Vráble sú už tretie, prekvapili JCP i N. Zámky

III. liga: Spartak Trnava B - Juhcelpap Štúrovo 2:2 (0:1). Góly: 75. a 81. Gašparík - 36. vlastný (Hrabal), 50. Kamas. Favorizovaní Trnavčania hrali v prvom polčase laxne.

Spartak Trnava B -
Juhcelpap Štúrovo 2:2 (0:1)
Góly: 75. a 81. Gašparík - 36. vlastný (Hrabal), 50. Kamas.
Favorizovaní Trnavčania hrali v prvom polčase laxne. Už v 6. min po závare pred domácou bránou vypálil Saláta, ale Kamenár jeho bombu vyrazil. Na druhej strane po peknej akcii Vido trafil iba obrancu. V 26. min Gašparík milimetrovým centrom našiel Husára, ten si spracoval na prsiach a z 11 m vystrelil pod brvno, ale Novota jeho strelu vyškriabal. V 36. min Kamenár neudržal center a Hrabal v snahe odvrátiť nebezpečenstvo napol vlastnú sieť. V závere polčasu sa Hlaváč nechal zbytočne vylúčiť, a keď v 50. min Kamas po chybe Nádaského zvýšil na 0:2, zdalo sa byť všetko jasné. Trnavčania aj v oslabení ožili, svojho súpera zatlačili a predvádzali pekný futbal. Dve šance mal Vido, ale obe mu zmaril výborný Novota. V 75. min. však Gašparík zrýchlil na ľavej strane a takmer z nemožného uhla prestrelil gólmana hostí - 1:2. V 78. min Novota vytiahol Ekhardtovu hlavičku zo šibenice, ale v 81. min už bol bezmocný. Po peknom Hrabalovom prieniku namieril Gašparík spoza šestnástky presne do vinkla, lopta sa odrazila od brvna za čiaru a potešila oko každého fanúšika. Gól znamenal zaslúženú deľbu bodov v zápase, ktorý kvalitou rozhodne predčil aj sobotňajší prvoligový duel na trnavskom štadióne.
Rozhodoval Kéry, ŽK: Bernát, Gašparík - Saláta, Kurák, Kamas, ČK: 45. Hlaváč - 76. Saláta, 200 divákov.
JCP: Novota - Urbán, Marsal, Kurák, Saláta, Gavroň (82. Tárnyik), Kamas, Mankovecký, Obert (74. Senko), Moravčík, Bábsky (57. Ďurica). (wp)
KFC Majorka Komárno - Spartak Vráble 0:1 (0:1)
Gól: 16. Kušpál.
Proti tradičnému rivalovi domáci podali slabší výkon. Hostia sa od úvodu zamerali na dôsledné pokrývanie súpera a hrali poctivý, behavý futbal. Po prvýkrát pohrozili v 6. min. strelou Pánika, ktorý minul bránku Herka. Domáci potom prevzali iniciatívu, strela Kamendyho smerovala do rúk brankára a následne mimo brány. Hostia poctivo bránili a hrozili brejkami. V 16. min. potiahol po ľavej strane útok Prešinský a Kušpál, ktorého nepokryli domáci obrancovia, otvoril skóre. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale do polčasu zaujal už len Kamendyho center na Lučana, ktorý predskočil brankára, ale hlavička išla mimo brány. V poslednej minúte polčasu znova hlavičkoval Lučan mimo. V úvode druhého polčasu po centri Uzolu slabo vystrelil Lučan. V 55. min. unikajúceho Uzolu takticky stiahol Pánik. Domáci mali stálu územnú prevahu, hostia aj zásluhou častého ošetrovania hráčov sa snažili vyviesť KFC z rytmu, ale neustále boli vpredu nebezpeční najmä Kušpál s Tomanom. Tí dokázali loptu podržať a následne prihrať spoluhráčovi, čo u domácich útočníkov chýbalo. V 82. min. bol v pokutovom padol po stiahnutí Pánikom Poruba. V nastavenom čase mal ideálnu možnosť vyrovnať Kökényesi, ktorý z 5 m strieľal vedľa, Dobrý po páde v pokutovom území nezakončil a následný volej Porubu z hranice 16-ky smeroval do stredu brány.
Rozhodoval Petríček, ŽK: Podlucký, Hall - Prešinský, Pánik, 350 divákov.
MAJORKA: Herko - Kökényesi, Kršteňanský, Podlucký, Havetta, Kamendy, Tóth (46. Poruba), Lučan, Uzola, Hall, Dobrý. SPARTAK: Vojtek - Slíž, Štefanka, Mráz, Obložinský, Pánik, Chren, Prešinský (80. Tóth), Slovák, Toman (90+. Nemček), Kušpál (85. Balko). ANTON LITTVA
SH Senica - MFK Topvar
Topoľčany 0:3 (0:1)
Góly: 41. Sepeši, 56. Buday, 90+. Mikuška.
Nebezpečná strela Sepešiho už v 40. sekunde akoby naznačila, kto bude udávať tempo v tomto stretnutí. V 9. min. domáca obrana nechala pre Budaya na 5 - ke dostatok miesta i času, ten našťastie Malárika neprekonal. Z protiútoku sa do sľubnej šance dostal Liška, Sekáčova prihrávka mu však odskočila ďaleko od nohy. V 17. min. odpustil rozhodca Divéky penalty na obidvoch stranách po zákrokoch na Malého a Budaya. V 35. min. si Malý obhodil Bačíka, v poslednej chvíli mu strelu zblokoval Teplanský. V 41. min. sa na hranici 16 - ky dostal k odrazenej lopte Sepeši a nekompromisne polovysokou strelou otvoril skóre - 0:1. V 56. min. ostal zabudnutý Buday sám pred Malárikom a domáci brankár sa oprávnene hneval na obrancov - 0:2. V 69. min. po Filušovom rohu ohrozil Liška po dlhom čase Balážovu bránu, no stav sa nemenil. Hostia mali na ihrisku priveľa priestoru a neraz prečíslovali domácu obranu. Po jednom takom protiútoku si dal Hrebíček takmer vlastný gól. V 88. min. pripomenul Filuš, že na ihrisku sú aj domáci. Jeho strela však bola z veľkej diaľky, navyše nepresná. Nebezpečnejšia bola Mikuškova, ktorá len o kúsok minula Malárikove brvno. Už v nadstavenom čase sa striedajúci Mikuška predsa len dočkal, keď po prihrávke Sepešiho ostal osamotený pred Malárikom. Ten jeho prvú strelu ešte zlikvidoval, proti opakovanej už bol bezmocný - 0:3.
Rozhodoval Divéky, ŽK: Filuš, Šefčík, Kováčik (Senica), 100 divákov.
TOPVAR: Baláž - Matušík, Bačík, Teplanský, Ťuhák - Tóth, Mucha, Sepeši, Murko - Buday (79. Mikuška), Šmitala (87. Bošanský). JOZEF KOMORNÝ
Slovan Nemšová -
FKM Nové Zámky 2:2 (1:1)
Góly: 36. Krchňávek, 86. Ďuďák - 39. Sebestyéni, 81. Píš.
Prvý polčas nepriniesol futbal, ktorý by sa fanúšikom veľmi páčil. Hra sa v úvode pohybovala medzi šestnástkami, pričom v držaní lopty dominovali domáci. Obrazu hry prispelo aj rozostavenie hostí, ktorí praktický permanentne bránili deviatimi hráčmi. Postupom času si domáci vytvorili trvalý tlak a súper sa na dostrel domácej brány dostával len sporadický. Dobré príležitosti na strelenie gólu mal najmä domáci Chebeň. Hostia sa úspešne bránili až do 36. min, keď sa kapitán domácich Ďuriš zbavil troch protihráčov, pekne vysunul Krchňávka, ktorý nezaváhal a otvoril skóre - 1:0. Domáci si však vedenie dlho neudržali a o tri minúty inkasovali po rohovom kope. V druhom polčase sa priebeh hry nezmenil a opäť sa hralo na jednu bránu. Hra domácich sa zrýchlila najmä príchodom Ďuďáka, keď po jeho centroch hrozilo najväčšie nebezpečenstvo. Hráči Nemšovej tlak vystupňovali, výsledkom čoho bolo niekoľko dobrých príležitosti. Blízko ku gólu mal dvakrát Valachovič, ani jeho strela a ani hlavička sa však neujala. Ďalšie šance nevyužili Chebeň, Ďuďák a Jakúbek. V 81. min sa hostia po hrúbke domácej obrany a rýchlom brejku ujali vedenia gólom Píša. Po inkasovanom góle domáci vrhli svoje sily do útoku a súpera zatlačili do 16-ky. Výsledkom ich snahy bol vyrovnávajúci gól Ďuďáka v 86. min. Hostia mohli strhnúť vedenie opäť na svoju stranu, keď Zsák trafil žrď domácej brány. Defenzívna taktika hostí slávila nakoniec úspech.
Pred 200 divákmi rozhodoval Lieskovský, ŽK: Ďuriš - Píš, Megyesi.
MFK: Rybanský - Píš, Michalička, Zsák, Megyesi, Poláček, Polgár (78. Dekány), Dang Van (90. Mančík), Sebestyéni (66. Trnka), Döme, Hlavačka. TOMÁŠ BEŇO
Slovan Levice - Crystal Lednické Rovne 0:2 (0:1)
Góly: 35. Nosický, 52. P. Martinka.
Do Levíc zavítali futbalisti z Považia a prišli s taktikou získať tri body. Do prestávky hra nemala patričnú úroveň, hralo sa opatrne z oboch strán. Hostia sa mohli ujať vedenia v 25. min., ale po nepriamom kope Nosického Bagin hlavičkoval vedľa brány. V 35. min. sa odhodlal k strele z 25 metrov Nosický a hostia sa ujali vedenia. Tesne pred prestávkou opäť aktívny Nosický chcel prelobovať domáceho brankára Molnára, ale ten loptu vyškriabal končekmi prstov na roh. Domáci si v priebehu prvého polčasu vážnejšiu gólovú šancu nevypracovali. Hostia v 2. polčase poistili svoje vedenie už v 52. min. Martinkova nemastná neslaná strela skočila na zlom teréne tesne pred Molnárom, ktorý nemal už šancu zasiahnuť. Domáci Soboňa mohol v 58. min. znížiť, ale v dobrej pozícii zaváhal. Na druhej strane po štandardke hlavičkoval nekrytý Šatka vedľa brány domácich. V 71. min. takmer využil chybu v obrane hostí J. Gonda, ale jeho hlavička len tesne minula Minarechovu bránu. V ďalšej dobrej pozícii sa ocitol Soboňa, ale z uhla mieril len vedľa a strela P. Gabaša z vnútra šestnástky ku gólu tiež neviedla. Hostia neustále hrozili po brejkoch, ale skóre sa už nezmenilo. Snaha domácich mladíkov finančne zdecimovaných na skúsenejších hostí nestačila.
Pred 250 divákmi rozhodoval Otrubčák, ŽK: Števko - Bajza.
SLOVAN: J. Molnár - Zorád, Hlaváčik, Števko, Sasko, M. Gonda, M. Krenčan (71. Graus), P. Gabaš, M. Gabaš (61. Lenárd), J. Gonda, Meňhard (46. Soboňa). Roman Uhnák
ŠK Blava J. Bohunice - Spartak Bánovce 0:1 (0:0), 78. Slovák.
AFC Nové Mesto - Matador Púchov B 1:0 (0:0), 60. M. Bogora.
Vegum D. Vestenice - MFK Myjava/Turá Lúka 5:0 (2:0), 24. (z 11 m), 80. a 82. Kočiš, 34. Árgyusi, 63. Masarovič.
1. D. Vestenice 10 8 1 1 22:7 25 (+7)
2. Trnava B 10 6 3 1 22:7 21 (+6)
3. Vráble 10 6 1 3 13:8 19 (+4)
4. Púchov B 10 6 0 4 16:7 18 (+3)
5. Nové Mesto 10 5 2 3 10:10 17 (+2)
6. Komárno 10 4 4 2 14:6 16 (+1)
7. Led. Rovne 10 4 4 2 13:8 16 (+1)
8. Topoľčany 10 4 3 3 13:11 15 ( 0)