Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

IV. liga Juhovýchod - Báč i Kolárovo u súperov so streleckou chuťou

Gabčíkovo - H. Saliby 4:1 (2:0) FC ViOn - Baloň 4

Gabčíkovo - H. Saliby 4:1 (2:0), 30. G. Németh, 37. J. Kozmér, 72. Z. Remenár, 83. P. Liszkay - 76. I. Perleczký. Prvé dejstvo patrilo futbalistom od vodného diela. Prvý gól strelili po polhodine hry, keď Remenár odcentroval a Németh pálil z voleja. O sedem minút centroval Bodrogi a z voleja strieľal tentoraz Kozmér. Aj po zmene strán sa hralo na jednu bránu a z množstva šancí premenili len dve. R Kadlíček, 250.

GABČÍKOVO: Izsman (46. Shweiger) - L. Derzsi, Nagy, Liszkay, Kozmér, Tatai, Bodrogi, L. Csicsay (56. Orbán), Németh, Remenár, Matuš (74. Raffai). H. SALIBY: Renczes - Kapko, Patócz, Šulan (76. Zušťák), Bobor (23. Taksonyi), T. Kontár, Hovorka, Perleczký, Lénart, Valach, Flaska.

FC ViOn - Baloň 4:2 (4:1), 3. a 24. D. Mankovecký, 5. B. Segíň, 39. J. Kocian - 35. G. Johancsik, 75. M. Vörös. Na ViOne boli diváci svedkami raketového nástupu domáceho mužstva, keď už v 5. min. bolo 2:0. Zlatomoravčania podali najlepší prvopolčasový výkon, aj keď hrali proti vetru. V 39. min. ušiel po pravej strane Magušin, prihral pred bránu Kocianovi, ktorý nezadržateľne skóroval. Po zmene strán hostia hru vyrovnali a mali miernu prevahu. R Hrubo, 100.

FC VION: Meliška (88. Novák) - Rajnoha, Farkaš, Mankovecký, Magušin (75. Horváth), Hözl, Segíň, Kováč, Borčin, Kocian, Horniak. BALOŇ: Janko - Perczel, Miklós, Bíro, Bereck (35. M. Vörös), K. Vass, L. Vass, Végh, Mészáros (30. G. Vörös), Johancsik, Horváth.

Vráble - Kolárovo 1:5 (0:1), 58. Jo. Ürge - 37. J. Rehák, 70. I. Csillag, 76., 77. a 80. I. Ledeczký. V 23. min. po chybe brankára Konc nastrelil žrď. V 29. min. strieľal Jo. Ürgeho do múra a v 34. min. hlavou nedal Füle. V 37. min. z priameho kopu strelil úvodný gól Rehák. V 58. min. Jo. Ürge po skrumáži vyrovnal. Csillag dostal hostí do vedenia, potom za štyri minúty zaznamenal čistý hetrik Ledeczký a o zápase bolo definitívne rozhodnuté. R Mizerák, 200.

VRÁBLE: Vojtek - Marcinek (65. Bronič), Látečka, Husár, Balko, Ježík, Jo. Ürge, Maďar, Füle, Toman, Ján Ürge. KOLÁROVO: Kantár - P. Máté (59. Németh), Rajčáni, Záhoran, Csillag (83. Jozefík), Nagy, Rehák, Zs. Máté, Ledeczký (90. Čiernik), Konc, Lucza.

V. Ludince - Báč 2:5 (2:3), 39. R. Šátek, 43. F. Mácsadi - 2. T. Albert, 39., 45. a 85. H. Ondua, 63. T. Szabo. Líder tabuľky prišiel do Veľkých Ludiniec s jednoznačným cieľom vyhrať, hosťujúci hráči nastúpili sebavedome a počas celého stretnutia režírovali hru. Hostia mali strach o výsledok len v prvom polčase za nerozhodného stavu 2:2, no dokázali sa s tým rýchlo vysporiadať, keď na 2:3 upravil Ondua, ktorý sa v stretnutí blysol hetrikom. R Kasáš, 250.

V. LUDINCE: Goda - Zs. Mácsadi, M. Ambrus, F. Mácsadi, Balog (80. Klačan), Kasana, Franta, Barna (82. Varga), Zelník, Ujváry, Šátek. BÁČ: Bombiak - Sepeši, Németh, Albert, Beník, Suchý, Szabó, Mészáros, Balla, Ondua, Ivan.

Tvrdošovce - Želiezovce 2:4 (1:1), 10. J. Ludas, 84. S. Haluza - 37. R. Šál, 48. R. Burín, 65. a 67. J. Duhony. V 8. min. Haluza po peknej akcii zo 6 metrov netrafil bránu. V 10. min. po chybe Prepelicu J. Ludas nezaváhal a otvoril skóre zápasu. Hostia pohrozili v 24. min po akcii Czibulu, ale napli len bočnú sieť. Prišla 37. min. a po chybe domácej obrany Šál vyrovnal. Burín krásnou strelou dostal hostí v 48. min. do vedenia, ktoré poistil dvomi gólmi Duhony. R Janas, 200.

TVRDOŠOVCE: Szabo - Varga, Haluza, Gyulaji, Citsoň, Sztrecsko, Bencze (67. Bara), Brat, R. Ludas, J. Ludas, Kovács (73. Z. Ludas). ŽELIEZOVCE: Barecz (60. Rozenberg) - Karkó, Duhony, Szantó, Tóth, Prepelica, Burín, Péči (50. Lehocký), Šál, Ujváry, Czibula.

Komárno - Šamorín 2:2 (1:0), 30. L. Lakatos, 80. F. Bernáth - 46. T. Nagy, 56. B. Tóth. V prvom polčase podali obidve mužstvá priemerný výkon a hralo sa najmä medzi 16-kami. Po polhodine hry vsietil úvodný gól hlavou Lakatos. Druhý polčas hostia začali aktívnejšie a hneď v prvej minúte vyrovnali. O desať minút pridali druhý gól a ujali sa vedenia. Komárno vyrovnalo desať minút pred koncom Bernáthom. Vo vyrovnanom zápase sa napokon zrodila zaslúžená remíza. R Košík, 200.

KOMÁRNO: Molnár - Szabó, Belobrad, P. Cicsay, Kováč, Lakatos, Scholtz (Pintér), Czanik, Bernáth, Nagy, Sándor. ŠAMORÍN: Pörsök - Z. Méry, T. Méry, Miklós, R. Ambrus, Čierňava (65. Szabo), T. Nagy, Molnár, E. Soós, T. Soós, Tóth.

Tlmače - Močenok 2:0 (1:0), 10. a 68. M. Tužinský. V 4. min. domáci brankár Kopka s námahou vytlačil loptu na roh. Tlmače potom zvýšili obrátky a v 10. min. sa zásluhou Tužinského ujali vedenia. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. V 68. min. technickou strelou Tužinský priamo z rohového kopu nachytal brankára hostí. V závere sa hostia prebrali, snažili sa skorigovať nepriaznivý výsledok, ale vyťažili len nastrelené brvno. R Chovan, 250.

TLMAČE: Kopka - Máčaj, Chlebo, Hamar, Jančo - Mužík (70. Švec), Néma, Havran, Tužinský - Víg, Gubov (80. Valo). MOČENOK: Kováčik - Koňan (46. Jánoška), Packa, Burák, Košťál - Čambal, D. Lenčéš, Bagocký, Penzeš - Buš, Zachar (84. Szabo).

Lapáš - Galanta 7:1 (3:0), 8., 35., 55. (11 m), 58. a 89. J. Vondra, 10. vlastný (Polák), 75. M. Číbik - 65. (11 m) D. Polák. V 7. min. išiel sám na Krátkeho hosťujúci Chudý, no strieľal len nad bránu. O minútu sa domáci Vondrom dostali do vedenia a v ďalšom priebehu to už bola ich jednoznačná záležitosť. Druhý polčas sa hral naďalej v znamení prevahy domácich, ktorú využili na strelenie ďalších štyroch gólov. R Tomčík, 200.

LAPÁŠ: Krátky - Titka (75. Ševčík), Kóša, Schwartz, Vlčko, Joniak, Pavlovič, Číbik (80. Planka), Černý, Benko, Vondra. GALANTA: Valenský - Sercel, Francisci, Nyiregyházki, Polák, Kováč (82. Mészáros), Szarka (77. Papánek), Ondrejo, Chudý, Csóka (60. Štibrányi), Cs. Mikuš.

Galante po súťaži odrátajú 3 body.

NAJlepší strelci: 28 - J. Vondra (Lapáš), 27 - R. Rebra (Močenok), 22 - I. Ledeczký (Kolárovo), 19 - S. Konc (Kolárovo), 17 - P. Havran (Tlmače), J. Ujvári (V. Ludince). PAVOL HALVA