Radostný pohľad na druholigovú tabuľku

FC Nitra - FO Veľké Leváre 2:0 (0:0) MFK Topvar T

FC Nitra - FO Veľké Leváre 2:0 (0:0)

Góly: 48. Štajer, 64. Ferenczy.

Pred úvodným hvizdom padali na tribúne odvážne tipy o domácom víťazstve rozdielom štyroch či šiestich gólov. Nováčik z Veľkých Levár sa však pod Zoborom oťukával iba úvodných desať minút a v ďalšom priebehu prvého polčasu bol Nitre minimálne vyrovnaným súperom. V tejto časti sa ale nehral veľký futbal, núdza bola aj o šance a o prvý pekný moment sa v 27. min. postarali vlastne až hostia - s desiatkou na chrbte ich najlepší hráč Minárech našiel centrom Hlaváča, ktorý technickou strelou opečiatkoval brvno nitrianskej brány. Pred prestávkou ešte zaujal pokus Kušpála, a tiež tvrdý súboj dvojice Kováčika s Regáskom, v ktorom sa obaja zranili a do druhého dejstva už nenastúpili. Nitre však po príchode z kabín vyšiel skvele nástup, pretože Štajer z priameho kopu zo 16 m strelil nádherný gól - 1:0. Domáce vedenie dalo futbalu razom iskru a prišli aj ďalšie šance, Jelšic ale hlavičkoval mimo a v sieti neskončili ani dobré pokusy Ferenczyho a Kušpála. Definitívu troch bodov pre Nitru potvrdila 64. min., kedy obrana hostí neodvrátila center Horvátha a ponúknutú loptu poslal presne k ľavej žrdi striedajúci Ferenczy - 2:0. V záverečnej dvadsaťminútovke sa pod Zoborom viac razy aj tlieskalo, no bomba Štajera, tutovky Jelšica a Pčolu a ani lob Horvátha si už cestu do brány Veľkých Levár nenašli.

Pred 768 divákmi rozhodoval Hrčka, ŽK: Jelšic - Hlaváč.

FC: Peškovič - Čeman, Havlíček, Poláček - Kušpál (73. Pčola), Kováčik (46. Ferenczy), Uhrík, Štajer, Ďatko - Jelšic, Horváth.

Jozef Kollárik, tréner: Zápasu som sa obával, hoci ľudia možno ani nevedia, kde Veľké Leváre sú. Chlapci to však zvládli dobre, no treba priznať, že výsledok 2:0 bol lepší ako hra. V druhom polčase divákov okrem gólov určite potešili aj šance.

ŠTEVO KORMAN

MFK Topvar Topoľčany - Koba Senec 2:0 (1:0)

Góly: 26. Bugár, 46. Papaj.

V príjemnom letnom počasí a za značnej diváckej kulisy sa v Topoľčanoch odohral veľmi dobrý zápas, ktorý svojou úrovňou všetkých prítomný určite nadchol. V úvodných dvadsiatich minútach sa hralo väčšinou medzi šestnástkami a ani jedno mužstvo si výraznú šancu nevypracovalo. V 26. min. sa v pokutovom území individuálne presadil Bugár a hoci sa ho snažil atakovať Beňo, gólu nezabránil. O chvíľu neskôr Oršula prudko vystrelil vari z 30 m, ale Šutlák bol na mieste. V závere prvého polčasu Rožník prihral z pravej strany do šestnástky Takáčovi, ktorý však loptu zblízka namieril iba do brvna. Hneď po prestávke Pánis našiel nezištne v šestnástke Papaja, ktorý asi z 10 m nezadržateľne skóroval. Domáci boli v ďalšej časti zápasu aktívnejší a vytvorili si aj viac šancí. V 64. min. Černák parádnou strelou z 25 m nastrelil brvno, odrazená lopta sa dostala opäť k Černákovi, ktorý z hranice pokutového územia trafil zase iba brvno. V 75. min. mohol nepriaznivý stav pre hostí skorigovať Rožník, ale zblízka strelil vedľa. Skóre „žochárov“ mohli vylepšiť Oršula, Černák a Kočiš, ale svoje šance nevyužili.

Rozhodca Anguš, ŽK: Macko, Boháčik, Vágner - Bella, 3200 divákov.

MFK: Macko - Zimmer, Vágner, Pánis - Papaj (90. Kyselica), Černák, Boháčik, Vodecký (68. Želiska), Oršula - Bugár, Papranec (78. Kočiš).

Štefan Zaťko, tréner: Obe mužstvá podali sebavedomý výkon. V úvode akoby chlapcom tréma zväzovala nohy a nemohli sa dostať do tempa. Nakoniec sme strelili dva góly a zaslúžene vyhrali.