Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Nitra aj Šaľa si už vydýchli, ligu majú istú

II. LIGA/ Po zaváhaní Vranova je DAC už nad čiarou • O všetkom rozhodne anglický týždeň

Góly: 41. Bognár, 73. Loj (11 m). Tradičné derby sa hralo s ťarchou imperatívu domáceho víťazstva, pretože iba tri body živili nádeje Dunajskej Stredy na záchranu. Nitrania naopak prišli s vizitkou najlepšieho mužstva jari, čomu zodpovedalo úvodných desať minút v ich prevedení. V 6. min. gólman DAC-u Kobr po malej domov nastrelil Perniša, od ktorého sa lopta odrazila tesne nad domácu bránku a o minútu neskôr Perniš uvoľnil po pravej strane šprintujúceho dorastenca Bališa, ktorý sa rútil na Kobra, vo finálnej fáze sa ale medzi aktérmi tohto mikrosúboja zjavne prejavil vekový rozdiel trinásť rokov... V 9. min. prenikal po ľavej strane Perniš, po ňom to skúšal aj Babic, ale koncovku hostia nedotiahli ani raz. Dunajskostredčania postupne formovali svoje rady, réžiu ich hry prevzal nestarnúci Šimon, a hoci do prestávky si DAC vytvoril iba dve príležitosti, tá druhá bola gólová - roh zahrával Ashoubi a Bognár hlavou zo šestky otvoril skóre - 1:0. Hneď po obrátke sa v zostave hostí objavil Brazílčan Barbosa, ktorý sa ale dva razy v šprintérskom súboji nepresadil popri Šimonovi a potom už domáci s prehľadom kontrolovali svoje vedenie. V 70. min. pálil Javad, po ňom Herczeg, Senecký v bránke Nitry však vynikol, no v 73. min. Bognár dostal dobrú loptu do 16-tky, v súboji so Seneckým si vypýtal faul a nariadenú penaltu s istotou premenil Loj na 2:0. Rozhodoval Smolák, ŽK: Herczeg - Kováč, Senecký, 1 766 divákov. DAC: Kobr - Buka (79. Zlacký), Loj, Šimon, Konečný - Ashoubi, Horochonič, Mohsen, Javad - Bognár (90. Majný), Herczeg (89. Hrubina). FC: Senecký - Kováč, M. Farkaš, Čeman, Ďatko - Bališ, Babic, Kóňa (83. Cabaj), Očovan (46. Barbosa) - Rák (55. Drobný), Perniš. Róbert Pflug, tréner DAC: Museli sme vyhrať a som nesmierne rád, že sa nám to proti nesmierne silnému súperovi nakoniec aj podarilo. Teší ma, že teraz máme osud našej záchrany vo vlastných rukách. Ivan Galád, tréner FC: Veľmi pozorne som sledoval vyjadrenia trénerov posledných súperov DAC a budem ich reprodukovať - v mimoriadne slušnom zápase Dunajská Streda potvrdila vynikajúcu formu a zvíťazila.