III. liga

Krajskí treťoligisti bez jediného víťazstva

Slovan Levice -

Baník Prievidza 0:0

V úvode hostia pohrozili strelou Lagína a hlavičkou Slezáka. Potom síce zachraňoval prievidzský brankár Furka včasným vybehnutím, ale v 12. min. baníci spálili tutovku. Píš kolmým pasom ideálne uvoľnil Slezáka, ten postupoval úplne sám na Fajčíka, no trafil len jeho nohy. Slezák nevyužil ani ďalšiu šancu v 29. min., kedy sa v 16-tke kľučkami nepresadil. Levice odpovedali v 36. min., Kubala vybojoval loptu, poslal ju Ráczovi, ktorého strieľaný center v šestnástke Palic nespracoval. V 39. min. Vojvodovu strelu domáca obrana zblokovala, lopta sa dostala k voľnému Lagínovi a jeho strelu zblízka Fajčík bravúrne vyrazil na roh. V 45. min. mohli viesť Levice - po centri Čvirika strelu Palica odvrátil na bránkovej čiare Mečiar, keď gólman Furka bol bez šance. Po zmene strán v 59. min. Mečiar naservíroval loptu do čistej šance Lagínovi, ktorý prestrelil bránu. O deväť minút Vidra vysunul Šveca, jeho príležitosť zmaril Furka. V závere Levice pritlačili, ale hostia stále hrozili kontrami. V 79. min. Palic takmer preloboval Furku a v 86. min. výborne zasiahol gólman hostí po Žemberyho strele. V 90. min. po akcii dvojice Lagín - Píš hostia nepremenili ďalšiu šancu. Zaujímavému a rušnému zápasu chýbalo len korenie a vynikli v ňom obaja brankári, najmä domáci Fajčík.

SkryťVypnúť reklamu

Rozhodoval Lieskovský, ŽK: P. Čvirik, Adamčík - Píš, Hoksa, 190 divákov.

SLOVAN: Fajčík - Števko, M. Palic, P. Čvirik, Sasko, Adamčík, Žembery, A. Kubala (66. Švec), Rácz, Vidra, Gonda (82. Ťuťurís).

ĽUBOMÍR ŠOLC

MFK VTJ Topoľčany - Spartak Trnava B 0:2 (0:2)

Góly: 16. Lietava, 36. Hodúr.

V dobrom a rušnom zápase s množstvom šancí na oboch stranách zaslúžene zvíťazila rezerva Trnavy. Domáci podali solídny bojovný výkon, ale to na rýchlejších a kombinačnejších hostí nestačilo. Už v 9. min. sa po Sikorjakovom priamom kope vyznamenal brankár Ambróz. Po štvrťhodine sa strela domáceho Grznára odrazila od brvna pred čiaru. O minútu na opačnej strane po rohu otvoril skóre prízemnou strelou Lietava. Druhá polovica prvého polčasu sa niesla v znamení prevahy hostí. V 32. min. Sikorjak opečiatkoval brvno domácej brány a v 36. min. predviedol parádne sólo od polovice Hodúr. Prešiel všetko, čo mu stálo v ceste, v pokutovom území si dovolil aj otočku a s prehľadom pridal druhý gól. Po zmene strán v 51. min. Pavlus z priameho kopu namieril do žrde domácej brány. V 55. min. neuspel v čistej šanci domáci Géci. V závere neudržal nervy na uzde Hrabal a za udretie protihráča správne uvidel červenú kartu. V nadstavenom čase sa ešte vyznamenali obaja brankári - domáci Ambroz i hosťujúci Fejdi, ktorí zlikvidovali tutovky Mokráňa na domácej a Hodúra na hosťujúcej strane.

Rozhodoval Sluk, ŽK: Balážik, Buday - Bachňák, ČK: 85. Hrabal, 250 divákov.

MFK: Ambroz - Buday, Hippík, Bačik, Aneštík - A. Candrák, Balážik, Géci, Dálik - Grznár (75. Mokráň), Greguš. MATÚŠ BAJZÍK

Slavoj Sládkovičovo

- FC ViOn 2:2 (1:1)

Góly: 8. R. Piši, 69. Németh - 36. a 86. Vondra.

Favoritom stretnutia boli bezosporu hostia, ktorí pôsobili technickejším dojmom. V úvode zahodili obe mužstvá po jednej šanci, no už v 8. min domáci otvorili skóre. Na ľavej strane sa uvoľnil Méhéš, odcentroval do šestnástky a Radovan Piši bez prípravy volejom prekonal Drgoňu. Aj po góle však boli aktívnejší hostia, no dlho to bol ich márny súboj s brankárom Maglockým, ktorý sa ukázal vo veľmi dobrom svetle a pochytal množstvo šancí Zlatomoravčanov. Až ku koncu polčasu vyšiel hosťom útok po ľavej strane, center domáci neodvrátili a zo skrumáže Vondra vyrovnal. Aj v druhej štyridsaťpäťminútovke bol obraz hry rovnaký, no šance boli v útočnom zápase na oboch stranách. Dlho sa však skóre vďaka brankárom nemenilo. Až v 69. min, keď Varga zahrával rohový kop a Németh hlavičkou poslal domácich opäť do vedenia. Vo zvyšnom čase chceli Z. Moravce aspoň vyrovnať, čo sa im napokon aj podarilo v samom závere, keď sa po chybe obrany dostal do šance opäť Vondra a trafil odkrytý kút Maglockého bránky. Agilný Vondra, ktorého bolo celé ihrisko, mal ešte v samom závere jednu tutovku, no tentokrát netrafil bránku a tak získali obe družstvá po bode.

Rozhodoval Zsebi, bez kariet, 300 divákov.

SLAVOJ: Maglocký - O. Piši (46. Križanovič), L. Kondákor, Pelec (84. Bartko), Hlavatý, Méhéš, R. Piši, Bohunický, J. Kondákor, Varga, Németh (90. Galis). VION: Drgoňa - Pánik, Štucika, Dekýš, Králik, Pavlenda, Révay, Solčiansky, Piaček (67. Chren), Nozdrovický, Vondra. (wp)

FC Neded - LR Crystal Lednické Rovne 2:2 (1:1)

Góly: 15. J. Bombicz, 47. Sládeček - 18. Nosický, 77. Václavík.

Domáci v hodovom zápase potrebovali naplno bodovať a mali od úvodu viac z hry. Do vedenia mohli ísť už v 8. min., ale I. Jedinák ideálnu prihrávku Kubalu napálil do brankára. O sedem minút neskôr rozohral vtipne roh T. Bombicz a delovka jeho brata Juraja skončila v pravom dolnom rohu brány - 1:0. Hostia zásluhou dobrej stredovej formácie vystrkovali rožky a v 18. min vyrovnali hlavičkou Nosického. Brankár Rovní Minarech osvedčil svoj postreh pri nebezpečných akciách P. Jedináka a Gendiara, na druhej strane sa zaskvel tiež Baláž po gólovej strele Václavíka. Domáci mali v závere polčasu ťažké srdce na hlavného arbitra, keď nechal bez karty faul na I. Jedináka, po ktorom musel odstúpiť z hracej plochy. V 43. min. prehliadol ruku Lazora v malom štvorci. Hneď po prestávke Neded uderil, keď v 47. min. Sládeček nezadržateľne pod brvno skóroval. Vedenie mohli domáci zvýšiť v 65. min., ale hlavičku L. Orosziho Minarech zneškodnil. Na začiatku poslednej štvrťhodiny stred domácich chyboval a Václavík nemilosrdne trestal. V poslednej päťminútovke Minarech chytil gólovú strelu Sládečeka do šibenice. Na druhej strane Baláž vyrazil nohou tutovku Nosického.

Rozhodoval Šmidovič, ŽK: Lazor, Meliš, 800 divákov.

FC: Baláž - Ambruš, Černáček, Heriban (60. L. Oroszi), Gendiar, I. Jedinák (40. Sládeček), Kubala, P. Jedinák (76. Izsák), T. Bombicz, J. Bombicz. JOZEF SKLENÁR

Spartak Bánovce -

FKM Nové Zámky 1:0 (0:0)

Gól: 53. J. Pristach.

Najmä starší priaznivci už iba s nostalgiou spomínajú na niekdajšie duely oboch tímov, ktoré mali náležitú divácku kulisu (bežné okolo tisíc ľudí) a hlavne primeranú futbalovú kvalitu. V komornom prostredí sa tentoraz viac bojovalo ako hralo. Spomínaná futbalová kvalita bola poznačená veľkou nervozitou najmä zo strany domácich. Tí veľmi chceli avšak v úvodných minútach akoby zabúdali na obranu a hostia mali v prvej štvrťhodine dve veľmi dobré šance. Aj oni sa však dosť trápili a tak do prestávky diváci gól nevideli, hoci šance si vypracovali aj Bánovčania. Najprv mal možnosť Senko, ale bravúrne zachránil Minár, potom z Kráľovho úniku hlavičkoval Líška hoci sám - vysoko nad. Vzápätí Mlynárova delovka preverila Kosibov postreh. Rovnako tak domáci Kráľ i Šebo sa pre Minárovu mrštnosť nemohli radovať. Stalo sa tak až v 53. min, keď si na vysokú prihrávku nabehol J. Pristach, loptu si spracoval na prsiach a po zemi zabezpečil spartakovcom vôbec prvé víťazstvo v aktuálnej sezóne.

Pred 100 divákmi rozhodoval Schmidt, ŽK: Parkan, M. Pristach, Líška - Procházska, Szebestényi.

FKM: Minár - Molka, Czajlík, Dome, Lesovský, Procházska, Murárik (57. Hajko), Sepeši (65. Gyepes), Sebestyényi, Mlynár, Trnka. ĽUBOSLAV JEŽO

ŠK Blava J. Bohunice - ŠK Vegum D. Vestenice 3:1 (0:1), 62. Plančo, 85. a 90.+ Lipnický - 39. Masný.

Stretnutia Šaľa - Báč a Myjava/T. Lúka - Štúrovo odložili na 16. októbra.

1. J. Bohunice 7 6 1 0 14:4 19 (+7)

2. Myjava/T.Lúka6 6 0 0 19:2 18 (+6)

3. Šaľa 6 4 2 0 15:3 14 (+5)

4. Trnava B 7 4 1 2 16:6 13 (+4)

5. Báč 6 4 1 1 12:6 13 (+7)

6. Led. Rovne 7 3 1 3 10:8 10 (+4)

7. Levice 7 3 1 3 6:5 10 (-5)

8. Štúrovo 6 3 0 3 8:10 9 ( 0)