Vráble a Komárno naplno, dvakrát bez gólov

FKM Nové Zámky - MFK Topvar Topoľčany 0:0. Novozámčania chceli potvrdiť tri body z Bánoviec, no v remízovom zápase ani jedno mužstvo nedokázalo za celým deväťdesiat minút rozvlniť sieť.

FKM Nové Zámky -
MFK Topvar Topoľčany 0:0
Novozámčania chceli potvrdiť tri body z Bánoviec, no v remízovom zápase ani jedno mužstvo nedokázalo za celým deväťdesiat minút rozvlniť sieť. Už v 9. min však bol blízko gólu domáci Trnka, ktorého ale center z pravej strany zaskočil a v páde trafil po zemi iba pravú žrď Topoľčian. Hostia sa osmelili v 15. min, kedy strieľaný center Tótha zle trafil Mucha. Strelu aktívne hrajúceho Sepešiho stihli zadáci FKM zblokovať, no veci sa diali v priebehu ďalších ani nie troch minút. Rozhodcovia pre ofsajd najskôr neuznali gól hosťom a vzápätí z toho istého dôvodu ani domácim. Dlhé minúty sa potom nedialo nič, čo by stálo za zmienku, až na rýchly únik Mikušku po pravom krídle v 45. min, ktorý Rybánsky vyriešil. V 52. min zobral Michaličkovi loptu Sepeši, ktorý akciu nedotiahol, strelu Šmitalu zrazil na roh Megyesi, a najväčšiu šancu mali hostia v 76. min, kedy po rohu a hlavičke neprekonal Rybánskeho zblízka najskôr Mikuška a po vyrazenej lopte ani Mucha. Hneď z protiútoku sa dostával do šance Trnka, ale Baláž čítal hru, a keď išla vedľa aj hlavička Zsáka v nadstavenom čase, jesenná rozlúčka Nových Zámkov s domácim publikom priniesla iba bod.
Rozhodoval Strasser, ŽK: Zsák, Dang Van - Hlobik, Sepeši, 350 divákov.
FKM: Rybánsky - Döme, Megyesi, Michalička, Poláček, Píš (80. Mančík), Zsák, Dang Van, Polgár (57. Hlavačka), Trnka, Sebestyéni (63. Š. Kovács). TOPVAR: Baláž - Čuhák, Teplanský, Bačík, Hlobik, Murko (70. Bošanský), Tóth, Sepeši, Mucha, Mikuška (87. Višňovský), Šmitala (84. Chuťka).
KFC Majorka Komárno - MFK Myjava/T. Lúka 1:0 (0:0)
Gól: 82. vlastný (Gálik).
Na ťažkom rozmočenom teréne začali aktívnejšie domáci a v 10 min. Kamendy v dobrej šanci prestrelil. V 17 min. po chybe domácich zahrávali hostia Kvasnicom nepriamy kop, ktorý smeroval do päťky, kde gólman Herko fauloval Kováča. Kosík ale penaltu nepremenil, lebo Herko stačil nohou loptu vyraziť. Hostia mali ďalšiu šancu na otvorenie skóre v 34 min. keď po centri Kumančíka Zríni prehlavičkoval Herka, Bazinský však loptu vyhlavičkoval z prázdnej brány. Do konca polčasu sa už nič vážnejšie nestalo. Druhé dejstvo začali aktívnejšie domáci, avšak hostia prevzali iniciatívu a znova pohrozili Coufalíkom, ktorý strieľal tesne vedľa, Zríni z otočky namieril nad a prakticky vzápätí prehodil Herka, lopta ale trafila brvno. Kopaničiari boli aktívnejší, lenže Kováč po prihrávke Zríniho nedokázal prekonať Herka. Keď sa už zdalo, že diváci si gól do konca zápasu nezakričia, potiahol v 82 min. akciu po pravej strane Lučan a jeho polovysoký center si hosťujúci Gálik hlavou stočil do vlastnej brány. Hostia v závere hru ešte viac otvorili, lenže vyrovnávajúci gól sa im už streliť nepodarilo. Očakávané víťazstvo Komárna sa však zrodilo pomerne ťažko a najmä so šťastím.
Rozhodoval Laco, ŽK: Herko - Coufalík, Vojtek, 250 divákov.
MAJORKA: Herko - Kökényesi, Kršteňanský, Podlucký, Bazinský, Kamendy (80. Barvulský), Dobrý, Lučan, Uzola (16. Sklenář), Konc, Hall.
Spartak Vráble - Crystal Lednické Rovne 2:0 (1:0)
Góly: 20. a 82. Kušpál.
Úvod stretnutia bol z oboch strán opatrný, ale postupne si domáci vytvorili prevahu. V 9. min. sa ocitol vo vyloženej šanci Kušpál, avšak prestrelil. V 20. min. si však narazil loptu s Chrenom a povedľa vybiehajúceho brankára otvoril skóre. Hostia pohrozili v 27. min., keď sa k Vojtekom vyrazenej lopte dostal Kadlec, ale jeho strela smerovala vedľa domácej brány. V 42. min Pánik ideálne uvoľnil Slováka, ale tomu lopta v rozhodujúcom okamihu odskočila do náručia Hodála. Aj v druhom polčase videli diváci zaujímavý futbal, v ktorom si domáci vytvorili celý rad šancí. V 59. min. Toman z uhla mieril tesne vedľa. V 69. min. Kušpál spálil čistú šancu. O minútu hlavičkoval Mráz tesne nad a hostia o ďalšie štyri minúty neskôr spálili tutovku Basilom. Skóre stretnutia uzatvoril v 82. min. Kušpál, keď zužitkoval ideálnu Tomanovu prihrávku.
Rozhodoval Kalčík, ŽK: Pánik, Kušpál - Meliš, Martinka, Lazor, Nosický, 912 divákov.
SPARTAK: Vojtek - Slíž, Štefanka, Husár, Mráz - Pánik, Chren, Prešinský (86. ürge), Slovák (90. Gyepes), - Toman, Kušpál (86. Palenčík).
Slovan Nemšová -
Juhcelpap Štúrovo 0:0
V úvode prvého polčasu sa nehral príliš pekný futbal. Obe mužstvá sa snažili hrať hlavne zo zabezpečenej obrany a kvôli tomu sa hra pohybovala najmä v strede poľa. S pribúdajúcimi minútami iniciatívu na svoje kopačky prebrali domáci hráči, ktorí hosťujúceho brankára ohrozili najmä strelami spoza šestnástky. V 17. min bol v skrumáži pred šestnástkou hostí Chmelina, ale exportnou strelou trafil iba brvno. V 27. min tečovanú Suchého strelu Novota iba s námahou vytlačil na roh. O ďalšie pekný okamih sa postaral v 39. min Chebeň, keď z priameho kopu trafil žrď hosťujúcej brány. V závere prvého polčasu domáci zatlačili súpera pred jeho šestnástku, ale v týchto minútach zaujala iba Chebeňova hlavička, ktorá skončila vedľa ľavej žrde brány súpera. V druhom polčase domáci vystupňovali svoj tlak, súpera zatlačili na jeho polovicu, ale v koncovke im chýbalo povestné športové šťastie. V 52. min Jakúbek po rohovom kope nádherne hlavičkoval vedľa žrde. V 60. min po voľnom priamom kope skončila spolupráca Suchého a Valachoviča strelou druhého menovaného nad bránu. O štyri minúty neskôr krížnu Vavrušovu strelu Novota vytlačil na roh. V posledných minútach pri tlaku domácich hostia dvakrát pohrozili brejkami do otvorenej domácej obrany, skóre sa však nemenilo. V 90. min mohli Nemšovania strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Trška po prieniku do šestnástky hostí trafil len brankára.
Pred 250 divákmi rozhodoval F. Farkaš, ŽK: Častulín - Maršal, Gavroň, Moravčík, Balázs.
JCP: Novota - Urbán, Maršal, Obert (46. Balázs), Saláta, Gavroň, Tárnyik, Kamas, Kurák (79. Ďurica), Moravčík, Buják (61. Bábsky).
Stretnutie Slovan Levice - ŠK Blava J. Bohunice sa nehralo pre „štrajk“ domácich futbalistov.
Spartak Trnava B - Spartak Bánovce 3:1 (1:0), 39. Vido, 75. a 84. Ľ. Hanzel - 61. Stano.
Vegum Dolné Vestenice - AFC Nové Mesto 4:0 (3:0), 2. Zimmer, 11. (11 m) a 76. Kočiš, 27. Árgyusi.
SH Senica - Matador Púchov B 1:3 (0:1), 80. Liška - 16. a 65. Ondrička, 63. Škripec.

Tentoraz nenastúpili doma!
To, čo sa pošuškávalo, sa v nedeľu stalo skutočnosťou. Futbalisti Slovana Levice nenastúpili na svoj majstrovský zápas tretej ligy proti Jaslovským Bohuniciam. V tejto sezóne sa im to stalo po druhýkrát, keď pred tromi týždňami necestovali na Myjavu. Už duel minulého kola v Dohňanoch s béčkom Púchova čosi naznačoval, odohrali ho len desiati hráči. Cez týždeň bolo hráčom sľúbené, že dostanú nejaké financie, ktoré nevideli už od minulej sezóny. Lenže opäť sa nič nezmenilo, hráči neuvideli ani len korunu. „Snažil som sa hráčov presvedčiť, že nenastúpiť na zápas je to najkrajnejšie riešenie. Lenže tento stav už trvá príliš dlho a ani mne už hráči neveria, že sa niečo zmení. Preto volili túto formu protestu. V sobotu sme sa mali stretnúť s potencionálnymi sponzormi. Hráči prišli na štadión, ale ľudia, ktorí prisľúbili pomoc, sa na stretnutie nedostavili,“ povedal nám v čase zápasu terajší tréner mužstva Slovana Levice Jozef Pavlík. Už pred časom, keď boli futbalisti na sedení u primátora mesta Štefana Mišáka, im bola prisľúbená pomoc. Vraj peniaze boli už v tom čase, ale zdá sa, že to pravda nebola. „Je nám ľúto divákov, ktorí prišli na zápas, ale museli sme niečo urobiť. Situácia sa len naťahuje, nič konkrétne sa nepodarilo vyriešiť. Dnes ani nemal kto otvoriť šatne pre súperových hráčov,“ opísal terajšiu situáciu v klube jeden z najskúsenejších hráčov Štefan Víg.