Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

V. liga J/ Baka zvládla šláger, za ňou je už béčko DAC-u

Výčapy-Opatovce - Nitra B/Mlynárce 1:3 (0:2), 68. M. Pekar - 5. a 40. I. Ferenczy, 60. M. Lehocký. Už v 5. min. z 20 m trafil Ferenczy - 0:1. Hostia ustrážili aj domácu aktivitu a dominovali najmä technikou. Ferenczy zvyšoval tečovanou strelou a po prestávke po vyšachovaní domácej obrany pridal tretí gól Lehocký. Potom Nitrania prenechali iniciatívu domácim a Pekar po priamom kope zblízka znížil. Ďalšie šance domáci vynechali a štvrtý gól hostí neplatil pre ofsajd. R Šimon, 170.

V.-Opatovce: Pintér - Magáth, Tkáčik, Pekar, Lukáčik - Drobňák, Košťál, Molnár, Čery - Rajčáni (40. Šulgan), Kellner. FC B: Peškovič - Mikulášik, Zlatohlávek, Levický, Šimunek, Ferenczy, Kováčik, Prešinský, Pčola, Lieskovský (70. Varga), Lehocký.

Nový Život - Veľké Úľany 4:1 (1:0), 30. F. Zima, 59. T. Mikóczi (11 m), 76. Cs. Németh, 85. J. Nyársik - 57. M. Tornyai. Hostia nemali čo stratiť, prišli s otvorenou hrou a pričinili sa o dobrý zápas so šancami na oboch stranách. Po pokusoch Cs. Németha, Medveca, resp. Derbaka vystrelil Zima z 20 m od žrde do siete - 1:0. Po prestávke M. Tornyai vyrovnal, ale po faule na Zimu jedenástku premenil Mikóczi. Peknú akciu predviedli Domonkos s Cs. Némethom a po brejku pečatil stav Nyársik. R Bašnár, 300.

N. Život: Múcska - Tondra, Kopriva, Kadvaň, Mikóczi (63. Domonkos), Medvec, Király (46. Solčiansky), Zima (84. T. Farkas), Kuczman, Cs. Németh, Nyársik. V. Úľany: Jasovský - Ti. Németh, Hanzel, Horváth, Halász, Tavali, Derbak, Szalay, M. Tornyai, J. Tornyai (75. Hodúr), To. Németh.

Zbehy - Vlčany 3:1 (1:1), 35. a 90. M. Kopec, 80. A. Mellen (11 m) - 44. G. Karvai. Z prvopolčasovej prevahy domáci vyťažili gól Kopca zblízka po centri Beňuša. Hostia však vyrovnali Karvaiom po samostatnom úniku. Po prestávke sa hra vyrovnala a znervóznela. Kaštiak v neprerušenej hre sotil Kopca, za čo uvidel červenú a z penalty šli Zbehy do vedenia. Do brány išiel Prešinský a v závere, keď hral libera ako Higuita, dovŕšil výsledok Kopec. ČK: 80. Kaštiak. R Štefanec, 500.

Zbehy: Vernarec - P. Lopaška, Šmitala, Barvínek (80. M. Lopaška), Fúska - Beňuš, Zentko (33. Habay), Mellen, Ťapušík - Šóš, Kopec. Vlčany: Kaštiak - Šreyer, Tóth, Oroszi - Ács, Čiernik, Györi, Prešinský, Holbík - Karvai, Mego.

Veľký Cetín - O. Potôň/DAC B 1:3 (1:1), 22. B. Belányi - 38. P. Ďurica, 63. a 87. R. Štros. Vyrovnanú partiu v prvom dejstve gólovo otvárali domáci, keď po prieniku Kóňu dorážal loptu do siete Belányi. Hostia potom pridali a po štandardke Straku vyrovnal Ďurica. Ešte do prestávky trafil Vajda žrď, vzápätí spálil aj druhú šancu a po obrátke už DAC B postupne preberal réžiu. Ďalší trestňák Straku hlavičkoval Štros na 1:2, domáci Bujalko vzápätí rozstriasol opäť iba žrď a v samom závere potvrdil víťazstvo hostí svojím druhým gólom Štros. Vo Veľkom Cetíne tak majú nad čím premýšľať... R Badár, 300.

V. CETÍN: J. Szusztor - L. Szusztor (71. Jócsik), Kökényesi, Jaruska, Dudás - Kmetyo (65. Kiác), Bujalko, Kurcsa, Vajda - Belányi, Kóňa. DAC B: Póda - Sercel (59. Egri), Csicsai, Perczel (30. Polák), Varga - Erös, Straka, Štros, Mészáros - Ďurica (88. Lukovics), Nagy.

TIBI Horná Kráľová - Baka 0:1 (0:0), 79. M. Mórocz. V bojovnom zápase sa v I. polčase hralo medzi 16-tkami. Lencsés po prihrávke Pašku otáľal so strelou a Tvrdoňovu strelu brankár vyrazil. Druhé dejstvo začali aktívnejšie hostia, domáci prebrali hru po hodine. Baka čakala na brejky a jeden jej vyšiel po úniku Horvátha a hlavičke Mórocza. Domáci sa už na nič nezmohli, hostia mohli ešte zvýšiť, ale Lenický bol na mieste. R Žigo, 270.

H. Kráľová: Lenický - Paška, Tvrdoň, Sedlák (60. Frkala), Tóth - Lencsés (46. Straňák), Kokeš, Fejdi - Új, Kollár, Nagy. Baka: Mautner - Berényi, Zsemlye, Soós, Tóth, Andrejkovics, Kovács, Horváth, Turza (60. Oravec), Hollósi, Mórocz (90. Piros).

Topoľníky - Galanta 0:0. Technickejší boli hostia, domáci to nahradzovali bojovnosťou. V prvom polčase mali po dvoch šanciach oba tímy, ale zostali nevyužité. Druhé dejstvo začali lepšie domáci a 30 minút mali územnú prevahu. Nepresadili sa Lelkes ani Zsákovics, A. Nagy vystrelil tesne vedľa. V 89. min. po faule na L. Nagya sa kopala penalta, ale Baranovicsovi ju Valenský chytil. R Brath, 200.

Topoľníky: Gróf - P. Balogh, I. Balogh, Gútai, A. Nagy, Csölle, Libárdi, Dórák (53. Baranovics), L. Nagy, Lelkes, Zsákovics. Galanta: Valenský - Forró, Ondrejo, Nyíregyházki, Kondé (18. Sabatovič), L. Varga, Szöcs, A. Varga, G. Nagy, Csóka, R. Mikuš.

Topoľčianky - Matúškovo 3:0 (1:0), 24. Ľ. Magušin, 61. P. Zemanovič, 87. M. Mašír. Domáci mali prevahu počas celého zápasu, hostia len sporadicky ohrozili Koprdu. V 24. min. zbehol po krídle Ivanička a Magušin zo 7 m bez problémov otvoril skóre. Pekný bol druhý gól, keď si Zemanovič narazil so Zlatňanským a z 10 m namieril k žrdi. Tretí zásah pridal po rohu striedajúci Mašír hlavou. Hostia zanechali sympatický dojem. R Vyskočil, 150.

Topoľčianky: Koprda - Chabreček, Belan, Gajdošík (58. Kapitánčik), Šabo - Kéry, Zlatňanský, Magušin (79. Mašír), Ivanička - Chlup, Zemanovič (74. Šútor). Matúškovo: Pista - Panyik, Horváth, Bosák - Miklós, Varga, A. Kiss, Kolarovič (55. Györi) - R. Brizlák, Puškel, Lehocký (80. Polák).

Vieska - Trstice 7:1 (2:0), 5., 69. a 83. K. Bogyai, 45. O. Domonkos, 72. K. Koczó, 74. L. Csóka, 81. F. Puha - 86. Zs. Gányi. V prvom dejstve hrali domáci proti vetru a dianie bolo vyrovnané. Po góle Bogyaia Ivicze odpovedal strelou do brvna. Po prestávke Vieska začala náporom a po treťom góle hostia zápas „zabalili“. Domáci ich vôbec nešetrili, po veľmi pekných akciách dávali góly. Najviac sa páčil Puhov - po vyšachovaní obrany s Gašparíkom zavesil do ľavého horného rohu. R Gregor, 300.

Vieska: Tóth - Domonkos, Koczó, Kálmán (57. A. Audi), Jány (66. Gašparík), P. Molnár, Puha, Csóka, Író, Bogyai, J. Audi (77. Bušňák). Trstice: L. Sárkány - Takács, Ľ. Sárkány, Gányi, Schweiger, Hromada, Pint, Dohorák (69. Juhos), Ivicze, Molnár, Györi.

Dohrávka 10. kola: Nový Život - O. Potôň/DAC B 1:2 (1:0), 45. R. Kopriva - 61. M. Seleš, 70. J. Erös. Po šťastnom góle domácich hostia zapli na vyššie obrátky a hra vabank im priniesla otočenie výsledku.

1. Baka 12 9 1 2 33:12 28 (+13)

2. O. Potôň/DAC B 12 8 2 2 35:13 26 (+11)

3. Vieska 12 8 1 3 28:11 25 (+4)

4. Zbehy 12 8 1 3 31:19 25 (+4)

5. Vlčany 12 7 2 3 23:21 23 (+8)

6. Galanta 12 6 3 3 28:15 21 (+3)

7. FC B/Mlynárce 12 5 5 2 30:19 20 (+5)

8. TIBI H. Kráľová 12 6 2 4 24:14 20 (-1)

9. Topoľníky 12 6 1 5 15:17 19 (-2)

10. Topoľčianky 12 5 2 5 14:21 17 (-4)

11. Trstice 12 4 1 7 22:33 13 (-2)

12. Nový Život 12 2 4 6 15:20 10 (-8)

13. Veľký Cetín 12 3 1 8 14:21 10 (-11)

14. Výč.-Opatovce 12 2 0 10 12:30 6 (-12)

15. Veľké Úľany 12 1 2 9 9:36 5 (-10)

16. Matúškovo 12 1 2 9 9:40 5 (-13)

Topoľníkom odrátajú 9 b, V. Úľanom 3 b.

najlepší strelci: 9 - L. Horváth, M. Mórocz (Baka), P. Molnár (Vieska), M. Kopec (Zbehy), 8 - P. Fogada (FC B/Mlynárce), Cs. Mikuš (Galanta), A. Mellen (Zbehy), 7 - F. Zima (Nový Život), K. Csicsai (DAC B), J. Hromada (Trstice). MARTINKILIAN