Utorok, 18. máj, 2021 | Meniny má ViolaKrížovkyKrížovky

OM Zlaté Moravce - Prvý bod Slepčian, Hostie otočilo vývoj

Slepčany - Hosťovce 2:2 (1:2) Žitavany - Červený

Slepčany - Hosťovce 2:2 (1:2), 40. P. Černák, 57. E. Koprda - 2. Z. Ďurček, 20. M. Pavlov. V obojstranne slušnom zápase nováčik získal prvý bod, aj keď po fatálnych chybách prehrával za dvadsať minút 0:2 a vyzeralo to na ďalšiu porážku, ale hostia trestuhodne nevyužili viacero dobrých príležitostí. Slepčany sa vzchopili a do prestávky znížili. Spravodlivú remízu zariadil aktívny Koprda prízemnou strelou k žrdi. Dobre rozhodoval Hrušovský pred 50 divákmi.

SLEPČANY: Molnár - Godor, Bulla ,Opálený, J. Koprda, Minár, Šabík, Záhorský, Černák, Levický, E. Koprda. HOSŤOVCE: Kováč - Tarkay (50. Pecho), Bánsky, Páleník (46. Kunkel), Bača - Klikač, Hitka, Ďurček, Studený - Škula, Pavlov.

Žitavany - Červený Hrádok 2:0 (1:0), 45. J. Kramár, 89. N. Pánik. V hodovom zápase od začiatku favorit "priklincoval" hostí na ich polovici, avšak proti zhustenej obrane sa ťažko presadzoval a dočkal sa až v závere polčasu po hlavičke Kramára. Po prestávke sa obraz hry nezmenil, hostia sa uspokojili s odkopávaním lôpt. V závere poistil tri body Pánik, keď dorazil loptu do svätyne Hrádku. R Vajíček, 250.

ŽITAVANY: Jenis - Gajdoš, Ondriáš, Bachrony - Jakab (46. Kabát), Pindeš, Herda (46. Kováč), Kusala - Kramár, Pánik, Luspaj (70. Mášik). Č. HRÁDOK: J. Kráľ - Š. Hlozák, Ľ. Kráľ, P. Šabík st., Paulis, P. Šabík ml., M. Hlozák, Levický (46. Kováč), Záhorský (80. Benedek), P. Füle, Víglašský (60. D. Füle).

ViOn C/Hostie - Machulince 3:2 (0:2), 80. a 90. R. Borčin, 64. J. Borčin - 11. a 33. (11 m) Ján Gálik. ČK: 85. Ľ. Ondrejka. Diváci videli stretnutie dvoch odlišných polčasov, keď v prvom hostia zaskočili domácich dobrou hrou a do šatní šli s dvojgólovým vedením. Po zmene strán domáci vrhli všetko do útoku a ich snaha priniesla ovocie v podobe otočeného zápasu. Svojím výkonom upútal J. Borčin, ktorý ťahal všetky akcie domácich. Objektívne pískal Palkovič, 200.

VION: Novák - Jurík, Makáň, J. Borčin, Pupák - Horváth, Ľ. Králik, Belica, Baláž - R. Borčin, Magušin. MACHULINCE: S. Ondrejka - M. Gálik, Rajnoha, Ľ. Ondrejka, Ocet, Šabo, Ján Gálik, Čulík, Černák, Horniak, Jar. Gálik (75. Segíň).

Chyzerovce - Tekovské Nemce 4:0 (3:0), 7. a 71. V. Gubov, 20. Š. Vaňo, 28. P. Jakab. Domáci začali náporom a najlepší strelec súťaže už po siedmich minútach otvoril účet zápasu. Keď potom po pekných individuálnych akciách pridali góly Vaňo a Jakab, bolo po polhodine prakticky rozhodnuté. V druhom dejstve domáci v nasadenom tempe poľavili a hra upadla do priemeru. Hostia svojich priaznivcov sklamali. R Bacsay, 70.

CHYZEROVCE: Gažo - Pajerský, Furka, Novota (46. Šegeda) -Uhrín (46. Drahoš), Vaňo, Horvát, Králik - Gubov, Jakab (66. Tonkovič), Brna. T. NEMCE: Kráľ (46. Švaral) - P. Drgoňa, Sikorjak, Benčúrik, Žembery (75. Valach), Šimek (60. Ľ. Drgoňa), Polc, Kolarovič, Forgáč, Ďurovský, Uličný.

Obyce - Skýcov 3:0 (2:0), 10. K. Kača, 35. E. Gajdoš, 84. Ľ. Szekely. Obe mužstvá nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy ale zápasu to neuškodilo. Už v 10. minúte z 25 metrov krásnou bombou otvoril skóre Kača a domáci ovládli hru v strede poľa. Hostia hrali až príliš defenzívne a bránu domácich takmer neohrozili. V druhom dejstve mohli hostia zdramatizovať zápas, ale Drienovský nepremenil samostatný nájazd a v závere tak hladké víťazstvo potvrdil Szekely. Valkovič, 100.

OBYCE: Šabo - Gajdoš, Benč, Géci, Fides, Hladík, Székely, Minár, Samardžia (80. Zmeták), Kača, Dodok (65. Kazík). SKÝCOV: Haspra - J. Dávid, Magušin, Pauček, Paukov, Bugár, Ondrejmiška (70. Jenis), Herda, Mihál (46. Matejov), Mužík, Drienovský.

Čierne Kľačany - Lovce 8:2 (3:1), 6., 22. a 75. P. Čaládik, 53., 60. a 87. Mi. Švec, 33. J. Švec, 48. P. Mráz - 30. P. Lukáč, 70. M. Chreňo. Kľačany od úvodu zatlačili hostí pred vlastnú šestnástku a vytvorili si veľké množstvo šancí, ktoré poľahky premieňali. Hetrikom sa predviedli Čaládik a Mi. Švec. Za zmienku stojí exportný gól Čaládika z 20 metrov. Hostia aspoň zmiernili hrozivú prehru po rýchlych brejkoch. R Paukov, 120.

Č. KĽAČANY: Horný - P. Švec, J. Švec, Mráz, Pánik, A. Švec (46. Lukáč), Ma. Švec, Valkovič (30. Mi. Švec), Mózeš, Čaládik, Bobovnický (70. Jančo). LOVCE: Havetta - Hosťovecký ( 39. M. Gálik), Vaňo (46. Novácky), Satala - Belenčík, Jenis (72. P. Gálik), Šimovič, Škula - Taliga, Lukáč, Chreňo.

Sľažany - Velčice 6:1 (2:0), 45. a 61. M. Hudec, 55. a 89. I. Kabát, 19. M. Katrušin, 49. J. Zlatňanský - 88. I. Pintér. ČK: 23. R. Pšenák. V ďalšom hodovom zápase sa začalo vyrovnane a zlomom v stretnutí bolo Pšenákovo vylúčenie. Potom sa domáci začali kombinačnou hrou začali presadzovať a prišli aj góly. Po zmene strán si domáci schuti zastrieľali a hostia sa až v závere zmohli na čestný úspech. Po ročnej pauze sa objavil v drese Sľažian J. Hudec. R M. Kopačka, 200.

SĽAŽANY: Koprda (75. Kačkoš) - Gombár, Deák, J. Hudec (63. Botto), Bielik - Víglaský, Katrušin, Zlatňanský (73. Szegény) - M. Hudec, Meliška, Kabát. VELČICE: Hejtmánek - Hrúz, Szegény, Pšenák, Marek Jánošov (73. Vaško), Pintér, Krupa, Martin Jánošov, Zaťko, Šlehobr, Danko (46. Páleník).

14. Slepčany 6 0 1 5 7:24 1 (-8)

najlepší strelci: 13 - V. Gubov (Chyzerovce), 11 - Pa. Čaládik (Č. Kľačany), 9 - Mi. Švec (Č. Kľačany), 6 - I. Kabát, M. Hudec (Sľažany), 5 - Z. Ďurček (Hosťovce), P. Jakab (Chyzerovce), M. Ďurovský (Tek. Nemce), N. Pánik (Žitavany), Ján Gálik (Machulince). MARTIN BÚTORA

1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  2. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  3. SYNLAB je v Európe jednotkou v laboratórnej diagnostike
  4. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  5. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  5. Prekvapia hokejový svet? Slovensko ide na šampionát s mladíkmi
  6. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  7. Ceny nehnuteľností stále rastú. Je čas investovať
  8. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  9. Bakalárske študijné programy na FVT
  10. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  10. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí 4 540

Hasiči včera zasahovali v Nitrianskom kraji v súvislosti s intenzívnym dažďom celkom 11-krát.

1 h
Lávka v parku.

V priebehu niekoľkých rokov je lávka zatvorená už po druhý raz. Predtým bola poškodená mostovka. Novú osadili na pôvodné piliere.

2 h

V športových správach sa dozviete aj to, že Karolína Schmiedlová na turnaji WTA zvíťazila nad bývalou svetovou jednotkou.

Aký mohol mať podnikateľ motív? Manželka podozrivého zapojila do prípadu súkromného detektíva.