Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

OM Zlaté Moravce

Chyzerovce s „päťkou“

Velčice - Lovce 3:2 (3:0), 15. M. Szegeny, 16. J. Krúpa, 30. Ľ. Zaťko - 60. V. Hosťovecký, 68. Lukáč. Zápas dvoch úplne rozdielnych polčasov začali domáci jednoznačnou prevahou a pomerne rýchlo sa ujali vedenia v 15. min., ktoré o minútu zvýšili. Tretí gól pridal Zaťko, no to bolo zo strany domácich všetko. Hostia v II. polčase prevzali iniciatívu, znížili na rozdiel jediného gólu, ďalšie šance už však nevyužili. R Paukov, 80.

VELČICE: Hejtmánek - R. Szegény, Bánsky, Magát, Štós - M. Szegény, Galovič, Krúpa, Jánošov - Galaba, Zaťko. LOVCE: Škula - Š. Novácky, Satala, M. Kukučka, E. Novák - Benček, Hosťovecký, R. Novácky (35. Pa. Gálik), I. Šimovič - Lukáč, Taliga.

Topoľčianky - Volkovce 3:1 (1:0), 7. R. Polák, 66. R. Šútor, 75. E. Tonkovič - 55. P. Kvaššay. Domáci začali veľkým náporom a už v 7. min. ich po skrumáži v 16-tke poslal do vedenia strelou od tyčky Polák. Hra sa postupne vyrovnala a pohrozili aj hostia. Vyrovnania sa dočkali až v II. polčase, keď chybu Gajdošíka, ktorý zle odkopol loptu, využil Kvaššay. Potom sa domáci zobudili, hostia kondične odpadli a po centroch dali dva góly. R Opačitý, 250.

TOPOĽČIANKY: Dodok - Chabreček, Belan, Gajdošík (86. Zemanovič), Šabo (59. Chladný) - Polák, Zlatňanský, Magušin, Šútor - V. Plaštiak (54. Ivanička), Tonkovič. VOLKOVCE: Gažo - Pat. Frajka (13. Mlynka), O. Kozolka, Solčiansky, Mózeš (82. M. Platiak), Kvaššay, Kováč, P. Kozolka, Záhorský, Košút, Szeker.

Machulince - Chyzerovce 5:0 (3:0), 11., 28. a 62. Ján Gálik, 36. P. Šrank, 54. Jar. Gálik. V súboji mužstiev z hornej polovice tabuľky sa čakal vyrovnaný priebeh, no výborný výkon Jána Gálika zabezpečil domácim po polčase trojgólový náskok. Prvý gól padol z priameho kopu z 20 m, druhý, po zahratí rohu z nemožného uhla. Domáci nedali hosťom vydýchnuť ani v II. polčase a napokon sa Ján Gálik zaskvel hetrikom a dostal sa na čelo strelcov. R Ostertág, 150.

MACHULINCE: Červený (72. P. Gašparík) - P. Šrank, Ondrejka, Černák, M. Gálik - Valent (55. Segíň), Čulík, Ján Gálik, Horniak - Jar. Gálik, M. Šabo (46. Ondriaš). CHYZEROVCE: Valašik - Grznár, Furka (15. J. Drahoš), Madola (84. J. Tonkovič), T. Pajerský, Šegeda, P. Jakab (60. Kouřil), Gubov, Horvát, Vaňo, J. Drahoš.

Obyce - Sľažany 1:1 (0:1), 85. E. Gajdoš - 30. M. Hladík (vlastný). Technickejší hostia začali útočne a vypracovali si viaceré šance. Domáci odpovedali bojovnosťou, no nad vodou ich držal najmä brankár Šutka, ktorý len Kabátovi chytil tri čisté šance. Prekvapil ho iba strieľaný center, ktorý sa od Hladíka odrazil do brány. Domáci ožili v posledných 20-tich minútach a po rýchlej akcii vyrovan Baťo. Napokon mohli aj vyhrať, ale Gajdoš v nadstavenom čase netrafil bránu. R Ivančík, 150.

OBYCE: Šutka - R. Mikuš, J. Mikuš, Benč, E. Gajdoš - Minár, M. Hladík, Baťo, M. Fekiač, - Lieskovský, Ľ. Dodok. SĽAŽANY: Beňo - Gombár, Pinter, J. Rajtar (85. J. Kováč), J. Bielik - Víglaský, Katrušin, Pacher, Botto - Kabát, Meliška (60. M. Szegény).

Skýcov - Žitavany 2:5 (1:3), 30. I. Benko, 67. F. Mihál - 2. P. Jenis, 17. M. Královič, 35. M. Bachrony, 80. M. Kabát, 83. P. Luspaj. ČK: 43. M. Zbonka. Hostia mali výborný vstup do zápasu, keď z prvého útoku trafil do šibenice z 35 m Jenis. Boli technickejší, hrali zodpovedne a pridali druhý gól. Domáci síce skorigovali, no vzápätí inkasovali po peknej akcii a koniec ich nádejí na dobrý výsledok urobilo vylúčenie Zbonku. Desiati domáci po obrátke znížili, hostia však pritlačili a pridali ďalšie 2 góly. R Formela, 100.

SKÝCOV: Haspra - J. Pauček, J. Dávid (46. F. Mihál), Borčin, J. Paukov - R. Magušin, Zbonka, M. Dávid, Herda (80. Jenis) - Benko, Drienovský (65. Dubaj). ŽITAVANY: M. Jenis - Gajdoš (80. Valašík), Herda, Královič, D. Jenis - Kabát, Mášik (62. Hejtmánek), Pindeš, R Kováč (84. Pilčík) - Bachrony, Luspaj.

Hostie - Červený Hrádok 2:1 (2:0), 25. M. Mašír, 42. M. Šimala - 67. Ľ. Kráľ (11 m). V súboji dvoch mužstiev z chvosta tabuľky začali aktívnejšie domáci, postupne však iniciatívu prevzali hostia. No boli to domáci, ktorí strieľali góly po dvoch podobných akciách (nájazd na brankára). V druhom dejstve sa viac snahy prenieslo na kopačky hostí, okrem gólu z penalty po faule brankára sa už skórovať napriek šanciam nepodarilo ani jednému mužstvu. Domáci vyjadrili spokojnosť s rozhodovaní arbitrov. R Miklovič, 70.

HOSTIE: Turčan - Magušin, Makáň, Ďuriač, Ľ. Králik, M. Králik, A. Dodok, M. Bala, M. Kekelák, Trnka, M. Mašír. Č. HRÁDOK: Cvik - P. Šabík, J. Kráľ, Víglaský, A. Šabík - M. Šabík, Hlozák, Ľ. Kráľ, Záhorský - Levický, F. Šabík.

Hosťovce mali voľno.

1. Topoľčianky 21 17 2 2 70:19 53 (+23)

2. Žitavany 20 14 3 3 57:20 45 (+15)

3. ViOn B/Volkovce 20 13 3 4 46:21 42 (+12)

Calexu B Hostie odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 15 - Ján Gálik (Machulince), 13 - N. Pánik (Žitavany), 11 - S. Belan (Topoľčianky), 10 - P. Lukáč (Lovce), I. Kabát (Sľažany), R. Mikulec (Velčice), P. Kozolka (ViOn B/Volkovce). drahoš jančuška