Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

OM Nitra-Šaľa - Vedúci tandem naplno, Hájske zakoplo doma

Alekšince - Čechynce 1:0 (0:0) Dolné Obdokovce -

Alekšince - Čechynce 1:0 (0:0), 68. M. Rigo. Zápas sa začal vo vlažnom tempe a prvý polčas sa odohrával prevažne medzi 16-tkami. V tom druhom mali hostia tri tutovky, no ani jednu nepremenili, a tak platilo staré nedáš-dostaneš, keď po chybe obrany Čechyniec vsietil Rigo jediný gól stretnutia, ktorý rozhodol o víťazstve Alekšinčanov. R Domasta, 50.

ALEKŠINCE: Eliáš - Cok, M. Talian, Čerňák (20. Nereča), Habay - J. Talian, Poništ (72. Šurín), Moravec, Varga - Bulla (80. Močol), Rigo. ČECHYNCE: Turba - Mesároš, Porubský (70. Kováč), Kluka, Ro. Šuba - Szöke (46. Németh), Pogran, Marčan, Geletič - Ra. Šuba (75. Plevka), Horňáček.

Dolné Obdokovce - Chrenová 1:4 (1:3), 14. Š. Gálik - 3. E. Petkeš, 27. a 68. R. Endrödy, 31. I. Mesároš. Bodok nastúpil so štyrmi dorastencami v "základe" a na jeho hre to bolo vidieť. Rýchly gól Petkeša posadil hostí na koňa a Chrenovčania ešte do prestávky zvýšili na 1:3. Ani po obrátke odovzdaní domáci veľa vzruchu pred bránkou súpera neurobili a posledný klinec do ich rakvy zatĺkol Endrödy. R Kukla, 100.

D. OBDOKOVCE: Brath - P. Gálik, Balko, Baňár, Matyo - Uhrin, Z. Gyepes, Dóci (48. Lidik) - Drozdák, Š. Gálik, Bányi (60. Kelemen). CHRENOVÁ: Jakubek (80. Mikláš) - D. Michalička (80. Hrnčár), Duchoň, Kazík - Kozár, Tvrdoň, Petkeš, Gabčo (72. Palúch) - Mesároš, Endrödy, P. Michalička.

Hájske - Ivanka 1:3 (0:0), 20. O. Trubač - 5. M. Olejka, 44. a 47. M. Pagáč. Favorit sa ujal vedenia, keď nedorozumenie v domácej obrane využil Olejka. Hájske ale dokázalo vyrovnať a po polhodine hry mohlo aj viesť, no A. Kaduc st. zahodil penaltu. Ivanka naopak gólom do šatne viedla a hneď po prestávke Pagáč upravil druhým presným zásahom na 1:3. Hájske síce aj potom bojovalo, no v koncovke sa presadiť nedokázalo. R I. Tábi, 120.

HÁJSKE: Hambálek - Valášik, Tóth, Ščípa, A. Kaduc st. - Trubač, Holec (75. Juríček), Hvizd, Kováč (46. Stojka) - Sládeček (70. Š. Machariáš), A. Kaduc ml. IVANKA: P. Guzmický - König, Obložinský, Vašek, Bystrický (46. I. Guzmický) - Ma. Labuda, Mi. Labuda, Tatranský (38. Doboš) - Repa, Pagáč, Olejka.

Trnovec - Rumanová 1:1 (0:1), 86. I. Suba - 7. R. Vavruš. Domáci hneď v úvode zahodili Molnárom penaltu, vzápätí Rumanová viedla po Vavrušovom góle a od tohto momentu hostia ovládli ihrisko. Po prestávke sa hra rozdrobila a hralo sa prevažne v strede poľa. Keď sa zdalo, že Rumanová vyhrá, v samom závere sa po trme-vrme najlepšie zorientoval Suba a zachránil Trnovcu aspoň bod. R Ostertág, 60.

TRNOVEC: Szitáš - Klincko, Zsák (70. Z. Legner), Molnár, Fabry - K. Legner, T. Puskás, Suba, Sz. Puskás - Janáč, Ács. RUMANOVÁ: Šimák - Upohlav, Šturma, Konopásek, M. Šramek - Ölvecký, Karaba, Gažo, Krivačka - M. Krajinčák, Vavruš.

Klasov - Čeľadice 3:1 (1:1), 35. A. Major, 65. a 85. Ľ. Valach - 9. Du. Koprda. Hostia začali aktívnejšie i s vetrom v chrbte, čo využili a ujali sa vedenia. Potom sa hra vyrovnala a domáci po polhodine hry vyrovnali, keď sa presadil Major. V druhom polčase Čeľadice stratili na dôraze i rýchlosti, čo Klasov využil na strelenie ďalších gólov a nakoniec zaslúžene zvíťazil. R Hádek, 150.

KLASOV: Líška - Kausek, Tóth, Polák (53. Valach), M. Vojtek ml. - Feješ, Sulík, Molnár (88. Šranko), Bako - Major (80. G. Farkaš) Stano. ČEĽADICE: Černický - Štrba, Dubeň, M. Dobiáš, Herman - Da. Koprda (41. Hamada), Varga, Pukan, Srnka (88. Seredič) - Du. Koprda, Slovák (46. D. Dobiáš).

Lehota - Janíkovce 3:1 (2:0), 2. M. Kečkéš, 6. a 69. Pa. Bernáth - 73. M. Turček. Domáci mali raketový nástup, keď už po šiestich minútach viedli 2:0 (!). Potom sa prebrali aj hostia, no ich brejky zostali nevyužité. Po prestávke pridala Lehota tretí gól a zdalo sa byť rozhodnuté. Hneď na to síce znížil Turček, no hostia sa už nepúšťali do útočenia, a tak sa len dohrávalo. R Mi. Kollárik, 120.

LEHOTA: Urban - Jedinák, Hrnčiar, Šášik, Láclavík - J. Mikula, Bako, Zaujec, Pe. Bernáth (88. Psota) - Pa. Bernáth (73. Chlebec), Kečkéš (73. Lukáč). JANÍKOVCE: Čurgali - Barta, Špánik, Seleš, Štefek - Modzga (68. Turček), Domasta, Sojka, Frťala - Muzika (52. M. Belányi), Slamka (68. Burian).

Šaľa B/Selice - Cabaj-Čápor 0:2 (0:2), 25. M. Černek, 40. O. Barčák. Líder pricestoval do Selíc so zámerom zvíťaziť a podriadil tomu i dianie na ihrisku. Už v prvom polčase si vypracovali dostatok šancí a dve premenili Černek a Barčák. V druhom polčase mohli hostia pred dvesto divákmi potvrdiť víťazstvo, no Černek penaltu nepremenil. Tréner hostí Karol Karlík: "Rozhodca Kamenický podal vynikajúci výkon a vojnová sekera bola zakopaná."

ŠAĽA B/SELICE: Karas - R. Tóth, Klenovič, Czúczor, Faltinovič - M. Jano (46. Šimčík), Gyulai (70. M. Tóth), Čiernik, Kolečkár - Hegyi (75. Kováč), O. Tóth. CABAJ-ČÁPOR: Micheľ - Ollík, Vachulík, Grežo, Žember - Bodorík, Slíž, I. Guttman, Černek - M. Holec, Barčák (75. M. Guttman).

Rišňovce - Veľký Cetín 3:4 (3:3), 9. V. Záhončík, 15. M. Kyjak, 20. J. Watter - 12. a 29. L. Seilinger, 22. E. Kóňa, 64. P. Vajda. ČK: 72. R. Kiác (Veľký Cetín). Domáci začali zostra, a hoci na prvý gól súper odpovedal, v 20. min vyhrávali Rišňovce už 3:1. Ešte do prestávky však Veľký Cetín vyrovnal a po obrátke Vajda z 25 m dostal hostí do vedenia. V závere dohrávala Hertha v oslabení, cenné body však ubránila. R Gunda, 300.

RIŠŇOVCE: Laboš - Grman (81. Močol), Kemláge, Ševčík, Kukučka - Kyjak, Watter, Chňapek, Macháč (75. Kravárik) - Šóš, Záhončík. V. CETÍN: J. Szúsztor - Štefkovič (24. L. Szúsztor), Presinszký, Jócsik, Dudáš - Kmetyo (81. Korman), Kiác, B. Belányi (89. Šranko), Vajda - Kóňa, Belányi.

1. Cabaj-Čápor 28 17 4 7 63:33 55 (+13)

2. Veľký Cetín 28 16 6 6 58:34 54 (+12)

3. Ivanka 28 15 3 10 66:38 48 (+6)

4. Klasov 28 13 6 9 56:47 45 (+3)

5. Čechynce 28 13 4 11 41:35 43 (+1)

6. Šaľa B/Selice 28 12 5 11 48:45 41 (-1)

7. Trnovec 28 11 7 10 37:31 40 (-2)

8. Rišňovce 28 12 3 13 62:54 39 (-3)

9. Čeľadice 28 12 3 13 47:52 39 (-3)

10. Lehota 28 10 8 10 44:48 38 (-4)

11. Janíkovce 28 10 8 10 31:42 38 (-4)

12. D. Obdokovce 28 10 7 11 34:56 37 (-5)

13. Rumanová 28 10 5 13 38:44 35 (-7)

14. Chrenová 28 8 7 13 41:50 31 (-11)

15. Hájske 28 7 5 16 37:66 26 (-16)

16. Alekšince 28 3 9 16 29:57 18 (-24)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 25 - M. Černek (Cabaj-Čápor), V. Záhončík (Rišňovce), 16 - O. Barčák (Cabaj-Čápor), M. Kuták (Lehota), 15 - M. Machariáš (Hájske), B. Belányi (Veľký Cetín), 14 - D. Šóš (Rišňovce), 13 - I. Suba (Trnovec). radovan gálik