Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Futbalová fiesta pokračuje na Štefana

Po predstaviteľoch futbalovej špičky v regióne dostanú na Vianočnom turnaji Nitrianskych novín príležitosť ukázať svoje kvality samozrejme aj mužstvá z oblastných súťaží a piatej ligy.

Sedemnásť papierovo slabších tímov bude v nedeľu 26. decembra bojovať o postup do druhého dňa, kde bude na nich čakať tucet nasadených celkov. Počas oboch dní sa hrá od 8.00 h opäť v športovej hale Olympia a takisto na mantinely. Prvenstvo z vlaňajšieho ročníka obhajujú Výčapy-Opatovce, ktoré sú aj tabuľkovo najvyššie postaveným tímom.
Hrá sa na hádzanárske ihrisko, brankár + štyria hráči v poli, 2 x 10 minút, na registračné preukazy. Z barážových skupín postupujú do druhého dňa iba víťazi. V pondelok 27. decembra postupujú zo základných skupín do štvrťfinále prvé dva celky. Ďalej sa už hrá k.o. systémom až po finále, ktoré je na programe o 19.40 h. Stretnutia povedú rozhodcovia Lerint, Pucher, Cabaj a Kukla. Tri najlepšie mužstvá budú odmenené pohármi, vyhodnocovať sa budú aj najlepší brankár, hráč a strelec, ako aj all stars turnaja. Okrem podpory Slovenskej sporiteľne patrí zo strany organizátorov vďaka aj ďalším dvom hlavným partnerom podujatia - Západoslovenskému futbalovému zväzu a Oblastnému futbalovému zväzu v Nitre.
Žrebovanie oblastnej fázy sa uskutočnilo v utorok v priestoroch Divadelnej reštaurácie. Zástupcovia klubov nám prezradili ich reakcie na žreb a turnajové ambície.
Účastníci hlavného turnaja
Miloš Belák, Veľký Cetín: So žrebom sme vcelku spokojní, hoci Klasov vie byť nepríjemný. Chceme postúpiť do štvrťfinále a pokúsime sa dostať aj do najlepšej štvorky.
Ján Balázs, Klasov: Niektorí naši hráči hrávajú miniligu, ale zrejme nenastúpime kompletní. Hoci hala nemá favorita, chceme obstáť čo najlepšie.
Pavol Filo, N. Hrnčiarovce: Žreb nám príliš neprial, ale náš mladý káder určite zabojuje o štvrťfinále. Kľúčový asi bude zápas s Klasovom.
Andrej Rus, Čechynce: Máme problémy s úzkym kádrom, ale turnaj sme nechceli vynechať. Radi by sme sa pokúsili zopakovať minuloročné prekvapujúce tretie miesto.
Štefan Štefek, Janíkovce: Naše vlaňajšie druhé miesto by sme radi obhájili. Polovica mužstva hráva súťažne malý futbal, tak by mali ukázať svoje kvality.
Milan Čaládi, Golianovo: V skupine nás čakajú dva derby zápasy. Hráme iba druhú triedu, preto veľké oči mať nemôžeme, ale určite sa popasujeme a zabojujeme o to, aby sme do ďalších bojov postúpili.
Július Hupka, Výčapy-Opatovce: Sme vlaňajším víťazom a ja verím, že mužstvo ani v tomto roku nesklame. Skupina síce nie je ľahká, chlapci však našu dôveru majú. Obhájiť prvenstvo je ťažšie, ako ho získať, ale máme konsolidovaný a dostatočne skúsený tím na to, aby sa nám to mohlo podariť. A to je aj náš cieľ.
Ivan Guzmický, Ivanka: Ideme s mladým kádrom a nemáme veľké ciele. Chceme si schuti zahrať, vyskúšať novinku s mantinelmi a potrápiť súperov.
Martin Hamada, Čeľadice: Myslím si, že našu skupinu možno celkom smelo označiť ako skupinu smrti, pretože je zo všetkých najťažšia. Naším cieľom je, rovnako ako každý rok, postúpiť z nej a potom sa snažiť prekvapiť. Výčapy-Opatovce a Ivanka však vždy hrali o popredné priečky, takže to bude veľmi ťažké.
Milan Mareček, Zbehy: Turnaj berieme ako súčasť prípravy, ale keďže máme v tíme aj sálovkárov, chceme ukázať pekný futbal, určite postúpiť zo skupiny a potom sa uvidí.
Miroslav Černek, Cabaj-Čápor: V hale sa nám nezvykne dariť a necítime sa byť veľkými favoritmi. Ale pokúsime sa postúpiť do štvrťfinále.
Ľubomír Báleš, Šurianky: Tentokrát sme priamo v hlavnom turnaji a favoritom našej skupiny sú určite Zbežania. V derby zápase s nimi ich budeme chcieť potrápiť, a ak sa podarí, radi by sme postúpili z druhého miesta. Spokojní budeme, keď zanecháme taký dobrý dojem ako vlani.
Účastníci kvalifikácie
Jozef Gál, Žirany: Podľa jesenných tabuliek sme favoritom našej barážovej skupiny. To by sme chceli potvrdiť a potom sa v hlavnom turnaji pokúsiť prekvapiť.
Ladislav Hajdu, Pohranice: Žreb je prijateľný, ale o výsledok nám príliš nejde. Na turnaji budeme po prvýkrát a vnímame ho aj ako určitú zaujímavú rozlúčku s rokom 2004 pre našu futbalovú partiu.
Jaroslav Vašura, Báb: Lepšiu skupinu sme si zrejme ani nemohli želať. Máme síce mladé mužstvo, ktoré príde na turnaj najmä zbierať skúsenosti, verím však, že karty na ňom zamiešame.
Milan Mišák, Veľká Dolina: Na turnaji sme po prvýkrát a viac-menej sme sa naň prihlásili zo zvedavosti. Veľké ambície nemáme, pre nás je to skôr zbieranie skúseností. Hanbu si ale spraviť nechceme.
Peter Miškovič, Beladice: Na turnaj ideme po prvý raz, ako favoriti sa necítime. Spestríme si prechodné obdobie a vyskúšame, či niečo vieme s loptou v hale.
Ladislav Bencz, Kolíňany: Skupina je prijateľná a trúfame si z nej postúpiť. Chlapci sa na turnaj pripravujú v našej malej telocvični.
Roman Tomiš, Jarok: Žreb je vcelku priaznivý, ale v hale to bude pre nás niečo nové. Chceme si však spríjemniť sviatky a jednoducho si zahrať futbal, bez veľkých ambícií.
Richard Mankovecký, Choča: Na turnaji sa predstavíme po prvýkrát, našu účasť však berieme ako súčasť zimnej prípravy. Beladice a Kolíňany poznáme, Jarok je pre nás veľkou neznámou. Ideme do niečoho nového, ale ja verím, že nesklameme.
Jozef Ťapušík, Lužianky: Skupina nie je najhoršia, najväčším súperom budú Alekšince. Naším cieľom je postúpiť do druhého dňa.
Peter Mikula, Alekšince: Náš mladý káder sa pripravuje na tréningoch v telocvični. Zo skupiny sa dá postúpiť a my chceme zabojovať o to, aby sme sa dostali do druhého dňa.
Stanislav Kónya, Štefanovičová: Alekšince a Lužianky poznáme z majstrovských zápasov, Paňa je však neznámou. Vieme, že na turnaji dieru nespravíme, ale berieme ho ako spestrenie zimnej prípravy a rozhodne svoju kožu lacno nepredáme. Ak sa podarí, aspoň z baráže by sme chceli postúpiť.
Vladimír Brath, Paňa: Skupina je dosť dobrá, my však nepotrebujeme nikomu nič dokazovať, pretože si v medzisviatkovom období ideme hlavne zahrať. O postupe nehovoríme, záležať bude od vývoja situácie v samotných zápasoch a potom sa uvidí.
Vladimír Ternény, V. Zálužie: Skupina sa nám páči a určite sa pobijeme o postupové miesto. Ideme si spestriť vianočné sviatky, ale určite aj s cieľom zahrať najlepšie, ako vieme.
Miroslav Svýba, Chrenová: Skupina je určite zaujímavá a pre nás podľa mňa celkom dobrá. Ambície máme iba tie najvyššie, takže do druhej fázy sa určite chceme dostať a potom postupovať krok po kroku čo najďalej.
Jozef Račko, D. Krškany: Naším cieľom je skrátka zahrať si futbal a len uvidíme, či zamiešame karty. Skupina je asi najťažšia, ale aspoň si zahráme štyri zápasy.
Miloš Gajdoš, Lukáčovce: Na turnaj sa tešíme, navyše si zahráme o zápas viac. Bude to spestrenie zimnej prípravy. Nie sme favoriti, môžeme len prekvapiť.
Karol Gajan, Čakajovce: Skupina je vyrovnaná a favorit sa v nej hľadá iba ťažko. Podľa tabuliek by sme mali byť outsiderom, ale v kádri máme niekoľkých sálovkárov, a tak by sme radi prekvapili.

Skryť Vypnúť reklamu
KVALIFIKÁCIA - 26. 12. SKUPINA A 8.00 Pohranice - Báb 8.44 Žirany - V. Dolina 9.28 Pohranice - V. Dolina 10.12 Žirany - Báb 10.56 Báb - V. Dolina 11.40 Žirany - Pohranice SKUPINA B 8.22 Kolíňany - Jarok 9.06 Beladice - Choča 9.50 Kolíňany - Choča 10.34 Beladice - Jarok 11.18 Jarok - Choča 12.02 Beladice - Kolíňany SKUPINA C 12.26 Alekšince - Štefanovičová 13.10 Lužianky - Paňa 13.54 Alekšince - Paňa 14.38 Lužianky - Štefanovičová 15.22 Štefanovičová - Paňa 16.06 Lužianky - Alekšince SKUPINA D 12.48 Chrenová - Čakajovce 13.32 V. Zálužie - Lukáčovce 14.16 Chrenová - D. Krškany 14.00 Lukáčovce - Čakajovce 15.44 V. Zálužie - D. Krškany 16.28 Chrenová - Lukáčovce 16.50 V. Zálužie - Čakajovce 17.12 D. Krškany - Lukáčovce 17.34 V. Zálužie - Chrenová 17.56 D. Krškany - Čakajovce Hlavný turnaj - 27. 12. SKUPINA A 8.00 Klasov - N. Hrnčiarovce 8.44 Veľký Cetín - kvalifikant C 9.28 Klasov - kvalifikant C 10.12 Veľký Cetín - N. Hrnčiarovce 10.56 N. Hrnčiarovce - kvalifikant C 11.40 Veľký Cetín - Klasov SKUPINA B 8.22 Janíkovce - Golianovo 9.06 Čechynce - kvalifikant A 9.50 Janíkovce - kvalifikant A 10.34 Čechynce - Golianovo 11.18 Golianovo - kvalifikant A 12.02 Čechynce - Janíkovce SKUPINA C 12.26 Ivanka - Čeľadice 13.10 Výč.-Opatovce - kvalifikant B 13.54 Ivanka - kvalifikant B 14.38 Výč.-Opatovce - Čeľadice 15.22 Čeľadice - kvalifikant B 16.06 Výč.-Opatovce - Ivanka SKUPINA D 12.48 Cabaj-Čápor - Šurianky 13.32 Zbehy - kvalifikant D 14.16 Cabaj-Čápor - kvalifikant D 15.00 Zbehy - Šurianky 15.44 Šurianky - kvalifikant D 16.28 Zbehy - Cabaj-Čápor ŠTVRŤFINÁLE 16.52 A1 - C2 17.14 D1 - B2 17.36 C1 - A2 17.58 B1 - D2 SEMIFINÁLE 18.26 víťazi 1. a 2. štvrťfinále 18.50 víťazi 3. a 4. štvrťfinále O 3. MIESTO: 19.15 FINÁLE: 19.40

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 2. Bývanie v meste predlžuje život
 3. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 4. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 5. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 6. Aká je chémia vôní
 7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
 2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 4. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
 5. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 6. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 7. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 8. Aká je chémia vôní
 9. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 10. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 31 695
 2. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 16 103
 3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 752
 4. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 11 239
 5. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 9 331
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 9 017
 7. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 717
 8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 557
 9. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 341
 10. Aká je chémia vôní 8 203
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Antigénové testy budú robiť na ďalšom mieste v Nitre, no len dva dni

Do areálu nemocnice sa chodia dobrovoľne testovať stovky ľudí.

Veľkokapacitné odberné miesto na Špitálskej, v areáli nemocnice

Nitra dostane milióny na kreatívne centrum. Zrekonštruuje kino aj kasárne

V centre mesta vznikne zelené átrium, v bývalých kasárňach druhý veľký park. Priestory musia byť skolaudované do januára 2023.

Takto má po obnove vyzerať kino Palace a Radlinského ulica.

Holanďania z drogovej megakauzy chceli ísť na slobodu. Neuspeli

Rekordné množstvo drog našli v nitrianskom priemyselnom parku, v nádržiach na kvapalinu, ktoré čakali na preclenie.

Jeden z obvinených Holanďanov na nitrianskom súde.

Na šesť osôb, zadržaných počas protidrogovej akcie v Seredi a okolí, podali návrh na vzatie do väzby

Zásah mal súvisieť s pokračovaním akcie Venal zameranej proti drogovej zločineckej skupine.

Ilustračné foto

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

AKTUALIZOVANÉ o 20.14 - doplnené o vyjadrenie Arriva Nitra

Nitra vybrala nového dopravcu, Arriva v súťaži neuspela

Dvaja neúspešní účastníci súťaže môžu podať námietky.

Starostka Kuneradu čelila odvolávaniu. Referendum nebolo platné

Kavecká podala oznámenie na Generálnu prokuratúru pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohovárania a poškodzovania cudzích práv.

Zlatomoravský vajda zomrel. Ešte bude mela, hovoria miestni

Podľa ľudí blízkych komunite ešte nie je isté, kto ho nahradí.

Nad Pribylinou zhorela drevenica

Drevenica zhorela do tla.

Už ste čítali?