Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Nové Zámky pred Komárnom, Vráble s bodom

III. liga. FKM Nové Zámky - KFC Majorka Komárno 3:1 (1:0). Góly: 36. Zsák, 70. Trnka, 84. Megyesi - 51. Lučan. Derby sa hralo od začiatku v svižnom tempe.

FKM Nové Zámky - KFC
Majorka Komárno 3:1 (1:0)
Góly: 36. Zsák, 70. Trnka, 84. Megyesi - 51. Lučan.
Derby sa hralo od začiatku v svižnom tempe, no v prvej dvadsaťminútovke súperi bránu poriadne neohrozili. Prvá strela medzi žrde z kopačky Tótha na Rybánskeho bola slabučká, na opačnej strane nedočiahol Trnkov center Sebestyényi. Hallova strela z diaľky padala tesne za brvno, no v 25. min chýbali tej Porubovej vari iba centimetre. O chvíľu vystrašila nebezpečná hlavička zadáka Michaličku Herka v komárňanskej svätyni, v ideálnom počasí však zahrmelo v 36. min - Trnka pätičkou vtipne uvoľnil Píša, ktorý v čistej šanci nedal, no vyrazenú loptu skúsený hlavičkár Zsák bez problémov dopravil do odkrytej brány - 1:0. V závere polčasu mohol vyrovnať Lučan, ktorému sa to predsa len podarilo šesť minút po zmene strán, keď zblízka potrestal hrúbku Zsáka v šestnástke. Autor vyrovnávajúceho gólu potom ideálne vysunul Dobrého, ktorému loptu v poslednej chvíli vypichol vkĺzačkou bojovník Michalička. V 57. min sa domáci márne dožadovali v pokutovom území ruky, následnú kontru Uzola takmer zakončil gólom. V čase, keď mali mierne navrch Komárňanci, predviedol, ako sa treba položiť do strieľaného centra, nevysoký Trnka (2:1) a misky váh sa naklonili na novozámockú stranu. Definitíva padla v 84. min, keď z rohu veľkého vápna krásne trafil volejom stopér Megyesi.
Rozhodoval Panák, ŽK: Sebestyényi, Döme - Hall, 450 divákov.
FKM: Rybánsky - Döme, Michalička, Megyesi, Poláček, Píš, Zsák, Hlavačka (65. Buranský), Dang Van, Sebestyényi (85. Polgár), Trnka. KFC MAJORKA: Herko - Podlucký, Kršteňanský, Kökényesi (60. Uzola), Havetta, Poruba, Hall, Tóth, Kamendy (87. Konc), Lučan, Dobrý. MARIÁN DRAGÚŇ
MFK Topvar Topoľčany - Slovan Nemšová 3:1 (2:1)
Góly: 26. Mucha, 45. Sepeši, 68. Mikuška - 6. Valachovič.
Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh so šancami na oboch stranách. V 5. min. po rohu Sepešiho hlavičku odvrátili hostia z bránkovej čiary a o minútu sa ujali vedenia. Presný pas Ďuriša si spracoval nekrytý Valachovič a po zemi skóroval. Hostia narobili Balážovi problémy ešte tromi tvrdými strelami - v 13. min. po peknom prieniku Jakúbek, v 31. min. krížnou Suchý a v 37. takmer z bránkovej čiary Valachovič. Na opačnej strane v 18. min. Šmitalova strela z prvej z diaľky letela tesne nad, ale v 26. min. zakončil priamočiaru akcii po ideálnej prihrávke Sepešiho poľahky Mucha. V 33. min. Otočka malou domov opečiatkoval vlastné brvno, ale domáci loptu do siete nedotlačili. Podarilo sa im to až v poslednej minúte polčasu, keď Sepešiho prvú strelu brankár ešte vyrazil, opakovaná však šla nekompromisne pod brvno. Po zmene strán sa už väčšie šance rodili len pred hosťujúcou bránou. Mucha zoči-voči brankárovi trafil do jeho nôh, potom ho nastrelil hlavou, dvoma strelami to skúšal Sepeši, ale podarilo sa to až Mikuškovi, ktorý povedľa vybiehajúceho brankára s prehľadom zakončil ideálnu loptu do behu. A hoci o dve minúty Šmitalovu šancu zneškodnil Zubo, z tribúny sa ozval potlesk. Hostia pohrozili len v 61. min., ale Valachoviča strela po rýchlej akcii bola zblokovaná na roh a v 90. min. Vavrušovu zastavila tyč.
Pred 250 divákmi rozhodoval Peťovský, ŽK: Buday, Teplanský.
MFK TOPVAR: Baláž - Čuhák, Bačík, Teplanský, Tóth, Mucha, Matušík, Sepeši, Murko (76. Bošanský), Šmitala (85. Hlobik), Buday (57. Mikuška). MATÚŠ BAJZÍK
JCP Štúrovo - ŠK Vegum
Dolné Vestenice 1:1 (0:0)
Góly: 70. Tárnyik - 60. Masarovič.
Prvých oätnásť minút mali prevahu domáci. V 16. min. zo 6 m hlavou Tárnyik trafil slabo len do brankára. Pekná šanca sa ukazovala v 19. min., ale Obert hlavou mieril nad. Krásne sa prekľučkoval v 30. min. Senko, ale nepodarilo sa mu pred šestnástkou presne prihrať a bolo po šanci. Celý prvý polčas mali prevahu Štúrovčania, ale bez gólového efektu. Po zmene strán taktiež boli o čosi bojovnejší a prvá strela Bábskeho v 54. min. z 5 m letela len vedľa. Masarovič však na druhej strane nezaváhal - 0:1. JCP o desať minút neskôr po peknej kombinácii cez celé ihrisko Tárnyikom vyrovnával na 1:1. V 72. min. zo šestnástky technickú strelu brankár hostí bezpečne vyrazil a o štyri minúty neskôr Maršal hlavičkoval len do brvna, keď šťastena hompáľala nohami na bráne Dolných Vesteníc. Štúrovo tak i napriek snahe plný bodový zisk s lídrom treťoligového pelotónu nezaznamenalo.
S prehľadom rozhodoval Koníček, 350 divákov.
JCP: Novota - Urbán, Maršal, Obert, Saláta, Gavroň, Mankovecký, Tárnyik, Senko (82. K. Balázs), Moravčík, Bábsky (62. Buják). LADISLAV IVANIČ
FK Spartak Bánovce
- Spartak Vráble 0:0
Stretnutie svojím priebehom sklamalo. Obojstranne chýbal nielen futbalový kumšt, ale aj nasadenie a vôľa po víťazstve. Hral sa nezáživný opatrný futbal medzi šestnástkami s množstvom nepresností na oboch stranách, zameraný najmä na zisk bodov. Domáci, azda z prílišného rešpektu pred tabuľkovo vysoko postaveným súperom, vychádzali zo zabezpečenej obrany, hostia hrou od začiatku dali najavo, že s bodom budú spokojní. Aj náznaky príležitostí sú spravodlivo rozdelené medzi oboma súpermi. Už v 7. min. unikol po ľavej strane Šebo, jeho center pred prázdnou bránou tesne nedostihol Zita. V 10. min. po rýchlych narážačkách sa dostal do výhodnej pozície Križko, zastavil ho hvizd rozhodcu. Potom mali dve príležitosti hostia. V 23. min. po skrumáži padala tečovaná lopta vysokým oblúkom do brány, Grman končekmi prstov vyškriabal na roh. V 37. min. Toman si sám pred Grmanom loptu zamotal medzi nohami a stratil ju. Podobný kúsok zopakoval v 42. min. domáci Šebo. V druhom polčase domáci na chvíľu pritlačili hostí pred ich šestnástku, avšak vyťažili zo svojho krátkeho tlaku len sériu rohových kopov a platonických streleckých pokusov, ktoré obrana hostí včas zblokovala. Ako kuriozita vyznie fakt, že za celý zápas ani jedno mužstvo priamou strelou neohrozilo súperovho brankára. Za zmienku ešte stojí hlavička striedajúceho Slováka v 87. min., ktorý z výhodnej pozície tesne minul Vojtekovu bránu a výborný výkon Parkana, striedaného kvôli zraneniu.
Pred 220 divákmi rozhodoval Tóth, ŽK: Filin - Štefanka, Slíž.
SPARTAK: Vojtek - Slíž, Štefanka (70. Balko) Mráz, Obložinský, Pánik, Chren, Prešinský, T. Slovák (62. Nemček) ,Toman (57. Palenčík), Kušpál. PETER BULÍK
MFK Myjava/Turá Lúka
- Slovan Levice
Stretnutie sa nehralo, hostia nepricestovali. Domáci funkcionári sa snažili skontaktovať s troma predstaviteľmi levického klubu, aby zistili, čo sa deje, ale aj napriek ich snahe nikoho telefonicky nezastihli. Preto rozhodca Petríček po uplynutí čakacej lehoty stretnutie ukončil a bude mať dohru na ŠTK. (zš)
Púchov B - Trnava B 2:0 (0:0), 85. Ondrička, 90. vlastný.
Jasl. Bohunice - Nové Mesto 4:2 (2:0), 10. Karol, 44., 61. a 66. Vaňo - 82. Omasta, 86. Šupka.
Lednické Rovne - Senica 5:0 (1:0), 43. a 50. Grendel, 55. Nosický, 58. Holeščák, 85. Detko.

Štrajk levických futbalistov!
To, čo hrozilo už niekoľko kôl, sa v sobotu stalo skutočnosťou. Futbalisti Slovana Levice neodcestovali na svoj zápas III. ligy do Myjavy. Od začiatku sezóny panujú vo vnútri klubu doslova existenčné finančné problémy. Hráči doposiaľ verili slovám, že všetko bude od januára „fungovať“ tak, ako sa patrí, ale január je až priveľmi ďaleko. Hráči, ktorí mali s klubom riadne zmluvy, ešte nemajú do dnešných dní vyplatené podlžnosti zo strany klubu ešte z konca minulej sezóny, o tej tohtoročnej ani nehovoriac. Pred týždňom vo štvrtok boli niektorí z hráčov spolu s asistentom trénera Jozefom Pavlíkom u primátora mesta Levice Štefana Mišáka, ktorí im prisľúbil pomoc, ale do dnešných dní sa nič nezmenilo. Preto sa hráči rozhodli takouto formou upozorniť na neriešiteľnú situáciu a dať to na vedomie všetkým fanúšikom i celej športovej verejnosti. Najskúsenejší hráč Slovana Levice Vladimír Sasko nám k týmto problémom povedal: „Doposiaľ sme verili, že sa podarí všetko vyriešiť k spokojnosti všetkých, nielen hráčov. Do dnešných dní nemáme vyplatené odmeny za odohrané zápasy ešte z minulej sezóny a dlh klubu voči hráčom v tejto sezóne opäť narastá. Niektorí z mojich spoluhráčov už nemajú financie na to, aby mohli pravidelne chodiť na tréningy. Je poľutovania hodné,že v niektorých mestečkách či dedinách okresu majú hráči vytvorené ďaleko lepšie podmienky, ako my, čo hráme tretiu ligu.“ Je treba povedať, že mladí levickí futbalisti vydržali počúvať sľuby zo všetkých strán pomerne dlho, lenže situácia nesmeruje k tomu, aby sa v levickom futbale všetko normalizovalo. ROMAN UHNÁK