Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

IV. liga Juhovýchod - Prví traja nezaváhali,v Močenku gólostroj

Želiezovce - Komárno 1:0 (1:0) Báč - Gabčíkovo 3

Želiezovce - Komárno 1:0 (1:0), 7. Kokoška. Domáci s mlaďou v zostave sa pustili s vervou do súpera, vytvorili si územnú aj hernú prevahu, ktorú si udržiavali po celý zápas. Odmena prišla rýchlo po prihrávke Tótha a strele Kokošku. Potom Tóth hlavou tesne minul a ďalší vzruch bol až po prestávke, kedy hostia trošku pridali na snahe. Po strele Cibulu sa rozvlnila sieť, ale len bočná. V 62. min. neplatil pre faul gól Ösziho. Dorastenec Cibula trafil tyč, kým na druhej strane Bazinský mieril vedľa. R Kútny, bez kariet, 250.

ŽELIEZOVCE: Barecz - Karkó, Duhony, Szántó, Tóth, Cibula (88. Lehocký), Burín, Péči, Šál, Ujváry, Kokoška. KOMÁRNO: Molnár - Bazinský, Szabó, Belobrad, Pint, Kováč, Lakatos (69. Csicsay), Scholtz, Nagy, Czanik, Öszi.

Báč - Gabčíkovo 3:1 (1:1), 22. A. Mészáros, 70. H. Ondua, 72. I. Miklóš - 32. Z. Remenár. V Báči sa hralo okresné derby pred peknou návštevou. Za stavu 1:1 mali dobrú šancu najprv hostia a potom Miklóš zblízka nedal. Po prestriedaní domáci zvýšili tlak a prišli aj góly. V 70. min. Ballov center tečoval do siete Ondua a o 2 minúty Miklóš po samostatnej akcii technickou strelou zo 14 metrov do vinkla rozhodol. R Haršány, 1000.

BÁČ: Bombiak - Sepeši (72. Beník), Németh, Albert, Szijjártó, Horváth (46. Suchý), Szabó (46. Ivan), Mészáros, Balla, Ondua, Miklóš. GABČÍKOVO: Izsman - L. Derzsi, Nagy, Liszkay, Kozmér, Tatai (78. Raffai), Bodrogi (62. A. Csicsay), L. Csicsay, Németh, Remenár, Matuš.

Galanta - Veľké Ludince 0:3 (0:2), 24. F. Mácsadi, 42. J. Balog, 63. I. Kasana. Úvodných dvadsať minút stretnutia bolo v réžii domáceho mužstva, ktoré si vypracovalo viacero dobrých príležitostí. Nevyužité šance sa však vypomstili a hostia sa ujali vedenia zásluhou F. Mácsadiho. Po vedúcom góle sa Ludinčania rozohrali k dobrému výkonu, zatlačili domácich a pridali ďalšie dva góly. R Belanský, 210.

GALANTA: Valenský - Sercel, Francisci (85. Sabatovič), Nyiregyházki, Polák, L. Varga, Szarka, Ondrejo, Chudý, Štibrányi (45. Mészáros), Cs. Mikuš. V. LUDINCE: Goda (80. Jakab) - Zs. Mácsadi, M. Ambrus, F. Mácsadi, Balog, Kasana, Franta, Zelník, R. Ambrus, Ujváry (76. K. Varga), Šátek (69. Klačan).

Šamorín - Lapáš 2:1 (0:1), 58. R. Ambrus (11 m), 70. A. Molnár - 39. J. Vondra. Zápas začali domáci tlakom, avšak po viacerých šanciach sa hra vytratila a až do gólu hostí sa hralo medzi 16-kami. V 58. min. strelu A. Méryho obranca zastavil rukou a nariadenú penaltu R. Ambrus bezpečne premenil. Hra dostala spád, šance sa striedali na oboch stranách. Tri body pre Šamorín zabezpečil po centri z ľavej strany hlavou Molnár. R Mlinkovics, 250.

ŠAMORÍN: Pörsök - Barčák, R. Ambrus, T. Méry, T. Soós, Čierňava (56. Tóth), Molnár, Miklóš, E. Soós (90. Szabo), A. Méry (85. Almáši), Nagy. LAPÁŠ: Krátky - Titka, Kóša, Hajdu (78. Vlčko), Drienovský, Joniak, Pavlovič, Číbik (69. Benko), Černý, Schwartz, Vondra.

Močenok - Tvrdošovce 9:0 (4:0), 1. P. Andrašík, 14. a 29. M. Čambal, 39. P. Penzeš, 59. a 87. P. Burák, 68. M. Zachar, 77. M. Bagocký, 83. R. Rebra (11 m). Priebeh stretnutia zodpovedal postaveniu mužstiev v tabuľke. Od začiatku sa hralo na jednu bránu a jednoznačnú prevahu Močenok vyjadril deviatimi gólmi a okrem toho nastrelil ešte štyri brvná a jednu tyčku. Domáci načali hostí už v 1. min. a po polhodine už bolo 3:0. R Janus, 420.

MOČENOK: Malík (70. Kováčik) - Penzeš, Packa, Andrašík, Burák, Čambal, Rebra, Košťál, D. Lenčéš (61. Zachar), Jánoška (61. Koňan), Bagocký. TVRDOŠOVCE: Fugli - Varga, Haluza (83. Vaňa), Gyulaji, Citsoň (79. Bara), Sztrecsko, Bencze (58. Z. Ludas), Brat, R. Ludas, J. Ludas, Kovács.

Baloň - Tlmače 1:1 (1:1), 15. L. Vass (11 m) - 10. P. Havran. Prvých desať minút patrilo domácim a Johancsik zahodil obrovskú šancu. V 10. min. Havran obišiel celú obranu a vedľa nohy brankára dal vedúci gól. O päť minút po rohovom kope Végha Gubov zahral v 16-ke rukou a z jedenástky L. Vass vyrovnal. V druhom polčase domáci zatlačili súpera, veľké šance zahodili Johancsik, Perczel, Mészáros a Bíro nastrelil brvno. R Paulovič, 300.

BALOŇ: Janko - Perczel, Zsemlye (10. M. Vörös), Bereck, Bíro, K. Vass, L. Vass, Végh (70. Miklós), Mészáros (75. Horváth), Johancsik, Ďuriš. TLMAČE: Kopka - Hamar, Pompoš (41. Jančo), Chlebo, Tužinský (46. Mužík), Néma, Máčaj, Valo, Havran, Švec, Gubov.

Kolárovo - FC ViOn 2:0 (0:0), 76. I. Ledeczký, 82. S. Konc. Stretnutie bolo jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí od začiatku búšili do obrany hostí. Po bezgólovom polčase striedajúci rýchlonohý Csillag priniesol oživenie do hry. V 76. min. vystrelil na bránu Rehák a Ledeczký dopravil loptu do siete. Dvojica Ledeczký - Konc si gólovú akciu zopakovala, keď tentoraz Ledeczký vrátil loptu Koncovi a ten nezaváhal. R Skaličan, 450.

KOLÁROVO: Kantár - Nagy, Rajčáni, Zs. Máté, Záhoran - Németh (73. Jozefík), Habardík (90. Čiernik), Lucza (60. Csillag), Rehák - Ledeczký, Konc. FC VION: Meliška - Rajnoha, Farkaš, Horniak, Magušin - Segíň, Hözl, Kocian (78. Chren), Kováč - Borčin, Mankovecký.

Horné Saliby - Vráble 2:0 (1:0), 30. I. Perleczký, 75. M. Hovorka. Zápas sa začal opatrne, prvú šancu mal Hovorka. V 25. min. domáci nastrelili žrď a o päť minút Hovorka zo 6 m trafil znovu len žrď, avšak odrazenú loptu Perleczký hlavou poslal do siete. V 43. min. Perleczký po nájazde trafil len do brankára. Po zmene strán Látečka pekne vystrelil z 30 metrov, ale brankár jeho strelu kryl. Víťazstvo poistil štvrťhodinu pred koncom aktívny Hovorka. R Bašnár, 250.

H. SALIBY: Renczes - Kapko, Patócs, V. Kertész (83. Šulan), Bobor, T. Kontár, Hovorka, Perleczký (80. Csandal), Lénart, Valach, Flaska. VRÁBLE: Vojtek - Bronič, Látečka, Husár, Pichňa, Ježík, Jo. Ürge, Maďar, Füle, Toman, Balko.

Galante po súťaži odrátajú 3 body.

NAJlepší strelci: 27 - R. Rebra (Močenok), 23 - J. Vondra (Lapáš), 19 - S. Konc, I. Ledeczký (Kolárovo), 17 - P. Havran (Tlmače), J. Ujvári (V. Ludince), 14 - T. Szabo (Báč), E. Nagy (Komárno), M. Pavlovič (Lapáš), M. Bagocký (Močenok). PAVOL HALVA