Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

IV. liga Juhovýchod

Doma neuspel iba ČFK

Komárno - FC ViOn B/Volkovce 4:1 (1:0), 27., 50. a 71. Š. Uzola, 88. F. Kučera - 55. K. Solčiansky. V Komárne sa hralo slušné stretnutie a domáci od úvodného hvizdu zatlačili súpera na svoju polovicu. Ten sa sporadicky dostával do brejkov a bolo len otázkou času, kedy prvý raz inkasuje. Po polhodine hry otvoril skóre Uzola. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako prvý a hráči Komárna zužitkovali svoju výraznú prevahu na strelenie ďalších troch gólov. R Kováč, 250.

KOMÁRNO: Molnár - Czaník, R. Tóth (62. Kökenyesi), Kováč, P. Nagy (50. Öszi), Hajabács, Tot (87. Pint), Kučera, Z. Kršteňanský, Uzola, P. Kršteňanský. VION B: Meliška - J. Solčiansky, Farkaš (65. Frajka), Šimala, Chren, Baláž, Lukáč, Segíň (70. Kvaššay), Mankovecký, K. Solčiansky, Beláň.

Kolárovo - Veľké Ludince 3:0 (1:0), 3. Zs. Szetei, 59. I. Ledeczký, 73. Z. Lucza. Domáci mali raketový nástup, keď Szetei pohotovým lobom prekvapil obranu aj brankára Ludiniec. Po rýchlom góle sa sily na trávniku vyrovnali a hral sa opatrný futbal medzi šestnástkami. Hostia, nespokojní s výsledkom, začali druhý polčas náporom, no skórovali opäť Kolárovčania, keď hlavou zvýšil Ledeczký a štvrťhodinu pred koncom uzavrel skóre po rohovom kope krížnou strelou Lucza. R Janas, 350.

KOLÁROVO: Kantár - Németh (74. Csontos), Rajčáni, Záhoran, Habardík, G. Nagy, Rehák (20. Máté), Szetei, Konc, Ledeczký, Lucza. V. LUDINCE: Trenčiansky - Zs. Mácsadi, M. Ambrus, Kasana, F. Mácsadi - Franta, Barna (70. Ujváry), Csiling, Balog - Šátek (35. Klačan), Balázs.

ČFK Nitra - Močenok 1:1 (0:1), 68. R. Endrödy - 45. M. Simonides. Priemerný zápas priniesol veľa nepresností. V prvom dejstve mali územnú prevahu hostia a zakrátko si vypracovali tri šance. Gól do šatne strelil nožničkami Simonides. Po obrátke prevzali miernu iniciatívu domáci a Endrödy sám pred brankárom nezaváhal. ČFK sa snažil ďalej, ale súper už odolal. Rozhodkyňa Dohnanská sa akosi bála pískať penalty - najmenej po jednej na oboch stranách.

ČFK: Čuhák - Kompas, Halčák, Horňák - Pagačovič (58. Bakai), Svýba, Ďuriš, Endrödy, Kozel - Spišský (32. Pánik), Ölvecký (80. Škultéty). MOČENOK: Kováčik - Špánik, Packa, Andrášik, J. Lenčéš - Gála, Košťál, Bagocký, Búš (46. Zachar) - Simonides, D. Lenčéš (72. M. Pavlík).

Lapáš - Tlmače 6:0 (3:0), 21. a 61. R. Zima, 35. M. Pavlovič, 37. R. Rebra (11 m), 77. a 84. M. Čambal. V hodovom zápase sa hráči Lapáša od začiatku nasťahovali na polovicu hostí, avšak ďalej ako po 16-ku sa v prvých minútach nedostali. V 21. min. center Čambala doklepol do brány Zima. Potom pohrozili aj hostia, no Pavlovič po rohu hlavičkou zvyšoval vedenie. Druhý polčas sa niesol v réžii domácich, ktorí v pohode kontrolovali hru a pridali ďalšie tri góly. R Gibas, 400.

LAPÁŠ: Repa - Pavelka (70. Benko), Pavlovič, Čekey (82. Titka), Černý - Čibík, Süttö, Martin Ševčík, Čambal - Zima, Rebra. TLMAČE: Kopka - Máčaj, Ľ. Havran, Čižmár, Jančo - Ehn, Néma (65. Švolík), P. Havran, Pompoš - Titurus, Gubov.

Šamorín - Gabčíkovo 1:0 (1:0), 15. Z. Csápai (11 m). Stretnutie začali svižnejšie hostia, no v 15. min. podrazili Kulicha a nariadený pokutový kop premenil Csápai. Viac z hry mali potom hostia, avšak brankár Pörsök mal svoj deň. Po zmene strán hostia naďalej tlačili, no domáci hrozili z protiútokov. Dve minúty pred koncom išiel sám na brankára Csápai, hráč hostí ho v 16-ke fauloval, no sám poškodený už druhú penaltu nepremenil. R Grznár, 250.

ŠAMORÍN: Pörsök - Barčák, Szabó, Almási (71. Z. Méry), T. Soós, Lancz, Molnár, Kulich, Göndör (55. P. Nagy), Csápai, E. Soós. GABČÍKOVO: Izsman - Tatai (63. A. Németh), P. Nagy, Liszkay, Matus, Novák (88. Végh), Orbán, Horváth, G. Németh (63. Kozmér), Remenár, G. Vörös.

Bánov - Horné Saliby 4:1 (2:1), 25. B. Hamar, 42. P. Petráš, 72. T. Mucha, 85. B. Raček - 35. M. Hovorka. Zápas prebiehal v jednoznačnej réžii domáceho mužstva. Bánovčan Šimúnek mal na kopačkách veľa smoly, pretože v zápase išiel päťkrát sám na brankára Renczesa, no neskóroval ani raz. Hostia vystrelili na domácu bránu dvakrát, z toho sa jedna strela ujala. V druhom dejstve z množstva šancí využili domáci hráči iba dve. R Pucher, 250.

BÁNOV: Mráz - I. Palacka, Hamar, Šimúnek, Kemeň, Tchor, Petráš (85. Záhorák), Prochádzka, Mucha, P. Palacka (80. M. Moravčík), J. Moravčík (50. Raček). H. SALIBY: Renczes - Taksonyi, Patócs, Csandal (30. Š. Kontár), Bobor, Valach, Hovorka, Perleczký, Józsa, Šulan, Flaska.

Pata - Želiezovce 5:0 (3:0), 1. a 77. P. Očenáš, 29. a 42. J. Martonka, 64. R. Gál. Hneď v 1. min. sa mužstvo Paty ujalo vedenia zásluhou gólu Očenáša a počas celého stretnutia malo výraznú prevahu, čomu nasvedčuje aj konečný výsledok. Góly padali takmer do prázdnej brány po pekných kombinačných akciách. Domáci futbalisti predvádzali dobrý futbal, ktorý okorenili tentoraz aj piatimi strelenými gólmi a tak si diváci prišli na svoje. R Múčka, 500. ČK: 33. Šál (Želiezovce).

PATA: Farkaš - Vaško (73. Bédi), Pagáč, T. Herceg, Gál, Očenáš, Čmarada, Lučan, Hindák, Pilo (85. Lukáč), Martonka (80. Šipka). ŽELIEZOVCE: N. Barecz - L. Barecz, Karkó, Rotík, Tóth, Prepelica, Kianek, Péči, Šál, Kokoška (52. Lehocký), Varga.

Vráble - Baloň 2:1 (1:0), 20. a 84. (11 m) M. Látečka - 62. J. Paľo. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, keď prvý polčas bol jednoznačne v réžii domácich. V 20. min. zastavili prenikajúceho Maďara hostia tesne pred hranicou 16-ky a Látečka z priameho kopu vymietol šibenicu. V druhom polčase hostia výrazne zvýšili pohyb, Végh trafil brvno a v 62. min. Paľo hlavou vyrovnal. Domáci zvýšili aktivitu a z penalty Látečka rozhodol. R Šimurka, 150.

VRÁBLE: Vojtek - K. Füle, Látečka, Skačan, Schwarcz, Ježík, Šrámek, Cagáň (78. Balko), Maďar, Toman (72. Záhorec), Ján Ürge. BALOŇ: Janko - Štefanka, Zsemlye (88. Miklós), Szikora, Blaško, K. Vass (42. Végh), L. Vass, Bereck, M. Vörös, Johancsik, Paľo.

16. ViOn B/Volkovce 6 0 2 4 2:14 2 (-7)

najlepší strelci: 9 - R. Zima (Lapáš), 8 - R. Rebra (Lapáš), 7 - J. Paľo (Baloň), 6 - M. Pavlovič (Lapáš).