Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

MO Topoľčany

Z vedúceho kvarteta vyhrali len Prašičania

Krnča - Urmince 1:2 (1:2), 41. Remeň - 3. Martin Huba, 11. J. Merašický. Hostia išli do vedenia po hrubej chybe brankára domácich a Merašický hlavou zblízka zvyšoval. Po tomto momente Urmince kontrolovali výsledok, ale domácim sa predsa podarilo znížiť zo skrumáže. V druhom dejstve mali hostitelia platonický tlak, ktorý im však nestačil ani na bod.

Prašice - Chrabrany 2:0 (1:0), 15. J. Šmatlák, 78. E. Ďurík. Domáci hrali nátlakovo, čo súperovi robilo nemalé problémy. V prvom dejstve urobili hostia veľa hrúbok, ale Prašice pozahadzovali aj nemožné. V druhom polčase sa len dohrávalo, pretože Chrabrany sa nevedeli presadiť smerom dopredu. Tri body poistil domácim kanonier Ďurík.

Jacovce - Topoľčany B 2:1 (1:0), 31. M. Godál, 78. M. Mičina - 80. M. Švajlen. Hral sa priemerný futbal s množstvom nepresností. Domáci išli do vedenia po samostatnej akcii Godála. V druhom dejstve sa Jacovciam podarilo strhnúť tri body na svoju stranu po strele zo šestky. Hostia už len korigovali kapitánom Švajlenom.

Horné Obdokovce - Hrušovany 1:0 (1:0), 15. I. Svoboda (11 m). Hral sa obojstranne vyrovnaný súboj s minimom šancí na oboch stranách. Nováčik sa dostal do vedenia po spravodlivej penalte, ktorú s prehľadom premenil kapitán Svoboda. Po zmene strán sa viac bojovalo medzi šestnástkami, príležitostí na skórovanie bolo málo, preto je výhra domácich spravodlivá.

Ludanice - Čermany 1:1 (0:1), 90. R. Gál - 20. Rolfes. Vo vyrovnanom stretnutí sa líder dostal do vedenia po exportnej strele z 25 m k žrdi. Domáci po tomto momente prevzali iniciatívu, ale narážali na kompaktnú defenzívu hostí. Po zmene strán sa hralo skôr v strede poľa, ale bojovným Ludaniciam sa podarilo aspoň vyrovnať v poslednej minúte po centri zľava, ktorý pohotovo premenil Gál.

Nitrianska Blatnica - Solčany 0:0. Nováčik mal počas celého stretnutia územnú prevahu, hostia hrali pod neustálym tlakom. Najväčšiu šancu spálil J. Selecký, nepodarilo sa mu trafiť prázdnu bránu. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, hostia sa iba bránili a po stretnutí potvrdili, že uhrali šťastný bod.

Nemčice - Práznovce 4:0 (0:0), 50. 70. Gajdoš, 58. 67. Geschnábel. V prvom dejstve sa hral obojstranne nervózny duel, s množstvom faulov na oboch stranách. Po prestávke domáci pridali na dôraze a rýchlosti a súpera rozobrali za dvadsať minút. Najlepšími hráčmi zápasu boli dvojgóloví strelci Gajdoš a Geschnábel.

Stretnutie Radošina - Mýtna Nová Ves bolo odložené o týždeň pre nespôsobilý terén.

15. Práznovce 15 3 2 10 19:38 11 (-13)

16. To. B/N. Streda 15 2 2 11 19:51 8 (-16)

najlepší strelci: 13 - Ďurík (Prašice), 11 - J. Naštický (Prašice), 10 - M. Miko (Čermany), M. Havran (Hrušovany), Gerši (Mýtna N. Ves), R. Ondruš (Solčany), 8 - J. Remeň (Krnča), 7 - P. Jančovič (Čermany), Kolmokov (H. Obdokovce), Rybanský (Mýtna N. Ves). Andrej Jančovič