Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky
VRÁBEĽSKÉ NOVINY

OM Zlaté Moravce

Domáce straty Čiernych Kľačian a Hosťoviec

Slepčany - Chyzerovce 2:0 (0:0), 53. P. Černák, 90.+ M. Záhorský. ČK: 70. P. Frajka - 75. J. Dubaj. Nováčik pokoril Chyzerovce, ktoré prišli bez viacerých opôr, ale aj napriek tomu mali hru v prvej časti pod kontrolou, ale bez gólového efektu. Domáci rozhodli o víťazstve až po prestávke, keď zaváhanie stopéra využil Černák a poslal domácich do vedenia. Hra sa potom pritvrdila a výsledkom boli vylúčenia. Tri body poistil v samom závere po individuálnej akcii Záhorský. R Miklovič, 100.

SLEPČANY: Molnár - Levický, Godor, M. Opálený, J. Koprda (65. Frajka), Balko, Šabík, Záhorský, E. Koprda, Urban (60. Černák), P. Opálený. CHYZEROVCE: Gažo - Pajerský, Furka, Madola, M. Tonkovič, Šegeda, Vaňo, Drahoš (70. J. Tonkovič), Králik, Jakab (65. Dubaj), Stopper.

Červený Hrádok - Tekovské Nemce 4:3 (1:2), 43. P. Levický, 60. D. Fűle, 75. M. Valašík (11 m), 80. Ľ. Kráľ - 20. J. Káčer, 25. D. Kollarovič, 70. V. Uličný. ČK: 72. D. Kollarovič. Pre domácich sa stretnutie začalo zle, keď hostia išli do vedenia krásnym priamym kopom Káčera. Domáci zabojovali a do prestávky Levickým znížili. Po zmene strán si vytvorili tlak, čoho výsledkom boli góly v sieti Nemiec. O troch bodov rozhodla chyba brankára hostí, keď neudržal priamy kop a Kráľ pohodlne dorazil. R Mihál, 100.

Č. HRÁDOK: R. Kováč - Š. Hlozák, P. Šabík st. (20. Paulis), M. Hlozák (70. A. Šabík), Víglašský, Levický, Kráľ, P. Šabík ml., D. Fűle, Valašík, P. Fűle (43. Ľ. Kováč). T. NEMCE: Malý - Benčúrik, Sikoriak (10. Ľ. Drgoňa), P. Drgoňa, Forgáč, Šimeg (60. Chudánik), Káčer, Polc, Ďurovský, Kollarovič, Uličný (88. Žembery).

Velčice - Lovce 1:2 (1:1), 35. I. Pintér - 7. a 70. M. Chreňo. Domáci zaspali úvod stretnutia a Chreňo poľahky otvoril skóre. Mužstvá prevádzali futbal slabšej úrovne s minimom pekných akcií. Hostia boli bojovnejší a dôraznejší v osobných súbojoch a táto taktika slávila úspech. Domáci síce Pintérom vyrovnali, no súvislejší tlak si nevytvorili. V 70. minúte Šimovič vybojoval loptu, posunul Chreňovi, ktorý z hranice šestnástky rozhodol o osude zápasu. R Paukov, 130.

VELČICE: Hejtmánek - M. Jánošov, Hrúz, Pšenák, Štós, Pintér, Krúpa (46. Lintner), Vaško, Danko, Šlehobr, Zaťko. LOVCE: Škula - M. Gálik, Satala, Vaňo, Novácky (80. P. Gálik) - Štefkovič, Halász (70. Jenis), Šimovič, Hosťovecký - Chreňo, Lukáč.

Čierne Kľačany - Machulince 1:1 (1:1), 42 J. Mózeš - 44. Ján Gálik. Hostia mali proti omladenému kádru Kľačian réžiu prvého polčasu vo svojich rukách, ale domáci išli do vedenia po Mózešovej strele k tyči spoza šestnástky. No prakticky z protiútoku Ján Gálik strelou do šibenice stanovil polčasový rezultát. Po obrátke domáci z množstva šancí nič nevyťažili a hostia pozornou obranou výsledok ubránili. R Andraško, 150.

Č. KĽAČANY: Horný (75. Števo) - J. Švec, Havetta, Pánik, P. Švec, A. Švec (85. Lukáč), Ma. Švec, Valkovič, Mózeš, Kršiak (46. Kečkéš), Mi. Švec. MACHULINCE: Červený - M. Gálik, Lukáč, Ondrejka, P. Černák, Rajnoha, Ján Gálik, Čulík, J. Černák, Horniak (80. Jar. Gálik), Ocet (46. Valent).

Sľažany - Obyce 2:1 (1:1), 40. J. Meliška, 85. M. Hudec - 14. D. Samardžia. ČK: 86. S. Pacher - 86. K. Kača, 89. J. Mikuš. V zápase priemernej úrovne otvoril skóre aktívny Samardžia, čo domácich vyburcovalo k väčšej snahe, ktorá bola korunovaná úspechom po strele Melišku. Po zmene strán to bol boj v strede poľa a nakoniec neúnavný Hudec strhol víťazstvo na stranu Sľažian, čo hosťujúci hráči neuniesli a v závere sa viackrát vylučovalo. R Valkovič, 120.

SĽAŽANY: Kačkoš - Gombár, Pacher, J. Hudec, Bielik - Víglaský, Katrušin, Zlatňanský - Meliška, M. Hudec, Vajda. OBYCE: Šabo - Mikuš, Géci, Hladík, Benč, Székely, Kača, J. Baťo, Samardžia, Ľ. Baťo, Minár.

Žitavany - ViOn C/Hostie 7:0 (4:0), 12., 26. a 44. J. Kramár, 9. M. Kabát, 56. M. Bachrony, 70. M. Jakab (11 m), 90. V. Herda. Líder si poľahky pripísal ďalšie víťazstvo, keď od začiatku spustil svoj gólostroj a rozhodol o osude zápasu už do prestávky. Hetrikom sa predviedol dobre hrajúci Kramár, pričom najkrajší gól padol v 26. minúte z jeho hlavy, ktorému predchádzala akcia na jeden dotyk po spolupráci Kusalu a Kováča. Hosťom slúži ku cti, že sa snažili o otvorenú hru, ale na domácich to bol málo. D. Kopačka, 180.

ŽITAVANY: Jenis (50. Martinovič) - Pindeš, Ondriáš, Jakab - Kabát, Mášik (60. Herda), Kusala, Kováč - Bachrony (56. Pánik), Luspaj, Kramár. HOSTIE: M. Magušin - Vida, Ondrejka, Mašír, Laktiš, P. Magušin, Belica (34. Štepiansky), Králik, Kocian, P. Komár, D. Komár.

Hosťovce - Skýcov 1:1 (1:1), 38. M. Paulov (11 m) - 25. vlastný. Hostia ešte nestrelili vonku gól, a v najsilnejšej zostave si proti favoritovi trúfali. Prvý polčas sa prekvapivo odohrával v strede poľa. Potom však hosťujúci M. Dávid zahral priamy kop a domáci gólman si loptu nešťastne vrazil do siete. Od tohto momentu Hosťovce pridali, vyrovnali z jedenástky, ale množstvo šancí v druhom polčase premárnili, a tak si hostia odviezli bod. R M. Kopačka, 80.

HOSŤOVCE: Kováč - Škula, Bánsky, Páleník, Bača, Ďurček, Paulov, Hitka, Studený, Klikač, Pecho (46. Kunkel). SKÝCOV: Haspra - Zbonka, Ondrejmiška (46. Mihál), Pauček, Paukov, Bugár (46. Drienovský), M. Dávid, Herda, J. Dávid, Mužík, Benko.

14. Č. Hrádok 11 2 0 9 14:51 6 (-12)

najlepší strelci: 15 - Mi. Švec (Č. Kľačany), V. Gubov (Chyzerovce), 10 - Pa. Čaládik (Č. Kľačany), 9 - M. Ďurovský (Tek. Nemce), 8 - M. Chreňo (Lovce), Ján Gálik (Machulince), P. Luspaj, J. Kramár (Žitavany).