Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Muži i ženy Nitry jasne

ŠK UKF Nitra - Doprastav Bratislava B 3:0 (10, 9, 16). Aj napriek pretrvávajúcemu určitému tréningovému výpadku pokračovali domáce dievčatá podobným výkonom ako v predchádzajúcom zápase v Komárne, keď svojmu súperovi nedali prakticky žiadnu šancu na úspech. Nitrianky hrali veľmi dobre v útoku a v obrane na sieti, kvalitne podávali, čím súpera nepustili prakticky k ničomu.

ŠK UKF Nitra - Doprastav Bratislava B 3:0 (20, 12, 19). Druhý zápas mal podobný priebeh ako ten prvý, no v úvodnom sete po jasnom vedení Bratislavčanky náskok domácich predsa len znížili. V ďalších dvoch, keď už hrala aj lavička, však už nemali šancu na úspech, hoci ten tretí bol tiež v závere ako-tak vyrovnaný, a tak aj tento zápas sa skončil rovnakým víťazstvom ako ten prvý.

UKF: Majchrovičová, Štefanková, Dorková, Furková, Karafová, Magdolenová, libero Mičianiková, Bobušová, Švikruhová.

6. KOLO - 16. 11. Nové Mesto - Nitra.

Banská Štiavnica - VK SPU Ekonóm Nitra 0:3 (-23, -15, -29). Domáci sa posilnili o dvoch hráčov, nuž favorizovaným hosťom boli v prvom zápase pomerne vyrovnaným súperom. Platí to najmä o úvodnom a treťom sete, pretože ten druhý chlapci spod Zobora zvládli bez väčších problémov. Nitrania sa v tomto stretnutí presadili najmä na bloku. Tretí set bol najvyrovnanejší najmä preto, že v drese SPU dostala príležitosť zahrať si aj lavička. Dosť sa síce hráči z nej natrápili, ale nakoniec vyhrali nielen set, ale aj celý zápas.

Banská Štiavnica - VK SPU Ekonóm Nitra 0:3 (-18, -19, -21). Druhé stretnutie už bolo oveľa jednoznačnejšie, aj keď opäť dostali príležitosť zahrať si všetci hráči. Domáci, ktorí sú s dvomi víťazstvami poslední v tabuľke, na svojho súpera ani tentokrát nestačili. Hostia mali navrch vo všetkých činnostiach a opäť bez väčších problémov vyhrali.

SPU: Ťapušík, Drlík, Kostka, Paška, Cehula, Toman (libero Šimo, Kanás, Zentko, Halaška, Križan, Ďurica).

VK Šaľa - Inter Bratislava 0:3

(-21, -22, -16). Domáci nastúpili bez Hamara, ktorý mal študijné povinnosti, no hostia sa predstavili ako lepší tím vo všetkých činnostiach. V úvodných dvoch setoch spravili Šaľania v koncovkách zbytočné chyby, čo Inter využil a získal ich pre seba. Tretí už bol jasnou záležitosťou Bratislavčanov, ktorí tak pomerne v pohode vyhrali aj celý zápas.

VK Šaľa - Inter Bratislava 3:2

(-23, 16, 18, -23, 13). Druhé stretnutie začalo vyrovnanou hrou až do koncovky, ktorú domáci volejbalisti opäť nezvládli. Od tohto momentu ale diváci videli na oboch stranách veľmi dobrý zápas. Šaľania zlepšili hru na príjme i nahrávke a druhý i tretí set doviedli do úspešného konca. Štvrtý získali pre seba hostia opäť až v koncovke. V piatom vyhrával Inter už 13:9, no tentokrát boli v koncovke úspešnejší domáci, a vyhrali tak aj celý zápas.

VK: Farkaš, Moťovský, Holota, Kurňava, Moravanský, Alföldi (libero Dulay).

6. KOLO - 16. 11. o 11.00 a 13.00 h Šaľa - B. Štiavnica, o 13.00 a 16.00 h Nitra - Malacky.

VK Vráble - Nové Mesto B 0:3

(-19, -15, -14) a 2:3 (16, -18, -19, 24,

-6). VK: Kováč, Matušík, Ürge, Pavlík, Rieger, Šabík (Kéry, Kamas, Kukučka, R. Požgaj). Tlmače - VK SPU Ekonóm Nitra jun. 3:0 (9, 14, 10) a 3:0 (17, 10, 12). SPU: Miček, Weidling, Liskovský, Vašíček, Štulaiter, Vavro (libero Blickling).

Ostatné výsledky: Komárno jun. - Trnava 3:0 a 2:3, Komárno - Komjatice - nedohrali.

1. Vráble 8 4 4 16:14 12

2. Komárno 6 5 1 16:6 11

3. Nové Mesto B 6 5 1 16:9 11

4. Komárno jun. 8 2 6 10:20 10

5. Trnava 6 3 3 9:12 9

6. Nitra jun. 8 1 7 7:23 9

7. Komjatice 4 4 0 12:1 8

8. Tlmače 6 2 4 11:12 8

5. KOLO - 16.-17. 11. Nitra jun. - Komárno, Komjatice - Vráble.