„S volebným úspechom Kresanskodemokratického hnutia som poítala, ale zvolenie manžela za predsedu slovenského parlamentu ma prekvapilo,“ povedala nám Nitrianka Helena Hrušovská. Myslí si, že manželka politika má stá po boku svojho manžela. Ona stojí pri Pavlovi Hrušovskom fyzicky a morálne. V domácnosti ho v ase najväších pracovných náporov odbremeuje od riešenia rodinných problémov.
Vyštudovaná chemika si v súasnosti zobrala neplatené vono, aby bola svojmu mužovi o najbližšie. Naas odišla od skúmaviek z kontrolno-chemického laboratória v Nitre. Ešte nevie, ako zorganizuje chod rodiny pri návale nových reprezentaných povinností, ktoré považuje za dôležité. Nové povinnosti si poda nej nevyžiadajú zmenu imidžu, skôr odbornú prípravu. Na zahraniné cesty treba zvládnu reálie danej krajiny. Rodina Hrušovská neuvažuje o trvalom presahovaní sa do Bratislavy. Sahovanie pripúša iba na urité obdobie.
„Svoju kariéru som zložila na oltár svojho manžela. V jednej rodine nemôžu robi kariéru dvaja. Moja práca ma však zaujíma, sledujem vývoj v odbore a nechcem strati svoju odbornos,“ povedala. Uvažuje o dlhšom prerušení zamestnania v rámci neplateného vona.
Ešte pred vobami nám povedala, že Pavla Hrušovského sprevádzala na cestách za volimi najmä na východné Slovensko. „Východ ma udsky zaujíma kvôli vysokej nezamestnanosti, ktorú bude musie vláda prioritne rieši. Dojali ma príbehy živiteov rodín, ktorí prišli o prácu a nevedia, ako alej,“ spomína. No poas oficiálnej kampane, ktorá sa zaala 21.augusta, Helenu Hrušovskú nebolo s manželom v uliciach vidie. Kresanskí demokrati si zvolili náronú kampa, poas ktorej oslovovali voliov na autobusových a vlakových staniciach už od šiestej ráno. „Vtedy som pracovala a nemala som už nárok na neplatené vono,“ vysvetlila.
- bej -