Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky

Futbalová fiesta pokračuje na Štefana

Po predstaviteľoch futbalovej špičky v regióne dostanú na Vianočnom turnaji Nitrianskych novín príležitosť ukázať svoje kvality samozrejme aj mužstvá z oblastných súťaží a piatej ligy.

Sedemnásť papierovo slabších tímov bude v nedeľu 26. decembra bojovať o postup do druhého dňa, kde bude na nich čakať tucet nasadených celkov. Počas oboch dní sa hrá od 8.00 h opäť v športovej hale Olympia a takisto na mantinely. Prvenstvo z vlaňajšieho ročníka obhajujú Výčapy-Opatovce, ktoré sú aj tabuľkovo najvyššie postaveným tímom.
Hrá sa na hádzanárske ihrisko, brankár + štyria hráči v poli, 2 x 10 minút, na registračné preukazy. Z barážových skupín postupujú do druhého dňa iba víťazi. V pondelok 27. decembra postupujú zo základných skupín do štvrťfinále prvé dva celky. Ďalej sa už hrá k.o. systémom až po finále, ktoré je na programe o 19.40 h. Stretnutia povedú rozhodcovia Lerint, Pucher, Cabaj a Kukla. Tri najlepšie mužstvá budú odmenené pohármi, vyhodnocovať sa budú aj najlepší brankár, hráč a strelec, ako aj all stars turnaja. Okrem podpory Slovenskej sporiteľne patrí zo strany organizátorov vďaka aj ďalším dvom hlavným partnerom podujatia - Západoslovenskému futbalovému zväzu a Oblastnému futbalovému zväzu v Nitre.
Žrebovanie oblastnej fázy sa uskutočnilo v utorok v priestoroch Divadelnej reštaurácie. Zástupcovia klubov nám prezradili ich reakcie na žreb a turnajové ambície.
Účastníci hlavného turnaja
Miloš Belák, Veľký Cetín: So žrebom sme vcelku spokojní, hoci Klasov vie byť nepríjemný. Chceme postúpiť do štvrťfinále a pokúsime sa dostať aj do najlepšej štvorky.
Ján Balázs, Klasov: Niektorí naši hráči hrávajú miniligu, ale zrejme nenastúpime kompletní. Hoci hala nemá favorita, chceme obstáť čo najlepšie.
Pavol Filo, N. Hrnčiarovce: Žreb nám príliš neprial, ale náš mladý káder určite zabojuje o štvrťfinále. Kľúčový asi bude zápas s Klasovom.
Andrej Rus, Čechynce: Máme problémy s úzkym kádrom, ale turnaj sme nechceli vynechať. Radi by sme sa pokúsili zopakovať minuloročné prekvapujúce tretie miesto.
Štefan Štefek, Janíkovce: Naše vlaňajšie druhé miesto by sme radi obhájili. Polovica mužstva hráva súťažne malý futbal, tak by mali ukázať svoje kvality.
Milan Čaládi, Golianovo: V skupine nás čakajú dva derby zápasy. Hráme iba druhú triedu, preto veľké oči mať nemôžeme, ale určite sa popasujeme a zabojujeme o to, aby sme do ďalších bojov postúpili.
Július Hupka, Výčapy-Opatovce: Sme vlaňajším víťazom a ja verím, že mužstvo ani v tomto roku nesklame. Skupina síce nie je ľahká, chlapci však našu dôveru majú. Obhájiť prvenstvo je ťažšie, ako ho získať, ale máme konsolidovaný a dostatočne skúsený tím na to, aby sa nám to mohlo podariť. A to je aj náš cieľ.
Ivan Guzmický, Ivanka: Ideme s mladým kádrom a nemáme veľké ciele. Chceme si schuti zahrať, vyskúšať novinku s mantinelmi a potrápiť súperov.
Martin Hamada, Čeľadice: Myslím si, že našu skupinu možno celkom smelo označiť ako skupinu smrti, pretože je zo všetkých najťažšia. Naším cieľom je, rovnako ako každý rok, postúpiť z nej a potom sa snažiť prekvapiť. Výčapy-Opatovce a Ivanka však vždy hrali o popredné priečky, takže to bude veľmi ťažké.
Milan Mareček, Zbehy: Turnaj berieme ako súčasť prípravy, ale keďže máme v tíme aj sálovkárov, chceme ukázať pekný futbal, určite postúpiť zo skupiny a potom sa uvidí.
Miroslav Černek, Cabaj-Čápor: V hale sa nám nezvykne dariť a necítime sa byť veľkými favoritmi. Ale pokúsime sa postúpiť do štvrťfinále.
Ľubomír Báleš, Šurianky: Tentokrát sme priamo v hlavnom turnaji a favoritom našej skupiny sú určite Zbežania. V derby zápase s nimi ich budeme chcieť potrápiť, a ak sa podarí, radi by sme postúpili z druhého miesta. Spokojní budeme, keď zanecháme taký dobrý dojem ako vlani.
Účastníci kvalifikácie
Jozef Gál, Žirany: Podľa jesenných tabuliek sme favoritom našej barážovej skupiny. To by sme chceli potvrdiť a potom sa v hlavnom turnaji pokúsiť prekvapiť.
Ladislav Hajdu, Pohranice: Žreb je prijateľný, ale o výsledok nám príliš nejde. Na turnaji budeme po prvýkrát a vnímame ho aj ako určitú zaujímavú rozlúčku s rokom 2004 pre našu futbalovú partiu.
Jaroslav Vašura, Báb: Lepšiu skupinu sme si zrejme ani nemohli želať. Máme síce mladé mužstvo, ktoré príde na turnaj najmä zbierať skúsenosti, verím však, že karty na ňom zamiešame.
Milan Mišák, Veľká Dolina: Na turnaji sme po prvýkrát a viac-menej sme sa naň prihlásili zo zvedavosti. Veľké ambície nemáme, pre nás je to skôr zbieranie skúseností. Hanbu si ale spraviť nechceme.
Peter Miškovič, Beladice: Na turnaj ideme po prvý raz, ako favoriti sa necítime. Spestríme si prechodné obdobie a vyskúšame, či niečo vieme s loptou v hale.
Ladislav Bencz, Kolíňany: Skupina je prijateľná a trúfame si z nej postúpiť. Chlapci sa na turnaj pripravujú v našej malej telocvični.
Roman Tomiš, Jarok: Žreb je vcelku priaznivý, ale v hale to bude pre nás niečo nové. Chceme si však spríjemniť sviatky a jednoducho si zahrať futbal, bez veľkých ambícií.
Richard Mankovecký, Choča: Na turnaji sa predstavíme po prvýkrát, našu účasť však berieme ako súčasť zimnej prípravy. Beladice a Kolíňany poznáme, Jarok je pre nás veľkou neznámou. Ideme do niečoho nového, ale ja verím, že nesklameme.
Jozef Ťapušík, Lužianky: Skupina nie je najhoršia, najväčším súperom budú Alekšince. Naším cieľom je postúpiť do druhého dňa.
Peter Mikula, Alekšince: Náš mladý káder sa pripravuje na tréningoch v telocvični. Zo skupiny sa dá postúpiť a my chceme zabojovať o to, aby sme sa dostali do druhého dňa.
Stanislav Kónya, Štefanovičová: Alekšince a Lužianky poznáme z majstrovských zápasov, Paňa je však neznámou. Vieme, že na turnaji dieru nespravíme, ale berieme ho ako spestrenie zimnej prípravy a rozhodne svoju kožu lacno nepredáme. Ak sa podarí, aspoň z baráže by sme chceli postúpiť.
Vladimír Brath, Paňa: Skupina je dosť dobrá, my však nepotrebujeme nikomu nič dokazovať, pretože si v medzisviatkovom období ideme hlavne zahrať. O postupe nehovoríme, záležať bude od vývoja situácie v samotných zápasoch a potom sa uvidí.
Vladimír Ternény, V. Zálužie: Skupina sa nám páči a určite sa pobijeme o postupové miesto. Ideme si spestriť vianočné sviatky, ale určite aj s cieľom zahrať najlepšie, ako vieme.
Miroslav Svýba, Chrenová: Skupina je určite zaujímavá a pre nás podľa mňa celkom dobrá. Ambície máme iba tie najvyššie, takže do druhej fázy sa určite chceme dostať a potom postupovať krok po kroku čo najďalej.
Jozef Račko, D. Krškany: Naším cieľom je skrátka zahrať si futbal a len uvidíme, či zamiešame karty. Skupina je asi najťažšia, ale aspoň si zahráme štyri zápasy.
Miloš Gajdoš, Lukáčovce: Na turnaj sa tešíme, navyše si zahráme o zápas viac. Bude to spestrenie zimnej prípravy. Nie sme favoriti, môžeme len prekvapiť.
Karol Gajan, Čakajovce: Skupina je vyrovnaná a favorit sa v nej hľadá iba ťažko. Podľa tabuliek by sme mali byť outsiderom, ale v kádri máme niekoľkých sálovkárov, a tak by sme radi prekvapili.

Skryť Vypnúť reklamu
KVALIFIKÁCIA - 26. 12. SKUPINA A 8.00 Pohranice - Báb 8.44 Žirany - V. Dolina 9.28 Pohranice - V. Dolina 10.12 Žirany - Báb 10.56 Báb - V. Dolina 11.40 Žirany - Pohranice SKUPINA B 8.22 Kolíňany - Jarok 9.06 Beladice - Choča 9.50 Kolíňany - Choča 10.34 Beladice - Jarok 11.18 Jarok - Choča 12.02 Beladice - Kolíňany SKUPINA C 12.26 Alekšince - Štefanovičová 13.10 Lužianky - Paňa 13.54 Alekšince - Paňa 14.38 Lužianky - Štefanovičová 15.22 Štefanovičová - Paňa 16.06 Lužianky - Alekšince SKUPINA D 12.48 Chrenová - Čakajovce 13.32 V. Zálužie - Lukáčovce 14.16 Chrenová - D. Krškany 14.00 Lukáčovce - Čakajovce 15.44 V. Zálužie - D. Krškany 16.28 Chrenová - Lukáčovce 16.50 V. Zálužie - Čakajovce 17.12 D. Krškany - Lukáčovce 17.34 V. Zálužie - Chrenová 17.56 D. Krškany - Čakajovce Hlavný turnaj - 27. 12. SKUPINA A 8.00 Klasov - N. Hrnčiarovce 8.44 Veľký Cetín - kvalifikant C 9.28 Klasov - kvalifikant C 10.12 Veľký Cetín - N. Hrnčiarovce 10.56 N. Hrnčiarovce - kvalifikant C 11.40 Veľký Cetín - Klasov SKUPINA B 8.22 Janíkovce - Golianovo 9.06 Čechynce - kvalifikant A 9.50 Janíkovce - kvalifikant A 10.34 Čechynce - Golianovo 11.18 Golianovo - kvalifikant A 12.02 Čechynce - Janíkovce SKUPINA C 12.26 Ivanka - Čeľadice 13.10 Výč.-Opatovce - kvalifikant B 13.54 Ivanka - kvalifikant B 14.38 Výč.-Opatovce - Čeľadice 15.22 Čeľadice - kvalifikant B 16.06 Výč.-Opatovce - Ivanka SKUPINA D 12.48 Cabaj-Čápor - Šurianky 13.32 Zbehy - kvalifikant D 14.16 Cabaj-Čápor - kvalifikant D 15.00 Zbehy - Šurianky 15.44 Šurianky - kvalifikant D 16.28 Zbehy - Cabaj-Čápor ŠTVRŤFINÁLE 16.52 A1 - C2 17.14 D1 - B2 17.36 C1 - A2 17.58 B1 - D2 SEMIFINÁLE 18.26 víťazi 1. a 2. štvrťfinále 18.50 víťazi 3. a 4. štvrťfinále O 3. MIESTO: 19.15 FINÁLE: 19.40

Inzercia - Tlačové správy

 1. Po mesiacoch konečne jazdia na nových autách
 2. Príbehy investorov: Na čo si dávať pozor?
 3. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
 4. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
 5. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 6. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
 7. Ako môžu deti stráviť zmysluplný čas s modernými technológiami?
 8. Viete, ako dlho trvá stiahnuť 3 GB v 5G sieti?
 9. Aká je pravda o francúzskych autách?
 10. Tajná komunita, v ktorej nakupujete so zľavami až do 80%
 1. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
 2. Ceny nehnuteľností stále rastú. Je čas investovať
 3. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
 4. Bakalárske študijné programy na FVT
 5. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
 6. McDonald’s spustil službu McDelivery už aj v Prešove
 7. Slovak model of the short - time work (Kurzarbeit)
 8. Po mesiacoch konečne jazdia na nových autách
 9. Ako môžu deti stráviť zmysluplný čas s modernými technológiami?
 10. Viete, ako dlho trvá stiahnuť 3 GB v 5G sieti?
 1. Tajná komunita, v ktorej nakupujete so zľavami až do 80% 12 698
 2. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy? 11 846
 3. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér 9 242
 4. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 9 224
 5. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel 8 285
 6. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 8 122
 7. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania 7 455
 8. Nákupy, ktoré rozbúchajú srdce v nákupnom centre Novum Prešov 6 713
 9. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku 6 625
 10. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite 5 618
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Ilustračné foto

Návštevník musí byť zaočkovaný, mať negatívny test alebo potvrdenie o prekonaní koronavírusu.

5 h
Atypický obrázok: Marek Slovák sa v drese Košíc teší z gólu do siete Nitry. Pohyblivý center sa vracia na východ. Doma bude corgoňom chýbať, v uplynulej sezóne bol útočníkom s najvyrovnanejšou formou aj druhým najproduktívnejším hráčom tímu.

Miláčik tribún bude otcom a aj preto odchádza.

3 h
Začínajú sa MS v hokeji 2021. Pozrite si športový TV program.

Slováci v ére samostatnosti idú na svetový hokejový šampionát už po 25-krát. Aké sú ich šance a čo všetko ich na tomto športovom podujatí čaká, aj o tom je mimoriadna príloha, ktorú nájdete tento týždeň v týždenníkoch MY na celom Slovensku.

16. máj
Krásne mesto, krásny štadión, krásna história, ale jeden veľký futbalový hlavybôľ.

Futbalisti rekordne piatykrát v histórii vypadli do druhej slovenskej ligy.

10 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Stokilovú šelmu zazrela aj lesníkova manželka. Bola len dvesto metrov od okraja dediny.

16. máj

Za posledných 24 hodín stúpla hladina o 42 centimetrov.

7 h

Na najvyššom podlaží sú kancelárske priestory. Reštaurácia na prízemí bude mať vonkajšie sedenie.

12 h

Jedno nešťastie sa stalo v prírode, druhé v bytovke.

10 h

Už ste čítali?