Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Susedské derby pre Topoľčany a Štúrovo

III. liga. Spartak Bánovce - MFK Topvar Topoľčany 0:2 (0:1). Góly: 33. Mikuška, 76. Šmitala (11 m). Domáci po sľubných náznakoch v predošlých stretnutiach ďaleko zaostali za očakávaním, úplne prepadli a svojim výkonom urazili priaznivcov bánovského futbal

Spartak Bánovce - MFK
Topvar Topoľčany 0:2 (0:1)
Góly: 33. Mikuška, 76. Šmitala (11 m).
Domáci po sľubných náznakoch v predošlých stretnutiach ďaleko zaostali za očakávaním, úplne prepadli a svojim výkonom urazili priaznivcov bánovského futbalu. Od prvých minút hrali odovzdaný pomalý futbal starých pánov, bez pohybu, nasadenia a nápadu s množstvom nepresností. Stereotypne nakopávali dopredu vysoké lopty, na ktoré nízki domáci útočníci proti urasteným zadákom hostí nemali žiadnu šancu. Hostia hrali koľko potrebovali, a tak sa väčšinu zápasu nebolo na čo pozerať. Hra na trávniku len vzdialene pripomínala futbal... Príležitosti sa rodili nie po premyslených akciách, ale po hrubých chybách obrán a tých domáci urobili v tomto zápase neúrekom. Domáci mali len dve príležitosti, keď Šebo sám pred brankárom v 77. min. nastrelil iba jeho nohy a pár minút pred koncom ďalekonosný pokus Jurčáka tesne minul bránu hostí. Tí boli v konečnom dôsledku o čosi futbalovejší a mali aj viac príležitostí. V 33. min. unikol po pravom krídle Mikuška, predral sa až pred brankára a otvoril skóre. Gólom zaváňala aj skrumáž v 34 min., keď lopta lietala pred päťkou domácich, ale Tóth trafil len žrď. Tutovky spálili hlavičkami blízka v 66. min. Mucha a v 69. min. Teplanský. Definitíva výsledku padla v 76. min. keď po faule Podoláka na Mikušku bezpečne premenil penaltu Šmitala.
Pred 200 divákmi rozhodoval Santa, ŽK: Križko - Teplanský.
MFK: Baláž - Čuhák, Bačík, Teplanský, Tóth, Hlobik, Sepeši, Mucha, Murko (46. Buday), Mikuška (90. Višňovský), Šmitala (89. Chuťka). PETER BULÍK
MFK Myjava/Turá Lúka
- Spartak Vráble 4:2 (2:0)
Góly: 30. Buček, 44. Zríni, 47. Kováč (11 m), 75. Kumančík - 58. Gyepes, 79. Slovák.
V prvom polčase boli lepší domáci, ktorí podnikali útoky hlavne po pravej strane cez Gálika. Konečne dokázali svoje šance aj premeniť. Už v 2. min priamy kop F. Bruška zo 16 m preletel tesne vedľa vinkla. Pohrozili aj hostia, ale Balko šancu zahodil a Gyepes v páde netrafil bránu. Do tretice v 26. min veľkú šancu trestuhodne zahodil Chren. Potom prišla séria rohových kopov domáceho tímu a zo štvrtého v poradí dal Buček prvý gól po chybe brankára. Do prestávky pekne vystrelili Raček a F. Bruško, ich strely minuli cieľ. V 44. min kopali domáci roh a Zríni stanovil polčasový výsledok opäť s prispením Vojteka. Na začiatku druhého polčasu bol v 16-tke faulovaný Kosík a pokutový kop Kováč bezpečne premenil - 3:0. V 55. min zahodil Buček dobrú príležitosť a od tohto okamihu boli herne lepší hostia. Povzbudil ich gól v 58. min, keď zo šestnástky presne trafil krížnou strelou Gyepes. Vráble potom ovládli hru v strede poľa a domáci akoby sa strachovali o výsledok. V 60. min Kosík šancu zahodil, ale v 75. min opäť po rohu a tretej chybe brankára hostí dal Kumančík hlavou na 4:1. Prešli len štyri minúty a podobná situácia sa odohrala na druhej strane, keď po rohu domáca obrana zaspala a Slovák znížil na 4:2.
Rozhodoval Koníček. ŽK: Kvasnica, Raček - Slíž, Palenčík, 200 divákov.
SPARTAK: V. Vojtek - Slíž, Štefanka, Husár, Mráz, Palenčík (60. Prešinský), Chren, Gyepes, Slovák, Toman, Balko (46. Ürge). (tn)
Juhcelpap Štúrovo - KFC Majorka Komárno 1:0 (1:0)
Góly: 43. Buják.
Stretnutie malo svižný úvod. Už v druhej min Novota len s námahou vytlačil strelu na roh, v 3. min. Urbánov trestný kop tesne minul bránu hostí, takisto ako strela Kamasa v 11. min. Po úvodnej štvrťhodine však hra upadla do priemeru. Obe mužstvá sa síce snažili hrať rýchlo a kombinačne, ale nepresnosti im bránili v rozvinutí hry. Až v závere prvého polčasu domáci spresnili kombináciu a po štandardke v 43. min., keď center z ľavej strany preletel chumáčom hráčov pred Herkom a našiel Bujáka, ktorý zaznamenal prvý a ako sa ukázalo aj rozhodujúci gól stretnutia. Úvod druhého dejstva patril opäť JCP, keď v 47. min. Tárnyik z vyloženej šance trafil hlavou vedľa. Štúrovo malo miernu územnú prevahu, ale do šancí sa príliš nedostávalo. Komárno čakalo na kontry, ale obrana Štúrovčanov stála n pevných nohách. Posledných desať minút hostia silou vôle zatlačili, ale do šance sa nedostali. Na druhej strane predviedli domáci štyri rýchle kontry, ktoré zaváňali gólom, ale vždy finálna prihrávka bola nepresná, takže ku zmene skóre už nedošlo.
Rozhodoval Mikulaj, ŽK: Bábsky, Kamas, Kurák, 300 divákov.
JCP: Novota - Urbán, Maršal, Kurák, Saláta, Gavroň, Tárnyik (55. Ďurica), Kamas, Buják (77. K. Balázs), Moravčík, Bábsky (61. Obert). KFC: Herko - Kökényesi, Krsteňanský, Sklenář, Bazinský, Kamendy (75. Lúčan), Poruba (54. Dobrý), Tóth, Uzola, Konc, Barvulský (82. Kozáček). JÁN ORAVEC
Crystal Lednické Rovne
- FKM Nové Zámky 2:0 (1:0)
Góly: 10. Šatka, 57. Kadlec.
Zápas poznačil dážď, ale na kĺzkom teréne začali lepšie domáci, ktorí zatlačili súpera na jeho polovicu. Skóre zápasu otvoril v 10. min Šatka, keď dorazil center J. Martinku do brány. Potom Meliš mieril nad bránu a ďalšiu peknú akciu domácich zakončoval Nosický, ale gólman hostí reflexívne vyrazil loptu nad brvno a Basilovu strelu vytlačil na roh. Vyznamenal sa aj pri gólovej hlavičke Šatku. Prevaha sklárov bola očividná, ale gól Bagina neplatil pre ofsajd a strelu Detka vyrazil opäť pozorný Rybánsky. Polčas skončil nakoniec prijateľným výsledkom pre hostí. Po zmene strán pokračoval tlak futbalistov Lednických Rovní, ale strelu Nosického vyrazil so šťastím Rybánsky a Holeščák trafil len do žrde. Prevahu domácich korunoval v 57. min gólom Kadlec po prihrávke P. Martinku. Domáci ovládli hru, ale nemali šťastie a herný prejav im kazil aj hustý dážď. Obrana hostí odkopla loptu pred Melišom na roh, na opačnej strane pohrozili Dang Van a Polgár, ale Hodála neprekvapili. Skóre zápasu uzavrel domáci Kadlec a Rybanský vzápätí opäť zachránil hostí od ďalšieho presného zásahu. Jesennú sezónu ukončili domáci hráči víťazstvom a diváci odchádzali s výkonom mužstva spokojní.
Pred 300 divákmi rozhodoval Gábor. ŽK: Trnka, Píš, Döme.
FKM: Rybánsky - Píš (84. Rajko), Michalička, Zsák, Polgár, Poláček, Trnka, Döme, Sebestyéni (66. Vadkerti), Dang Van, Trnka (57. Hlavačka). STANISLAV DETKO
AFC Nové Mesto n/V. -
Slovan Levice 8:0 (2:0)
Góly: 32., 58., 87., 88. M. Bogora, 39. Omasta, 53. Balocký, 62. Šupka, 83. Švajka
Levičania nastúpili na stretnutie s viacerými dorastencami, konečný výsledok sa však nerodil ľahko. AFC si prvých 30 minút zrejme myslel, že hostia sa porazia sami a poriadne sa pohrali s nervami fanúšikov. Mladí Levičania ukázali v prvom polčase veľkú bojovnosť a nasadenie, ale herne zaostávali. Prvý gól padol až v 32. min, keď najvyššie vyskočil M. Bogora a otvoril skóre. V 35. min bol po konzultácii s asistentom rozhodcu vylúčený P. Bogora, ktorý v súboji o loptu stúpil v behu na obrancu hostí. Domácim sa aj v oslabení ešte do prestávky podarilo dať druhý úspech, keď Omasta prestrelil Ivaniča. Do druhého polčasu nastúpili domáci s dvoma zmenami, a to bol rozhodujúci krok k vylepšeniu si skóre. V 53. min sa po rohu Gabriša presadil hlavou Balocký a o päť minút neskôr poslal Omasta center na hlavu M. Bogorovi a ten zvýšil na 4:0. K strelcom hlavou sa pridal aj Šupka v poradí piatym gólom. Po tomto hostia rezignovali a vyslúžili si sériu ŽK. Po druhej ŽK musel odísť predčasne pod sprchy Hlaváčik za faul na M. Bogoru v pokutovom území. Nariadený kop z bieleho bodu Vojtech napálil do brvna. Vystriedal ho Švajka a ten razantnou hlavičkou zvýšil na 6:0. V závere sa zapísal hetrikom M. Bogora, to mu však nestačilo a pridal aj svoj štvrtý gól a uzavrel stav na konečných 8:0.
Pred 200 divákmi rozhodoval Formel, ŽK: Bočák, Rojko - Gabaš, Hlaváčik, Gonda. ČK: 35. P. Bogora - 70. Hlaváčik.
SLOVAN: Ivanič - Ťuťuris, Hlaváčik, Zórád (78. Graus), Kysel, M. Gonda, Víg, Meňhard (57. Krenčan), Soboňa, J. Gonda, Gabaš. BORIS OSTRENKA
Púchov B - Nemšová 2:1 (1:0), 24. Ondrička, 62. Náther - 78. Krchňávek. Trnava B - Dolné Vestenice 3:1 (1:0), 37. Strečanský, 62. Molnár, 88. Vido - 79. Kočiš (11 m). J. Bohunice - Senica 4:1 (1:0), 41. A. Kobetič, 65. Gerši, 84. a 88. Greguška - 82. Malý.
1. Púchov B 15 11 0 4 29:9 33 (+9)
2. D. Vestenice 15 10 2 3 30:13 32 (+8)
3. Trnava B 15 9 3 3 33:15 30 (+6)
4. Led. Rovne 15 8 4 3 26:11 28 (+4)
5. Vráble 15 8 2 5 18:13 26 (+5)
6. Nové Mesto 15 8 2 5 25:20 26 (+2)
7. Topoľčany 15 7 4 4 19:13 25 (+4)
8. Štúrovo 15 6 6 3 28:15 24 ( 0)