Streda, 3. jún, 2020 | Meniny má KarolínaKrížovkyKrížovky

K CERO dovolilo Levičanom iba 51 bodov

Povzbudení víťazstvom v Komárne cestovali basketbalisti Nitry na ďalšie krajské derby do Levíc. Navyše, v ich drese debutovala nová akvizícia z Litvy.

Extraliga mužov

BK Levice - ŠK K CERO SPU Nitra 51:66 (10:17, 25:34, 35:53). Domáce strelecké trápenie odštartovali dva zahodené trestné hody Sýkoru, a tak šli do vedenia hostia. Tí nastúpili od začiatku s Litovčanom Vaišvilom, ktorý chytil taktovku pevne do svojich rúk. Pohyblivá obrana hostí na súpera platila, a tak Nitrania postupne zvyšovali náskok (3:11, 10:21). Ani po obrátke neprišiel očakávaný nástup Levičanov, ktorí často kazili a nezabrali im ani pivoti. Naopak, pod domácim košom sa začal strelecky viac presadzovať Vaišvila a K CERO viedlo po tretej časti o 18 bodov. Sedem minút pred koncom stiahli Soosovi zverenci na 44:55, avšak hostia si už druhé víťazstvo za sebou z palubovky súpera nenechali vziať. Pečatila ho sekundu pred koncom trojka Semana.
Rozh. L. Janáč a Černušák, TH: 16/9 - 21/16, trojky 6 - 4, fauly: 22 - 21, 5 OCH: 35. Klein, 650 divákov.
BK: Michálik 12 (2), Sýkora 10 (3), Klein 5, Lutovský 3, Meluš (Činčura 8, Drobnjak 6 (1), Krkoš 4, Červenka 3, Kucsa).
K CERO: Vaišvila 19 (1), Tomek 16, Seman 13 (3), Fapšo 8, Vojtek 2 (Páleník 6, Marko 2, Mladenovič).
Pavol Soos, tréner Levíc: Zápas sme si prehrali sami, hrali sme s prílišným rešpektom a opäť sme zlyhali v hlavách. Kvalita kádra Nitry nezodpovedá jej postaveniu v tabuľke.
Ľubomír Urban, tréner Nitry: Sme radi, že sa nám podarilo zmazať straty z domácej palubovky. Mali sme aj hluché miesta, avšak naša kompaktnejšia obrana dovolila súperovi málo skórovať.
Spišská Nová Ves - Komárno 91:58 (48:41), Kablár 14, Ivan 12, Čurovič 11. Komárno držalo krok s domácimi iba v prvej štvrtine. Potom začal dominovať nováčik. Tretiu štvrtinu dokonca domáci vyhrali 28:10.
Ostatné výsledky: Handlová - Inter 91:64, Lučenec - Žilina 78:61, Svit - Košice 66:49.
10. Žilina 8 1 7 478:641 9
9. kolo - 26. 11. o 18.00 h Komárno - Svit, 27. 11. o 15.00 h Žilina - Levice, o 18.00 h Nitra - Sp. N. Ves.
Liga ml. mužov: 27. 11. Nitra - Handlová, 28. 11. Nitra - Prievidza.

I. liga žien
BK SBD Juh Rožňava - BK Inpek Bonas UKF Nitra 73:62 (42:31). Nitrianky od začiatku podcenili domáci tím a zahrali slabo. Polčasové skóre hostky síce v tretej štvrtine zvýšenou aktivitou otočili vo svoj prospech na 48:45, lenže potom sa opäť až príliš uspokojili a Rožňavčanky, aj za výdatnej pomoci rozhodcov, najmä v záverečnej štvrtine, napokon zápas vyhrali.
UKF: Šimončičová 10, Vidová 9, Filípková 7, Benkovičová 16, Hančinová 3, Tallová 2, Árendášová 2, Homolová 6, Šprtelová 7, Remencová, Bírová.
1. BKSD Michalovce - BK Inpek Bonas UKF Nitra 60:48 (29:28). Po vyhratej prvej štvrtine (11:18) Nitrianky svoj náskok neudržali, pretože hráčky si prestali plniť svoje úlohy. V poslednej štvrtine v snahe zvrátiť vývoj zápasu sa do ich radov vkradla nervozita, ktorá priniesla nepremieňanie vyložených šancí i trestných hodov, a tak sa aj tentokrát tešili z víťazstva ich súperky.
UKF: Šimončičová 6, Vidová 7, Filípková 13, Benkovičová 5, Hančinová 6, Tallová 2, Árendášová 2, Šprtelová 3, Remencová 2, Homolová, Bírová.
Ďalší program: 4. 12. Nitra - Ružomberok B, 5. 12. Nitra - Sabinov.

1. Môžu nohavičky pomôcť ženám ostať sebavedomými?