Sobota, 6. jún, 2020 | Meniny má NorbertKrížovkyKrížovky

Cenné body pre hokejistov z Liptova, v nedeľu tretia remíza

V ďalšom trojzápasovom týždni si Nitrania opäť pripísali výhru, prehru aj remízu. Najviac potešil výsledok z Liptova, kde v utorok hokejisti HKm Dynamax vybojovali všetky tri body.

HK 32 Liptovský Mikuláš - HKm Nitra 3:5 (2:2, 0:2, 1:1). V úvodnej tretine šli dvakrát do vedenia domáci, lenže Nitrania dokázali zakaždým ich náskok vyrovnať. Druhú časť hry začali aktívnejšie hráči spod Zobora a Pupák po vyšachovaní obrany súpera dostal svoj tím konečne do vedenia. Hostia potom prestáli aj polminútové oslabenie 3:5, ba v závere strelili poisťovací štvrtý gól. Využitá presilovka však vrátila Liptákov do zápasu. Domáci sa potom snažili o vyrovnanie, lenže Nitrania hrozili nebezpečnými kontrami a v samom závere Kolník rozhodol o definitíve.
Góly: 3. Kopecký, 9. Badžo, 50. J. Kopecký - 8. Krátký (T. Chrenko, Vlk), 18. G. Saliji (Kolník, Petrina), 32. Pupák (Podstavek), 37. G. Saliji (M. Štefanka), 60. Kolník.
Rozhodoval Jonák, vylúčení na 2 min. 6:10, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, 1785 divákov.
HKm: Fikrt (39.-40. Račko) - Krátký, Gábriš, J. Kováčik, Strapko, Petrina, Vlk, Slovák - Török, T. Chrenko, Poljaček - Ľ. Kolník, J. Mihálik, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, S. Saliji - Pupák, Čacho, Podstavek - M. Chrenko.
Rudolf Uličný, tréner: Diváci videli zaujímavý zápas troch rozdielnych tretín. Po korektúre v zostave sme mali v druhej tretine jasne navrch.
MsHK Žilina - HKm Dynamax Nitra 7:4 (1:0, 4:1, 2:3). Žilinčania šli do vedenia už po 123 sekundách hry, Nitrania však nevyužili Kolníkom a v závere tretiny Törökom dve veľké šance na vyrovnanie. Po prestávke zvýšil vedenie vlkov Búřil a domáci začali diktovať tempo hry. V polovici stretnutia strelil Ron. Petrovický dva góly, pri druhom síce najskôr trafil len do žŕdky, no Fikrt si puk nešťastne zrazil do siete a v bránke ho vystriedal Račko. Žilina dvomi gólmi v úvode záverečnej časti nepripustila žiadnu drámu a výsledok už v pohode kontrolovala.
Góly: 3. Oravec, 21. Búřil, 31. a 33. Ron. Petrovický, 37. Lažo, 42. Gron, 43. Kolba - 36. Ľ. Kolník (G. Saliji, Vlk), 48. T. Chrenko (Török), 58. Vlk (M. Štefanka), 60. Török (Poljaček, Petrina).
Rozhodoval Lauff ml., vylúčení na 2 min. 6:4, presilovky 1:3, oslabenia 0:0, 1245 divákov.
HKm: Fikrt (33. Račko) - Petrina, Vlk, Strapko, P. Slovák, P. Krátky, Gabriš, Scheibenreif - Török, Poljaček, S. Saliji - Ľ. Kolník, T. Chrenko, G. Saliji - Pupák, Podstavek, M. Chrenko - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - J. Mihálik.
Karol Kolečáni, asistent trénera: Od začiatku sme hrali až príliš ustráchane, viazla nám rozohrávka, útočníci sa nevracali späť a z toho pramenili šance domácich, ktorí ich dokázali aj premeniť. - juh, sita -
HKm Dynamax Nitra - HC Košice 1:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0). Domáci začali zostra, gólmana hostí Petríka preveril prvý bombou Kolník, Košičania kontrovali v 6. min. Bulíkom, ale Fikrt bol tiež istý. Hralo sa prevažne v strednom pásme, hostia pozorne strážili priestor pred vlastnou bránou, a tak sa na góly čakalo až do prostrednej časti. V nej sa už po 24. sek. v skrumáži najlepšie zorientoval T. Chrenko, ale hostia o päť minút vyrovnali, keď pri mantineli vybojoval puk Kmiť a Kroták sa bombou nepomýlil - 1:1. Aj v ďalšom priebehu bola k videniu najmä snaha Nitry, gól ale nepadol v záverečnej časti ani v predĺžení, preto sa body delili.
Góly: 21. T. Chrenko - 26. Kroták.
Pred 3 811 divákmi rozhodoval Jung, vylúčenia 2:3, presilovky a oslabenia 0:0.
HKm: Fikrt - B. Majeský, Gábriš, J. Kováčik, Strapko, Petrina, Vlk, P. Slovák, P. Krátky - Török, T. Chrenko, Poljaček - Kolník, Mihálik, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, M. Chrenko, Podstavek.
Rudolf Uličný, tréner: Obraz hry bol celý zápas rovnaký - my sme tlačili, snažili sme sa prelomiť húževnatú obranu Košíc. Na gól sme sa veľmi nadreli, jediný sme strelili po chybe obrany hostí. Škoda, mohli sme vyhrať, chýbalo nám ale viac šťastia.
Ostatné výsledky 16. kola: L. Mikuláš - Žilina 4:6, Zvolen - Trenčín 4:3 p, Dubnica - Poprad 4:3, Slovan - Skalica 3:1.
10. Dubnica 16 2 0 0 0 14 21:78 6
Ďalší program - 29. 10. Poprad - Nitra, 31. 10. Nitra - Trenčín.
Štatistiky
Produktivita: 13 Kolník 8+5, 12 M. Štefanka 3+9, 11 G. Saliji 5+6, 7 Poljaček 2+5, 6 Čacho 4+2, T. Chrenko 3+3, Vlk 2+4, 5 Kováčik 2+3, Vozdecký 1+4, 4 S. Saliji 3+1, Kollár 1+3, Podstavek 0+4, 3 Milo a Török 2+1, Socha, Strapko a Petrina 0+3, 2 Mihálik a Pupák 2+0, Krátký 1+1, Gabriš 0+2, 1 M. Chrenko a Majeský 0+1. Brankári: Fikrt 2,74 g/z (789, 36 g), Račko 4,76 (189, 15 g).

1. Stomatologická starostlivosť verzus koronavírus
  2. Čo robiť, keď majú deti strach? Vyskúšajte tieto tipy od psychologičky
  3. 3 spôsoby sťahovania – aké sú ich výhody a nevýhody?
  4. Žena zažila prekvapenie. V banke od nej nechceli vziať peniaze
  5. Predáva top mäso, varuje pred reťazcami, kvalitu hľadá na farme
  6. Viac než polovica Slovákov sa chystá dovolenkovať za hranicami
  7. Aj použitý kuchynský olej môžete separovať
  8. Môžu nohavičky pomôcť ženám ostať sebavedomými?
  9. Magazín denníka SME: Tipy na výlety v Rakúsku
  10. Dopravcovia v čase koronavírusu. Dezinfikovali aj svoje bytovky
  1. TEST špičkové autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EU Lifetime!
  2. 3 spôsoby sťahovania – aké sú ich výhody a nevýhody?
  10. Tieto veci robí banka, aby bola v bankomatoch hotovosť 9 539

Campri Cup: Štvrťfinále je za rohom (FOTO)

Dnes večer sa v Cabaji-Čápore rozhodlo o výhode domáceho prostredia v pohárovej súťaži.

Jedným z favoritov na trofej sú futbalisti Branču. Na snímke zľava Tibor Révay (predseda ŠTK) a Roland Lörincz (zástupca OFK Branč).

DISKUSIA NAŽIVO: ERASMUS - projekty v čase korony

Diskusiu Pod rúškom informácií vysielame v utorok 9. júna 2020 o 13.00.

Proti zmene organizačnej štruktúry boli koaliční aj opoziční poslanci.