Excelentný štart oboch tímov z povodia Nitry

ŠKP Devín - FC Nitra 0:3 (0:1) DAC Dun. Streda -

ŠKP Devín - FC Nitra 0:3 (0:1)

Góly: 40. a 64. Jelšic, 75. Kušpál.

V prvom polčase sa v Dúbravke veľmi nebolo na čo pozerať. Hráči zjavne dbali na dodržiavanie taktických pokynov, a tak kŕčovitosť prevládala nad peknými futbalovými momentami. Prví pohrozili domáci, keď v 27. min. pálil Masarovič, no Peškovič si s tečovanou strelou poradil. O tri minúty neskôr sa zrodila najväčšia šanca ŠKP - po štandardke Koller hlavou loptu iba šuchol a dobiehajúci Cs. Horváth ju pred prázdnou bránou nedočiahol. Šok pre domácich prišiel v 40. min., keď Nitran Horváth uvoľnil dobre postaveného Jelšica, ktorý zoči-voči Kanišovi rutinérsky otvoril skóre - 0:1. Hostia boli zrazu na koni a ich ambície naznačil v úvode druhého polčasu aj príchod Hodúra, ktorý bol prínosom pre ofenzívu Nitranov. V 49. min. práve Hodúr hlavou mieril iba do gólmana ŠKP Kaniša po vynikajúcej individuálnej akcii Kováčika, ktorý obišiel štyroch hráčov súpera. Zápas sa lámal v 64. min., kedy si domáci Masarovič v čistej šanci neporadil s Ďatkom a z následného protiútoku si lopta po osi P. Hodúr - Kušpál - Jelšic našla opäť cestu za Kanišov chrbát. O dve minúty vyriešil Peškovič trestný kop Masaroviča a posledný klinec do domácej rakvy prišiel v 75. min. - Hodúr uvoľnil dlhým pasom Jelšica a jeho center Kušpál premenil na tretí gól Nitry.

Pred 900 divákmi rozhodoval Minárčik, ŽK: Keller, Kozubík - Horváth.

FC: Peškovič - Čeman, Havlíček (81. Poláček), Ďatko - Ferenczy (46. P. Hodúr), Kováčik, Uhrík, Štajer, Pčola (52. Kušpál) - Jelšic, Horváth.

Jozef Kollárik, tréner: Zo zápasu bolo cítiť úvod sezóny. Vedeli sme o problémoch Devína so zostavou a myslím, že sme ich dokonale využili. Vyhrali sme rozdielom triedy, moji chlapci pôsobili futbalovejším dojmom a naše víťazstvo je zaslúžené. ŠTEVO KORMAN

DAC Dun. Streda - MFK Topvar Topoľčany 1:3 (0:1)

Góly: 90.+ Veselý (11 m) - 10. Vodecký, 53. Zimmer, 61. Papranec.

V prvom kole nového ročníka sa predstavili zverenci trénera Zaťka na Žitnom ostrove vo výbornej forme. Rýchlou kombinačnou hrou narobili ťažkopádnym domácim veľké problémy. Už v 10. min. lovil loptu zo siete brankár DAC-u Póda, ktorý v tomto stretnutí nahradil zraneného Šantu. Na tečovanú strelu Vodeckého z hranice šestnástky bol prikrátky. V 28. min. mohli hostia vyhrávať už dvojgólovým rozdielom, lenže gólman žltomodrých tentokrát na čiare čaroval. Po prestávke sa Dunajskostredčania snažili o vyrovnanie, ale ich iniciatívu pribrzdil Zimmer, ktorý po rohu nikým neatakovaný zasunul zblízka loptu do prázdnej brány. V 61. min. inkasovali domáci aj tretíkrát, a gól bol ozajstnou ozdobou celého duelu. Oršula zacentroval loptu presne na hlavu Papranca, ktorý v páde nezaváhal. Už-už sa zdalo, že hráčom DAC sa nepodarí vsietiť ani čestný úspech, ale v 90. min. Bugár fauloval v gólovej pozícii Seleša a z nariadenej penalty Veselý stanovil výsledku konečnú podobu. Nový domáci kormidelník Szaban zrejme bude mať plné ruky, aby zo sólistov vytvoril jednoliaty kolektív.

R Vlk, ŽK: Bugár, 1085 divákov.

DAC: Póda - Buka, V. Veselý, Svoboda, Lupták - G. Majoroš (60. Štros), Horochonič, Sováb (64. Seleš), J. Németh - Kováč, Šimček (55. Goljan).

MFK: Macko - Zimmer, Vágner, Pánis, Papaj (83. Krajčík) - Boháčik, Černák, Vodecký (79. Kočiš), Oršula - Papranec (77. Chromek), Bugár.

Tibor Szaban, tréner DAC-u: Na úvod nám žreb prisúdil veľmi zdatného súpera, ktorý každú našu hrúbku a nedôslednosť v obrannej fáze potrestal gólom. Zdalo sa mi, že nie všetci naši hráči chceli odovzdať na ihrisku svoje maximum.

Štefan Zaťko, tréner MFK: Podarilo sa nám streliť rýchly gól, čo zrejme poznačilo celý vývoj zápasu. Súpera sme prakticky nepustili do gólovej príležitosti. Tešíme aj to, že už v úvode sezóny sme sa prezentovali vo veľmi dobrom svetle.