Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Pohár firmy TIBI sa do tretice stal korisťou Hornej Kráľovej

Už po tretíkrát sa v sobotu 28. decembra v Šali st

SKUPINA A

Vlčany - Diakovce 3:0 (1:0), 10. Cs. Tóth, 17. L. Mészáros, 20. J. Oroszi. Vo vyrovnanom zápase bolo trochu viac aktivity prekvapujúco na strane Diakoviec, ale lepšiu koncovku mal napokon favorit z Vlčian.

Horná Kráľová - Dlhá nad Váhom 4:0 (1:0), 10. L. Lencsés, 14. G. Nagy, 16. T. Sedlák, 24. M. Bagocký. Po opatrnom začiatku sa favorit postupne rozbiehal a po zmene strán už KFC TIBI jasne dominoval.

Vlčany - Dlhá n/V. 4:1 (1:1), 6. Martin Prešinský, 18. Cs. Tóth, 21. P. Čiernik, 24. P. Mego - 12. J. Mésároš. Piatoligista otvoril skóre po bratskej spolupráce Prešinských, na čo Dlžiania odpovedali gólom v posledných sekundách polčasu. Po zmene strán však už favorit potvrdil svoje ambície a okrem troch gólov nepremenil množstvo šancí.

Horná Kráľová - Diakovce 1:0 (1:0), 10. Ľ. Kollár. ŽK: L. Kokeš - I. Korim. Favorit sa dlho trápil a gól strelil po šikovne rozohratom rohovom kope. Po zmene strán najskôr Diakovce nič nevyťažili z presilovej hry a tú istú príležitosť prepásli aj Hornokráľovčnia.

Diakovce - Dlhá n/V. 2:0 (0:0), 15. P. Maršálek, 21. G. Vrba. V súboji o tretie miesto v skupine to dlho vyzeralo na bezgólovú remízu, ale Diakovčania napokon dvoma presnými zásahmi rozhodli stretnutie vo svoj prospech.

Horná Kráľová - Vlčany 1:2 (1:0), 2. P. Fejdi - 19. L. Mészáros, 21. Cs. Tóth. V zápase dvoch piatoligistov lepšie začali futbalisti KFC TIBI, ktorí viedli po strele Fejdiho. Súper však dobre finišoval - najskôr priamo z rohu vyrovnal Mészáros a v závere Tóth strelil víťazný gól.

1. Vlčany 3 3 0 0 9:2 9

2. Horná Kráľová 3 2 0 1 6:2 6

3. Diakovce 3 1 0 2 2:4 3

4. Dlhá nad Váhom 3 0 0 3 1:10 0

SKUPINA B

Hájske - Trnovec nad Váhom 0:0. Súperi si hneď na úvod vybrali slabšiu chvíľku, v ich zápase chýbali šance aj góly a logickým vyústením bola napokon bezgólová remíza.

ŠK Močenok - Šaľa-Veča 1:0 (0:0), 16. M. Civáň. Vo vyrovnanom zápase súperila skúsenosť hráčov favorita s halovými špecialistami v drese Veče, a tak sa bolo načo pozerať až do konca stretnutia. O výsledku rozhodla vydarená strela Civáňa z diaľky.

Hájske - Šaľa-Veča 0:2 (0:2), 4. L. Szöcs, 9. S. Móri. Večania si dvoma gólmi v úvode zápasu vypracovali dvojgólový náskok, ktorý bez problémov udržali až do konca. Skóre otvoril 40-ročný Szöcs, druhý gól padol po akrobatickom zákroku Móriho.

ŠK Močenok - Trnovec n/V. 3:0 (2:0), 7. M. Civáň, 11. L. Jóšvai, 14. P. Greguš. V stretnutí jasne dominovali Močenčania, ktorí po pekných akciách strelili tri góly.

Trnovec n/V. - Šaľa-Veča 2:1 (2:1), 10. P. Svýba, 12. M. Fábry - 4. L. Petrovič. Večania sa ujali vedenia, potom však vynechali niekoľko príležitostí, vychýlenú mušku mal najmä Šmída, a tak prišiel trest v podobe zvratu. Po prestávke sa už výsledok nemenil.

ŠK Močenok - ŠK Hájske 5:1 (2:0), 2. J. Obycký, 7. P. Greguš, 14. a 16. L. Jóšvai, 18. M. Gubov - 22. M. Hambálek. Pred stretnutím mali futbalisti Hájskeho ešte teoretickú šancu na postup, no ŠK Močenok nenechal nič na náhodu a v celom stretnutí jasne dominoval. Hájske svoj čestný gól zaznamenalo až v závere.

1. ŠK Močenok 3 3 0 0 9:1 9

2. Trnovec 3 1 1 1 2:4 4

3. Šaľa-Veča 3 1 0 2 3:3 3

4. Hájske 3 0 1 2 1:7 1

SKUPINA C

Kráľová nad Váhom - Žihárec 1:0 (0:0), 20. T. Timár. ČK: L. Beneš. Vo vyrovnanom dueli videli diváci šance na oboch stranách a o osude stretnutia rozhodol Timár.

Šaľa B/Selice - Tešedíkovo 3:0 (0:0), 16. L. Tomaček, 21. A. Papp, 22. P. Udvaros. ŽK: Tešedíkovo (zlé striedanie). Aktívnejší boli Seličania, ale Tešedíkovo tiež neustále hrozilo, takže o vzruch nebola núdza. O výsledku rozhodol individuálny prienik Tomačeka, ktorý o chvíľu pripravil aj druhý gól pre Pappa. Výsledok pečatil Udvaros.

Kraľová n/V. - Tešedíkovo 1:1 (1:1), 4. M. Babinec - 8. T. Takács. ŽK: D. Néma. Vo vyrovnanom stretnutí sa hralo systémom hore-dolu. Diváci videli až do samého záveru dramatický zápas, kde najskôr mohli rozhodnúť Tešedíkovčania a v poslednej sekunde tutovku spálil na druhej strane ostrostrelec Timár.

Selice - Žihárec 2:0 (0:0), 14. A. Klusa, 21. L. Tomaček. V prvom polčase to bol nezáživný futbal bez šancí a gólov. Po zmene strán zaujala delovka Klusu z polovice ihriska. Selice poistili svoje víťazstvo v závere stretnutia.

Žihárec - Tešedíkovo 1:1 (0:0), 15. E. Takács - 18. B. Balázs. ŽK: P. Mároši (Teš.). Ak Tešedíkovčania chceli postúpiť, museli vyhrať, no v derby stretnutí natrafili na zdatného súpera. Žihárčania sa Takácsovým gólom ujali vedenia, ale Balázs vyrovnal. V závere stretnutia pri hre vabanku sa „Peredu“ nepodarilo streliť vytúžený gól.

Selice - Kráľová n/V. 3:2 (3:1), 7. M. Gyulai, 10. A. Papp, 11. vlastný (A. Zsalkovics) - 8. L. Adamko, 22. D. Bogár. V zápase, kde už obidve mužstvá mali zabezpečený postup, videli diváci otvorený futbal až do konca stretnutia.

1. Selice 3 3 0 0 8:2 9

2. Kráľová nad Váhom 3 1 1 1 3:4 4

3. Tešedíkovo 3 0 2 1 2:5 2

4. Žihárec 3 0 1 2 1:4 1

ŠTVRŤFINÁLE

Vlčany - Šaľa-Veča 0:3 (0:1) nedohrané, 9. L. Kuman, 12. R. Ferencei, 16. P. Šmída. ŽK: 11. A. Molnár, ČK: 5. A. Ács, 11. J. Oroszi (všetci Vlčany). Favorit nezačal práve najšťastnejšie, keď v 5. min. Ács vylúčením oslabil svoje mužstvo. Túto výhodu Večania zakrátko využili. V závere polčasu najskôr videl brankár Molnár žltú kartu a vzápätí za urážku rozhodcu sa červenalo Oroszimu. Keď v 16. min. strelil Šmída tretí gól, Vlčany zišli z ihriska....

Kráľová n/V. - Trnovec n/V. 2:0 (2:0), 4. L. Kelecsényi, 7. L. Adamko. ŽK: Z. Legner a lavička Trnovca. Kráľovania prekvapili svojho súpera dvoma gólmi v úvode stretnutia, ktoré v ďalšom priebehu stretnutia s prehľadom kontrolovali.

Horná Kráľová - ŠK Močenok 1:0 (1:0), 12. M. Paška. ŽK: Ľ. Kollár (H. Kráľ.). Keď futbalisti Močenku v úvode stretnutia nevyužili dvojminútové vylúčenie Kollára, na ich kopačky sa začala postupne lepiť nervozita. V závere polčasu rozohrala trojica Sedlák - Új - Paška peknú kombinačnú akciu a posledne menovaný prestrelil Košovana v bránke ŠK. Záver stretnutia patril Močenku, ale skvelého Lenického sa im nepodarilo prekonať.

Selice - Diakovce 0:1 (0:1), 4. Ľ. Sýkora. Diakovčania prekvapili favorita stretnutia a nestarnúci Sýkora strelil ich vedúci gól. Seličania sa snažili, ale pribrzdilo ich Gyulaiove vylúčenie. Štyri minúty pred koncom delovka A. Pappa trafila žrď Kubíkovej bránky. V závere stretnutia išiel dopredu aj brankár Brezina, ale ani on nepomohol k streleniu gólu.

SEMIFINÁLE

Šaľa-Veča - Kráľová n/V. 1:3 (1:1), 2. L. Petrovič - 12. a 19. T. Timár, 14. Z. Czaník. ŽK: L. Szöcs - D. Bogár. Lepšie začali Večania a L. Petrovič už v 2. min. strelil ich vedúci gól. Kráľovej sa podarilo odpovedať Timárom až niekoľko sekúnd pred koncom prvého polčasu. Po zmene strán prekvapil Czaník brankára Večanov A. Cimmermanna a zrazu navrch mali Kráľovania. V závere Timár otvoril pre Kráľovú n/V. cestu do finále.

Horná Kráľová - Diakovce 1:0 (0:0), 14. M. Tóth. Stretnutie začali obe mužstvá veľmi opatrne a divákov zaujala iba Bagockého strela do žrde Kubíkovej bránky. Po zmene strán spálil tutovku Diakovčan Maršálek, ale na druhej strane už Fejdiho polostrelu dorazil M. Tóth. Favorit si jednogólové vedenie bez problémov udržal.

O 3. MIESTO

Šaľa-Veča - Diakovce 1:0 (0:0), 17. P. Rácz. V súboji o tretie miesto sa hral svižný futbal s útokmi na oboch stranách. Najväčšiu šancu prvého polčasu nevyužil Večan Šmída, ktorý neuspel v súboji zoči-voči Kubíkovi. Druhý polčas začali Diakovčania spálenou tutovkou Maršálka. V 17. min. už P. Rácz prekonal Kubíka v bránke Diakoviec. Na závere stretnutia už Diakovčanom nezostali sily na vyrovnanie.

FINÁLE

KFC TIBI Horná Kráľová - Kráľová nad Váhom 5:1 (2:0), 7. P. Fejdi, 9. a 19. a 20. M. Bagocký, 17. R. Frkala - 14. T. Timár. Finálové stretnutie začali obe mužstvá veľmi opatrne a prvá šanca sa zrodila až v 6. min., kedy Új neprekonal Gyengeho. O minútu po sóle už Fejdi uspel a vzápätí ho napodobnil po individuálnej akcii Bagocký. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia a ich kanonier Timár kontaktným gólom vrátil svoje mužstvo do hry. KFC TIBI sa však s týmto výsledkom neuspokojili a hlavne strelecky disponovaný Bagocký rozhodol, že aj po tretíkrát sa z víťazstva tešili futbalisti Hornej Kráľovej a týmto definitívne získali do svojej vitríny putovný pohár.

INDIVIDUÁLNE OCENENIA

Najlepší strelec: Tibor Timár (Kráľová n/V.) 4 góly. Najlepší brankár: Attila Gyenge (Kráľová n/V.). Najlepší hráč: Roland Ferencei (Šaľa-Veča).

AKO NASTÚPILI

Horná Kráľová: M. Lenický, J. Barta, R. Baláž - M. Paška, M. Tvrdoň, M. Tóth, P. Fejdi, I. Sklenár, V. Új, Ľ. Kollár, T. Sedlák, L. Kokeš, M. Bagocký, L. Odráška, L. Lencsés, J. Bobula, G. Nagy, R. Frkala.

Vlčany: V. Kaštiak, A. Molnár - Š. Baláž, J. Oroszi, A. Ács, Cs. Tóth, M. Holbík, P. Čiernik, Marek Prešinský, L. Mészáros, P. Mego, Martin Prešinský, G. Karvai.

Šaľa-Veča: A. Cimmermann, B. Pospiš - M. Vicena, D. Szabo, Ľ. Karas, L. Kuman, P. Šmída, S. Móri, R. Ferencei, P. Rácz, L. Petrovič, J. Molnár, L. Szöcs.

ŠK Močenok: J. Košovan, R. Szabo - P. Hovorka, P. Greguš, M. Maga, M. Civáň, M. Vilček, R. Nemčický, M. Gubov, D. Štrbavý, L. Jóšvai, R. Paľo, J. Obycký, J. Meszároš, J. Chrenko.

Hájske: M. Hambálek - M. Čanaky, M. Kováč, O. Trubač, A. Kadúc, P. Búran, M. Kužela, M. Hvizd, B. Stojka, B. Sládeček, M. Hambálek, T. Kišš, Ľ. Holec, M. Valášik.

Trnovec n/V.: P. Éleš - K. Mészároš, R. Legner, Š. Varga, J. Boženík, M. Turian, V. Klincko, M. Žigárdi, M. Ács, M. Fábry, I. Šuba, E. Molnár, R. Petrovič, J. Žilinský, P. Svýba, Ľ. Ölvecký.

Dlhá n/V.: V. Kollár, T. Szabó - M. Polák, I. Klačko, M. Matusz, J. Lovás, I. Kusý, I. Lovás, M. Okruhlica, T. Pap, E. Tatai, M. Mrlák ml., J. Mésároš, M. Ščípa, Š. Fabián.

Diakovce: J. Kubík - I. Korim, J. Meleg, M. Žiška, M. Mužila, B. Hazucha, M. Kováč, Ľ. Sýkora, P. Maršálek, G. Vrba, J. Zaťko, J. Meszlényi, B. Mišík, A. Szabó, Š. Skalický, L. Paloma.

Kráľová n/V.: A. Gyenge, R. Pospiš - M. Kamenár, J. Kamenár, A. Zsalkovics, L. Adamko, O. Varga, N. Očovský, G. Beneš, Sz. Bergendi, D. Bogár, R. Takács, R. Moravec, L. Kelecsényi, L. Juhász, R. Ščepka, M. Babinec, Š. Füle, K. Zsalkovics, Z. Czaník, T. Timár.

Selice: R. Brezina - M. Tóth, A. Klusa, R. Kolárik, G. Špendla, J. Czuczor, M. Gyulai, F. Jano, L. Tomaček, O. Tóth, A. Papp, M. Klajman, P. Udvaros, Š. Straňák, Z. Šimčík.

Tešedíkovo: J. Matovič - P. Takács, P. Maroši, R. Somogyi, Z. Varga, B. Balázs, T. Balogh, T. Takács, J. Zilizi, F. Zilizi, D. Néma, K. Mikle, T. Czaník, R. Barczi, R. Darázs.

Žihárec: F. Tóth - G. Kovács, A. Mészáros, J. Komlóši, M. Gabovics, A. Bakmann, K. Bujko, A. Pekaj, E. Takács, G. Pintér, Sz. Hajdú, J. Bujko, L. Beneš.

Rozhodovali M. Vlk, J. Ligocký, B. Košecký, 700 divákov.

POVEDALI NA MARGO

Ivan Bránik, Horná Kráľová: Som spokojný, úlohu favorita sme potvrdili, aj keď s niektorými súpermi sme sa trochu trápili. Turnaj je veľmi dobrou konfrontáciou, škoda akurát skratu Vlčian - do budúcnosti možno treba zmeniť pravidlá pri vylučovaní hráčov. Naším najsilnejším súperom bol Eldus, kde nám vyšla taktika hrať zozadu.

Ondrej Varga, Kráľová n/V.: Boli sme radi, že sme sa na turnaji vôbec mohli zúčastniť a chceli sme dokázať, že aj v galantských súťažiach sa hrá dobrý futbal. Druhé miesto je pre nás obrovský úspech a zadosťučinenie za všetko to, čo sa udialo v letných mesiacoch.

Roland Ferencei, Šaľa-Veča: Turnaj mal veľmi dobrú úroveň a má svoje opodstatnenie. My sme nečakali, že sa dostaneme až tak ďaleko, ale za predvedené výkony sme si tretie miesto zaslúžili. Samozrejme, prehra v semifinále s Kráľovou n/V. nás mrzí, pretože v prvom polčase sme boli lepší, ale po prestávke dominoval súper.

Tibor Rábek, hlavný sponzor po-dujatia: „ Som veľmi rád, že sme priaznivcom futbalu i hráčom mohli spríjemniť obdobie medzi sviatkami týmto turnajom. Navyše, stretli sa tu funkcionári, hráči i tréneri, ktorí mohli zhodnotiť celý futbalový rok. Pre mňa nie je podstatné, že znovu vyhrala Horná Kráľová, hlavné je, že sa nikto vážnejšie nezranil a že aj tretie pokračovanie turnaja nás všetkých utvrdilo v tom, že v tradícii by sa malo rozhodne pokračovať.“

Pripravili ŠTEVO KORMAN,

TIBOR RÉVAY, ki

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  8. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Mesto Nitra sčítalo už sto percent svojich domov a bytov

Do systému sčítania domov a bytov vstúpilo v Nitrianskom kraji zatiaľ 352 z celkového počtu 354 obcí. Celkovo je v regióne sčítaných 69 percent.

Ilustračná snímka bytového domu.

Nakazený hokejista Nitry: Niektorí nemajú žiadne príznaky, ale mňa to riadne potrápilo

Tanec na mínovom poli zranení, zlej formy a nákazy vydržal Nitranom iba (alebo skôr až?) štyri kolá. Večerná správa hovorí, že drvivá väčšinu tímu má koronavírus.

Stále svitá šanca, že hokejisti Nitry cez víkend nastúpia.

Bali ako v raji. Ako Šípoš premýšľal pri penaltách?

Nitru odpálil Nitran, vionisti natiahli šnúru

Líder Zlatých Moraviec Filip Balaj (vpravo) dal Nitre svoje prvé ligové góly v živote, v sobotu ich strelil toľko (3), čo v predošlých 9 kolách dokopy.