Streda, 5. máj, 2021 | Meniny má Lesana LesiaKrížovkyKrížovky

Nitra aj Šaľa si už vydýchli, ligu majú istú

II. LIGA/ Po zaváhaní Vranova je DAC už nad čiarou • O všetkom rozhodne anglický týždeň

Góly: 41. Bognár, 73. Loj (11 m). Tradičné derby sa hralo s ťarchou imperatívu domáceho víťazstva, pretože iba tri body živili nádeje Dunajskej Stredy na záchranu. Nitrania naopak prišli s vizitkou najlepšieho mužstva jari, čomu zodpovedalo úvodných desať minút v ich prevedení. V 6. min. gólman DAC-u Kobr po malej domov nastrelil Perniša, od ktorého sa lopta odrazila tesne nad domácu bránku a o minútu neskôr Perniš uvoľnil po pravej strane šprintujúceho dorastenca Bališa, ktorý sa rútil na Kobra, vo finálnej fáze sa ale medzi aktérmi tohto mikrosúboja zjavne prejavil vekový rozdiel trinásť rokov... V 9. min. prenikal po ľavej strane Perniš, po ňom to skúšal aj Babic, ale koncovku hostia nedotiahli ani raz. Dunajskostredčania postupne formovali svoje rady, réžiu ich hry prevzal nestarnúci Šimon, a hoci do prestávky si DAC vytvoril iba dve príležitosti, tá druhá bola gólová - roh zahrával Ashoubi a Bognár hlavou zo šestky otvoril skóre - 1:0. Hneď po obrátke sa v zostave hostí objavil Brazílčan Barbosa, ktorý sa ale dva razy v šprintérskom súboji nepresadil popri Šimonovi a potom už domáci s prehľadom kontrolovali svoje vedenie. V 70. min. pálil Javad, po ňom Herczeg, Senecký v bránke Nitry však vynikol, no v 73. min. Bognár dostal dobrú loptu do 16-tky, v súboji so Seneckým si vypýtal faul a nariadenú penaltu s istotou premenil Loj na 2:0. Rozhodoval Smolák, ŽK: Herczeg - Kováč, Senecký, 1 766 divákov. DAC: Kobr - Buka (79. Zlacký), Loj, Šimon, Konečný - Ashoubi, Horochonič, Mohsen, Javad - Bognár (90. Majný), Herczeg (89. Hrubina). FC: Senecký - Kováč, M. Farkaš, Čeman, Ďatko - Bališ, Babic, Kóňa (83. Cabaj), Očovan (46. Barbosa) - Rák (55. Drobný), Perniš. Róbert Pflug, tréner DAC: Museli sme vyhrať a som nesmierne rád, že sa nám to proti nesmierne silnému súperovi nakoniec aj podarilo. Teší ma, že teraz máme osud našej záchrany vo vlastných rukách. Ivan Galád, tréner FC: Veľmi pozorne som sledoval vyjadrenia trénerov posledných súperov DAC a budem ich reprodukovať - v mimoriadne slušnom zápase Dunajská Streda potvrdila vynikajúcu formu a zvíťazila.

1. Zhodnotenie o desiatky percent. Toto sú najlepšie investície
  2. Moderná drevostavba s vlastným rukopisom
  3. Ambiciózne ciele spoločnosti Dr. Oetker
  4. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  5. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  6. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  7. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  8. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička
  9. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť
  10. Hľadáte firmu na predaj? Poradíme vám, ako ju nájsť
  1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  3. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  4. Ako zabezpečiť vhodné podmienky na dôstojnú prácu?
  5. Moderná drevostavba s vlastným rukopisom
  6. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  4. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 13 841
  5. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 9 717
  6. BUBO ponúka zľavu pre zaočkovaných 8 492
  7. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 633
  8. Tipy od delegátky: Egypt má veľa turistami neobjavených miest 6 729
  9. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 6 353
  10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 6 089

Matej Tóth

Čo hovorí olympijský víťaz na očkovanie športovcov a politické napätie okolo letnej olympiády?

Radim Novák s fotkou modro-bieleho autobusu.

V každom autobuse má byť klimatizácia a bezpečnostná kamera.

Technológia uľahčuje presné odpočty aj v prípade bytov, ktoré užívateľ nesprístupnil.