Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Čakanie na prvé januárové body

Po krásnej víťaznej rozlúčke s minulým rokom vstúpili nitrianski hokejisti do toho nového zatiaľ neúspešne. K bodom im nepomohli ani dva domáce zápasy a mrzí najmä zakopnutie so Skalicou.

HKm Dynamax Nitra - HC Košice 5:1 (0:0, 2:0, 3:1). V poslednom predvianočnom dueli sa hralo vo svižnom tempe, no na prvý gól sa čakalo až do 22. min., keď Vozdecký premenil svoj blafák. Nitre vedenie pomohlo, a hoci ani východniari nezaostávali, gólman Račko bol nad ich sily. Výbornú atmosféru a krásnu rozlúčku so starým rokom pripravili diváci hráčom aj po zápase.
Góly: 22. Vozdecký (Vlk), 34. Kováčik (Vozdecký, M. Štefanka), 45. Strapko (Kolník, Mihálik), 50. M. Chrenko (Poljaček), 51. Vlk (Török, Kmeč) - 49. Bartánus.
Pred 3 361 divákmi rozhodoval Lokšík, vylúčenia 6:6, Šimurda (Košice) DKZ za nešportové správanie, presilovky 2:0, oslabenia 0:0.
HKm: Račko - Šmidriak, Majeský, Milo, Strapko, Petrina, Vlk, Kováčik, Gábriš - Török, T. Chrenko, Kmeč - Ľ. Kolník, J. Mihálik, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, M. Chrenko, Poljaček.
Rudolf Uličný, tréner: Pochvalu si zaslúži najmä Račko, ktorý pochytal aj nemožné. Po zredukovaní zostavy sme hrali lepšie, super bola aj atmosféra a spolu s divákmi sme si urobili krásny koniec roka.
ŠTEVO KORMAN
HKm Dynamax Nitra - Dukla Trenčín 2:4 (1:2, 0:1, 1:1). Zlý úvod domácich poznačil celý zápas - vylúčenie Demitru Nitra nedokázala potrestať a Fabuš v oslabení dokonca strelil vedúci gól hostí. Čacho síce o chvíľu vyrovnal, ale Trenčania pri vylúčení Strapka trestali od modrej delovkou Bombica - 1:2. V druhom dejstve bola hra rozkúskovaná, gólman Račko vynikol najmä pri tutovke Hanzala, ale v 33. min. už ani on nestačil na koncovku Pradavého. Až záverečná tretina sa hrala podľa domácich nôt, Mihálik znížil, no Kompas v bránke Dukly potom viac razy podržal hostí, a tak logickú gólovú bodku urobil v závere Trenčan Demitra.
Góly: 5. Čacho (Vozdecký, Vlk), 47. Mihálik (Milo) - 2. Fabuš, 19. Bombic, 33. Pardavý, 58. Demitra.
Pred 3 981 divákmi rozhodoval Mihálik, vylúčenia 4:9, Pupák 10 min. za nešportové správanie, presilovky 0:1, oslabenia 0:1.
HKm: Račko - Šmidriak, B. Majeský, Milo, Strapko, Petrina, Vlk, J. Kováčik - Kmeč, T. Chrenko, Poljaček - Kolník, Mihálik, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, M. Chrenko, Podstavek.
Rudolf Uličný, tréner: Vo veľmi dobrom zápase sme súpera sami posadili na koňa vlastnými chybami. V poslednej tretine sme síce zdvihli hlavy, ale rozdiel v premieňaní šancí bol evidentný.
HKm Dynamax Nitra - HK 36 Skalica 2:4 (2:0, 0:3, 0:1). Domáci mali začiatok ako z veľkej knihy, Kolník predviedol rutinu a Vlk po ostreľovaní zvyšoval už na 2:0. Potom ale akoby uťal - Tuček v bránke Skalice zatiahol roletu a Nitre v druhej tretine nepomohli ani dve oslabenia o dvoch hráčov. Tieto presilovky Skalica síce nevyužila, pomohli jej však zastaviť domáci tlak a potom Záhoraci udreli aj gólovo, keď potrestali hrubky v nitrianskej obrane. V závere domáci opäť pridali, no tentoraz bolo proti Nitre aj šťastie...
Góly: 2. Kolník (Mihálik, G. Saliji), 13. Vlk - 23. Paciga, 34. Hartmann, 37. Kořínek, 60. Jarolín.
Pred 3 120 divákmi rozhodoval Ország, vylúčenia 7:6, Hartmann (Skalica) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia 0:0.
HKm: Račko - Šmidriak, Socha, Strapko, Milo, Vlk, Petrina, Gábriš, Kováčik - Kmeč, T. Chrenko, Poljaček - Kolník, Mihálik, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, Kollár, M. Chrenko.
Karol Kolečáni, asistent trénera: Začali sme dobre, no strelili sme iba dva góly. Šance sme zahadzovali aj v druhej tretine, Skalica naopak trestala naše chyby a potom dobrou defenzívou hostia udržali svoje víťazstvo.
HC Slovan Slovnaft Bratislava - HKm Dynamax Nitra 6:2 (4:1, 0:1, 2:0). Bratislavský uragán odštartovala presilovka, z ktorej dostal Slovan do vedenia Bartek a v 11. min. viedli rozbehnutí domáci už 3:0 gólom Macha v oslabení. Milo síce spomedzi kruhov znížil, ale Jendek v presilovke opäť poistil náskok favorita. Hneď skraja druhej časti nahradil Račka v bránke Fikrt, a keď T. Chrenko zblízka znižoval, začala hrať Nitra vyrovnanú partiu. Nádej na dobrý výsledok však hosťom zobral Šatan, ktorý sa presadil individuálne a body Slovana pečatil v nedeľu dvojgólový Bartek.
Góly: 3. a 50. Bartek, 4. Kokavec, 11. Macho, 20. Jendek, 41. Šatan - 17. Milo (G. Saliji, Strapko), 21. T. Chrenko (Kmeč, Podstavek).
Pred 5 500 divákmi rozhodoval Ország, vylúčenia 7:5, Jendek 10 + 10 min, Hudec 10 min.
HKm: Račko - Šmidriak, Petrina, Milo, Strapko, Kováčik, Vlk - Podstavek, T. Chrenko, Kmeč - Kolník, Mihálik, Saliji - Čacho, Štefanka, Vozdecký - Pupák, Kollár, M. Chrenko.
Rudolf Uličný, tréner: Doplatili sme na nedôraz v koncovke. V prvej tretine sme mali množstvo šancí, ale skončila sa výsledkom 4:1 pre Slovan. Rozhodol rýchly gól na začiatku tretej tretiny. Ku cti hráčov slúži, že aj napriek nepriaznivému stavu naďalej bojovali.
Ostatné výsledky 38. kola: L. Mikuláš - Poprad 5:3, Trenčín - Košice 1:4, Skalica - Žilina 4:2.
1. Slovan 38 25 0 5 1 7 129:76 80
2. Zvolen 38 23 3 4 0 8 124:85 79
3. Trenčín 39 20 1 7 1 10 136:85 69
4. Košice 38 19 0 4 1 14 104:93 61
5. Žilina 38 17 1 3 0 17 100:89 56
6. Nitra 38 17 0 5 1 15 101:111 56
7. L. Mikuláš 38 14 1 4 0 19 99:105 48
8. Poprad 39 11 2 10 0 16 84:97 47