Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Tesná prehra „lodiarok“

Sokol Bánovce - Junior Močenok 25:12 (12:5). Bánovčanky šli síce v 4. min. do vedenia, Jančová však v 6. min. vyrovnala na 1:1. Domáce v 15. min. vyhrávali iba 4:2, lenže hosťujúce dievčatá nastrelili dovtedy päť žrdí. V 18. min. bol stav už 9:2, pretože Močenčanky narobili veľa technických chýb najmä v rozohrávke. Po prestávke hostky znížili na 13:7, lenže v 40. min. už prehrávali 17:7. Od 44. do 46. min. mali domáce výhodu dvoch hráčok v poli, lenže dokázali ju využiť iba na strelenie dvoch gólov, kým samé inkasovali raz. Záver zápasu zvládli lepšie Bánovčanky, ktoré nakoniec vyhrali pomerne vysokým rozdielom.

Pred 150 divákmi rozhodovali Pokorný - Tonhajzer, pok. hody: 5/2 - 6/3, vylúčené: 2 - 5.

JUNIOR: Karadiová, Kovárová - Verešová 1, Jančová 4, Horňáková 3/2, Krommelová, Demacseková, Lenická, Gutrayová, Sabová 2/1, Perinová 2, Gierová.

HK Prešov - ŠKP Topoľčany 33:26 (17:10). Policajtky, ktoré mali v kádri šesť mladších dorasteniek, zahrali v prvom polčase veľmi slabo a okrem nepremenených šancí zahodili aj štyri sedmičky. V 10. min. síce vyhrávali domáce iba 6:4, ale v 25. min. už 14:9, ba do polčasu svoj náskok zvýšili až na rozdiel 7 gólov. Mladý hosťujúci kolektív po zmene strán predsa len viac zabojoval, ale strata z prvého polčasu sa mu znížiť nepodarila. A to aj preto, že veľakrát nedokázal zužitkovať ani početnú výhodu.

Pred 200 divákmi rozhodovali Maňovský - Vydra, pok. hody: 8/8 - 15/10, vylúčené: 7 - 5, ČK: Priščáková, Mydlová - Ivanová.

ŠKP: Matušková - Michalíková 9/6, Vaňová 2, Bezáková 1, Horáčiková 3, Ivanová 5/3, Terlandová 2/1, Kováčiková 1, Maková 1, Schwarzová 2.

SL Lodiar Zlatná na Ostrove - HK Pratex Čadca 22:23 (12:11). Na domácej, búrlivej pôde sa mladé Žitnoostrovanky pustili do svojho skúsenejšieho súpera bez rešpektu, zaskočili ho svojou pohyblivosťou a v 6. min viedli 4:1. Potom sa však hostky zorientovali, hru pritvrdili, čím dostali domáce pod psychický tlak, tie robili množstvo technických chýb a nepremieňali vypracované šance. Hostky aj bez väčšej fyzickej námahy a pri absencií tvorivej hry, dokázali od 10. min prakticky do konca zápasu udržiavať vyrovnané skóre. V dramatickej finálnej päťminútovke za stavu 22:22 domáce inkasovali, no ich odvetnú akciu, v ktorej šla Garayová 7 sekúnd pred koncom práve do streľby rozhodcovia z neznámych dôvodov prerušili a Zlatná zostala bez bodového zisku.

Rozhodovali Šiška - Hlavčo, pok. hody: 8/7 - 2/2, vylúčené: 0/3.

LODIAR: Hobotová, Vargaová - Šebenová 1, Garayová 13/7, E. Pažúrová 4, Rajkovičová 1, Szomogyiová 1, Feketeová, J. Szabóová 1, Méryová 1, R. Pažúrová, Benkóczka.

ostatné výsledky: Púchov - Trenčín 21:26, B. Bystrica - Štart 32:27.

10. Zlatná n/O. 9 1 1 7 203:258 3

ŠKH Pezinok - Slávia SPU Nitra 26:31 (12:14). Nitrania začali dobre a v 10. min. viedli 5:3, ba v 19. min. aj 9:6, lenže v 21. min. domáci vyrovnali na 9:9. Obe mužstvá sa potom naťahovali o každý gól, hostia však stále viedli a v 29. min. bol stav 12:12. Záver polčasu ale zvládli lepšie hráči Slávie. V 49. min. viedla Nitra iba 18:17, o šesť minút neskôr však už hostia vyhrávali 23:18 a svoj päťbodový náskok si umnou hrou a dobrým výkonom brankára Kamenčíka udržali až do konca, ba výsledok mohol byť aj výraznejší.

SPU: R. Bíro, Kamenčík - Kozmér 4, Ivanič 4, Kelemen 3, Krajčovič 1, Buch, Prešinský 2, Šoóš, Trtík, Bartek 6, Junas 11. JOZEF UHLÁRIK, pp