III. liga - Topoľčany spoznali s ViOnom chuť víťazstva

Slovan Levice - Slavoj Sládkovičovo 3:0 (1:0) FKM

Slovan Levice - Slavoj Sládkovičovo 3:0 (1:0)

Góly: 40. Chmelo, 63. P. Čvirik, 90+. Žembery.

V úvodnej 45-minútovke mali Levice stálu prevahu, niekoľko sľubných príležitostí, ale gól dlho neprichádzal. Hostia bojovali, bezgólový stav udržali do 40. minúty. Už v 1. min. po akcii dvojice Chmelo - Žembery bol Žembery faulovaný v šestnástke, píšťalka rozhodcu zostala nemá. Chmelo a Žembery potom hlavičkovali nepresne, Adamčíkov trestný kop z takmer 40 m a zblokovaná Saskova strela boli tiež bez efektu. Gól sa zrodil v 40. min. - mladý Gonda na pravej strane vyhral súboj s Pelecom, presne odcentroval a Chmelo sa hlavou tentoraz nemýlil. V 44. min. Maglocký bravúrne vytisol strelu Kubalu na žrď a o minútu Chmelo v čistej šanci prestrelil bránu. Levice pokračovali v tlaku aj po zmene strán a v 48. min. Vidra z trestného kopu mieril tesne vedľa. Hostia predviedli jedinú vážnejšiu akciu v 56. min. - Varga prenikol a odcentroval, lenže Kriška hlavičkoval veľmi nepresne. V 63. min. si na rohový kop Žemberyho nabehol najlepší hráč na ihrisku P. Čvirik a hlavou prudko zvýšil. V 76. min. Maglocký opäť zachránil po tvrdej strele Chmela. V 85. min. P. Čvirik obišiel dvoch protihráčov, ale na strelu už nemal dosť síl. V nadstavenom čase urobil inak dobre chytajúci Maglocký hrubú chybu. Loptu nepochopiteľne vyhodil priamo na Žemberyho, ktorý poľahky strelil tretí gól.

Rozhodoval Marinčák, ŽK: J. Kondákor, Varga, 209 divákov.

SLOVAN: Fajčík - Števko (46. Rácz), M. Palic, P. Čvirik, Sasko, Adamčík, Chmelo (85. Víg), A. Kubala, Žembery, Vidra, Gonda (90. Ťuťuris). SLAVOJ: Maglocký - Varga, L. Kondákor, Pelec, Hlavatý, Méheš (46. Botlo), Piši, Križanovič, J. Kondákor, Kriška (85. Hrdlica), Németh. ĽUBOMÍR ŠOLC

FKM Nové Zámky - Družstevník Báč 0:0

Ambiciózny nováčik mal do prestávky viac z hry i šance, druhý polčas bol vyrovnanejší, pričom tutovku mal na kopačke domáci Trnka. Hostia vyrukovali od začiatku s ofenzívne naladení. Prvý nepríjemný center Lopúa Minár vytlačil na roh, po druhom mal v 9. min gól na hlave T. Albert, na ktorého domáca obrana zabudla, no zadák Báča z blízka trestuhodne zaváhal. Po súboji Lipovského so Števicom sa hostia dožadovali pokutového kopu, vzápätí nešťastne tečoval loptu Procházka, čo však aktívny Števica nepotrestal. Obojstranne nepresný arbiter daroval v 21. min Báču priamy kop, no ten skončil na domácom múre. V 33. min pochybil v rozohrávke Bafrnec, no ani exligista Miklós nenamieril presne. Novozámocká ofenzíva sa do prestávky zúžila do dvoch pokusov Mlynára, keď v prvom prípade išla jeho prízemná strela vedľa a hlavička po rohu na dobre postaveného Jánoša. Hneď po prestávke podobne skončilo na opačnej strane zakončenie T. Alberta, domáci sa potom zmobilizovali a v 71. min prišla najväčšia šanca zápasu. Mal ju domáci Trnka, ktorého lobu z vnútra šestnástky chýbali centimetre. O chvíľu dostal M. Sepeši v priebehu dvoch minút dvakrát do šance Mlynára, no ten najskôr zakončil nedôrazne, aby vzápätí trafil z 10 m iba pozorného Jánoša. Do konca už súperi nevymysleli nič, a tak sa body delili.

Rozhodoval Santa, ŽK: Mlynár, Czajlik, Döme - Szijjártó, 500 divákov.

FKM: Minár - Murárik, Döme, Czajlik, Lipovský, Procházka, Bafrnec (55. Močkor), M. Sepeši, Holka, Mlynár, Trnka. DRUŽSTEVNÍK: Jánoš - T. Albert, Cisár, Bodrogi, Szijjártó, Suchý (70. B. Albert), Nagy (75. Mészáros), Lopú, Balla, Števica, Milkós (85. Ondua).

MARIÁN DRAGÚŇ

FC Neded - Vegum Dolné Vestenice 3:1 (1:0)

Góly: 5. T. Bombicz, 73. a 86. I. Jedinák - 85. M. Néma.

Domáci začali pod vedením nového trénera impozantne a už v 4. min. ohrozil brankára hostí I. Jedinák. V 5. min už bol bezmocný proti krásnej strele T. Bombicza z voleja spoza šestnástky. Hostia prvýkrát pohrozili v 8. min. priamym kopom. V 11 min. s chuťou hrajúci I. Jedinák z jedenástich metrov prestrelil. Od 20. min. hostia hru vyrovnali. Hralo sa medzi šestnástkami, domáci stratili stred poľa a hostia mali územnú prevahu, ale v útoku boli bezzubí. Posledná desaťminútovka prvého polčasu bola opäť v réžii Nededu. V 35. min. J. Bombicz vyslal z 18 m strelu na brvno a v 45. min. v obrovskej šanci odskočila na päťke lopta Kubalovi. Do druhej časti nastúpili oba tímy odhodlane. O prevahe domácich svedčia aj šance. V 55. min. I. Jedinák chcel prelobovať brankára, ale ten skvelo zasiahol. V 70. min. bratská spolupráca Jedinákovcov priniesla ďalšiu veľkú šancu, ale I. Jedinák netrafil prázdnu bránu. V 73. min. si všetko vynahradil, keď dorazil obhod T. Bombicza, ktorý skončil na žrdi. Hostia znížili v 85. min. strelou z priameho kopu do pravého horného rohu. V nasledujúcej minúte si FC poistil prvé zaslúžené tri body, keď I. Jedinák uzavrel skóre.

Rozhodoval Valko, ŽK: I. Jedinák - Iskra, Mikláš, Chumaj, 450 divákov.

FC: Baláž - Mareček, Černáček, Heriban, J. Bombicz, Gendiar (71. L. Oroszi), I. Jedinák, M. Orosi, Kubala (89. Izsák), T. Bombicz, Gendiar, Sládeček (50. P. Jedinák).

JÚLIUS FÖRDÖS

MFK VTJ Topoľčany - FC ViOn 1:0 (1:0)

Gól: 45. Hippík.

V Topoľčanoch sa zrodilo prekvapujúce, ale zaslúžené víťazstvo domácich. Tí podali zodpovedný a bojovný výkon, kým hostia hrali nedôrazne a bez väčšieho pohybu. V prvom polčase sa hralo najmä na polovici FC ViOn a skóre mohol otvoriť už v 9. min. Hippík, jeho „rybička“ po centri Greguša však letela tesne vedľa brány. V 26. min. mali hostia najväčšiu šancu, keď Ondrejkov únik po krídle zakončil Vondra strelou do žrde. V záverečnej minúte prvého polčasu Jakubička chybne vybehol, Candrák vyhral hlavičkový súboj a Hippík hlavou do prázdnej brány otvoril skóre. Po zmene strán hostia zvýšili aktivitu, ale do väčšieho tlaku sa nedostali a ich prevaha bola skôr platonická. V 61. min. mohol po Kičurov zaváhaní vyrovnať Vondra, no zoči-voči Ambrozovi neuspel. Topoľčanci sa snažili odpovedať rýchlymi kontrami a ich víťazstvo mohol poistiť v 66. min. Candrák. Jakubička mu však včasným vybehnutím dobre zmenšil strelecký uhol. V samom závere vrhli hostia všetky sily do útoku, ale domáci prvé víťazstvo už ubránili. Pod vedením nového trénera Farkaša získali „žochári“ v posledných dvoch zápasoch štyri body.

Rozhodoval Hracho, ŽK: Švestka, Buday, 400 divákov.

MFK: Ambroz - Aneštík (79. Mokráň Bačík, Kičura, Buday - Švestka Hippík, Géci, Balážik - Greguš (76. Hrutka), A. Candrák (86. Grznár). FC VION: Jakubička - Králik, Dekýš, Dudáš, Pavlenda - Ondrejka (79. Pánik), Tesársky (63. Kocian), Révay, Nozdrovický - Vondra, Piaček (46. Drienovský). MATÚŠ BAJZÍK

Slovan Duslo Šaľa - Juhcelpap Štúrovo 2:1 (0:1)

Góly: 68. a 75. Lalák - 37. Bábsky.

Favorit začínal duel pomalšie a prvá šanca skórovať prišla až v 14. min, keď po centri Lörinca Lalák z päťky prestrelil. O minútu z priameho kopu Prúčneho jedovka lízala pravú žrď Prochászkovej svätyne. I napriek miernemu tlaku hráčov Šale predvádzali „kečkéšovci“ sympatický futbal, no bez gólového efektu. V 33. min to bol opäť domáci kapitán Prúčny, ktorého strelu z 20 m hosťujúci gólman ekvilibristicky vytlačil nad brvno. Potom sa však hostia na kratší čas udomácnili pred šalianskou šestnástkou. Strelu Faltinoviča Prúčny ešte vyhlavičkoval z bránkovej čiary za šestnástku, no opäť k exšaľanovi, ktorého bomba skončila na pravej žrdi a následná dorážka Bábskeho do poloprázdnej brány znamenala prekvapujúce vedenie hostí - 0:1. Ani po prestávke domáci dlho nepôsobili dojmom favorita, prihrať si nevedeli viacerí, no škrípalo to hlavne vpredu. V 65. min najlepší hráč na ihrisku Lörinc len tesne minul pravú žrď. O minúty Lalák prízemným centrom hľadal v šestnástke Andódiho, ktorý však za loptou nepobehol a tá prekvapujúco bez dotyku ktoréhokoľvek z hráčov skončila v sieti. Po vyrovnávajúcom góle Šaľania opäť ožili, aktivitou hýril stále Lörinc, Gašparík, Dekány i strelec Lalák. Práve ten sa stal hrdinom stretnutia, keď v 75. min po individuálnej akcii Lörinca, strele Dekányho a následnom zásahu Prochászkom dorážal loptu do siete súpera po druhýkrát. Záverečný tlak hostí už zmenu skóre nepriniesol.

Rozhodoval Barcík, ŽK: Prúčny - Faltinovič, Szász, ČK: 62. Smatana, 490 divákov.

SLOVAN: Valenský - Klusa, Prúčny, Mikla - Gašparík, Oláh (90. Udvaroš), Lancz, Lörinc (83. R. Kollárik), Lalák - Dekány, Andódi. JUHCELPAP: Prochászka - Marsal, Urban, Faltinovič - Smatana, J. Kollárik, Szász (55. Tárnyik), Gavroň, Sárkany - Mišenčík, Bábsky (72. Gašparík). MAREK STRÁPEK

Spartak Bánovce - Crystal Lednické Rovne 0:2 (0:1), 36. Václavík, 65. Holeščák.

Jaslovské Bohunice - Spartak Trnava B 2:0 (1:0), 17. Lipnický, 90. Faktor.

MFK Myjava/Turá Lúka - Baník Prievidza 1:0 (1:0), 14. Bogora.

1. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  2. Mesto mladých čaká na teba: buď vysokoškolákom v Nitre!
  3. Ivan Krechňák: Robiť niečo, čo máš rád, je na nezaplatenie
  4. Začni svoju budúcnosť v Prahe! Staň sa špičkovým ekonómom!
  5. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!
  6. Fakulta orientovaná na pútavú výučbu prepojenú s praxou!
  7. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  8. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  9. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  10. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  1. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  2. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  3. Dáma s pávím pierkom
  4. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  5. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  6. Získaj náskok pred štartom
  7. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
  8. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  9. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne