Utorok, 18. máj, 2021 | Meniny má ViolaKrížovkyKrížovky

V premiére trofej zostala doma!

Od štvrtku do soboty hostil nitriansky hokejový štadión premiérový ročník medzinárodného turnaja Polygon cup. Súpermi domáceho HKm Dynamax Nitra v boji o novú trofej bol nováčik českej extraligy Dukla Jihlava, mužstvo HC Košice a prvoligový HC VTJ Topoľča


ny.
Štvrtok
HKm Nitra - Dukla Jihlava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1). Domáci prežili bez ujmy oslabenie o dvoch hráčov a na prvú prestávku išli s vedením, keď sa v presilovke presadil M. Štefanka. Chybu obrany však využil Havel na vyrovnanie a v 36. min. Jantovský dokonca nastrelil hornú žŕdku. Záver tretiny ale patril opäť Nitre, keď v presilovke pálil od modrej Vlk - 2:1. Najbohatšia na góly i vzruch bola posledná časť. Blafák Jantovského medzi Račkove betóny priniesol vyrovnanie Jihlavy, T. Chrenko však kontroval z rovnakej parkety a gólovú bodku na 4:2 urobil dobre hrajúci Podstavek.
Góly: 18. M. Štefanka (Petrina), 38. Vlk (Čacho, M. Štefanka), 47. T. Chrenko (Petrina, B. Majeský), 53. Podstavek (M. Chrenko).
Pred 550 divákmi rozhodoval J. Konc, vylúčenia 8:10, navyše Vozdecký 5+DKZ, presilovky 2:0, oslabenia 0:0. Trestné strieľania 0:1.
HKm: Račko - Gábriš, Majeský, Socha, Strapko, Vlk, Petrina, Milo, Švarba - Pojlaček, T. Chrenko, Mihálik - Kolník, Kollár, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, M. Chrenko, Podstavek.
Košice - Topoľčany 5:1 (1:1, 2:0, 2:0), 19. Šterbák, 34. Caban, 39. Kroták, 56. Kováč, 60. Rusnák - 4. Božík.
Piatok
HKm Nitra - HC VTJ Topoľčany 7:0 (1:0, 3:0, 3:0). V susedskom derby v prvej tretine ešte prvoligové Topoľčany stačili so silami, ale postupne sa začala prejavovať kvalita favorita. Hetrikom sa blysol Poljaček, dva góly strelil mladý Pupák. V poslednej tretine si domáci úspešne vyskúšali aj hru v oslabeniach. Pre Topoľčancov bol posledný klaksón vykúpením.
Góly: 13. Poljaček (Kollár), 24. Pupák (Andraščík, Podstavek), 32. Poljaček (Gábriš), 33. Čacho (Štefanka), 46. Strapko (Kolník, Kollár), 52. Pupák (Podstavek, Andraščík), 57. Poljaček (T. Chrenko, Mihálik).
Pred 400 divákmi rozhodoval D. Konc, vylúčenia 5:1, presilovky 0:0, oslabenia 1:0. Trestné strieľania 1:0.
HKm: Fikrt - Majeský, Gábriš, Strapko, Milo, Vlk, Petrina, Socha, Švarba - T. Chrenko, Mihálik, Poljaček - G. Saliji, Kollár, Kolník - Čacho, Štefanka, S. Saliji - Podstavek, Andraščík, Pupák.
HC VTJ: Ďurkovič - Guričan, Malinka, Hruška, Dobrík, I. Ďatelinka, Huba, Vondrák, Kutňanský - Božik, Lauko, Sporina - Gális, Hurtaj, Klačanský - Budoš, Varga, Šmotlák - Bosák, Guniš, Náhlik.
Jihlava - Košice 2:1 (2:0, 0:1, 0:0), Kala, Verčík - Rusnák.
Sobota
HKm Nitra - HC Košice 1:1 (0:0, 0:1, 1:0). Prvá tretina nemala ten pravý náboj a keďže sa hralo prevažne v strednom pásme, nebolo sa na čo pozerať. V druhom dejstve sa však pritvrdilo a prvý vážny vzruch pred domácou bránou sa skončil gólom, keď strelu Sabola doklepol Kmiť. Od tohto momentu bola pánom na ľade Nitra a spálila niekoľko dobrých príležitostí, čo prebralo aj peknú divácku kulisu. Hneď v úvode poslednej časti z presilovky „pribinovci“ vyrovnali a vzápätí Vlk „zmastil“ ručne-stručne o hlavu vyššieho Gajdoša, za čo ho odmenilo obecenstvo potleskom. Ani záverečná power-play nepriniesla Košiciam víťazný gól, a tak sa z triumfu na prvom ročníku Polygon cupu tešili zaslúžene domáci Nitrania.
Góly: 42. Kollár (Gábriš, Milo) - 25. Kmiť.
Pred 1500 divákmi rozhodoval Čaprnka, vylúčenia 4:3, navyše Vlk, resp. Gajdoš 5+DKZ, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Trestné strieľania 1:0.
HKm: Fikrt - Majeský, Gábriš, Strapko, Milo, Petrina, Vlk, Socha - Mihálik, T. Chrenko, Pojlaček - Kolník, Kollár, G. Saliji - S. Saliji, M. Štefanka, Čacho - Pupák, M. Chrenko, Podstavek.
Topoľčany - Jihlava 3:4 (1:3, 0:1, 2:0), 19. Hruška, 44. Bosák, 49. Guričan - 7. Zajac, 9. Verčík, 14. Glouch, 37. Ritnauer.
Konečná tabuľka:
1. Nitra 3 2 1 0 12:3 5
2. Jihlava 3 2 0 1 8:8 4
3. Košice 3 1 1 1 7:4 3
4. Topoľčany 3 0 0 3 4:16 0
Individuálne ocenenia - najlepší brankár: Michal Fikrt, najlepší obranca: Dušan Milo, najlepší strelec: Peter Poljaček (všetci Nitra, 4 góly).

Martina Zajaca vynovená Nitra milo prekvapila
V drese nováčika českej extraligy sa na Polygon cupe predstavil aj nitriansky odchovanec Martin Zajac. „Moje prvé pocity z Jihlavy sú celkom dobré. V Dukle je mladé mužstvo a s chlapcami si zatiaľ rozumieme. Na čo si v lige môžeme trúfať, ukážu až samotné majstrovské zápasy, ale ja dúfam, že to bude dobré, a že o záchranu hrať nebudeme,“ prezradil Martin o svojom novom pôsobisku, v ktorom okrem neho budú zo Slovenska aj obranca Dušan Devečka a útočník Rudolf Verčík. Vo štvrtok, v prvý deň turnaja, nastúpil aj proti svojmu rodnému klubu. „Oproti tomu kádru, v ktorom som ja hrával v uplynulej sezóne, je v nitrianskom drese dosť nových tvárí a je treba povedať, že Nitra sa dosť posilnila. My sme hrali síce s piatimi juniormi, ale domáci podali naozaj veľmi dobrý výkon, ktorým ma milo prekvapili. Boli lepší ako my a ja im želám, aby sa im v extralige darilo čo najlepšie.“ Prirodzene, zvedaví sme boli aj na to, ako sa Martinovi pozdávala kvalita celého turnaja, ktorý sa pod Zoborom v takejto forme organizoval po prvýkrát. „Škoda, že Perm svoju účasť odhlásil, pretože tu mohli byť naozaj veľmi dobré mužstvá. Topoľčany sú síce iba prvoligistom, no môžu prekvapiť a nemožno ich vôbec podceniť. Pred príchodom do Nitry sa síce o celkovom víťazstve nehovorilo, no ja aj spoluhráči sme prišli pre pohár pre celkového víťaza. Úvodná prehra s domácimi nám ale cestu za ním zahatala.“

Kapitán Socha velebí srdce, Uličného prianie sa splnilo
V Nitre v sobotu vyvrcholil trojdňový Polygon cup, keď sa z celkového triumfu nakoniec pomerne prekvapujúco tešili hokejisti HKm Dynamax Nitra. Po záverečnom stretnutí (Nitra - Košice 1:1) prebral pohár z rúk riaditeľa Jána Plandoru kapitán „Nitričky“ Daniel Socha, ktorý tesne po stretnutí hýril spokojnosťou: „Zišli sa tu kvalitné mužstvá a myslím si, že turnaj naplnil očakávania. Buduje sa tu dobrý kolektív, čo sa ukazuje aj na výsledkoch, pretože chalani do toho dávajú aj srdce. Prvé miesto nás tak určite teší.“ Kormidelník Rudolf Uličný si želal pred začiatkom trojdňovej „tour“, aby strieborná trofej určená pre víťaza zostala pod Zoborom. Jeho prianie sa stalo skutočnosťou. Opýtali sme sa ho, ako hodnotil prínos týchto stretnutí do prípravy. „Škoda, že neprišlo aj ruské mužstvo, mohla sa ešte zvýšiť úroveň, ale nám dobre padlo to, že sme nemuseli cestovať, a tak sa nenarušil náš tréningový proces. Konfrontácia s týmito tímami určite mužstvu tiež niečo dala, pretože liga bude určite nahustená, čo kladie veľké požiadavky na kondíciu. Po tejto stránke sme to zvládli vynikajúco, najmä zápas s Košicami.“ Nitrania majú za sebou už päť prípravných stretnutí, a tak sme sa spýtali aj na výkonnosť mužstva. „Na turnaji sme podali optimálny výkon vzhľadom na to, že nám chýbali kľúčoví hráči, ako Vozdecký s Kmečom či Slovák s Kováčikom. Až potom, ako budeme kompletní, môžeme zhodnotiť aj celú situáciu komplexne.“
Prvý ročník podujatia je teda už minulosťou. Nitra nechala za sebou českého extraligistu z Jihlavy, Košice a prvoligové Topoľčany, ktoré na poslednú chvíľu zaskočili za ruský Molot Perm. Všetky tímy predviedli zodpovedné a bojovné výkony, čím potešili divákov na nitrianskom štadióne a vystavili tak pozvánku pre budúce ročníky, v ktorých sa snáď ešte úroveň a obsadenie zvýši, čím by hokejový turnaj pod Zobrom mohol získať pekné renomé.

Hokejistom Nitry pripil na úspechy aj primátor Vítek
Reprezentatívne priestory zámočku na Malante boli vo štvrtok popoludní svedkami zaujímavého stretnutia. Domácimi pánmi boli netradične riaditeľ HKm Nitra Ján Plandora a primátor mesta Nitra Ferdinand Vítek, ktorí si sem pozvali známe tváre z podnikateľských kruhov. Hlavnou témou príjemnej párty, ktorú pripravil generálny riaditeľ Agrokomplexu Ladislav Švihel, bol nitriansky hokej, ktorý si za posledný rok vydobyl v meste pozíciu športu číslo jedna. „Stretli sme sa tu ľudia, ktorí, ak sa spoja, môžu dokázať veľa. My chceme prostredníctvom hokeja zviditeľniť naše mesto, klub a mňa najviac teší, že našu snahu pochopili diváci, veď už v minulej sezóne nám chodilo na domáce zápasy v priemere 3 500 divákov,“ povedal šéf HKm Ján Plandora. Riaditeľ klubu kvitoval aj prístup mesta Nitra, ktoré hokejistov tiež podporuje, pričom spomenúť treba aj prítomnosť viceprimátora Miloša Dovičoviča a poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Tomáša Galbavého a Petra Miššíka. Asi štyridsiatke podnikateľov, ktorí si našli cestu na Malantu, sa vo štvrtok prihovoril aj primátor Ferdinand Vítek. „Som rád, že nitriansky hokej napreduje a verím, že aj takéto stretnutia pritiahnu do klubu podporu, ktorú od nás všetkých potrebuje,“ povedal prvý muž Nitry. Za svoje slová si Vítek vyslúžil potlesk.
Ten si zaslúžil aj riaditeľ HKm Ján Plandora, ktorý vo štvrtok obliekol do nitrianskeho dresu po dlhých šiestich rokoch majstra sveta z Göteborgu Dušana Mila. Ten, hoci mal ponuku zo Vsetína, sa napokon upísal na dva roky klubu, kde sa naučil hrať hokej. „S Dušanom sme boli často v kontakte. Na novú sezónu sa pripravoval s nami a mne na ňom najviac imponuje jeho hra srdcom, ktorou vie strhnúť celé mužstvo,“ uviedol Plandora na margo nahováračiek s Milom. „Je Nitran, ľudia si ho pamätajú ako tvorcu hry s vynikajúcou rozohrávkou a dobrou strelou. A ja osobne som presvedčený, že pri Dušanovi nám postupne budú rásť ďalší dobrí obrancovia,“ vyslovil riaditeľ klubu svoje presvedčenie. Ešte dodajme, že HKm čakajú tento týždeň rokovania so Zvolenom, ktorému Milo patrí ako hráč.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
 2. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
 3. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
 4. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
 5. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
 6. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 7. Čo som sa naučila o mužskom holení a o mužoch
 8. SYNLAB je v Európe jednotkou v laboratórnej diagnostike
 9. Mooncity: prvá expozícia elektromobility na Slovensku
 10. Prekvapia hokejový svet? Slovensko ide na šampionát s mladíkmi
 1. SYNLAB je v Európe jednotkou v laboratórnej diagnostike
 2. Mooncity: prvá expozícia elektromobility na Slovensku
 3. Čo som sa naučila o mužskom holení a o mužoch
 4. Na elektromobile môžete prerobiť, ale aj ušetriť
 5. Prekvapia hokejový svet? Slovensko ide na šampionát s mladíkmi
 6. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
 7. Ceny nehnuteľností stále rastú. Je čas investovať
 8. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
 9. Bakalárske študijné programy na FVT
 10. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
 1. Tajná komunita, v ktorej nakupujete so zľavami až do 80% 14 131
 2. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy? 11 818
 3. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér 9 232
 4. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 8 623
 5. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel 8 460
 6. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 7 921
 7. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania 7 459
 8. Nákupy, ktoré rozbúchajú srdce v nákupnom centre Novum Prešov 6 864
 9. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite 5 628
 10. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur 4 893
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Aký mohol mať podnikateľ motív? Manželka podozrivého zapojila do prípadu súkromného detektíva.

17 h
Michal Trnovský napriek prehre 0:2 v Ružomberku úžasnými zákrokmi podržal Nitru. Martin Tóth zas Slovanu sťažil majstrovské oslavy azda najviac zo všetkých vionistov.

Súhlasíte s našim hodnotením?

6 h
Ilustračné foto

Návštevník musí byť zaočkovaný, mať negatívny test alebo potvrdenie o prekonaní koronavírusu.

12 h
Atypický obrázok: Marek Slovák sa v drese Košíc teší z gólu do siete Nitry. Pohyblivý center sa vracia na východ. Doma bude corgoňom chýbať, v uplynulej sezóne bol útočníkom s najvyrovnanejšou formou aj druhým najproduktívnejším hráčom tímu.

Miláčik tribún bude otcom a aj preto odchádza.

10 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Za posledných 24 hodín stúpla hladina o 42 centimetrov.

15 h

Stokilovú šelmu zazrela aj lesníkova manželka. Bola len dvesto metrov od okraja dediny.

16. máj

Jedno nešťastie sa stalo v prírode, druhé v bytovke.

17 h

Na najvyššom podlaží sú kancelárske priestory. Reštaurácia na prízemí bude mať vonkajšie sedenie.

19 h

Už ste čítali?