Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Na úvod bez prekvapenia

V sobotu sa rozbehol nový ročník prvej basketbalov

ej ligy mužov aj s účasťou Nitry, ktorá sa vracia do súťaže po siedmich rokoch. V úvodnom kole cestovala na palubovku silného Lučenca.

BK ESO Lučenec - BK K CERO Slávia SPU Nitra 99:56 (25:20, 21:14, 24:13, 29:9). Nitrania začali v Lučenci nebojácne a dostali sa aj dvakrát do vedenia. Koniec prvej štvrtiny im však trochu ušiel, a tak bol po nej stav 25:20 pre domácich. K CERO pokračovalo v prvom polčase v solídnom výkone. Malo možnosti opäť sa dotiahnuť na Lučenec, ale nevychádzala mu streľba, čo dokumentovala nízka úspešnosť trestných hodov. V druhom dejstve sa už pomaly začala prejavovať sila hostiteľov. Ich náskok stále narastal aj vďaka nepresnej rozohrávke Nitry. V poslednej štvrtine už odpadli hostia fyzicky a ESO si mohlo svoj náskok zveľadiť až na úctyhodných sto bodov. Hráči však fanúšikov nevypočuli a skóre sa zastavilo na 99:56.

TH: 25/23 - 19/12, trojky: 6 - 2, fauly: 20 - 28, 1000 divákov.

K CERO: Tomek 15, Marek 14, Tábi 9, Rizman 6, Seman 4 (Petrušev 6, Cehula 2, Ivanovič, Latečka).

Milan Kováč, tréner: Som spokojný s našim výkonom v prvom polčase. Lučenec mal vyrovnanú lavičku a dokázal nám ubrániť kľúčových hráčov, čo bola jedna z hlavných príčin prehry. V závere sme už odišli aj kondične.

Matúš mažec, Lučenec

MBK Rieker Komárno - Slovakofarma Pezinok 74:102 (20:27, 17:20, 20:27, 17:28). Basketbalisti Komárna i napriek absencii dvoch hráčov držali s favorizovaným Pezinkom krok až do prestávky, ale potom sa prejavila kvalita na strane úradujúceho majstra. Najviac bodov: Mi. Riecky 22, Szupper a Ilko po 12.

VTJ Levice - Inter Bratislava 86:80 (20:16, 23:16, 23:21, 20:27). Začiatok vyšiel lepšie hosťom, ale domáci zrýchlili hru a vedenie zvyšovali. V závere hostia využili domáce chyby a znížili na rozdiel štyroch bodov, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Najviac bodov: Koukal 29, Lutovský 15, Michálik 14.

Ostatné výsledky: Prievidza - Handlová 80:67, Žilina - Svit 72:81. (sita)

2. KOLO - 25. 9. o 18.00 h Nitra - Komárno.