Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Konečne bodovali s Dubnicou, vedú o 4 body

Po vianočných a novoročných sviatkoch pokračovala

prvá hokejová liga dvoma kolami. V utorok sa pod Zoborom nehralo, no Topoľčanci priviezli dôležité body zo Zemplína. V piatok boli v krajskom derby po zásluhe úspešnejší Nitrania a v nedeľňajšej predohrávke HKm získalo prvý tohtosezónny bod s Dubnicou.

HKm Nitra - Iskra Banská Bystrica - nehralo sa, hostia nepricestovali. „O pol štvrtej sme dostali z Banskej Bystrice fax, že k nám na zápas nepricestujú,“ podal nám vedúci mužstva Jozef Molnár základnú informáciu o tom, prečo sa pod Zoborom v utorok prvoligový hokej nehral, ku ktorej vzápätí dodal: „Údajne boli na rannom rozkorčuľovaní i na obede, no pretože klub hráčom dlhuje peniaze, tí sa nakoniec rozhodli, že nikam nepocestujú.“ ZOK I. ligy následne rozhodol o kontumačnom víťazstve Nitranov 5:0.

HK Dukla Michalovce - HC VTJ Kimex Topoľčany 5:6 (2:1, 2:4, 1:1). Topoľčanci nastúpili aj s niekoľkými juniormi a napriek tomu, že mali niekoľko šancí, prvá tretina vyšla gólovo lepšie domácim. Hostia sa presadili až v záverečných troch minútach druhej časti hry a svoje zaslúžené víťazstvo už z rúk nepustili.

Góly: 11. V. Kločanka, 16. Majerčák, 21. Zalužický, 30. Orlovský, 50. Mižák - 18. Hurtaj (Lauko), 30. Hurtaj (Hruška), 38. Štekláč (Klačanský), 40. Hurtaj (Lauko, Mleziva), 40. Hurtaj (Lauko, Gális), 42. Šmotlák (Hruška).

Rozhodoval Beniač, vylúčení 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, 500 divákov.

HC: Chvojka - Petrina, Mleziva, Jančovič, Guričan, Štekláč, Hruška - Gális, Hurtaj, Škorec - Budoš, Guniš, Šmotlák - Božák, Lauko, Hurtaj - Klačanský, Náhlik, Žitný.

Miloš Paulovič, tréner: Po dlhej ceste sme až do stavu 3:1 vedenie domácich iba doťahovali, no potom sa nám podarilo výsledok otočiť a v tretej tretine sme už vývoj zápasu kontrolovali.

HC VTJ Kimex Topoľčany - HKm Nitra 2:5 (0:0, 1:3, 1:2). Prvý vážnejší závar bol pred domácou bránkou v 7. min., no neudrelo ani po tutovkách Gálisa v 8., G. Salijiho v 12. min., ba ani šanci M. Chrenka v 14. a Šmotláka v 17. minúte. Rozhodujúce momenty prišli v druhej tretine, keď v rozpätí dvoch minút Chvojka trikrát inkasoval, ba medzi druhým a tretím gólom bol rozdiel iba deväť sekúnd. Po tomto momente šiel dole z ľadu a Topoľčanci mohli v 34. a 35. min. znížiť. V 36. min. šiel G. Saliji sám na brankára, lenže nedal a „žochári“ z protiútoku skórovali. Vzápätí mohli streliť dokonca aj druhý gól. Aj v záverečnej časti sa hral zaujímavý hokej, v ktorom padli ešte tri góly, no Nitrania si už zaslúžené víťazstvo z rúk zobrať nenechali.

Góly: 36. Škorec (Hurtaj), 54. Guniš (Mleziva) - 24. T. Chrenko (Ivičič, Štepanovský), 25. G. Saliji (Socha), 25. Ružička (Miškolci), 41. T. Chrenko (Štepanovský), 50. Socha (T. Chrenko).

Rozhodoval F. Mihálik, vylúčení na 2 min. 3:4, M. Chrenko na 2+2 min., presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 950 divákov.

HC: Chvojka (25. Hippík) - Petrina, Guričan, Hruška, Vondrák, Mleziva, Jančovič - Gális, Hurtaj, Škorec - Lauko, Božik, Bosák - Budoš, Šmotlák, Guniš - Náhlik, Klačanský, Žitný. HKm: Račko - Krecháč, Ivičič, Slovák, Socha, Miškolci, Dirnbach - Stráňovský, T. Chrenko, Štepanovský - Poljaček, Groma, G. Saliji - Ružička, M. Chrenko, Ozimák.

Miloš Paulovič, tréner: Nemôžem byť spokojný, veď sme opäť dostali rýchle góly, tentokrát až tri, ktoré nás prakticky dostali do kolien.

Slavomír Chlebec, tréner: Som rád nielen tomu, že sa nám v dôležitom zápase podarilo vyhrať, ale potešila ma aj hra, hoci nám chýbal zranený Košťál a tiež Samir Saliji, ktorého som nechal po svetovom šampionáte ešte trochu odpočívať.

HKm Nitra - Spartak Dubnica 3:3 (1:1, 1:0, 1:2). V predohrávke sa hral rušný hokej a prvý gól mohli dať Dubničania, ale hrúbku Krecháča nevyužili. O pár sekúnd však Nitrania využili početnú prevahu, čím strelili Spartaku v tejto sezóne prvý gól. Potom mali obrovské šance G. Saliji a Socha, no z nevinnej akcie hostia vyrovnali. Gól T. Chrenka, ktorý strelil pri hre 4 na 4, bude určite ešte predmetom dlhých debát. Pred Račkom prevzal puk, prešiel celým klziskom a vymietol ľavú šibenicu Sivého brány. Potom šiel Socha sám na gólmana, no neuspel a rovnakú situáciu vyriešil Račko. V záverečnej tretine hostia najskôr otočili výsledok po chybe v obrane a góle vo vlastnom oslabení, aby T. Chrenko pri presilovke vykresal nádej na víťazstvo. To sa mohlo zrodiť v poslednej minúte, ale Krecháčovu bombu zastavila spojnica.

Góly: 5. G. Saliji (Slovák), 36. T. Chrenko (Krecháč, Košťál), 57. T. Chrenko (Košťál) - 12. Jakubík, 45. Žitňanský, 52. Kuric.

Rozhodoval Jonák, vylúčení 7:10 na 2 min., presilovky 2:0, oslabenia 0:1, 2200 divákov.

HKm: Račko - Košťál, Krecháč, Socha, Slovák, Dirnbach, Ivičič - Stráňovský, T. Chrenko, Štepanovský - G. Saliji, Groma, Poljaček - Ružička, M. Chrenko, Ozimák - S. Saliji.

Slavomír Chlebec, tréner: Diváci videli zaujímavý a kvalitný zápas, v ktorom sa nakoniec zrodila zaslúžená remíza.

Ostatné výsledky 28. ko-la: Dubnica - Detva 9:2, Trebišov - B. Bystrica 5:6, Prievidza - Michalovce 2:2, Senica - P. Bystrica 6:3, Ružinov - Prešov 2:2.

12. Ružinov 28 3 4 21 55:144 10

29. kolo - 14. 1. o 17.00 h Nitra - Prievidza, B. Bystrica - Topoľčany. 30. kolo - 17. 1. o 17.00 h Senica - Nitra, Trebišov - Topoľčany.

JOZEF UHLÁRIK

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 239

Záujem o testovanie majú v Močenku aj ľudia nad 65 rokov. Pri 100-percentnej účasti rátajú so 4-tisíc testovanými

Priebeh testovania bude možné sledovať aj prostredníctvom online kamier na webe obce.

Spisovateľka Marta Fartelová.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.