druhom rozhodla koncovka, keď za stavu 22:23 po troch nevynútených chybách hostí opäť vyhrali domáci. Tretí set bol znovu jasne v rukách Bratislavčanov, ktorí ho, rovnako ako celý zápas, doviedli do víťazného konca.

SPU: Kanás, Drlík, Paška, Toman, Cehula, Zentko (libero Šimo, Hukel, Ďurica, Kostka).

11. KOLO - 25. 1. o 11.00 a 13.00 h Šaľa - Pedagóg VKP, o 13.00 a 16.00 h Nitra - Kys. N. Mesto.

VK Strečnianska Bratislava - ŠK UKF Nitra 1:3 (23, -19, -14,

-22). Nitrianky cestovali do Bratislavy v oslabenej zostave, keď im chýbali blokárky Štefanková (je v zahraničí) a Magdolenová, ktorá bude zrejme tri týždne zranená. To sa ukázalo ako rozhodujúce najmä v druhom zápase. V tom prvom vyšiel úvodný set lepšie domácim, ktorým rozhodca prisúdil záverečné dve sporné lopty. Nitrianky potom už zahrali tak, ako bolo v ich možnostiach a ďalšie tri sety, ako aj celé stretnutie vyhrali bez problémov.

VK Strečnianska Bratislava - ŠK UKF Nitra 3:2 (23, -11, -18, 21, 9). Druhý zápas sa začal vyvíjať podobne ako prvý, keď domáce šli opäť do vedenia. Hostky však v ďalších dvoch otočili stav setov na 2:1 vo svoj prospech. Žiaľ, potom prišla séria ďalších zvláštnych verdiktov rozhodcu, ale aj chýb Nitrianok, a tak sa na koňa dostali dievčatá zo Strečnianskej, ktoré nakoniec zápas doviedli do víťazného konca.

UKF: Dorková, Furková, Majchrovičová, Demeterová, Karaffová, Švikruhová, Hadžová.

11. KOLO - 25. 1. o 11.00 a 13.00 h Nitra - Studienka.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Nemocnica v Zlatých Moravciach má niekoľko pozitívnych zamestnancov

Deficit zdravotníckeho personálu nemocnica pociťuje nielen v období pandémie.

Zlatomoravský vajda zomrel. Ešte bude mela, hovoria miestni

Podľa ľudí blízkych komunite ešte nie je isté, kto ho nahradí.

 Vajda Činko (v strede) s blízkymi.

V Nitrianskom kraji evidujú nárast detskej pornografie. Na jej šírení sa podieľajú aj deti

Natáčajú sa chlapci aj dievčatá. Niektoré ponúkajú záujemcom zábery za 3-4 eurá.