Treťoligový finiš: Sládkovičovo nepricestovalo do Nových Zámkov, Neded „pukol“ s Levicami

Treťoligový finiš: Sládkovičovo nepricestovalo do

FKM Nové Zámky -

Slavoj Sládkovičovo

Stretnutie sa nehralo, hostia nepricestovali. Prezident FK Slavoj Ján Pelec: „Situácia u nás je naozaj zlá, problémy sa ťahajú dlhšiu dobu. Po domácej prehre 1:10 s Lednickými Rovňami to všetko vyvrcholilo tým, že sme ani neodcestovali na posledný jesenný zápas do Nových Zámkov. Niektorí hráči sú chorí, a tak sa ich v sobotu ani nezišlo dosť. Aj kvôli zdravotnému stavu s najväčšou pravdepodobnosťou s futbalom končím aj ja, no a čo s ním bude v Sládkovičove? To bude záležať od výsledkov volieb. Za istých okolností je totiž možné, že do futbalu vstúpia opäť sponzori, ktorí v ňom už robili, ale aj noví. Ak však v mestskom zastupiteľstve zostanú súčasní poslanci, neviem, čo bude ďalej. Mesto nám dáva okrem úhrady elektriny ročne 280 tisíc korún, lenže to je pre žiakov, dorast a treťoligové mužstvo veľmi málo. S tým sa tretia liga jednoducho hrať nedá.“ Tieto slová len potvrdzujú, že niekdajší nebezpečný treťoligista prežíva neradostné obdobie pádu. Marián DRAGÚŇ

Duslo Šaľa - MFK VTJ

Topoľčany 3:1 (2:1)

Góly: 22. Valenský (11 m), 28. Prúčny, 63. Dékány - 29. Géci (11 m).

Jesenný líder súťaže bol vysokým favoritom a od úvodných minút šiel nekompromisne za trojbodovým ziskom. V priebehu prvej štvrťhodiny nepustil svojho súpera z jeho polovice, ale vypracované príležitosti hráči Dusla nepremieňali. Už v 5. min. prudká hlavička Lancza iba tesne minula ľavú žrď a volej Dékányho zastavilo brvno. V 22. min. faulovala obrana hostí na malom štvorci Klusu a brankár Valenský penaltu bezpečne premenil. O šesť minút neskôr zahrával Prúčny z 35 m trestný kop a jeho technická strela prešla spleťou tiel až do siete - 2:0. Hostia však hneď po rozohrávke znížili Gécim, ktorý, rovnako ako šaliansky brankár, premenil pokutový kop. Domáci kolektív však gól neotriasol a po prestávke mohol v priebehu desiatich minút definitívne rozhodnúť o výsledku. V 48. min. ďalšiu perfektnú prihrávku Lörinca hlavičkoval Andódi zoči-voči brankárovi Ambrózovi iba do brvna, ba hosťujúci gólman o tri minúty neskôr zneškodnil gólovú strelu Oláha. Navyše, v 55. min. Dékány vo vyloženej šanci netrafil bránu. Topoľčanci potom prehustili stred poľa a pokutové územie, cez čo sa domáci iba ťažko strelecky presadzovali. V 63. min. trestný kop Prúčneho Ambróz neudržal a Dékány vymietol hlavičkou šibenicu. V závere mohlo ešte Duslo výsledok prikrášliť, no z jeho šancí už žiadny gól nepadol.

Rozhodoval Černek, ŽK: Gálik, Kičura, 530 divákov.

DUSLO: Valenský - Oláh (68. R. Kollárik), Lancz, Prúčny, Mikla, Klusa, Čirik, Lalák, Lörinc, Dékány (77. Čoknay), Andódi (87. Klajman). MFK: Ambróz - Gálik, Buday, Kičura, Géci, Bačík, Tóth, Greguš, Candrák, Balážik, Grznár (76. Michalík). JOZEF SKLENÁR

Crystal Lednické

Rovne - FC ViOn 3:1 (1:0)

Góly: 40. Pažitný, 47. Václavík, 80. Turza (11 m) - 70. Králik.

Zápas začali lepšie domáci a už v 3. min Grendel nepremenil čistú šancu. O chvíľu ho napodobnil Václavík, keď hostí podržal brankár. Nepremieňanie šancí pokračovalo Holeščákom, ktorý trafil brániaceho hráča. Hostia odpovedali sporadickými kontrami, lebo sklári mali hernú prevahu a ďalšiu ich príležitosť nepremenil Václavík. Brankára Drgoňu neprekonal hlavou ani Lazor. Ako sa majú dávať góly ukázal domácim útočníkom Pažitný, ktorý nezaváhal a nekompromisne vsietil. Potom pekne vystrelil Turza a ďalšiu príležitosť nepremenil smoliar Václavík. V poslednej šanci prvého polčasu nemal potrebné šťastie ani Holeščák. Druhé dejstvo začali domáci gólom, keď po peknej akcii po brvne Grendela dorazil loptu do brány Václavík. Vion mohol vzápätí znížiť, ale Vondrovu šancu chytil Minárech a Tomana odpovedal bombou nad bránu. Domáci herne dominovali a predvádzali pekné akcie. Zápas dostal iný náboj od 70. minúty, keď Králik prekvapil skákavou strelou domáceho brankára. Rovňanci odpovedali v 80. min, keď Tomana bol faulovaný v šestnástke a pokutový kop premenil Turza. Posledné slovo mali hostia, ktorým darovali dve šance sklári, ale Dekýš a Vondra netrafili prázdnu bránu. Domáce mužstvo úspešne ukončilo jesennú časť a rozlúčilo sa s divákmi víťazstvom.

Pred 500 divákmi rozhodoval Marinčák, ŽK: J. Martinka - Tesársky.

VION: Drgoňa - Štucika, Tesársky (55. Solčianský), Pavlenda, Králik, Révay, Vondra, Dekýš, Ondrejka (55. Pánik), Piaček (55. Obrcian), Nozdrovický.

Stanislav DETKO

Juhcelpap Štúrovo -

Spartak Bánovce 0:0

Hostia začali otvorene už od úvodu, pretože domáci hrali nepresne. Prvých desať minút stretnutia mali Bánovce prevahu. Po desiatej sa Štúrovu podarilo spresniť hru a kombináciu. Vyrovnali hru a prišli aj šance, ale ani Gašparík, ani Smatana, a ani Maršal nemali presnú mušku, v respektíve bol na mieste brankár Kosiba. Aj ďalšie minúty priniesli otvorenú hru, ale streleniu gólu zabránila nepresnosť oboch aktérov. Do druhého polčasu nastúpili hostitelia s omnoho väčším nasadením a prakticky celý polčas odohrali na súperovej polovici. Postupne však zvyšovali tlak, ktorý bol v závere až drvivý, ale z množstva skrumáží vychádzala víťazne obrana Spartaku. Trikrát vykopávala loptu z bránkovej čiary, v respektíve strely končili na jej telách. Aj gólman Kosiba preukázal svoje kvality a podržal svoje mužstvo. Zúfalá snaha domácich o strelenie víťazného gólu vyšla nazmar a tak si Bánovce odvážajú cenný bod - za prvý polčas zaslúžený, za druhé dejstvo šťastný.

Rozhodoval Ježík, ŽK: Smatana, Maršal - M. Pristach, Parkan, Zita, Šebo, 300 divákov.

JUHCELPAP: Prochászka - Urban, Maršal, Smatana, Faltinovič, Gavroň, Kollárik, Sárkany, Gašparík (87. Špendla), Farkaš, Bábsky (46. Balázs). JÁN ORAVEC

FC Neded -

Slovan Levice 0:4 (0:3)

Góly: 4. P. Čvirik, 30. a 40. Vidra, 76. Švec.

Hostia začali útočne a už v 4. min. využil Čvirik prvé zaváhanie domácej obrany a nekompromisne vsietil. Neded gól nezlomil, naopak, prevzal iniciatívu, ale príležitosti, ktoré mali I. Jedinák a najmä Černáček, leteli tesne vedľa, alebo ich zachránil pozorný gólman Fajčík. Levice čakali na svoju príležitosť a v 20. min. Vidra potvrdil svoje strelecké kvality a z 8 m prudko skóroval. Slovan hral dosť tvrdo, čím FC zaskočili a tí sa nevedeli nájsť. V 25. min. oprávnene zabúrilo domáce obecenstvo, keď strelu T. Bombicza zrazila obrana hostí evidentne rukou, ale namiesto penalty prišla žltá karta za protesty. Bývalý druholigista vedomý si náskoku hral v pohode a v 40. min. pridal agilný Vidra ďalší gól. Neded sa po obrátke snažil o skorigovanie výsledku. V priebehu prvej štvrťhodiny nepremenil dve dobré strelecké príležitosti Sládeček a Černáček, čo bolo vodou na mlyn lepším hosťom. Ešte v 68. min. zaujala príležitosť P. Jedináka, ale hostia mali navrch. V 76. min. strieľal po vyšachovaní obrany Švec do prázdnej Balážovej svätyne štvrtý gól. Levice vyhrali zaslúžene, ale prehra bola pre domáci tím predsalen privysoká.

Rozhodoval Kéry, ŽK: T. Bombicz, M. Orosi - Palic, 520 divákov.

FC: Baláž - Ambrus (46. Gendiar), Černáček, Heriban, M. Orosi, Mareček, P. Jedinák, M. Kubala (46. L. Oroszi), I. Jedinák (55. J. Bombicz), Sládeček, T. Bombicz. SLOVAN: Fajčík - Števko, Palic, Žembery, A. Adamčík, Chmelo, A. Kubala, Rácz, Gonda (80. Ťuťuris), P. Čvirik, Vidra (61. Švec).

JOZEF SKLENÁR

Družstevník Báč -

Baník Prievidza 5:1 (4:0)

Góly: 5. Števica, 11. a 57. Miklós, 24. Nagy, 36. Mészaroš - 70. Slezák.

Podľa tabuľkového postavenia to mal byť zápas kola s prívlastkom derby, avšak domáci si urobili zo zápasu ľahučký tréning. Nádherne im vyšiel úvod, keď už v 5. min. po rohu Suchého Mészaroš umne našiel Števicu, ktorý z otočky nechytateľne zavesil pod brvno. Onedlho vyrobila hosťujúca obrana hrúbku, keď libero ponúkol tutovku Miklósovi, ktorý si obišiel aj brankára a poľahky zvýšil na 2:0. Ďalšiu umnú kombináciu zakončil Nagy po spracovaní Bodrogiho prihrávky, keď pekne trafil do pravého horného rohu. Štvrtý zásah priniesol opäť rohový kop Suchého, ktorý preloboval prehustený priestor pred bránou a nikým neatakovaný Mészaroš nezadržateľne zvýšil skóre v prospech Báču už na 4:0 a o zápase bolo prakticky rozhodnuté. Hostitelia, vedomí si obrovského náskoku, poľavili v tempe, ale stále kontrolovali priebeh stretnutia. V 54. min ešte po peknej kombinačnej akcii Miklós pálil vedľa, ale už o tri minúty sa blysol parádnou strelou z 20 m do vinkla. Paradoxne tento piaty zásah trošku povzbudil Baník. Upútal najmä nezadržateľne rýchly Lagin. V 70. min sa sám preštrikoval obranou súpera a nezištne prihral Slezákovi a ten okulahodiacim gólom nedal šancu striedajúcemu brankárovi. Záver sa už dohral bez vážnejších gólových príležitostí.

Rozhodoval Kouček, ŽK: T. Albert - Gašparovič, 600 divákov.

DRUŽSTEVNÍK: Jánoš (60. Haramia) - Cisár (74. Ondua), T. Albert, B. Albert, Szíjjartó, Suchý, Bodrogi (60. Kamas), Števica, Nagy, Mészaroš, Miklós. ERNÖ D. TOK

Vegum Dolné Vestenice - Spartak Trnava B 0:3 (0:2), 15. Marek, 28. Hodúr, 58. Sikorjak.

ŠK Blava Jaslovské Bohunice - MFK Myjava/T. Lúka 2:1 (0:1), 66. Suchoň, 76. Lipnický - 16. Bogora.

1. Šaľa 15 13 2 0 39:9 41 (+20)

2. Trnava B 15 10 2 3 37:13 32 (+8)

3. Báč 15 9 2 4 37:15 29 (+8)

4. Led. Rovne 15 9 2 4 35:18 29 (+8)

5. Myjava/T. Lúka 15 9 2 4 32:16 29 (+5)

6. Levice 15 8 1 6 22:12 25 (+1)

7. J. Bohunice 15 7 4 4 20:18 25 (+4)

8. Prievidza 15 7 3 5 25:20 24 ( 0)