III. liga - Vyriešená aj posledná tajnička - zostupuje Strojár

Slavoj Sládkovičovo - Strojár Nitra 2:0 (0:0) Slo

Slavoj Sládkovičovo - Strojár Nitra 2:0 (0:0)

Góly: 68. Krull, 73. Szorád (vlastný).

V zápase "kto z koho" sa hral sprvu opatrný futbal a náznak prvej akcie sa zrodil v 9. min, keď Ferreira na polovici ihriska vysunul Pišiho, ktorý zbehol po pravej strane, hľadal v šestnástke Gálika, ale ten vysoko prestrelil. Obaja si spoluprácu zopakovali aj v 25. min, no ani tentoraz Gálik bránku netrafil, aj keď bol presnejší. O dve minúty sa na druhej strane ocitol v dobrej príležitosti Kovan, ktorý ostal sám v šestnástke, ale zbytočne ešte kľučkoval a o šancu sa pripravil. Prvá čistá "gólovka" prišla v 34. min, keď Ferreira na polovičke vybojoval loptu a sám sa rútil na brankára, ale napokon trafil iba do Čuháka. O desať minút mali gólovú príležitosť aj hostia, keď Hók prihrával do jasného ofsajdu, ale keďže si sám prišiel po loptu, mohol pokračovať, nacentroval Pánikovi, ktorého hlavičku vyškriabal spod brvna Rybár. V druhom polčase predsa len domáci pridali a odmenou im boli aj góly. V 67. min sa Ferreira prebil až do šestnástky a snažil sa prihrať Gálikovi, ale obrana ešte stihla zasiahnuť. Už o minútu však nechala manévrovať pred šestnástkou Krulla, ktorý sa oprel do lopty a presnou strelou k tyči otvoril skóre. Neubehlo ani päť minút a prišla definitívna poistka. Najskúsenejší hráč na ihrisku, bezmála 43-ročný Dekýš, v úlohe posledného stratil na polovici loptu, ktorú mu vypichol Gálik, svoje sólo zakončil blafákom na Čuháka a vracajúci sa Szorád, v snahe zabrániť jasnému gólu poslal loptu do vlastnej siete. Po tomto góle už nebolo o čo hrať a domáci, ktorým stačil aj bod, odprevadili svojho súpera do štvrtej ligy.

SkryťVypnúť reklamu

Rozhodoval J. Šmidovič, ŽK: Gál - Škreňo, 400 divákov.

SLAVOJ: Rybár - Krull, Bohunický, Varga, Lukáč, Gál, Hlavatý, Piši (46. J. Kondákor), Sárkány, Ferreira, Gálik (80. Dudáš). STROJÁR: Čuhák - Kozel, Kompas, Szorád, Dekýš, Pagačovič (73. Bernát), Hók, Pánik (77. Gyepes), Hornák, Ölvecký, Kovan (46. Škreňo). PATRIK VELŠIC

Slovan Levice - Vegum Dolné Vestenice 5:0 (0:0)

Góly: 67. a 76. T. Kuťka, 79. Marko, 82. Chmelo, 88. Jenes.

Vo veľkej horúčave v komornej atmosfére sa hral celkom solídny futbal. Úvod patril domácim, šance T. Kuťku a dve Chmelove zostali nevyužité. Nepresadil sa v 15. min. ani Kubala po prihrávke E. Palica. Potom sa prezentovali aj hostia - v 27. min. Maruniak v čistej šanci loptu zle zasiahol. V 35. min. po osi T. Kuťka - M. Palic sa v čistej šanci Chmelo nepresadil. Za zmienku stojí aj nečakaná strela Sobotu z ostrého uhla, ktorú Guťan reflexívne vyrazil. V druhej časti sa diali veci, ktoré sotvakto čakal. Lepšie začali hostia a Guťan zmaril čistú šancu Masného. Aj strely Mederu, Maruniaka a Stručku zaváňali gólom, chýbali im centimetre. Potom sa začal gólostroj Levíc. V 67. min. perfektne odcentroval M. Palic a T. Kuťka hlavou otvoril skóre. V 71. min. Guťan opäť skvele zachránil pred Maruniakom, aby o päť minút E. Palic ideálne prihral T. Kuťkovi, ktorý s prehľadom zvýšil. Hostia odpadli a v 79. min. po rohu Rácza Marko hlavou nechytateľne trafil. O dve minúty center T. Kuťku obrana hostí odvrátila na roh, ďalší Ráczov rohový kop Chmelo po zemi z voleja poslal do brány. V 88. min. sa zrodila najkrajšia akcia zápasu - po úniku Rácza T. Kuťka posunul Jenesovi, ktorý technickou strelou stanovil výsledok.

Rozhodoval Marinčák, ŽK: Zima, 50 divákov.

SLOVAN: Guťan - Marko, M. Palic, V. Kuťka, Sasko, Rácz, Chmelo, E. Palic, A. Kubala (69. Jenes), T. Kuťka, Zima. ĽUBOMÍR ŠOLC

SH Senica - Quarta Neded 2:1 (2:0)

Góly: 9. L. Bajan, 40. A. Masarovič - 71. Nozdrovický.

Odovzdanie kvetov pred úvodným výkopom, ktoré hostia darovali Seničanom ako gesto pre víťaza súťaže, nedokázalo domácich futbalistov obmäkčiť a od začiatku sa s vervou pustili do svojho súpera. Už v 5. min Velický prestrelil vo veľmi dobrej pozícii. Prvý raz sa obecenstvo tešilo z gólu už v 9. min, keď po faule a následnom trestnom kope Ferika brankár Kubík loptu len vyrazil a Bajan nemal problém trafiť sieť. Potom mal šancu Velický, ale jeho strela išla tesne vedľa brány. Hostia pohrozili v 25. min prudkou strelou P. Jedináka, ktorú Hodál kryl. V 40. min po trme-vrme v šestnástke hostí Masarovič zblízka dostal loptu do siete a Senica viedla 2:0. Po obrátke najskôr Velický strieľal tesne vedľa, o chvíľu prítomných divákov potešila a prebiehajúci šampionát im pripomenula zadovka Masaroviča pod brvno, ale brankár Kubík bol na mieste. Z nenápadného útoku v 71. min Nozdrovický strelou do horného rohu znížil a zrazu sa Seničania začali báť o výhru. Prikrášliť výsledok mohol ešte strelecký smoliar zápasu Velický, no v čistej šanci vypálil nad a do záverečného hvizdu sa už nič neudialo. Senica sa s treťou ligou rozlúčila úspešne a predseda ZsFZ Štefan Sapár odovzdal medaily a pohár za prvenstvo.

Rozhodoval Gocník, ŽK: Paľo - Oroszi, 600 divákov.

QUARTA: Kubík - Nozdrovický, Černáček, J. Heriban (89. Szikora), Oroszi, J. Bombicz, I. Jedinák, Sládeček (46. Belovič), Kubala, P. Jedinák, Klajman (64. T. Bombicz).

vladimír včelka

Spartak Bánovce - Juhcelpap Štúrovo 0:1 (0:0)

Gól: 55. Gavroň (11 m).

Hoci mali hostitelia miernu prevahu, hralo sa v kľudnom tempe. Prvá strela domáceho Kráľa nemala potrebnú razanciu a Sány z uhla trafil bočnú sieť hostí. Tí pohrozili v 15. min, avšak Mišenčík neskoro reagoval na polovysoký center pred odkrytú domácu polovicu brány. V 33. min hrubú chybu v strede bánovskej obrany pred Mlynárom skvele napravil Kosiba. Tesne pred polčasom sa opäť vyznamenal bánovský brankár, ktorý Smatanovu polovysokú strelu asi z 10 m bravúrne vyrazil na roh. Po prestávke začali domáci náporom, ale strieľaná hlavička J. Pristacha išla tesne vedľa. Zlom v zápase nastal v 54. min, keď po vzdušnom súboji hoci Kosiba mal loptu v rukách detinsky fauloval útočníka hostí a musel ísť pod sprchy. Nariadenú jedenástku Gavroň bezpečne premenil. V 64. min M. Pristacha zastavila štúrovská obrana v šestnástke faulom a k lopte na bielom bode sa postavil Parkan. Jeho strelu k pravej žrdi však Procházska vystihol a vyrazil na roh. V snahe aspoň vyrovnať vrhli domáci všetky sily do útoku, zvýšili tempo, ale prudká hlavička Melichera, či delovky M. Mášika, Senku i Filina tesne míňali bránu hostí. Nebezpečne prenikali aj hostia a novonastúpivší brankár Klačko musel dvakrát ukázať postreh. Raz mu pri strele Mišenčíka z uhla pomohla i žrď. Záver zápasu sa niesol v zbytočne nervóznom ovzduší a rozdávaním žltých kariet. Navyše lavičku musel po kontraverzii s asistentom rozhodcu opustiť aj domáci tréner.

Pred 150 divákmi rozhodoval Schmidt, ŽK: M. Pristach, Parkan, Filin - Štofík, Gavroň. ČK: 55. Kosiba.

JCP: Procházska - Štofík, Hliva, Kováč, Smatana, Gavroň, Szász, Kökényesi, Mlynár (90. Kovács), Ďurica, Mišenčík. Ľuboslav Ježo

Duslo Šaľa - Crystal Lednické Rovne 1:1 (0:1)

Góly: 70. Andódi - 25. Gatial.

V stretnutí mužstiev z rozdielnych pólov tabuľky sa hralo dosť zostra, čoho výsledkom bolo udelenie piatich kariet pred odchodom do kabín. Už v 8. min. najlepší strelec domácich Andódi z 5 m hlavičkoval tesne nad. V závere štvrťhodiny sa vyznamenal Minárech po delovke Juríka. V 24. min. zraneniami zdecimovaní domáci "urazili" šťastenu, keď najskôr Minárech zlikvidoval tutovku zoči-voči strieľajúcemu Juríkovi a vyrazenú loptu napálil Dékány do Bajzu. Hostia okamžite trestali - na dlhý odkop kapitána Lazora do otvorenej obrany nabehol rýchlonohý Gatial a prestrelil vybiehajúceho brankára Valenského. Chemici sa po obdržanom góle snažili o vyrovnanie, ale strely Prúčneho, Bodriho a Juríka tesne minuli cieľ a s hlavičkou Dékányho si poradil brankár Minárech. V nadstavenom čase zbytočne fauloval v strede Blaško a šiel predčasne pod sprchy. Duslo sa aj v oslabení snažilo o zvrat a už v 52. min. mohlo byť vyrovnané, ale Minárech vyrazil gólovú hlavičku Andódiho. Po hodine hry fauloval P. Martinka v hĺbke pokutového územia Dékányho, ale penaltu strieľanú brankárom Papánkom proťajšok vyrazil. Hostia síce v 65. min. pohrozili rýchlym brejkom Tomanu, ale Papánek bol pripravený. Chemici sa predsa v 70. min. radovali - talentovaný Čirik po technickej paráde odcentroval a Andódi z 5 m hlavou nezadržateľne vyrovnal. Hostia nastrelili v 82. min. J. Martinkom žrď a strela Ambruša tesne minula cieľ.

Rozhodoval Valla, ŽK: Lazor, Pažitný, Turza, Blaška, Valachovič, ČK: 45+. Blaško, 120 divákov.

DUSLO: Valenský (46. Papánek) - Blaško, Dékány (85. Šípka), Lalák (46. Ambruš), Prúčny, Oláh, Klusa, Čirik, Bodri, Jurík, Andódi.

JOZEF SKLENÁR

AFC Nové Mesto - FKM Nové Zámky 3:0 (1:0)

Góly: 43. Švajka (11 m), 60. Minarech, 74. Novák.

Po bojovnom výkone domácich hráčov a vlažnej hre mužstva Nových Zámkov sa Nové Mesto nad Váhom rozlúčilo s treťou ligou víťazstvom rozdielom triedy. V 11. min. domáci Ostrovský trafil žrď súperovej bránky a vzápätí na opačnej strane pálil po zemi Haris, domáci gólman Palkech však vyrazil jeho strelu na roh. Novomešťania sa napokon gólu dočkali až tesne pred prestávkou. Ich prevahu v priebehu prvého polčasu korunoval únik Rojka, ktorý bol sfaulovaný v 16-tke. Domáci tak v 43. min. kopali penaltu, ktorú s prehľadom premenil Švajka. V druhom polčase po úniku Gábriša v 60. min. a po následnom centri zvýšil Minarech na 2:0. V 74. min. po hrubej chybe v obrane hostí upravil na konečných 3:0 Novák, inak najlepší hráč na ihrisku.

Pred 300 divákmi rozhodoval Poruban, hralo sa bez kariet.

FKM: Brezina - M. Sepeši, Slovák, R. Sepeši, Czajlík, Kršťeňanský (57. Sebestyéni), Holka, Andrášik, Döme, Procházka, Haris (46. Trnka). (nm)

Myjava/T. Lúka - V. Kostoľany 4:0 (1:0), 30. Masaryk, 74. Kuračka, 81. Masaryk (11 m), 85. Bruško.

Prievidza - J. Bohunice 3:2 (2:1), 12. Pavlovkin, 43. Vojvoda, 77. Šnirc - 32. a 53. Bogora.

1. Senica 30 19 7 4 47:18 64 (+19)

2. Myjava/T. Lúka 30 18 4 8 65:26 58 (+13)

3. Šaľa 30 15 8 7 44:25 53 (+8)

4. Levice 30 16 4 10 65:35 52 (+7)

5. Bánovce 30 15 4 11 50:33 49 (+4)

6. D. Vestenice 30 15 3 12 54:59 48 (+3)

7. N. Zámky 30 14 2 14 45:43 44 (-1)

8. Prievidza 30 12 5 13 40:48 41 (-4)