Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Nitrianska dráma s rozuzlením pre baníkov

Extraliga mužov. Druhým kolom pokračovala extraliga mužov. Nitra vo svojom prvom domácom stretnutí bola proti favoritovi blízko k prekvapeniu. Ďalší krajskí zástupcovia doma nezaváhali.

Extraliga mužov
ŠK K CERO SPU Nitra - BK Baník Handlová 67:70 (12:10, 19:18, 16:17, 20:25). Zápas bol od úvodu poznačený začiatkom sezóny, čo sa prejavilo najmä v slabšej streľbe na oboch stranách, veď prvý kôš padol až po troch minútach. Prakticky celý duel mali tesne navrch Nitrania (najviac 41:32) a baníkov pustili do vedenia až v závere stretnutia, kedy Uhnák dvoma trojkami rozhodol o osude stretnutia trestuhodne nebránený. Pri Ridzoňových trestných hodoch sekundu pred koncom chýbal Nitre k vyrovnaniu jediný bod...
Rozhodovali Sudek a Ženiš, TH: 18/13 - 28/19, trojky: 9 - 6, fauly: 24 -19, 5 OCH: 38. Simonides, 40. Mladenovič - 39. Uhnák, 500 divákov.
K CERO: Ridzoň 16 (3), Mladenovič 11 (3), Tomek 11 (1), Simonides 8, Cehula 6 (1) (Seman 9 (2), Smiljanski 6, Kačáni, Vojtek).
BK (najviac bodov): Rozman 18, Uhnák 13, Kopunecz a Golian 10.
Ľubomír Urban, tréner: Bol to v podstate kvalitný a bojovný zápas s prepracovanou stratégiou na oboch stranách. Ako sa však ukázalo, skúsenosť handlovských harcovníkov, najmä Uhnáka, bola v konečnom dôsledku rozhodujúca. My sme mali zápas v rukách, ale nedisciplinovanosťou sme sa oň pripravili. matúš mažec
Komárno - Lučenec 91:66 (50:30), Jurík 23, Riecky 17, Kablár 14. Rozhodol už prvý polčas, v ktorom jasne dominovalo Komárno. V tretej štvrtine sa hostia snažili o zvrat, ale domáci už svoj náskok udržali.
Levice - Inter 99:74 (47:37), Drobňák 24, Lutovský 22, Sýkora a Michalík po 15. Levice rozhodli najmä vďaka úspešným trojkám - spoza oblúka trafili až 16-krát!
Ostatné výsledky: Spišská N. Ves - Svit 61:74, Košice - Žilina 91:69.
10. Žilina 2 0 2 131:164 2
3. kolo - 15. 10. o 18.00 h Žilina - Komárno, 16. 10. o 17.30 h Lučenec - Nitra, Svit - Levice.
Liga mladých mužov - 16. 10. o 15.00 h Nitra - Spiš. N. Ves, 17. 10. o 10.00 h Nitra - Svit.

Slovenský pohár mužov
Štvrťfinále - 1. zápasy: Slávia TU Košice - ŠK K CERO SPU Nitra 78:69 (34:35). Vo vyrovnanom zápase Nitrania stratili dosť lôpt, no darila sa im streľba z obvodu. Pivoti však boli v útoku málo aktívni. Domáci vyhrali vďaka lepšej záverečnej štvrtine. Prehra o 9 bodov dáva šance na postup.
K CERO: Ridzoň 22 (4), Tomek 11 (1), Mladenovič 9 (1), Smiljanski 9 (1), Seman 2 (Cehula 14 (4), Vojtek 2, Kačáni).
Ľubomír Urban, tréner: Mali sme dobré momenty, darila sa nám kombinácia aj trojková streľba, som pomerne spokojný. V odvete bude našou motiváciou postup.
Levice - Svit 68:72 (37:36), Klein 18, Klár 10. Komárno - Inter 86:99 (45:53), Jurík 28, Čurovič 17.
Odvety: 12. 10. o 18.00 Inter - Komárno, 13. 10. o 18.00 h Nitra - Košice, 16. 10. Svit - Levice (ako liga).

I. liga žien
BKM Piešťany - BK Inpek Bonas UKF Nitra 48:70 (28:37). Začiatok bol v réžii domácich (13:4). Po dvoch oddychových časoch za sebou Nitrianky ožili, začali byť aktívnejšie a výbornou obranou dostávali súperky do úzkych. Výrazný náskok získali v tretej štvrtine, keď sa presadzovali najmä Romanovská a Filípková. V poslednej si zahrala už celá lavička.
UKF: Filípková 16, Romanovská 12, Benkovičová 11, Šimončičová 11, Šprtelová 9, Vidová 8, Remencová 3, Hančinová, Almaská.
Lokomotíva Žilina - BK Inpek Bonas UKF Nitra 68:75 (29:32). Favoritom zápasu boli domáce hráčky, ktoré mali vo svojom strede tri reprezentantky do 19 a 20 rokov. Nitrianky však hrali veľmi dobre a zodpovedne a počas celého zápasu boli vo vedení, keď vyhrali všetky štyri štvrtiny. V tej záverečnej hrali dokonca bez štyroch vyfaulovaných podkošových hráčok.
UKF: Šimončičová 18, Vidová 13, Filípková 13, Benkovičová 11, Hančinová 10, Romanovská 7, Almaská 1, Šprtelová, Remencová. - juh -
Ďalší program: 23. 10. A. Dubčeka Bratislava - Nitra, 24. 10. Lokomotíva Bratislava B - Nitra.