Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Nitrianky nemali kde hrať...

V spoločnej česko-slovenskej súťaži hádzanárok bol

i v týždni na programe dve predohrávky a obe sa skončili podľa predpokladov.

HK Nitra - Hypo Niederösterreich 21:36 (9:14). V nitrianskej hale Olympia prebiehali kvalifikačné zápasy reprezentácií kadetov, a tak si hádzanárky spod Zobora museli svoj majstrovský zápas s jedným z favoritov na prvenstvo vo WHIL predohrať v Šuranoch. Mladý nitriansky kolektív nastúpil už aj bez Galovej, ktorá odišla hrať do Rakúska, podľa očakávania na svoje súperky nestačil, hoci na začiatku vyhrával 2:1, no potom ťahal za kratší koniec. Po prvom polčase síce prehrával „iba“ o päť gólov, v druhom však náskok Hypa z minúty na minútu rástol. „Domáce“ napokon odpadli aj kondične, a tak nakoniec utŕžili celkom slušný debakel.

Pred 400 divákmi rozhodovali Karlubík - Struhár, pok. hody: 4/3 - 7/6, vylúčené: 4 - 4.

HK: Melišeková, Danová, Mondočková - Lieskovská, Píšová 2, Tárošová, Nosálová 2, Korecová 4/2, Hajíčková 4, Srňanská 4, Mesárošová, Berecová 5/1, Uharčeková.

Peter Komora, tréner: S favoritom sme stačili držať krok iba v prvom polčase, pretože v tom druhom sme spravili veľa zbytočných technických chýb, navyše sa nám zranili Tárošová s Nosálovou. Škoda, pretože inak by sme zrejme prehrali prijateľnejším rozdielom. (juh)

Slovan Duslo Šaľa - Raciola Kunovice 35:13 (16:7). O víťazovi súboja bolo rozhodnuté prakticky po pár minútach. Trénerka Šale Darina Braunová si šetrila pre Pohár EHF Caltíkovú a na lavičke sa z rovnakého dôvodu postupne ocitli aj ďalšie opory Dusla. Náskok Šale postupne utešene narastal, pričom základom jej úspechu bol spoľahlivý výkon oboch gólmaniek Kodayovej a K. Harišovej. Z rýchlych kontier sa strelecky presadzovala najmä Sedláková, niekoľko pekných momentov však ukázali aj L. Weibelová so Šebíkovou.

Pred 500 divákmi rozhodovali Haščík a Oťapka, pokutové hody: 4/4 - 6/2, vylúčené: 3 - 5.

DUSLO: Kodayová, K. Harišová - Caltíková, Jancsová, Hrabovská 5/1, Stuparičová 5, L. Weibelová 2, Géczová 4, Ladicová 5/2, Šebíková, Sedláková 8, Kormanová 6/1.

Darina Braunová, trénerka: Od začiatku sme hrali veľmi dobre, takže priestor dostali všetky hráčky a ich výkon sa mi páčil tiež. (šk)

OSTATNÉ VÝSLEDKY 13. KOLA: Slavia - Šurany 27:25, Olomouc - Partizánske 29:28, Cheb - Michalovce 23:28, Zlín - Veselí 25:16. 14. KOLO: Slavia - Michalovce 23:34.

1. Hypo Nieder. 12 11 0 1 376:248 22

2. Šaľa 12 11 0 1 343:258 22

3. Michalovce 13 10 1 2 392:316 21

4. Inter 12 9 0 3 281:269 18

5. Slavia 13 8 0 5 352:332 16

6. Olomouc 12 7 0 5 300:282 14

7. Zlín 12 5 2 5 299:303 12

8. Šurany 12 5 0 7 298:316 10